آوسبیلدونگ دامپروری

Tierwirt/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

690 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1300 تا 1900 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

بستگی به نوع کار دارد.

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در آوسبیلدونگ دامپروری

در دوره آوسبیلدونگ دامپروری شما نه تنها با نحوه پرورش دام آشنا خواهید شد؛ حتی می توانید به عنوان کشاورز نیز مشغول به کار شوید. اگر دوره آوسبیلدونگ دامپروری را انتخاب کنید، در طول دوره آموزشی حقوق نیز دریافت خواهید کرد. در ادامه همراه ما باشید تا میزان حقوق در این دوره را بیشتر بررسی کنیم. همچنین درآمد افراد پس از پایان دوره نیز بررسی خواهد شد.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ دامپروری، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

یک دامدار در طول آموزش چه درآمدی دارد؟

آموزش دامپزشکی سه سال طول می کشد و از روز اول حقوق آموزشی مناسبی دریافت خواهید کرد. با این حال، مقدار آن متفاوت خواهد بود. از یک طرف، حقوق شما به عنوان یک دامدار کارآموز بستگی به این دارد که آیا شرکت شما به یک قرارداد جمعی متعهد است یا خیر و از سوی دیگر، به منطقه ای که در آن آموزش خود را تکمیل می کنید. به طور متوسط ​​در سال اول آموزش، بین 585 تا 650 یورو به صورت ناخالص در ماه درآمد کسب می کنید. در سال دوم کارآموزی شما افزایش دستمزد وجود دارد و حقوق ناخالص شما حدود 690 یورو است. در سال سوم می‌توانید انتظار دستمزد 790 یورویی ناخالص کارآموزی (از سال 2014) را داشته باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام آوسبیلدونگ دامپروری

حقوق شما پس از دوره کارآموزی به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. با این حال، مطمئناً می توانید روی خیلی بیشتر از حقوق آموزشی خود حساب کنید. تجربه حرفه ای شما، محل کار و حتی صنعت تعیین می کند که بعداً به عنوان یک دامدار چه چیزی می توانید کسب کنید. به عنوان مثال، حقوق اولیه شما در کشاورزی بین 1300 تا 1900 یورو ناخالص در ماه است، در حالی که می توانید تا 2100 یورو به طور ناخالص در بخش فرآوری گوشت یا در یک کشتارگاه درآمد کسب کنید. پس از کسب چند سال تجربه حرفه ای، می توانید حتی تا 2800 یورو به عنوان یک دامدار درآمد ناخالص داشته باشید. مهمتر از همه، اگر حقوق شما به یک قرارداد جمعی مرتبط باشد، می توانید منتظر افزایش منظم حقوق باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم، مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

یک دامدار بعد از آموزش چه درآمدی دارد؟

برای داشتن درآمد بیشتر قطعاً باید به فکر آموزش بیشتر باشید. به عنوان مثال، یک اقتصاددان کشاورزی کار را با حقوق اولیه بین 2800 تا 3300 یورو به صورت ناخالص در ماه شروع می کند.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش به عنوان دامدار

یکی از اصلی ترین آموزش هایی که شما در این حوزه می بینید، مربوط به دامداری است. پس از آموزش، بسته به موضوعی که برای کارآموزی خود انتخاب کرده اید، شغل هایی در زنبورداری، در شرکت های دامی یا کشاورزی، در شرکت های تولید طیور یا تخم مرغ، در مزارع خوک و یا حتی در موسسات تحقیقات کشاورزی پیدا خواهید کرد که در آن بهینه سازی یا فرآیندهای تولید جدید را انجام می دهید.

استاد کشاورزی

اگر به پرورش گیاه علاقه مند هستید، می توانید این حوزه را برای آموزش انتخاب کنید. در این حوزه شما مسئول برنامه ریزی، کنترل و نظارت بر فرآیندهای کاری در تولیدات گیاهی یا حیوانی هستید. شما کیفیت محصولات را بررسی می کنید و مطمئن می شوید که محصولات به فروش می رسند. بسته به اینکه شما آموزش تمام وقت یا پاره وقت انتخاب می کنید، بین یک تا دو سال طول می کشد. سپس در بسیاری از شرکت های کشاورزی می توانید شغلی مناسب را انتخاب کنید.

آموزش پیشرفته

برای اینکه از نظر حرفه ای خود را به روز نگه دارید و بتوانید با سایر دامداران صحبت کنید، باید پس از آموزش و همچنین در سال های حرفه ای بعدی به آموزش خود ادامه دهید. طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی بیشتر در کشاورزی وجود دارد. موضوعات آموزشی شامل پیشرفت های جدید در فناوری تولید و آخرین سیاست های کشاورزی می شود.

نگهداری از طبیعت و منظر

محافظت از محیط زیست و منابع طبیعی نیز از جمله حوزه های آموزشی پرطرفدار است. افرادی می توانند این حوزه را انتخاب کنند که سه سال از آموزش کلی آن ها گذشته باشد. پیش نیاز خاصی نیز برای این حوزه مورد نیاز نیست.

اقتصاددان

هنگامی که آموزش حرفه ای خود را به پایان رساندید، چندین فرصت خواهید داشت. به عنوان مثال، پس از آن می توانید به عنوان یک اقتصاددان کشاورزی کار آموزی کنید. بسته به اینکه گزینه تمام وقت یا پاره وقت را انتخاب کنید، باید یک تا دو سال دیگر را برای این کارآموزی بگذرانید.

اقتصاددان کشاورزی دارای مجوز دولتی

اگر به دنبال پیشرفت بیشتر هستید، باید آموزش های بیشتر را برای تبدیل شدن به یک اقتصاددان تجارت کشاورزی انتخاب کنید. در اینجا شما در عرض یک تا دو سال یاد خواهید گرفت که کارآفرینانه فکر کنید و مسئولانه عمل کنید، کارکنان را رهبری کنید و هر روز به آنها انگیزه جدیدی بدهید.

تحصیلات

با در دست داشتن دیپلم دبیرستان، می توانید پس از دوره کارآموزی به عنوان دامدار نیز به تحصیل ادامه دهید. چه علوم کشاورزی، چه علوم جنگل، چه نگهداری از زمین و چه علوم تغذیه، دامنه رشته ها در آلمان زیاد است.

استقلال

اگر دوست دارید خودتان صاحب کسب و کار باشید نیز این امکان وجود دارد. با دانش تجاری لازم می توانید، به عنوان مثال، مزرعه کشاورزی یا دامی خود را راه اندازی کرده و در دامپروری لبنیات، پرواربندی گوشت گاو یا پرورش نژادهای گاو خاص و سایر موارد تخصص داشته باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟
 • حیوانات را مشاهده و از آنها مراقبت کنید.
 •  اصطبل، قفس و لانه زنبوری را تمیز و ضدعفونی کنید.
 •  ماشین آلات مراقبت از حیوانات را راه اندازی و نگهداری کنید.
 •  محصولات کشاورزی را برای فروش آماده کنید.
 • فرآورده های حیوانی را به درستی ذخیره کنید.

معرفی دوره آوسبیلدونگ دامپروری

اگر شما یک دوستدار مطلق حیوانات هستید، عاشق طبیعت هستید و به شغلی در کشاورزی علاقه مند هستید، پس این کارآموزی برای شما مناسب است. در این دوره با تغذیه و مراقبت از حیوانات و همچنین پرورش حیوانات آشنا خواهید شد.

آموزش دامپرور شدن چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک دامدار در مجموع سه سال طول می کشد. کسانی که دارای مدرک دیپلم فنی یا مدرک عمومی ورودی دانشگاه هستند، حتی می توانند دوره آموزشی خود را کوتاه کرده و پس از دو سال و نیم در امتحان نهایی شرکت کنند. در دوره کارآموزی باید به دنبال یک شرکت آموزشی بگردید و سپس قرارداد آموزشی خود را امضا کنید. شما می توانید در زمینه های زنبورداری، پرورش گوسفند، طیور، گاو یا خوک دامپزشک شوید. در دوره کارآموزی خود به عنوان یک دامدار، یاد خواهید گرفت که چگونه محصولات حیوانی مانند شیر، گوشت یا پشم را به درستی ذخیره کنید و آنها را برای بازاریابی آماده کنید تا بتوانیم آنها را مثلاً در سوپرمارکت بخریم. موضوع حمایت از مصرف کننده نقش بسیار ویژه ای در آموزش حرفه ای شما ایفا می کند، زیرا همه محصولات باید مطابق با مقررات قانونی بسته بندی شوند تا از محافظت در برابر خطرات سلامتی اطمینان حاصل شود. شما همچنین مسئول پرورش، تغذیه و مراقبت از حیوانات هستید. این همچنین به این معنی است که شما می توانید تمام سیستم های فنی مراقبت از حیوانات را به کار بگیرید و دقیقاً می دانید که چگونه با حیوانات رفتار کنید. در سال اول آموزش، جزئیات دقیق حمایت از مصرف کننده را خواهید آموخت. اما همچنین ارتباطات اقتصادی و زیست محیطی و همچنین هر چیزی که مربوط به قانون کار و قرارداد جمعی است، وجود خواهد داشت. ایمنی و حفاظت از سلامت نیز بخشی از اصولی است که در جدول زمانی شما در مدرسه حرفه ای وجود دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • دامپرور یکی از مشاغل به اصطلاح سبز است؟
 • موسسه LAVES در آلمان تنها موسسه زنبورداری در آلمان است؟
 • شیر گوسفند معمولا تازه به عنوان شیر خالص فروخته نمی شود؟ در بیشتر موارد، آن را به محصولات دیگری مانند پنیر گوسفندی تبدیل می کنند.
 • اتاق های کشاورزی در ایالت های فدرال طیف وسیعی از دوره های آموزشی پیشرفته را ارائه می دهند؟
در مزرعه گوسفند با روش های مختلف گله داری و تولید پشم آشنا می شوید. سپس کار در مزرعه وجود دارد: در اینجا شما به گوسفندان غذا می دهید، بچه های آنها را بزرگ می کنید و یاد می گیرید که با سگ های گله مخصوص آموزش دیده کار کنید. یکی دیگر از رشته های تخصصی «دام داری در پرورش طیور» نام دارد. در اینجا شما در درجه اول با مباحث مدیریت گله و پرورش آشنا شده و در نهایت می توانید تخم مرغ های باکیفیت را برای فروش تهیه کنید. شما می توانید آموزش پرورش خوک را هم در مزارع پرورش و هم در مزارع پرواربندی کامل کنید. در اینجا شما مسئول مراقبت و مراقبت از خوک ها هستید، سیستم های تغذیه و تهویه را راه اندازی می کنید و حتی در هنگام تولد خوک ها حضور دارید. در دامداری نیز وضعیت به همین منوال است. در اینجا شما در رابطه با پرورش، شیردهی و ذبح گاو آموزش خواهید دید، از گاوهای باردار مراقبت می کنید و مسئولیت پرورش گوساله ها و گاوهای جوان را بر عهده دارید. دوشیدن شیر گاو و استفاده صحیح از دستگاه های شیردوش نیز بخشی از آموزش شما در دامداری است. سپس شیر را به کارخانه های لبنی می فروشید، به همین دلیل است که تولید شیر، مدیریت مراتع و تولید خوراک از محتوای آموزشی مهمی است که در هنرستان پوشش می دهید. با این حال، در آموزش حرفه ای خود مجبور نخواهید بود با بازاریابی محصولات سروکار داشته باشید. در زنبورداری از سال دوم آموزش همه چیز را در مورد سلامت زنبورها و مهاجرت زنبورها یاد خواهید گرفت و با زنبورداری سروکار خواهید داشت.

شما باید دامدار شوید اگر …

 •  از کار با حیوانات لذت می برید و همیشه به حرفه حیوانات علاقه مند بوده اید.
 • ساعات کاری نامنظم برای شما مشکلی ایجاد نمی کند.
 • شما درک فنی دارید.

تحت هیچ شرایطی نباید دامدار شوید اگر …

 • بوهای مختلف در محل کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • علاقه شما به طبیعت نسبتاً محدود است.
 • شما یک دفتر دنج و گرم را به کار در محیط معمولی ترجیح می دهید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ صحاف کتاب
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ صحاف کتاب

 تجارت صحافی بسیار قدیمی است و به طور مداوم توسعه یافته است. با گذشت زمان، روشهای مختلف تهیه کتاب و صحافی به وجود آمد که در طول آموزش به عنوان صحاف با آنها آشنا خواهید شد. شما نحوه عملکرد، تنظیم و نگهداری صحیح ماشین آلات مختلف و نحوه نظارت صحیح بر روند تولید را خواهید آموخت.

مطالعه بیشتر...
اوسبیلدونگ دماسنج سازی
Duales Studium

آوسبیلدونگ سازنده دماسنج

در آموزش دوگانه شما نه تنها باید با دماسنج های معمولی اتاق یا بالینی سر و کار داشته باشید، بلکه باید با دماسنج های آزمایشگاهی و کلینیک ها نیز سر و کار داشته باشید. آموزشی که باعث می شود دماسنج سرگرم کننده شما بدرخشد!

مطالعه بیشتر...
متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو-
Klassische duale Berufsausbildung

دوره آوسبیلدونگ متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو

شرایط حقوقی و درآمدی آوسبیلدونگ متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو مشخص شده است. اگر برای شرکت در این دوره تصمیم خود را گرفته اید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات مربوط به حقوق و دستمزد

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ اپراتور تجهیزات ساختمانی
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ اپراتور تجهیزات ساختمانی

شما به عنوان اپراتور تجهیزات ساختمانی معمولا در شرکت هایی کار می کنید که با ساخت و ساز ساختمان، عمران، راه سازی و مهندسی عمران خاص سروکار دارند، اما اپراتور تجهیزات ساختمانی در بخش باغبانی نیز مورد نیاز است. کار شما معمولاً در سایت‌های ساختمانی انجام می‌شود، جایی که هم آماده‌سازی کار ساختمانی و هم اجرا و تعمیر تجهیزات ساختمانی به حوزه مسئولیت شما تعلق دارد. شما باید کارهای زیادی انجام دهید.از برنامه ریزی بر اساس طرح ها گرفته تا راه اندازی، ایمن سازی، بارگیری و بهره برداری تا تبدیل مناطق ساخت و ساز – همه چیز بخشی از کار شماست. حتی اگر این روش به سرعت روتین شود، هرگز نمی‌دانید دقیقاً در چه شرایطی کار می‌کنید، به همین دلیل است که هر روز با موقعیت‌های جدیدی روبرو خواهید شد.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp