آوسبیلدونگ برق صنعتی

معرفی دوره آوسبیلدونگ برق صنعتی:

اگر  اولین مداری  که خودتان مونتاژ کرده اید به درستی کار می کندو  جریان الکتریکی شما را مجذوب خود نموده است؟آیا  شما مشتاق انجام آزمایش های الکتریکی هستید؟ پس حتما باید به دنبال آموزش برق صنعتی باشید. اگر با علاقه به دنبال آموزش برق صنعتی باشید می توانید مسئول سیستم الکتریکی یک شرکت بزرگ شوید.در هنگام تحصیل در رشته برق صنعتی ،شما می توانید از همان ابتدا بین دو رشته انتخاب کنید و در حوزه مورد نظر خود تخصص کسب کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ برق صنعتی

 به اندازه کافی از رفتن به مدرسه به صورت روزانه  خسته شده اید و در نهایت می خواهید در کاری مشغول به فعالیت شوید. حقایق و ارقام چیزهایی هستند که  باید در طول آموزش برق صنعتی خود به آنها تسلط پیدا کنید. علاوه بر این، شما هر روز در معرض خطر ایمنی خاصی قرار دارید، بالاخره به عنوان یک برقکار با برق ،کار می کنید.  اگر قصد دارید در این رشته تحصیل کنید ، طبیعتاً می خواهید بدانید که در پایان برای کارتان چه میزان حقوقی  به دست خواهید آورد. به همین دلیل هر آنچه را که باید در مورد حقوق یک برقکار صنعتی بدانید را در اینجا پیدا خواهید کرد.

درآمد یک برقکار صنعتی در دوره آموزشی چقدر است؟

دوره آموزش برق صنعتی شدن 2 سال به طول می انجامد. و حتی اگر اولین روز کاری خود را بدون هیچ دانشی شروع کنید، در سال اول کارآموزی خود درآمد خوبی کسب خواهید کرد. با 830 تا 930 یورو ناخالص در ماه، حقوق شما به عنوان یک برقکار صنعتی قطعا چشمگیر خواهد بود.  از آنجایی که در سال اول کارآموزی هنوز کمی به مربی خود وابسته هستید و فقط از سال دوم کارآموزی می توانید به طور مستقل کار کنید، حتما حقوق بالاتری برای شما  وجود خواهد داشت. در سال دوم آموزش به طور کلی بین 910 تا 980 یورو درآمد ناخالص در ماه خواهید داشت.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ برق صنعتی

درآمد یک برقکار صنعتی بعد از آموزش چقدر است؟

بعد از آموزش، کارها نه تنها از نظر فناوری، بلکه از نظر حقوق نیز واقعاً خوب می شوند. از آنجایی که شما یک تازه وارد به دنیای کارمندان دائمی هستید، به عنوان یک برقکار صنعتی، حقوق اولیه ناخالص بین 1500 تا 2000 یورو را دریافت خواهید کرد. میزان دقیق حقوق ماهیانه شما کاملاً به شرکتی که در آن کار خواهید کرد ،بستگی دارد. در شرکت های بزرگ که در صنعت برق فعالیت می کنند ، معمولاً می توانید درآمد بیشتری نسبت به شرکت های کوچک داشته باشید. اصولاً در حرفه برق صنعتی اغلب در صنعت فلز و برق تقاضای بیشتری دارید و در نتیجه حقوق بیشتری  دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، معمولاً قراردادهای جمعی که حقوق شما را تعیین می کنند ،برای شما اعمال می شود. اگر اینطور نباشد، حد پایین با حداقل دستمزد تعیین می شود که 8.50 یورو در ساعت است. با 40 ساعت هفته، این حقوق ناخالص 1470 یورو خواهد بود.

برای آموزش شما به عنوان تکنسین الکترونیک صنعتی برای مهندسی صنایع در Stromnetz برلین، طبق قرارداد جمعی به شما پرداخت می شود. یعنی شما حقوق ثابتی می گیرید. در سال اول 1046.98 یورو به صورت ناخالص در ماه و در سال دوم آموزش 1116.82 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. همچنین در ابتدای آموزش مبلغ 200 یورو کمک هزینه آموزشی دریافت خواهید کرد. شما همچنین سیزدهمین حقوق ماهانه، یعنی پاداش کریسمس، و یارانه 120 یورویی برای اقدامات ارتقای سلامت مانند عضویت در باشگاه، دریافت می کنید. هر سال در ماه آوریل به اصطلاح سود اجتماعی 350 یورو به حساب شما واریز می شود.

بعداً به عنوان یک برقکار صنعتی چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

هنگامی که چند سال تجربه حرفه ای دارید، می توانید وظایف مسئولیتی را بر عهده بگیرید، به عنوان یک برقکار صنعتی، حقوق ناخالص ماهانه بین 2500 تا 2900 یورو غیرواقعی نیست. همچنین باید به خاطر داشته باشید که منطقه ای که در آن کار می کنید نقش مهمی در حقوق شما دارد. بنابراین معمولاً در شرق درآمد کمتری نسبت به غرب دارید. اگر در شهرهای شناخته شده ای مانند مونیخ، دوسلدورف یا فرانکفورت زندگی و کار می کنید، هزینه های زندگی شما نیز بسیار بالاتر خواهدبود، به طوری که معمولا حقوق ها به میزان قابل توجهی بالاتر است.  زیرا اندازه شرکت نیز تأثیر قابل توجهی بر حقوق شما به عنوان یک برقکار صنعتی دارد.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ برق صنعتی وجود دارد؟

آموزش برق صنعتی:

برخلاف سایر انواع آموزش، آموزش برق صنعتی شدن به جای سه سال فقط دو سال طول می کشد. نه تنها به سرعت آموزش خود را  تمام می کنید، بلکه می توانید زندگی حرفه ای خود را شروع کنید.

استادکار با مدرک مهندسی برق:

اگر دو سال برای شما کافی نبود و دوست دارید حتی به موفقیت بیشتری برسید یا شاید حتی خودتان را آموزش دهید، پس حتماً باید مدرک کارشناسی ارشد خود را به عنوان برق صنعتی دریافت کنید. در این صورت نه تنها شانس بیشتری برای دستمزد بالاتر خواهید داشت، بلکه این فرصت را نیز خواهید داشت که خودتان دانش خود را به دیگران منتقل کنید. به‌عنوان یک استادکار واجد شرایط، نه تنها می‌توانید وظایف مدیریتی را بر عهده بگیرید، بلکه می‌توانید کارآموزانی را برای تبدیل شدن به برق صنعتی با مدرک مهارت مربی تربیت کنید.

مدیر فنی:

همچنین برای شما به عنوان یک برقکار صنعتی، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص فنی بسیار جالب خواهد بود. در این شرح شغل، شما عمدتاً در حوزه برنامه ریزی و سازمانی میانی یا بالاتر کار خواهید کرد و پل ارتباطی بین شایستگی فنی و تجاری را نشان می دهید.

اقتصاددان فنی بازرگانی:

اگر خود را بیشتر برای کاردفتری مناسب می بینید ، می توانید در آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک اقتصاددان فنی کسب و کار نیز شرکت کنید. وظایف شما متنوع است، اما عمدتاً وظایف شما  در حوزه های حسابداری، منابع انسانی، برنامه ریزی پروژه و مدیریت مواد قرار می گیرد.

در Stromnetz برلین از شما در توسعه شخصی خود، مراقبت و حمایت می شود. به عنوان مثال، شما فرصت انجام آموزش های بیشتر را دارید و همچنین از حمایت مالی برای این کار برخوردار خواهید شد. با این حال، Stromnetz برلین همچنین برنامه های توسعه داخلی را به شما ارائه می دهد، مانند برنامه های  بالقوه تکنسین، یک برنامه پویا برای تکنسین های آینده نگر یا استادکاران. علاوه بر این، مدیر شما سالانه جلسات بازخورد و توسعه را با شما برگزار می کند که در آن شما اهداف جدیدی را تعیین می کنید و البته در اجرای آنها نیز از شما حمایت می شود. اگر آموزش خود را با موفقیت به پایان رسانده اید، در صورت توصیه به استخدام، یک پیشنهاد قرارداد نیز دریافت خواهید کرد. به طوری که شما می توانید تصمیم بگیرید که در کدام منطقه مستقر شوید، Stromnetz برلین به شما به اصطلاح “روزهای تطبیق” را پیشنهاد می کند، که در آن می توانید خواسته های خود را برای منطقه تصاحب مربوطه بیان کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • ارزیابی ایمنی سیستم ها و تجهیزات الکتریکی.
 • نصب، راه اندازی و نگهداری سیستم ها و تجهیزات الکتریکی.
 • بررسی و تجزیه و تحلیل عملکردهای الکتریکی.
 • سیستم های IT را نصب و پیکربندی کنید.
 • اقدامات تضمین کیفیت را انجام دهد.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
980-910 یورو 930-830 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
تکنسین الکترونیک برای مهندسی صنایع تکنسین الکترونیکی دستگاه ها و سیستم ها تکنسین برق
2400 یورو 1700 یورو 1200 یورو 1500 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 3300 یورو 2400 یورو 2900 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
برق صنعتی Stadtwerke Hamm GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Hamm
برق صنعتی Zeppelin Konzern

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Hannover
برق صنعتی Paul Vahle GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Kamen

یک برقکار صنعتی در حین آموزش چه مواردی را می آموزد؟

دوره آموزش برق صنعتی 2 سال به طول می انجامد و می تواند در زمینه های مهندسی صنایع یا دستگاه ها و سیستم ها تکمیل شود. در طول دوره کارآموزی، نحوه پردازش، مونتاژ و اتصال قطعات و تجهیزات مکانیکی را در دوره به اصطلاح مقررات پیشگیری از اتفاقات  یاد خواهید گرفت. شما همچنین سیستم های الکتریکی و عملکردهای آزمایشی را تجزیه و تحلیل خواهید کرد.

یک برقکار صنعتی در رشته مهندسی صنایع چه کارهایی را انجام می دهد؟

اگر در مهندسی صنایع تخصص دارید، عمدتاً مسئول آزمایش و ارزیابی ایمنی سیستم های الکتریکی خواهید بود. این بدان معناست که شما در زمینه تضمین کیفیت کار خواهید کرد. انجام بررسی های ایمنی، مستندسازی داده های تولید و هماهنگی با مناطق بالادست و پایین دست، همه اینها در حوزه مسئولیت شما در آموزش به عنوان یک برقکار صنعتی است.

برق کاران صنعتی پس از اتمام دوره آموزشی خود عمدتاً در Stromnetz Berlin GmbH در زمینه های ولتاژ بالا، متوسط ​​و پایین و همچنین اندازه گیری، در برلین استخدام می شوند. این شغل شامل فعالیت های زیادی می باشد. برق کاران صنعتی علاوه بر مونتاژ، پردازش و اتصال اجزای مکانیکی و تجهیزات الکتریکی، کنترل ایمنی را نیز بر عهده دارند. آنها کابل ها را نگهداری می کنند، عیوب و نقص ها را پیدا و رفع می کنند، و سیستم های الکتریکی را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کنند. در آموزش تمرین محور خود در Stromnetz Berlin GmbH، شما تشویق خواهید شد تا مراحل کاری خود را به طور مستقل برنامه ریزی و انجام دهید.

اما حفظ امکانات و سیستم ها را فراموش نکنید. شما عمدتاً در شرکت هایی در صنعت فلز و برق، ساخت و ساز کارخانه یا در صنعت خودرو مشغول به کار خواهید شد. علاوه بر این، شما همیشه مطابق با الزامات حفاظت از محیط زیست و ایمنی شغلی کار می کنید.

یک برقکار صنعتی در زمینه دستگاه ها و سیستم ها چه می کند؟

اگر تصمیم دارید به عنوان یک تکنسین الکترونیک صنعتی در زمینه دستگاه ها و سیستم ها آموزش ببینید، کار روزمره شما کمی متفاوت به نظر می رسد. در اینجا شما حتی بیشتر با توجه به نیاز مشتری کار می کنید، دستگاه ها و سیستم ها را تولید می کنید و در نهایت آنها را به بهره برداری می رسانید. تمرکز بر کار با سیستم های IT است. شما آنها را پیکربندی می کنید و در صورت وجود مشکل در سایت حضورپیدا می کنید. اما انجام کارهای خود همیشه باید جنبه اقتصادی و ایمنی شغلی را در نظر داشته باشید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • آموزش برق صنعتی شدن را می توان در دو رشته مختلف تکمیل کرد؟
 • شما به عنوان یک برقکار صنعتی باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید؟ این کار درک بسیاری از اصطلاحات فنی را برای شما آسان تر می کند.
 • یک لامپ کم مصرف در مقایسه با یک لامپ رشته ای فقط 20 درصد انرژی مصرف می کند؟
 • روند لحیم کاری سالها قبل از میلاد مسیح شناخته شده بود؟

به عنوان یک برقکار صنعتی متخصص در دستگاه ها و سیستم ها، دوره های آموزشی خود را در شرکت های صنعت برق و یا در شرکت های ارتباطات و فناوری اطلاعات تکمیل خواهید کرد. بیشتر اوقات در کارگاه ها ی این شرکت ها کار خواهید کرد. اما ممکن است این اتفاق بیفتد که شما درقسمت  خدمات مشتری مستقر شده باشید، در این صورت محل کار شما همیشه متفاوت است.

برای آموزش برق صنعتی چه چیزهایی باید همراه داشته باشم؟

هنگام آموزش برق صنعتی شدن چه چیزی مهم است؟ کسی میتونه این آموزش رو انجام بده؟ اساسا بله، اما شما باید چند شرط را داشته باشید تا در شغل خود احساس راحتی کنید و بتوانید این کار را به صورت دائمی انجام دهید. اول از همه، این شامل مراقبت و احتیاط است که باید همیشه آن را درنظر داشته باشید، به خصوص اگر باید به دنبال خطاها یا ایرادات سیستم ها باشید و آنها را برطرف کنید. اما از آنجایی که شما به عنوان یک برقکار صنعتی زیاد با برق کار می کنید، همیشه باید مقررات ایمنی را رعایت کنید. برای اینکه کار با قطعات سخت افزاری و نرم افزاری را برای شما راحت کند و بتوانید به راحتی اندازه ها را محاسبه کنید، دروس ریاضی و کامپیوتر نباید برای شما مشکل ایجاد کند. در غیر این صورت معمولاً مدرک تحصیلی متوسطه برای دعوت شدن شما به دوره کارآموزی به عنوان برقکار صنعتی کافی است.

شما باید برق صنعتی شوید اگر…

 • ترس از جریان الکتریکی برای شما غریبه است.
 • درس فیزیک همیشه الهام بخش شما بوده است.
 • شما نیاز زیادی به امنیت دارید.

قطعاً نباید برق صنعتی شوید اگر…

 • به انجام کارهای فیزیکی علاقه ای ندارید.
 • کار با برق برای شما هیجان انگیز نیست.
 • درک فنی یکی از نقاط قوت شما نیست.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp