آوسبیلدونگ متخصص مراقبت شنوایی

معرفی دوره آوسبیلدونگ متخصص مراقبت شنوایی :

تا تبدیل شدن یک موج صوتی به نویز ، راه زیادی در پیش است. در گوش، امواج صوتی به سیگنال‌هایی تبدیل می‌شوند که توسط اعصاب به مغز منتقل می‌شوند و در آنجا ارزیابی می‌شوند و در نهایت به عنوان آهنگ مورد علاقه، سر و صدای محل ساخت‌وساز، باران یا فریاد زدن کودک شنیده  می‌شوند. اما اگر امواج صوتی به صدایی آشنا تبدیل نشوند چه؟ سپس شنوایی شناسان می توانند کمک کنند و از آخرین فناوری برای جبران کم شنوایی استفاده می کنند.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ  متخصص مراقبت شنوایی

در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص مراقبت شنوایی ، انواع  مختلف  کارها  در شنوایی سنجی آشنا خواهید شد. این موارد شامل، مشاوره به مشتریان، انجام تست های شنوایی و فعالیت در کارگاه می شود . این نکته را در نظر داشته باشید که ، از سال اول کارآموزی به شما حقوق پرداخت می شود. در اینجا می توانید میزان دستمزد خود را در حین  آموزش و بعد از آموزش دریافت کنید.

یک متخصص مراقبت شنوایی در طول آموزش به چه میزانی درآمد دارد؟

از سال 2020 نیز حداقل دستمزد برای کارآموزان در نظر گرفته شده است. اگر آموزش خود را به عنوان یک متخصص مراقبت شنوایی در سال 2022 شروع کنید، حداقل 585 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش خود دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم کمک هزینه آموزشی شما به حداقل 790 یورو در ماه افزایش می یابد. اتفاقاً حق الزحمه طبق قراردادهای دسته جمعی نیست، اما برخی از زنجیره ها طبق قرارداد های جمعی داخلی، کمک هزینه آموزشی یکنواخت می پردازند. اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، ارقام دستمزد مشخص شده در آن اعمال می شود.

در طول دوره آموزشی خود به عنوان یک متخصص مراقبت شنوایی، مطمئناً کمک هزینه آموزشی نیز دریافت خواهید کرد. در Fielmann، این مبلغ 650 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش، 700 یورو در سال دوم و 800 یورو در سال سوم است. همچنین می توانید منتظر پاداش های تعطیلات و کریسمس در Fielmann باشید. آیا با اجرای عالی در مدرسه حرفه ای تحت تأثیر قرار می گیرید؟ پس پاداشی به شما تعلق می گیرد. و البته مزایای زیادی برای کارکنان نیز وجود دارد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص مراقبت شنوایی

در صورت عدم وجود قرارداد جمعی، حقوق و دستمزد توسط شرکت تعیین می شود. مکان، حوزه مسئولیت شما و مدت زمان تصدی شما در شرکت حساب می شود. به عنوان یک قاعده، در شرکت های بزرگتر از شرکت های کوچک و در آلمان غربی بیشتر از ایالت های فدرال جدیدتر در شرق آلمان ،درآمد کسب می کنند. افزایش حقوق پس از مدت زمانی مشخص انجام نمی شود، بلکه پس از مذاکره با کارفرما انجام می شود. بنابراین شما باید اینها را به روش کلاسیک مذاکره کنید.

بعداً به عنوان متخصص مراقبت شنوایی چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

شروع حقوق بعد از آموزش بین 1700 تا 2100 یورو در ماه است. بسته به شرکت، پاداش تعطیلات و کریسمس نیز حقوق متفاوتی دریافت خواهید کرد. همانطور که در طول دوره کارآموزی، به ندرت طبق تعرفه ، حقوق دریافت خواهید کرد.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ شنوایی سنجی وجود دارد؟

تکنسین:

با آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین، شما این فرصت را دارید که دانش خود را در زمینه های مهندسی دقیق یا فناوری پزشکی ارتقا دهید. به عنوان مثال، می توانید در توسعه محصول یا مستقیماً با سازنده محصولات، کار کنید.

استاد آکوستیک سمعک:

پس از آموزش به عنوان یک استاد آکوستیک سمعک، شما این فرصت را دارید که مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته  بگیرید. با داشتن این مدرک می توانید خودتان دیگران را  آموزش دهید، یک شعبه را مدیریت کنید و یا به صورت مستقل کار کنید. برای تبدیل شدن به یک استادکار باید امتحان بدهید. شرکت در دوره ها توصیه می شود اما اجباری نیست. بنابراین، مدت زمان شروع مراحل یادگیری تا امتحان می تواند بسیار متفاوت باشد. آزمون کارشناسی ارشد مستلزم پرداخت هزینه می باشد.

مطالعات:

آکادمی آکوستیک شنوایی در لوبک مدرک لیسانس شنوایی آکوستیک ارائه می دهد. در صورت داشتن دیپلم دبیرستان (فنی) می توانید در این دوره آموزشی  شرکت کنید. به عنوان یک لیسانس در آکوستیک سمعک، شما حق دارید به طور مستقل یک فروشگاه تخصصی سمعک، را  اداره کنید.

چشم انداز آینده به عنوان یک شنوایی سنج چیست؟

به عنوان یک متخصص شنوایی، چشم‌انداز خوبی برای آینده دارید. متخصصان سمعک در سراسر آلمان مشغول به کار هستند. بسیاری از مردم به سمعک ، به ویژه افراد مسن نیاز دارند  و این نسل به ویژه در این کشور در حال رشد،به مرور زمان افزایش می یابد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، راه حل های دقیق تر و بهتر نیز برای مشتریان در آینده وجود خواهد داشت، به همین دلیل تقاضا همچنان باقی خواهد ماند.

فیلمان فرصت های شغلی گسترده ای را به شما ارائه می دهد. توسعه پرسنل ، مدیریت و یک سیستم آموزشی جداگانه وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را در تمام دانشکده های فنی و کارشناسی ارشد برای شنوایی آکوستیک بگذرانید و در صورت داشتن شرایط مناسب، توسط Fielmann حمایت و ارتقا خواهید یافت. آیا می خواهید استودیوی مراقبت شنوایی خود را راه اندازی کنید؟ برای این منظور یک برنامه کارآموزی برای استاد آکوستیک های سمعک وجود دارد که در آن مدیران شما را برای کارهای جدید آماده کرده و تجربیات خود را با شما به  اشتراک می گذارند. همچنین این امکان وجود دارد که یک مسیر حرفه ای متفاوت را انتخاب کنید. به عنوان مثال به عنوان یک مربی متخصص در یک کارگاه آموزشی یا به عنوان یک متخصص یا مربی فلسفه ،می توانید مسیر متفاوتی داشته باشید . اگر مایل به کار در خارج از کشور هستید، می توانید این کار را در شعب اتریش یا سوئیس انجام دهید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
  • تعیین و ارزیابی ویژگی های آکوستیک شنوایی از طریق اندازه گیری های شنوایی سنجی.
  • چه مواردی می تواند بر روی گوش شما  اثر بگذارد.
  • پیشنهاد سیستم های شنوایی مناسب را برای طیف گسترده ای از مشتریان.
  • مراجعین را در استفاده از سمعک و لوازم جانبی آن راهنمایی کنید.
  • مذاکرات فروش را رهبری کنید.
  • تنظیم اسناد صورتحساب شرکت های بیمه سلامت.
  • انجام تعمیرات و نگهداری سمعک.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
عینک فروشی تکنسین در فناوری پزشکی ساعت ساز
1500 یورو 2400 یورو 1800 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2900 یورو 3000 یورو 2300 یورو 2500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص مراقبت شنوایی KIND GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا به ترتیب Kassel
متخصص مراقبت شنوایی KIND GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا به ترتیب Lohfelden
متخصص مراقبت شنوایی KIND GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا به ترتیب Hann. Münden

شنوایی سنج چه کاری انجام می دهد؟

مشاوره به مراجعین: مشتری سمعک دارد اما احساس می کند مانند گذشته نمی تواند بشنود. پدری می خواهد در مورد محافظت از شنوایی بیشتر بداند زیرا دخترش به زودی به جشنواره راک می رود. مشتریان با درخواست های مختلف می آیند. متخصصان سمعک در اتاق فروش از مشتریان استقبال می کنند و به طور جداگانه در مورد سیستم های شنوایی و محافظ شنوایی به آنها مشاوره می دهند.

انجام تست های شنوایی سنجی:

به منظور تعیین توانایی شنوایی مشتریان، متخصصان شنوایی سنجی تست های شنوایی و تست های شنوایی گفتار را انجام می دهند ، صداهای مختلف در زیر و بم های کم و زیاد پخش می شود. به این ترتیب می توان مشخص کرد که در کدام ولوم محدودیت وجود دارد یا در کدام فرکانس صداها دیگر شنیده نمی شوند. تست های شنوایی گفتار همچنین تعیین می کند که مشتری چقدر می تواند کلمات گفتاری یا سر و صدای روزمره مانند صدای خیابان را بشنود. نتایج توسط نرم افزار ثبت می شود و این نتایج ،مبنایی برای مشاوره های بعدی است.

ساخت گوشواره: بر خلاف هدفون که می توان آن را در یک سایز مناسب خرید، سمعک به صورت جداگانه برای هر مشتری نصب می شود. برای انجام این کار، ابتدا باید یک قطعه گوش، به اصطلاح اتوپلاستیک ساخته شود، یعنی یک قطعه مناسب که با کمک یک قالب اکریلیک ایجاد می شود. این قالب اکریلیک سخت شده با سوراخکاری، آسیاب و سنگ زنی کاملاً شکل می گیرد و تناسب آن بر روی مشتری آزمایش می شود.

تنظیم سیستم های شنوایی: سمعک با کمک نرم افزار با شنوایی مشتری تنظیم می شود. توانایی شنوایی به طور منظم اندازه گیری می شود و نرم افزار بر این اساس پیکربندی مجدد می شود. به مشتری در مورد رسیدگی و مراقبت از سمعک آموزش داده شده است.

سرویس و تعمیر سمعک: تمیز کردن تک تک قطعات، تعویض قطعات معیوب، تعویض باتری ها ،برای اینکه سمعک در طولانی مدت به خوبی کار کند، باید به طور منظم سرویس شود.

چرا باید شنوایی سنج بشوید؟

حرفه شنوایی  شنجی حرفه ای شغلی مطمئن را ارائه می دهد. موضوع سلامت هم در حوزه خصوصی و هم در تجارت همیشه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. با توجه به پیشرفت فنی سیستم های شنوایی، راه حل های بهینه تری در آینده برای مشتریان وجود خواهد داشت که شنوایی سنج بر این اساس امکان پذیر خواهد بود.

کجا می توانم به عنوان یک شنوایی سنج کار کنم؟

متخصصین سمعک در فروشگاه های تخصصی آکوستیک سمعک کار می کنند. در اینجا از آنها در اتاق فروش، در کارگاه ها، در غرفه های شنود و آزمایشگاه های آکوستیک و همچنین در دفاتر استفاده می شود.

ساعات کار به عنوان شنوایی سنج چقدر است؟

هفته های 37 یا 40 ساعته معمول است. ساعات کاری معمولا بین 8 صبح تا 6 بعد از ظهر است. همچنین ممکن است مجبور باشید شنبه ها کار کنید، اما اغلب اوقات به جای آن مرخصی وجود دارد.

به عنوان یک متخصص مراقبت های شنوایی آموزش دیده، برای ارائه مشاوره و پشتیبانی به مشتریان در استودیوهای مراقبت شنوایی Fielmann آماده خواهید بود. خواه مشاوره به مشتریان، برنامه نویسی سیستم های شنوایی یا سرهم بندی در کارگاه باشد، شما مشتریان را با احترام  و پشتیبانی فردی خود متقاعد می کنید. و از همه بهتر: به عنوان یک متخصص مراقبت های شنوایی آموزش دیده، می توانید تجربه زیادی به دست آورید زیرا این فرصت را دارید که به عنوان یک “استاندین” در استودیوهای مراقبت شنوایی مختلف کار کنید،زیرا  همیشه در آنجا به شما نیاز است.

متخصصان شنوایی سنجی چه لباس های کاری می پوشند؟

هنگامی که متخصصان مراقبت از شنوایی از مشتریان استقبال می کنند، معمولاً سبک تجاری-کژوال می پوشند، به عنوان مثال شلوار هوشمند با یک پیراهن. هنگامی که آنها به کارگاه می روند، هنگام دست زدن به ابزار، چسب و حلال ها، لباس های محافظ – مانند دستکش، محافظ تنفسی و عینک ایمنی می پوشند.

برای اینکه شنوایی سنج بشوم باید چه نوع فردی باشم؟

تکنسین: شما با حرکات دقیق مته و آسیاب کار می کنید یا کوچکترین قطعات سمعک را تعویض می کنید ،برای این کار به یک غریزه مطمئن و استفاده ایمن از وسایل فنی نیاز دارید.

کمال گرا: سمعک تا زمانی که کاملا جا نیفتد تمام نمی شود. شما با تمرکز بالایی کار می کنید و استانداردهای بالایی برای خود تعیین می کنید.

مردم قضاوت می کنند: برای شما آسان است که به مردم نزدیک شوید. شما می توانید یک رابطه آشنا را در بحث های مشتری تضمین کنید تا مشتریان نگرانی های خود را آشکارا و صادقانه بیان کنند.

آموزش به عنوان یک متخصص مراقبت شنوایی چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی  معمولاً سه سال طول می کشد و در صورت عملکرد خوب می توان آن را کوتاه کرد. از آنجایی که آموزش به صورت دومنظوره  انجام می شود، شما به طور متناوب در شرکت و مدرسه حرفه ای آموزش می بینید. در آلمان فقط چند مدرسه حرفه ای برای آکوستیک کاران سمعک وجود دارد، بنابراین دروس معمولاً به صورت بلوک است. امتحان میانی بعد از سال دوم آموزش و امتحان کاوشگر بعد از سال سوم انجام می شود.

به عنوان یک کارآموز در Fielmann، شما با یک دوره مبتدی در یک کارگاه آموزشی با بخش تئوری و عملی شروع می کنید. سپس یک مرکز دائمی با یک استودیوی سمعک دارید که در آن آموزش شما انجام می شود. بخش تئوری آموزش در دروس بلوک در مدرسه حرفه ای در لوبک انجام می شود. اگر کمی دورتر از محل آموزش شما باشد، فیلمان هزینه های سفر، اقامت و غذا را پوشش می دهد. البته، همکاری زیادی نیز وجود دارد. در رویدادهای تیمی در شعب، مانند جشنواره های تابستانی و مهمانی های کریسمس، می توانید حتی بهتر با همکاران خود آشنا شوید. اگر عملکرد خوبی داشته باشید، می توانید نیم سال تمرین خود را کوتاه کنید و تضمینی برای شروع شدن داشته باشید.

یک شنوایی سنج در آموزشگاه حرفه ای چه می آموزد؟

مدرسه حرفه ای مکمل آموزش درون شرکتی است، به همین دلیل است که علاوه بر آموزش عمومی آلمانی و اقتصاد، عمدتاً دروس تخصصی وجود دارد که محتوای آموزشی تخصصی را تکمیل و همراهی می کند. به عنوان مثال، بحث با مشتریان شبیه سازی می شود یا استفاده از ابزارها آزمایش می شود.

سال اول آموزش:

مشاوره و فروش: صحبت های اولیه شنوایی شناسی یا فروش سیستم های شنوایی و لوازم جانبی در هنرستان انجام می شود. به عنوان مثال بازی های نقش آفرینی برای این منظور انجام می شود.

کاردستی فنی: ساخت تصاویر سه بعدی از گوش خارجی، سرویس سمعک ، انجام وظایف تعمیر و نگهداری و فرآیندهای فنی پایه در کارگاه های عملی آزمایش می شوند.

سال دوم آموزش:

تست های شنوایی: انجام اندازه گیری های مختلف و ایجاد پروفایل های شنوایی، انتخاب سیستم شنوایی مناسب با توجه به نتایج اندازه گیری، تست های گفتار و شنوایی در سال دوم آموزش تمرکز دارند.

ساخت گوشواره : با کمک قالب اکریلیک  و با راهنمایی مربی یک قالب گوش ساخته می شود. سپس تکنیک های آسیاب و سوراخکاری آموزش داده می شود.

سال سوم آموزش:

مشاوره بیماران: اختلالات شنوایی و اختلالات وزوز گوش ناشی از بیماری ها توضیح داده می شود، با روش های اندازه گیری و درمان آشنا می شوید و جلسات مشاوره را امتحان می کنید.

کاردستی فنی – تخصص: تنظیم دقیق سمعک ها، اندازه گیری های کنترلی و اقدامات نگهداری در سال سوم آموزش تعمیق می یابد.

یک شنوایی سنج در عمل چه می آموزد؟

1-18 ماه آموزش

تعیین نیمرخ شنوایی: تست های شنوایی و گفتار چگونه انجام می شود و نتایج آن تجزیه و تحلیل می شود؟ شما یاد می گیرید که کدام فرکانس وجود دارد و چگونه آسیب شنوایی شما با سمعک جبران و درمان می شود. یافته های متخصصان گوش نیز در نظر گرفته می شود.

مشاوره و فروش: در واقع یک مشاوره چگونه انجام می شود؟ این که آیا مشتری با سمعک خود مشکل دارد یا برای اولین بار از آسیب شنوایی رنج می برد . در این زمینه یادگیری دقیقاً خواهید فهمید که چه سؤالاتی را بپرسید و چه اقداماتی را انجام دهید. همچنین کارآموزان در جریان مباحث لوازم فنی و حفاظت شنوایی قرار می گیرند.

ایجاد و نگهداری سیستم های شنوایی: ساخت اتوپلاستیک و محافظ شنوایی فردی، نصب نرم افزار یا نگهداری دستگاه ها و عیب یابی – تمامی مراحل با سرپرست انجام می شود.

19-36 ماه آموزش:

تعمیق: در یک سال و نیم اول بینشی در تمام زمینه های کاری به دست می آورید. با گذشت زمان، فعالیت‌های بیشتری را می‌توان به‌طور مستقل انجام داد و به مسئولیت خود فرد و محتوا را عمیق‌تر کرد.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp