معرفی دوره آوسبیلدونگ کارشناس امور مالی (سرویس میانی) :

آیا زمانی که کاغذها روی میزتان تا سقف انباشته می شوند، نه تنها یک مرور کلی دارید، بلکه در مورد شعبده بازی با اعداد نیز حرفه ای هستید؟ پس شما برای آموزش به عنوان مدیر مالی (سرویس متوسط) عالی هستید. در اینجا نه تنها مهارت های حسابی مورد نیاز است، بلکه مهمتر از همه در بررسی و پردازش ارزیابی های مالیاتی دقت لازم را  دارید. زیرا شما در این زمینه متخصص هستید. اینکه چقدر مالیات باید بپردازید به خودتان بستگی دارد. اما در مورد اینکه چه کسی باید مالیات بپردازد نیز فرد مناسبی برای مشاوره  هستید. ما در اینجا به شما خواهیم گفت که در دوره آموزشی خود به عنوان مدیر مالی (خدمات میانی) چه چیزهای دیگری خواهید آموخت.

دوره های مرتبط:

آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک

آوسبیلدونگ بیمه و امورمالی

آوسبیلدونگ کارمند دولتی مالیاتی

آوسبیلدونگ متخصص تجارت الکترونیک

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس امور مالی(سرویس میانی):

قبلا هم اشاره کردیم که این رشته می تواند  پر از امکانات ویژه برای شما باشد . این رشته آموزشی نه تنها در مورد طول دوره کارآموزی، بلکه در مورد حقوقی که  در طول دوره کارآموزی دریافت می کنید ،نیز صدق می کند. در اصل، حقوق برای کارمندان دولت توسط قانون حقوق فدرال تجویز می شود. میزان درآمد شما، پرداخت های ویژه ای که می توانید انتظار داشته باشید و افزایش حقوق، تمامی این موارد  به وضوح تنظیم شده است. البته این مقررات روی دستمزد آموزشی  شما نیز تاثیر می گذارد. بنابراین اگر کنجکاو هستید و می‌خواهید بدانید که چه حقوقی (آموزشی) می‌توانید به عنوان مدیر مالی (خدمات میانی) دریافت کنید ، فقط ادامه مطلب را بخوانید.

در طول آموزش چه میزان حقوقی را می توانم دریافت کنم ؟

حتی در طول دوره آموزشی، حقوق شما به عنوان مدیر مالی (سرویس میانی) قابل توجه است. اگرچه بین ایالت های فدرال مختلف  تفاوت هایی در این خصوص وجود دارد، حقوق ناخالص ماهانه هنوز دقیقاً 1269 یورو مطابق با وضعیت قانون حقوق فدرال است و  می تواند غیر از این باشد، این  رشته آموزشی  از نظر پاداش نیز از سایر دوره های آموزشی متمایز است، زیرا به عنوان یک کارمند دولتی در آینده می توانید از ماه اول منتظر دریافت این میزان  حقوق باشید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ کارشناس امور مالی (سرویس میانی)

به محض اینکه دوره کارآموزی خود را به پایان رساندید، به طور خودکار در گروه به اصطلاح حقوق A طبقه بندی می شوید. این وظیفه گروهی تعیین می کند که شما به عنوان یک مدیر مالی (خدمات میانی) چه حقوقی را دریافت کنید. در این گروه حقوقی، گروه های حقوقی مختلف از A2 تا A16 وجود دارد. معنی آن چیست؟ ساده است: هر چه رتبه شما بالاتر باشد، گروه حقوق شما  و همچنین حقوق شما   بالاتر است.

آنچه شما را بیش از همه علاقه مند می کند، البته طبقه بندی خودتان است  و در نتیجه درآمد شما به عنوان یک مدیر مالی (خدمات میانی) می تواند برای شما هیجان انگیز باشد. در ابتدای کار شما به گروه حقوق A6 یا A7 منصوب می شوید و طبق وضعیت قانون حقوق فدرال، می توانید حقوق اولیه ماهانه 2418 یورو ناخالص داشته باشید. همچنین هشت سطح تجربه مختلف در نمرات دستمزد شما وجود دارد که به طور خودکار طی سال‌ها به آن‌ها ارتقا پیدا می‌کنید. هر چه بیشتر تجربه کسب کنید، حقوق بیشتری در پایان ماه به شما پرداخت می‌شود. با این حال، برای اینکه به گروه حقوق بالاتر بعدی برسید، باید به خدمات ملکی ارشد ارتقا پیدا کنید. مسیر شغلی شما در خدمات مالیاتی میانی شما را به گروه حقوق A9، سطح 8 می برد. وقتی به بالاترین سطح رسیدید، می توانید به عنوان مدیر مالی (خدمات میانی) انتظار حقوق ماهانه خوبی داشته باشید: یعنی 3754 یورو ناخالص حقوق دریافت کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگرچه ما فقط به شما ارزش های ناخالص را دادیم، شما  می توانید خوشحال باشید زیرا به عنوان یک کارمند دولتی، کسر مالیات و بیمه مبلغ  خیلی زیادی برای شما  نیست. به عنوان مثال، شما مجبور نیستید بیمه بیکاری بپردازید زیرا نمی توانید به عنوان یک  کارمند دولتی از شغل خود اخراج شوید. بیمه درمانی خصوصی نیز برای شما نسبتاً ارزان است. اما به زودی خودتان متوجه این موضوع خواهید شد.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ کارشناس امور مالی وجود دارد؟

اقتصاددان امور مالی (خدمات میانی) یا کارمند دولتی در خدمات مالیاتی میانی:

اگر دوره آموزشی خود را با موفقیت به پایان رسانده اید یا به درستی زمان کارآموزی خود را  در خدمت مقدماتی را گذرانده اید، اکنون می توانید خود را مدیر مالی (خدمات میانی) یا کارمند دولتی در خدمات مالیاتی میانی بنامید. در اینجا شما مسئولیت انواع مختلفی از وظایف، از جمله :جمع آوری مالیات ،رسیدگی به اظهارنامه مالیاتی خواهید بود.

ارتقا در خدمات مالیاتی بالا :

برای ارتقاء به خدمات مالیاتی بالاتر، باید به عملکرد بالاتر از میانگین دست یابید ، مگر اینکه مستقیماًاین شغل شوید. در اصطلاح فنی، از آنجایی که شما به گروه شغلی بالاتر ارتقا پیدا می کنید، به این “تغییر شغلی عمودی” گفته می شود. در حالی که ورود مستقیم منجر به یک دوره کارآموزی سه ساله با مدرک دیپلم می شود، شما باید یک فرآیند ارتقاء را طی کنید تا از خدمات متوسط ​​به بالاتر بروید. اگر پس از آن در خدمات مالیاتی بالاتر کار کنید، نه تنها با مالیات بر درآمد، مالیات بر دستمزد و مالیات فروش، بلکه با مالیات بر شرکت، مالیات نقل و انتقال املاک و مالیات بر ارث نیز سروکار خواهید داشت.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
  • بررسی اظهارنامه مالیاتی
  • پردازش پرداخت ها.
  • مشاوره به مالیات دهندگان.
  • همکاری در صدور احکام اجرائی.
  • محاسبه مالیات.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1269 یورو 1269 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 میزان حقوق این دوره عنوان
مسئول در خدمت میانی برای حفاظت از قانون اساسی تحلیلگر / محقق حقوقی رسمی در سرویس فنی میانی
2100 یورو 1800 یورو 2100 یورو 2418 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 3500 یورو 3270 یورو 3754 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارشناس امور مالی (سرویس میانی( Finanzverwaltung Nordrhein-Westfalen

group of companies

خانم / آقا 01.09.2023 Warburg
کارشناس امور مالی (سرویس میانی( Hessische Finanzverwaltung

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Fulda
کارشناس امور مالی (سرویس میانی( Finanzamt Rheinland-Pfalz

group of companies

خانم / آقا 01.10.2023 Altenkirchen (Westerwald)

به عنوان مدیر مالی (سرویس میانی) چه کاری  انجام می دهید؟

به عنوان یک اقتصاددان مالی (خدمات میانی) شما یک استعداد همه جانبه دارید، زیرا نه تنها با قوانین مالیاتی آشنا هستید، بلکه همیشه دستورالعمل های مقامات مالیاتی و احکام دادگاه های مالیاتی را در اختیار دارید. کار کردن با کامپیوتر برای شما مشکلی ایجاد نمی کند و شما  با برنامه های ویژه می توانید اظهارنامه های مالیاتی ارسالی را ویرایش و ارزیابی کنید. چگونه باید آن را تصور کنید؟ خیلی ساده است : برای مثال، اگر شخصی صاحب خانه یا ملکی باشد، برای شما با استفاده از پردازش الکترونیکی داده ها، برای تعیین مالیات کار بسیار ساده و راحتی خواهد بود .

اما نگران نباشید: حتی اگر اینطور به نظر برسد، شما به هیچ وجه فقط یک وصول کننده بدهی نیستید. زیرا در آموزش به عنوان مدیر مالی (سرویس میانی) نیز یاد می گیرید که از پرداخت مالیات زیاد مطمئن شوید. اگر اینطور است، مطمئن شوید که افراد آسیب دیده پول خود را پس می گیرند. بنابراین، به طور کلی، شما به نظم و عدالت اهمیت می دهید. اگر در حسابداری متوجه شدید که شخصی پرداخت مالیات خود را انجام نمی دهد یا با وجود تذکر واکنشی نشان نمی دهد، اقدامات لازم را انجام می دهید. و سپس کار گروهی لازم را در دریافت مالیات از فرد خاطی را در دستور کار قرار می دهید . به همراه همکاران خود در بخش های دیگر می بینید که چگونه می توان بدهی ها را تسویه کرد. متأسفانه، این قسمت تا حدودی ناخوشایند کار شما است، زیرا پس از آن به طرف مقصر رانندگی می کنید و اشیایی را به میزان بدهی ضبط می کنید. البته در طول دوره آموزشی خود به عنوان مدیر مالی (سرویس میانی) نیز نحوه برخورد با این شرایط را خواهید آموخت.

آیا قبلاً می دانستید که …

آموزش به عنوان یک اقتصاددان مالی (خدمات میانی) به چه صورتی می باشد؟

آنچه در این آموزش در انتظار شماست تلفیقی از تمرین و تئوری است. برخلاف آنچه ممکن است در دوره های آموزشی دیگر با آن آشنایی داشته باشید، با آموزش به عنوان مدیر مالی (خدمات دولتی متوسط) پس از دو سال به پایان دوره آموزشی می رسید. شما هشت ماه را در یک مدرسه مالی دولتی سپری می کنید و به مدرسه می روید، در حالی که شانزده ماه را صرف آشنایی با جنبه های عملی امور در اداره مالیات می کنید. بنابراین، زمان یادگیری شما در واقع به عنوان طول دوره آموزش نامیده نمی شود، بلکه به عنوان خدمات مقدماتی نامیده می شود. شانس قبول شدن نیزدر این گرایش  بسیار خوب است. اگر اینطور نیست، می توانید بعداً نه تنها برای دفاتر مالیاتی، بلکه برای مثال، برای وزارتخانه های دارایی یا در اداره مالیات مرکزی فدرال نیز کار کنید.

شما باید یک اقتصاددان مالی (خدمات میانی) شوید اگر…

تحت هیچ شرایطی نباید یک اقتصاددان مالی (سطح متوسط) شوید اگر…