آوسبیلدونگ طراح داخلی خودرو

Ausbildung zum Fahrzeuginterieur-Mechaniker/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

1076 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

3000 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

کاربردی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

درآمد شما در دوره ی کارآموزی طراح داخلی خودرو، از جمله به این بستگی دارد که شما در کدام ایالت مشغول به کار هستید. بین هر ایالت فدرال تفاوت هایی در پرداختی حقوق ها وجود دارد. در سال اول کمک هزینه آموزشی ماهانه شما بین 975 تا 1050 یورو ناخالص است. در سال دوم آموزش، دستمزد به 1030 تا 1100 یورو ناخالص در ماه افزایش می یابد و در سال آخر آموزش بین 1100 تا 1200 یورو ناخالص دریافت می کنید. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

میزان درآمد شما به عنوان طراح داخلی خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد. البته اول از همه، به شرکتی که در آن مشغول به کار هستید. شرکت های بزرگتر معمولاً بیشتر از شرکت های کوچکتر حقوق پرداخت می کنند. در شرکت های کوچک بدون قرارداد جمعی، حقوق اولیه حدود 2000 یورو ناخالص در ماه خواهد بود. اگر طبق قرارداد جمعی صنعت فلز و برق حقوق دریافت می کنید، حقوق اولیه شما به میزان قابل توجهی بالاتر است، بسته به ایالت فدرال، بین 2800 تا 3200 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. با گذشت سالها، نه تنها تجربه شما افزایش می یابد، بلکه حقوق شما نیز افزایش می یابد. به این ترتیب، بعداً می توانید به دستمزد ناخالص ماهانه تا 4000 یورو برسید. اگر این برای شما کافی نیست، این فرصت را دارید که تحصیلات خود را ادامه دهید و در نتیجه واجد شرایط موقعیت ها و مسئولیت های بیشتری شوید.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای طراح داخلی خودرو وجود دارد؟

آموزش:

با یک دوره آموزشی پیشرفته تکمیل شده برای تبدیل شدن به یک استاد صنعتی، تجهیزات داخلی خودرو، شما واجد شرایط یک موقعیت مدیریتی و یا آموزشی هستید. به عنوان مثال، به عنوان یک سرکارگر، اطمینان حاصل می کنید که تولید شما بهینه و کارآمد است. شما همچنین می توانید به کارآموزان خود آموزش دهید. به طور کلی، وظایف مدیریتی بیشتری را بر عهده خواهید گرفت و به مسائل پرسنل رسیدگی خواهید کرد.

تکنسین:

اگر می خواهید شرایط کاری خود را به صورت حرفه ای توسعه دهید، به شما آموزش های بیشتر را برای تکنسین شدن توصیه می کنیم. برای مثال دوره های مختلف آموزشی “فناوری ساخت بدنه و خودرو” یا “فناوری خودرو” برای شما گزینه های مناسبی خواهند بود.

ادامه ی تحصیل :

شما پس از اتمام دوره آموزشی نیز می توانید به تحصیل خود ادامه دهید. رشته های مناسب «طراحی محصولات صنعتی»، «فناوری خودرو» یا «فناوری خودرو و های الکترونیک» از گزینه های مناسبی برای شما می باشند. به عنوان یک طراح داخلی خودرو، آینده خوبی پیش روی شما خواهد بود. در طول دوره کارآموزی خود، دانش گسترده ای را در این حرفه به دست خواهید آورد. بر این اساس، شما می توانید در طیف گسترده ای از صنایع کار کنید. دوره های آموزشی مختلف همچنین به شما این فرصت را می دهد که در جهت های بسیار متفاوت پیشرفت کنید. برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود :

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

  • فرآیندهای کاری را سازماندهی کنید.
  • داخل  خودرو را با توجه به نیاز مشتری طراحی کنید.
  • راه اندازی، نگهداری و مراقبت از ماشین ها و سیستم های مربوطه به عهده شما می باشد.
  • قطعات کار خود را مونتاژ کنید.
  • تعمیرات داخلی خودرو را انجام دهید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1100 یورو 1030 یورو 975 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
نساجی روکش کار تجهیزات داخلی ماشین
2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو مینیمم حقوق
3100 یورو 3100 یورو 3100 یورو 3100 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
طراح داخلی خودرو Mercedes-Benz AG خانم / آقا 12.09.2022 Sindelfingen
طراحی داخلی وسیله نقلیه Deutsche Bahn خانم / آقا 01.09.2022 Wittenberge
   

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

یک طراح داخلی خودرو چه وظایفی به عهده دارد؟

برنامه ریزی:

طراح داخلی خودرو اغلب یراق آلات داخلی را بر اساس نیاز مشتری تولید می کند. بنابراین برنامه ریزی دقیق بخش مهمی از کار است. اینکه از چه مواد و پارچه های روکشی باید استفاده کرد؟ طراحی داخلی خودرو در نهایت چه شکلی باید باشد؟ پس از پاسخ به این سوالات، مواد مورد نیاز شما نیز باید محاسبه شود.

تولید:

در مرحله ی تولید بسته به آنچه که قرار است تولید شود از ماشین های مخصوص برش، میخکوب یا دوخت استفاده می شود. به عنوان مثال، در ساخت صندلی های خودرو، طراح داخلی به تودوزی ها شکل داده و سپس آن ها را روکش می کند.

مونتاژ:

مونتاژ اجزای تولید شده مانند صندلی یا پشتی سر نیز توسط طراح داخلی خودرو انجام می شود. این کار همچنین شامل قاب ها و روکش ها می شود. همچنین از نصب صحیح پنوماتیک و برق در داخل وسایل نقلیه اطمینان حاصل می کند.

تضمین کیفیت:

دقت در تولید و کیفیت محصول نقش مهمی در کارهای شما دارد. بنابراین نتایج کار همیشه به طور گسترده بررسی خواهد شد.

تعمیر:

به عنوان یک طراح داخلی خودرو بخشی از وظیفه شما تعمیر یا تعویض قطعات معیوب یا شکسته می باشد.

چرا باید یک طراح داخلی خودرو شوید؟

به عنوان یک طراح داخلی خودرو، شما آینده خوبی خواهید داشت. ماشین‌ها، قطارها، کشتی‌ها و هواپیماها روز به روز فنی‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند، به همین دلیل است که تخصص شما همیشه مورد نیاز خواهد بود.

کجا می توان به عنوان طراح داخلی خودرو کار کرد؟

تخصص و مهارت شما در صنعت خودرو استفاده می شود. اما شرکت هایی که هواپیما، قطار یا کشتی می سازند نیز می توانند برای شما مناسب باشند. همچنین امکان کار در یک تجارت کوچک، به عنوان مثال در یک مغازه اثاثیه یا لوازم داخلی خودرو  وجود دارد.

مکان های شما در یک نگاه:

برای این شغل شما باید چه ویژگی های شخصیتی داشته باشید؟

شما باید قادر باشید تا مهارت های که نیاز به کار با دست دارند را به خوبی انجام دهید. هنگام کار به عنوان یک طراح داخلی خودرو، دقت و کیفیت حرف اول را می زند. بنابراین احساس وظیفه شناسی بالا و روش کار تمیز و دقیق ضروری است. از اولین درخواست مشتری تا پایان کار راه زیادی است. محاسبه هزینه لوازم مورد نیاز، راه اندازی و نظارت بر مراحل انجام کار، کنترل کیفیت، شما باید همه این مراحل را در برنامه ریزی خود لحاظ کنید. بر این اساس، قطعاً برای شغل خود به مهارت های برنامه ریزی خوبی نیاز دارید. طرح چارچوب آموزشی برای آموزش تبدیل شدن به یک طراح داخلی خودرو در مجموع شامل 14 حوزه آموزشی است که در طول سه سال انجام خواهد شد. در سال اول اصول اولیه به شما آموزش داده خواهد شد برای مثال شما برنامه ریزی و سازماندهی فرآیندهای کاری را یاد خواهید گرفت. سال دوم بسیار کاربردی تر خواهد بود. به عنوان مثال شما نصب المان های کنترلی یا راه اندازی و پوشاندن قطعات داخلی را آموزش خواهید دید. سال آخر آموزش همه چیز در مورد تضمین کیفیت است. علاوه بر نظارت بر فرآیندهای تولید، کار مجدد و تعمیر قطعات از جمله موارد آموزشی شما خواهد بود.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ میلینر
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ میلینر

در دوره آوسبیلدونگ میلینر شما به یک متخصص طراحی کلاه تبدیل شده و می توانید در انواع مراسم های عمومی و اختصاصی طراحی کننده انواع کلاهای رسمی و غیررسمی شوید و درآمد خوبی را نیز بدست آورید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ صحاف کتاب
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ صحاف کتاب

 تجارت صحافی بسیار قدیمی است و به طور مداوم توسعه یافته است. با گذشت زمان، روشهای مختلف تهیه کتاب و صحافی به وجود آمد که در طول آموزش به عنوان صحاف با آنها آشنا خواهید شد. شما نحوه عملکرد، تنظیم و نگهداری صحیح ماشین آلات مختلف و نحوه نظارت صحیح بر روند تولید را خواهید آموخت.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری صدا و تصویر-compressed
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. این طبیعی است که تمامی افراد هنگام انتخاب یک دوره آموزشی و یا حیطه شغلی به حقوق و مزایای آن توجه بسیاری داشته باشند.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp