آوسبیلدونگ سازنده ویولن

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ سازنده ویولن

به عنوان یک سازنده ویولن، در سال اول آموزش حداقل 550 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد، در سال دوم حداقل 649 یورو و در سال سوم حقوق آموزشی شما به حداقل 743 یورو ناخالص در ماه افزایش می یابد.
اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، ارقام دستمزد مندرج در آن اعمال می شود. در عین حال کمک هزینه دانشجویی (BAföG) برای درخواست وجود دارد. در سال اول در کارگاه، اصول اولیه ای که برای حرفه آینده خود به آن نیاز خواهید داشت به شما  آموزش داده می شود. شما یاد خواهید گرفت که چگونه نقاشی های اولیه را با نسبت های مناسب بکشید تا بعداً بتوانید طرح های خود را به مشتریان ارائه دهید.

همچنین کدام نوع چوب برای ویولن بهتر است استفاده شود؟ چگونه از ابزارها استفاده می کنید؟ از آنجایی که در این سال اول آموزش هنوز باید چیزهای زیادی یاد بگیرید و خودتان نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید، حقوق شما در این مدت هنوز بسیار کم است. سپس شما دانش لازم را دارید که جرات انجام کارهای ظریف تر در ساخت ویولن را داشته باشید. در سال دوم آموزش، می توانید مستقل تر کار کنید. دستمزد شما بر این اساس برای این مسئولیت فزاینده افزایش خواهد یافت.

لینک مرتبط: همه چیز درباره ویزا آوسبیلدونگ آلمان

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

شما به معنای واقعی کلمه در سال سوم آموزش سنگ تمام گذاشتید. در این مرحله هر آنچه لازم است آماده شده تا ویولن نه تنها روی صحنه صدای خوبی داشته باشد، بلکه خوب به نظر برسد. سیم کشی و کوک ویولن می تواند چندین هفته طول بکشد و در سال آخر آموزش به شما 520 یورو دستمزد سازنده ویولن می دهد.

پس از گذراندن آزمون کاردانی، درآمد شما به عنوان یک ساز ویولن به شدت به منطقه و تجربه حرفه ای شما بستگی دارد. با این حال، در برخی از ایالت های فدرال، حقوق ناخالص شما به عنوان یک کارمند توسط قراردادهای جمعی تنظیم می شود و بین 2300 تا 2700 یورو برای یک هفته 40 ساعته متغیر است.

لینک مرتبط: مصاحبه کاری در آلمان چگونه است؟

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما وجود دارد؟

آموزش

در دوره کارآموزی سه ساله خود، همه چیزهایی را که برای تبدیل شدن به یک ویولن ساز نیاز دارید، از تکنیک های ساخت تا محاسبه مواد یاد خواهید گرفت.

استاد ویولن سازی

پس از اتمام موفقیت آمیز آموزش، همچنان می توانید آزمون استاد ویولن سازی را اضافه کنید. در اینجا شما به طور عمده یاد خواهید گرفت که چگونه یک کسب و کار را اداره کنید، اما همچنین فعالیت اصلی خود را به عنوان یک ویولن ساز دنبال خواهید کرد. محل کار شما به طور سنتی مشاغل صنایع دستی، تعمیرگاه ها یا موزه ها هستند. دوره های آمادگی آزمون کارشناسی ارشد داوطلبانه بوده و از 1.5 سال قبل شروع می شود.

مربی گری

آیا از انتقال دانش خود لذت می برید؟ در این صورت شاید شغلی به عنوان مربی برای سازندگان مشتاق ویولن گزینه ای مناسب برای شما باشد. دوره های مربیان در سراسر کشور توسط اتاق بازرگانی و حوزه صنایع دستی تنظیم می شود و در اینجا نیز می توانید بدون گذراندن دوره های مقدماتی در آزمون پذیرش شرکت کنید.

ادامه ی تحصیل

دانشگاه علوم کاربردی Zwickau دوره های لیسانس خود را در زمینه ساخت آلات موسیقی ارائه می دهد. اگر شما علاقه خاصی به حفظ سازهای زهی عتیقه دارید، رشته های حفاظت و مرمت برای شما مناسب خواهد بود. این رشته در چندین دانشگاه در آلمان ارائه می شود.

خوداشتغالی

برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر، به عنوان یک سازنده ویولن، شما حتی برای افتتاح کارگاه خود به استاد نیاز ندارید. با این حال، قبل از اینکه به فکر راه اندازی کسب و کار خود باشید، باید چند سال تجربه کاری و یک پایگاه مشتری ثابت داشته باشید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

  • ساخت ویولن و سایر سازهای زهی (ویولا، ویولن سل، کنترباس و …).
  •  بهترین کارهای چوبی را انجام دهید.
  • طرح و رسم پیش نویس کاردستی را انجام دهید.
  • قیمت های فروش را محاسبه کنید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
743 یورو 649 یورو 550 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مرمت کار سازنده ی پیانو سازنده ی سازهای چوبی
2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو مینیمم حقوق
2700 یورو 2700 یورو 2700 یورو 2700 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ سازنده ویولن:

در طول دوره کارآموزی خود به عنوان یک سازنده ویولن، همیشه بین کارگاه و آموزشگاه فنی و حرفه ای در حال آموزش خواهید بود. بنابراین این یک آموزش حرفه ای به اصطلاح دوگانه است که بین سه تا سه سال و نیم طول می کشد. طول دوره آموزشی شما کاملاً به مدرسه ای که انتخاب می کنید بستگی دارد. در این کارگاه شما در درجه اول یاد خواهید گرفت که چگونه مواد اصلی کار خود را به درستی مدیریت کنید، چوب، سوهان کردن، تراشیدن، چسباندن، برش و نصب آموزش روزانه شما در سال اول کارآموزی است.

شما نباید با دروس ریاضی، فیزیک و شیمی بجنگید، در هنرستان، موضوعاتی مانند مواد و برنامه ریزی تولید در جدول زمانی قرار دارند که بلافاصله در آموزش برای تبدیل شدن به ویولن ساز مورد استفاده عملی قرار می گیرند. چوب‌های سختی که ویولن‌ها از آن‌ها ساخته می‌شوند به قدری ارزشمند هستند که هیچ چیز را نمی‌توان هدر داد.

نه تنها باید از کار دقیق لذت ببرید، بلکه این کار از نظر فیزیکی نیز می تواند چالش برانگیز باشد. شما باید در برابر صدا مقاوم باشید و هیچ گونه بیماری قبلی نداشته باشید، زیرا دود، گرد و غبار، گازها و بخارات بخشی از زندگی روزمره در آموزش ویولن سازها هستند.

کار ترمیم و تعمیر نیز بخشی از برنامه استاندارد پس از اتمام دوره آموزشی شما می باشد. بنابراین برای تماس با مشتری آماده باشید.

اگر تصمیم دارید به عنوان یک سازنده ویولن آموزش ببینید، یک هنر بسیار قدیمی، سنتی و در عین حال کمیاب را خواهید آموخت. ناگفته نماند که چنین حرفه نادری در هر هنرستانی آموزش داده نمی شود. برای شما، این بدان معناست که می توانید یکی از دو مدرسه در سراسر آلمان را انتخاب کنید. و آنها در Mittenwald در باواریا و در Klingenthal در زاکسن هستند. برای قبولی باید در آزمون استعدادیابی سخت موفق شوید. در این آزمون شما باید مهارت های مختلفی را ثابت کنید، اول اینکه می توانید ویولن بزنید، دوم اینکه می توانید نقاشی های بسیار دقیقی انجام دهید، و ثالثا اینکه شما استعدادی در ریاضی دارید. گواهی سلامت فعلی هم لازم است زیرا قبل از هر چیز بینایی و شنوایی شما باید درجه یک باشد.

همانطور که می بینید، کارآموزی سخت است، اما شما هرگز خسته نخواهید شد. و از همان روز اول به اشتیاق خود، یعنی “خلق” واقعی موسیقی، مانند هر کس دیگری نزدیک تر می شوید.

احتمالا به این رشته ها علاقه مند باشید:

آوسبیلدونگ سازنده پیانو

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری

و صدها دوره آوسبیلدونگ آلمان دیگر که میتوانید با کلیک روی آن بررسی کنید.

شما باید ویولن ساز شوید اگر …

شما عاشق موسیقی هستید.

از خلق اشیا با دستان خود لذت می برید.

تحت هیچ شرایطی نباید ویولن ساز شوید اگر …

بی حوصلگی بزرگترین نقطه ضعف شماست.

اگر می خواهید در زندگی حرفه ای خود تا حد امکان درآمد بالا کسب کنید.

 

دریافت مشاوره

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp