آوسبیلدونگ مدیر هتل

معرفی دوره آوسبیلدونگ هتلداری :

تجار بین المللی که در یک کنفرانس شرکت می کنند، خانواده های پرجمعیتی که تعطیلات تابستانی خود را با هم می گذرانند یا دو نفر در اولین قرار ملاقات خود در رستوران یک هتل شیک – دلایل مختلفی برای رفتن به هتل به عنوان مهمان وجود دارد. وجه اشتراک همه آنهااین است ،مدیر هتل به بهترین نحو از آنها استقبال می کند .

اطلاعات: در حال حاضر یک فرآیند سازماندهی مجدد برای آموزش تبدیل شدن به یک متخصص هتل در حال انجام است. در طول آموزش، کارآموزان با تمام قسمت های هتل آشنا می شوند، اما وظایف اصلی آنها در پذیرش و رزرو است. به همین دلیل در آزمون های آینده این حوزه ها بیشتر مورد استعلام قرار خواهند گرفت. حوزه های خانه داری و F&B (Food & Beverage) نیز با جزئیات بیشتری آموزش داده شده است. در نتیجه، مهارت‌هایی را که برای مدیریت این حوزه‌ها نیاز دارید، در طول آموزش یاد خواهید گرفت.

امتحان نهایی در آینده تمدید می شود، یعنی آزمون میانی حذف می شود و بخشی از امتحان نهایی در سال دوم آموزشی برگزار می شود. این تغییرات برای همه دوره های آموزشی که از اول آگوست 2022 شروع می شود اعمال می شود.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ هتلداری

میزان دستمزد آموزشی به صنعت، ایالت فدرال و قراردادهای جمعی قابل اجرا ، بستگی دارد. به عنوان یک قاعده، شما در سال اول آموزش بین 700 تا 1000 یورو به طور ناخالص در ماه ، درآمد دارید. در سال دوم آموزش حقوق بین 800 تا 1150 یورو و در سال آخر بین 940 تا 1300 یورو ناخالص در ماه می باشد.

اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد چه میزان حقوقی دریافت می کنم ؟

قراردادهای دسته جمعی به اندازه سایر بخش ها در بخش هتلداری استفاده نمی شود. با این وجود، برخی با تعرفه پرداخت می کنند. اگر شرکت شما متعهد به یک قرارداد جمعی نباشد، ممکن است کمی کمتر درآمد داشته باشید. با این حال، طبق قانون، حقوق شما ممکن است تنها 20 درصد کمتر از درآمد مدیران هتلی باشد که بر اساس تعرفه ها در همان ایالت فدرال حقوق می گیرند.

در دوره آموزشی خود به عنوان مدیر هتل، طبق قرارداد جمعی در گروه H-Hotels به شما پرداخت می شود. میزان درآمد شما بستگی به ایالت فدرالی دارد که در آن آموزش خود را تکمیل می کنید. به عنوان مثال، در NRW، شما با حقوق ناخالص ماهانه 750 یورو در سال اول آموزش، در زاکسن با 780 و در بادن-وورتمبرگ با 730 یورو شروع  به کار می کنید. در سال سوم آموزش، مدیران هتل بین 940 تا 1000 یورو به صورت ناخالص در ماه درآمد دارند. به عنوان بخشی از گروه H-Hotels، شما همچنین از تخفیف های بسیاری برای کارمندان برخوردار می شوید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ هتلداری

بعداً به عنوان متخصص هتل چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

حقوق شما به عنوان یک متخصص هتل بستگی به صنعت، ایالت فدرال و اینکه آیا یک قرارداد جمعی وجود دارد یا خیر. به طور کلی، شما کمتر از 1500 یورو ناخالص در ماه درآمد نخواهید داشت. این حداقل دستمزد قانونی  شما می باشد. اگر در صنعت هتلداری و پذیرایی در نوردراین وستفالن کار می کنید و طبق تعرفه حقوق دریافت می کنید، حقوق اولیه شما 1908 یورو ناخالص در ماه است. اگر چندین سال تجربه حرفه ای داشته باشید و وظایف مدیریتی را بر عهده بگیرید، حتی می توانید تا 3145 یورو به طور ناخالص درآمد کسب کنید. شما می توانید درآمد خود را از طریق صلاحیت های اضافی یا آموزش های بیشتر افزایش دهید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ هتلداری  وجود دارد؟

متخصص  هتلداری:

پس از تکمیل دوره آموزشی و تجربه حرفه ای خود، می توانید در دوره آموزشی تکمیلی “مدیر هتل معتبر” ثبت نام کنید. این کار را می توان به صورت تمام وقت یا پاره وقت انجام داد. از آنجایی که این آموزش بیشتر شامل موضوعاتی مانند حسابداری، برنامه ریزی فرآیندهای کاری و مدیریت کارکنان می شود، پس از آن در سمت مدیریتی قرار می گیرید. این نه تنها مستلزم مسئولیت بیشتر، بلکه حقوق بالاتر نیز است.

متخصص در صنعت هتلداری:

پس از آموزش، می توانید تحصیلات خود را برای تبدیل شدن به یک متخصص در صنعت هتلداری ادامه دهید. این یک آموزش اقتصادی است که پس از آن حتی می توانید یک بخش هتل را مدیریت کنید. حدود 18 ماه برای آموزش از راه دور و پنج ماه تمام وقت طول می کشد تا بتوانید در امتحان نهایی شرکت کنید.

مطالعات:

با داشتن مدرک ورودی آموزش عالی می توانید دوره ای را شروع کنید و به عنوان مثال در زمینه گردشگری تحصیل کنید. قاعدتا برای مقطع لیسانس سه سال و برای فوق لیسانس دو سال دیگر طول می کشد. به عنوان مثال، شما در مدیریت کار می کنید و می توانید برای خطوط هوایی، اپراتورهای تور یا کشتی های تفریحی کار کنید.

چشم انداز آینده به عنوان یک مدیر هتل چیست؟

بر اساس پیش بینی ها، گردش مالی در صنعت هتلداری باید در سال 2020 حدود 22 میلیارد یورو باشد که به این معنی است که فرصت های شغلی کافی برای حرفه ای های  صنعت هتلداری  در آینده وجود خواهد داشت. علاوه بر این، شما همچنین می توانید به صورت فردی توسعه پیدا کنید، زیرا دوره های آموزشی مختلف زیادی در این زمینه حرفه ای ، ارائه می شود.

گروه H-Hotels شما را برای حرفه بیشتر در طول دوره آموزشی آماده می کند و همچنین پس از آن در برنامه ریزی شغلی جهت درجات بالاتر  از شما حمایت می کند. به عنوان مثال، در جایزه سالانه YOUNG STAR، می توانید با سایر کارآموزان در دسته بندی های مختلف موضوعی رقابت کنید. در آکادمی توسط H-Hostels.com می توانید از بین بیش از 100 موضوع آموزشی مختلف انتخاب کنید که در آنها می توانید بر اساس موضوع خاص یا مهارت های شخصی خود ،بیشتر آموزش دهید. ضمانت شغلی همچنین به شما این امکان را می دهد که بلافاصله پس از کارآموزی در گروه هتل های H، دپارتمان انتخابی خود را راه اندازی کنید. پس از اینکه آموزش خود را با موفقیت به پایان رساندید، می توانید در بسیاری از دوره های گواهینامه دار دیگر شرکت کنید که به عنوان مثال شما را برای وظایف یک مدیر آماده می کند.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • با احترام با مشتری برخورد کنید و  وفادار به این شعارباشیدکه : مشتری پادشاه است.
 • تهیه و چیدمان غذا و نوشیدنی و پذیرایی از مهمانان.
 • مشکلات را بشناسید و راه حل را پیدا کنید، برای مثال زمانی که یک رزرو اشتباه انجام شده است یا یک اتاق دو بار اشغال شده است.
 • اتاق های مختلف را نگهداری و آماده سازی کنید.
 • سیستم عامل های داخلی را اجرا کنید، یعنی رزرو، ایجاد فاکتور و مدیریت صندوق هتل.
 • برنامه ریزی و اجرای اقدامات تبلیغاتی یا بازاریابی.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1300-940 یورو 1150-800 یورو 1000-700 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
منشی هتل متخصص رستوران متخصص در صنعت هتلداری
1600 یورو 1400 یورو 2400 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2400 یورو 2300 یورو 3000 یورو 2200 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصصان هتل داری H4 Hotel Kassel

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Kassel
متخصصان هتل داری H-Hotels.com

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Willingen (Upland)
متخصصان هتل داری H+ Hotel & SPA Friedrichroda

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Friedrichroda

مدیر هتل چه می کند؟

کار آشپزخانه: سالاد به عنوان پیش غذا، سیب زمینی به عنوان غذای اصلی و بستنی به عنوان دسر ،شما به عنوان مدیر هتل نه تنها منو را از روی قلب و با نهایت عشق می چینید ، بلکه به آماده سازی در آشپزخانه نیز کمک می کنید. البته مقررات بهداشتی حاکم رعایت می شود.

کار رستوران: به مهمانان در مورد انتخاب غذاها توصیه می شود، غذای روز و شراب قرمز مناسب را برای همراهی با آن توصیه می کنند. علاوه بر این، شما ظرف ها را سرو می کنید، صورت حساب را می آورید و پول را جمع می کنید. اگر هتل دارای تراس یا باغ آبجو باشد، از مهمانان آنجا نیز مراقبت می کنند. اطمینان حاصل شود که از هر مهمان مراقبت می شود و امکانات بیرونی همیشه در شرایط قابل ارائه می باشد.

نظافت منزل: گردگیری، تعویض تخت ها و پوشاندن حمام با لوازم بهداشتی ،کار نظافت، که بیشتر به خانه داری معروف است، نیز بخشی از کارهای روزمره یک مدیر هتل است. از جمله، او باید از تمیز بودن اتاق‌ها قبل از ورود مهمانان جدید به اتاق‌ها اطمینان حاصل کند.

پذیرش: انجام چک‌این، اطلاع‌رسانی در مورد ساعات صبحانه و توضیح راه رفتن به اتاق، وظایف معمول یک مدیر هتل در زمانی که به پذیرش منصوب می‌شود. ضمناً با نرم افزار هتل آشنایی دارند که رزرو اتاق در آن ذخیره می شود و پاسخگویی به سوالات تلفنی نیز جزء این قسمت است.

در دفتر: آیا نظری درباره هتل وجود دارد که لازم باشد در مورد آن نظر بدهید؟ در پشت صحنه هتل باید به وظایف سازمانی و اداری رسیدگی کنید. این شامل حسابداری و منابع انسانی می شود.

در H-Hotels.com، متخصصان هتل، فرصت های شغلی مختلفی در هتل های مربوطه دارند . به عنوان مثال در دفتر جلو، در منطقه “غذا و نوشیدنی”، در خانه داری یا در منطقه ضیافت. خوبی برای شمااین است که  پس از آموزش، می توانید منطقه خود را انتخاب کنید. علاوه بر فرصت‌های شغلی در هتل‌ها، بخش‌های مرکزی و شرکت‌های خدماتی در مکان‌های مختلف نیز فرصت‌های خوبی را ارائه می‌دهند. چه در مراکز رزرواسیون در لایپزیگ یا هانوفر، چه در برنامه ریزی رویدادها، چه در یک شهر بزرگ مانند برلین یا فرانکفورت یا در یکی از بخش های مرکزی ما، به عنوان مثال در بازاریابی یا حسابداری،گزینه های شما برای انتخاب بسیار گسترده است.

چرا باید مدیر هتل شوید؟

صنعت هتل‌داری و پذیرایی یکی از قوی‌ترین بخش‌های اقتصاد در آلمان است .در  آنجا انواع مختلفی از اقامتگاه‌ها وجود دارد، انتخاب کارفرمایان نیز به همین نسبت زیاد است. در مقایسه با سایر مشاغل در این صنعت، مدیران هتل شانس بیشتری برای استخدام در یک هتل بزرگ نسبت به مدیران رستوران دارند، زیرا با تمام بخش ها آشنا هستند. علاوه بر این، فرصت های آموزشی بیشتر در این زمینه بسیار امیدوارکننده است، البته اگر مدرک خود را به عنوان متخصص هتل تکمیل کنید.

کجا می توانم به عنوان مدیر هتل کار کنم؟

البته اغلب در هتل ها، رستوران ها، هاستل ها یا مهمانخانه ها شغل پیدا می کنید. شما همچنین می توانید در رستوران ها یا در کلینیک های بهداشتی کار کنید.

ساعت کاری مدیر هتل چقدر است؟

متخصصان هتل در زمان های بسیار متفاوت و اغلب در شیفت های مختلف کار می کنند. مثلاً اگر شیفت زودهنگام دارید، از ساعت چهار صبح شروع می کنید و روز کاری خود را حوالی ظهر به پایان می رسانید. شیفت های دیررس معمولا از بعد از ظهر شروع می شود و تا شب ادامه می یابد. به عنوان مثال، اگر در پذیرش کار می کنید، ممکن است تمام شب کار کنید.

ضمناً،ساعات کار ویژه برای کارآموزان زیر سن قانونی اعمال می شود، زیرا طبق قانون حمایت از اشتغال جوانان مجاز به کار در شب نیستند.

متخصصان هتل چه لباس های کاری می پوشند؟

به عنوان یک قاعده، مدیران هتل لباس های کار تجویز شده را می پوشند. اینکه دقیقاً چه چیزی می پوشند به هتل و بخش بستگی دارد. اگر در پذیرایی کار می کنید، اغلب ژاکت یا کت بلیزر می پوشید که با شلوار مشکی، دامن های بلند تا روی زانو و کفش های دم بسته مشکی ترکیب شده است. گاهی اوقات مدیران هتل نیز روسری می پوشند.

به دلایل بهداشتی، مدیران هتل در آشپزخانه از توری مو استفاده می کنند. هنگام نظافت از دستکش های لاستیکی استفاده می شود و برای مثال برای گارسون ها در رستوران ها یک بلوز سفید لازم است.

من باید چه آدمی باشم تا مدیر هتل شوم؟

استعداد سازمانی: در پذیرایی باید همزمان وظایف مختلفی را انجام دهید: تلفن زنگ می‌خورد، شخصی می‌خواهد تحویل بگیرد و مهمان دیگری چمدان خود را در صندوق عقب می‌گذارد. به‌عنوان مدیر هتل، می‌دانید نوبت افراد چه زمانی است ، بنابراین اولویت‌ها را تعیین می‌کنید.

سازنده: چه تمیز کردن اتاق‌ها یا کمک به تهیه غذا ، شما مستقیماً دستورات کاری را عملی می‌کنید و از همکاران خود حمایت می‌کنید.

سرگرم کننده: مراقبت از مهمانان بخش بزرگی از آموزش را تشکیل می دهد. شما به سوالات پاسخ می دهید، توصیه هایی می کنید یا چیزی در مورد تاریخچه هتل می گویید. شما همیشه مودب و مهربان هستید.

در طول آموزش شما با تمام بخش های مهم هتل آشنا می شوید: از جمله پذیرش، خدمات، رویدادها، آشپزخانه و خانه داری، بنابراین به شما آموزش داده می شود تا در هتل یک استعداد همه جانبه داشته باشید. برای اینکه شروع تمرینات خود را تا حد ممکن دلپذیر کنید، در یک بوت کمپ چهار روزه با خانواده H-Hotels آشنا می شوید. علاوه بر این، در طول دوره آموزشی خود در کارگاه های آموزشی آکادمی YOUNG STAR داخلی توسط H-Hotels.com شرکت خواهید کرد. در طول سه روز تمرینی در اردوهای آموزشی در هر سال تمرینی، همه چیزهایی را که برای سال آموزشی فعلی مهم است عمیق تر خواهید کرد. می توانید از برنامه حمایتی و شب ها برای برقراری ارتباط با سایر کارآموزان استفاده کنید. علاوه بر این، از طریق سایر رویدادهای آکادمی، برای امتحانات میانی و نهایی خود کاملاً آماده خواهید شد.

آموزش به عنوان مدیر هتل چگونه کار می کند؟

متخصصان مشتاق هتل یک دوره آموزشی دوگانه سه ساله را گذرانده اند. یعنی بخش تئوری را در هنرستان و مراحل عملی را در شرکت آموزشی سپری می کنید. در سال اول آموزش، شما اغلب دو روز در هفته در هنرستان شرکت می کنید، اما در سال دوم و سوم آموزش، فقط یک بار در هفته در کلاس شرکت می کنید.

مراحل عملی در شرکت آموزشی تکمیل می شود. شما از چندین بخش مانند دفتر جلو – که بیشتر به عنوان پذیرش شناخته می شود -، آشپزخانه یا رستوران عبور می کنید. اینکه با چند منطقه آشنا می شوید همیشه به اندازه هتل بستگی دارد.

مدیر هتل در هنرستان چه می آموزد؟

برنامه درسی در مدرسه فنی حرفه ای شامل محتوای شغلی و همچنین شغلی متقابل است. موضوعات مربوط به موضوع عبارتند از، به عنوان مثال، مدیریت کالا، مهمان گرایی و سازماندهی هتل می باشد. موضوعات عمومی شامل سیاست، انگلیسی، آلمانی و تربیت بدنی است.

برخی از مدارس فنی حرفه ای دوره های به اصطلاح متمایز ارائه می دهند ، یعنی نوعی دروس انتخابی مختلفی را ارائه می دهند. پس، علاوه بر موضوعات تعیین شده، می توانید برای مثال یک دوره شراب، آشپزی، کوکتل یا زبان شرکت کنید.

سال اول آموزش:

اول از همه، این در مورد منطقه مهمان گرایی است، جایی که شما با نوشیدنی، لیوان، کارد و چنگال و ظروف سرو می کنید. به عنوان یک مدیر آینده نگر هتل، همچنین می آموزید که چگونه نوشیدنی ها و غذاها سرو می شود. علاوه بر این، شما با مدیریت عملیاتی سر و کار دارید و یاد می گیرید که چگونه ثبت نام ها، ثبت یا رد می شوند و چه دستورالعمل هایی در زمینه حفاظت از داده ها باید رعایت شود. دوره های زبان انگلیسی نیز درست در ابتدای دوره کارآموزی برگزار می شود.

سال دوم آموزش:

اکنون تمرکز بر مشاوره و فروش در رستوران است. چگونه به مهمانان به درستی توصیه می شود؟ چگونه با شکایات برخورد می کنید؟ چگونه با مشتریانی که ممکن است شاکی باشند یا سؤالات خاصی دارند، بحث های حرفه ای انجام می دهید؟ این و بسیاری از سوالات دیگر در سال دوم آموزش پاسخ داده خواهد شد. مدیریت موجودی نیز در برنامه درسی است. سپس یاد می گیرید که در میان چیزهای دیگر، چگونه سفارش دهید و قیمت فروش را به صورت اقتصادی تعیین کنید. موضوع دیگر، خدمات کالا است که نحوه تمیز کردن و آماده سازی اتاق های مهمان را آموزش می دهد.

سال سوم آموزش:

در سال آخر آموزش، دانش خود را در زمینه مهمان مداری عمیق تر می کنید. اکنون در مورد قسمت پذیرش و نحوه ایجاد پیشنهادات، انجام سفارشات مهمان و مدیریت صندوق هتل است. علاوه بر این، شما با موضوعات بازاریابی آشنا می شوید و یاد می گیرید که چگونه مفاهیم را توسعه و پیاده سازی کنید. در نهایت، وقتی صحبت از موضوع خدمات تجاری می شود، متوجه می شوید که کارکنان چگونه به بهترین شکل مستقر شده اند.

یک متخصص هتل در عمل چه می آموزد؟

در طول آموزش شما با تمام بخش های شرکت آموزشی آشنا می شوید، اما هیچ ترتیب ثابتی وجود ندارد. به عنوان مثال در سال اول آموزش، در آشپزخانه کار می کنید و به تهیه سالاد کمک می کنید. یک روز دیگر در رستوران کمک می کنید، سفارش می دهید و نوشیدنی سرو می کنید. مثلاً روی بوفه صبحانه هم کار می کنید.

در سال دوم آموزش، شما مذاکرات فروش را انجام می دهید، غذا سرو می کنید و حتی می توانید به طراحی منو کمک کنید. علاوه بر این، متخصصان مشتاق هتل یاد می گیرند که چگونه اتاق های مهمان را تمیز و به درستی آماده کنند. در رستوران های بزرگتر حتی می توانید در ایجاد یک مفهوم بازاریابی مشارکت داشته باشید.

در سال آخر آموزش، شما بیشتر در قسمت پذیرش مستقر خواهید شد، درخواست های مهمان را اجرا می کنید و از مهمانان مراقبت می کنید. همچنین ممکن است که این اتفاق بیفتد که کارآموزان در تدارک رویدادها مشارکت داشته باشند، برای مثال زمانی که در یک هتل نمایشگاهی کار می کنند.

شما باید مدیر هتل شوید اگر …

 • برای شما آسان است که حتی در موقعیت های استرس زا دوستانه بمانید.
 • شما می خواهید در محل کار فعال باشید و دوست دارید چیزهای جدید را امتحان کنید.
 • از کار در یک تیم و با مشتریان لذت می برید.

قطعا نباید مدیر هتل شوید اگر…

 • شما ساعت کاری منظم می خواهید
 • از تعامل با مشتریان لذت نمی برید.
 • در موقعیت های استرس زا مسیر خود را از دست می دهید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp