آوسبیلدونگ سازنده دودکش های صنعتی

معرفی دوره آوسبیلدونگ سازنده دودکش های صنعتی :

ساخت کوره و دودکش:

شما چشم انداز پادشاهی را دارید که بالاتر از بقیه دنیاست. به همان اندازه که شما بالا می روید – به معنای واقعی – به سختی هیچ صنعتگر دیگری نمی تواند در طول مدت کاری خود رشد کند . علاوه بر نمای پانورامای خیره کننده، می توانید انتظار یک یا دو عضله دردناک چند سال بعد از شروع کار داشته باشید. به کارآموزی ساخت کوره و دودکش خوش آمدید! در یکی از سخت‌ترین معاملات، شما نه تنها اجزای چند تنی را در ارتفاعات سرگیجه‌آور هر روز متعادل می‌کنید. بلکه باید بتوانید نقشه های ساخت و ساز دقیق را روی کاغذ بیاورید و محاسبه کنید که برای ساختن دودکش کارخانه بعدی به چند آجر نیاز دارید. آیا جز افراط کنجکاو هستید؟

این دوره کارآموزی در حال حاضر (2022) در مرحله سازماندهی مجدد است. پس زمینه برای تعدیل ساختاری و مرتبط با محتوا، الزامات تغییر یافته برای حرفه های صنعت ساخت و ساز است. علاوه بر پیشرفت های فنی و فرآیندهای فنی جدید، الزامات حفاظت از محیط زیست و مصرف کننده همیشه در حال تغییر است. به عنوان مثال، این بدان معنی است که اقدامات برای صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از انتشار CO2 یا حفاظت از آتش به طور مداوم در حال انطباق و تجدید نظر هستند. این تغییرات عمدتا به دلیل فناوری های جدیدی است که جهت نصب ایجاد شده است . به همین دلیل است که مقررات آموزشی جدید بیشتر بر موضوعاتی مانند پایداری و دیجیتالی شدن تمرکز دارد.

دروه آموزشی ساخت کوره و دودکش به چه صورتی می باشد؟

آموزش ساخت کوره و دودکش یک آموزش حرفه ای دومنظوره است. این بدان معنی است که شما نه تنها با طناب کوهنوردی بر روی سقف کارخانه، بلکه بین شرکت آموزشی خود و مدرسه حرفه ای نیز رفت و آمد می کنید. شما عمدتاً بخش عملی آموزش خود را در سایت های ساختمانی و کارگاه ها تکمیل خواهید کرد. به طور دقیق، در دو سال اول آموزش به عنوان یک کارگر ساختمانی ماهر آموزش می بینید. بعد از آن در سال سوم می توانید در کارآموزی به عنوان ساخت کوره و دودکش متخصص شوید. در سه سال کارآموزی خود اساساً نحوه ساخت دودکش برای کارخانه ها و کارخانه های صنعتی و هر چیزی دیگری که نیاز دارید را یاد خواهید گرفت. انجام این کار در ابتدا آسان به نظر می رسد، اما اگر اکنون چشمان خود را ببندید و یک کارخانه بزرگ را تصور کنید، برای دیدن دودکش ها باید سر خود را خیلی به عقب خم کنید. دودکش های صنعتی به راحتی می توانند چندین صد متر ارتفاع داشته باشند. برای شما، این بدان معنی است که شما باید در طول تمرینات خود به عنوان یک سازنده کوره و دودکش، هدف گذاری کنید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه داربست ها را بالا بکشید و با وسایل ایمنی بالا بروید،شما همچنین نحوه ساخت مجرای اگزوز و رسانای صاعقه را یاد خواهید گرفت.
کلمه “آتش” در عنوان شغل شما وجود دارد زیرا شما در آموزش خود به عنوان یک سازنده کوره و دودکش نه تنها دودکش می سازید، بلکه کوره های صنعتی نیز برپا می کنید. اینها کوره های عظیمی هستند که در آنها دما بیش از 1000 درجه سانتیگراد می رسد. دما دراین کوره ها به قدری بالا است که فقط می توان از آجرهای مقاوم در برابر حرارت برای ساخت و ساز استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است ساختار شما به کلی ذوب شود. موادی که می توانید برای این کار استفاده کنید نیز در جدول زمانی شما است. ناگفته نماند که شما همچنین باید همه چیز را در مورد حفاظت در برابر حرارت و آتش بدانید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ سازنده دودکش های صنعتی:

به عنوان یک سازنده کوره و دودکش، شما یک آکروبات با سیم بالا، نصب کننده و متخصص ایمنی هستید. وقتی مشغول برنامه ریزی برای ساخت یک کوره بلند جدید نیستید، بیرون در هوای تازه کار می کنید. شما با ملات عایق کاری می کنید، پایه های دودکش را می ریزید و می دانید که چگونه بتن مسلح نسوز را مخلوط کنید.در نظر داشته باشید که شغل شما چیزهای زیادی از شما می خواهد. اگر شب ها خسته به رختخواب می روید، به این دلیل است که در طول روز با دستان خود برای ساخت کوره بزرگی تلاش کرده اید . مطمئناً می خواهید در پایان ماه بر اساس میزان تلاشی که می کنید به شما حقوق پرداخت شود . برای اینکه بتوانید پس از یک روز طولانی در محل ساخت و ساز استراحت کنید، ما این تحقیق را برای شما انجام داده ایم و هر آنچه که باید در مورد حقوق خود به عنوان یک سازنده دودکش های صنعتی بدانید را ما به شما در این مقاله می گوییم.
در طول دوره کارآموزی خود به عنوان سازنده دودکش های صنعتی چه درآمدی کسب خواهم کرد؟

خبر خوب برای شما این است که حتی در دوران کارآموزی، حقوق شما به عنوان یک سازنده کوره و دودکش بالاتر از حد متوسط است. در واقع شما یکی از پردرآمدترین رشته ها را دارید .البته در نظر داشته باشید که شما هم مسئولیت این کار را به عهده می گیرید.
در سال اول آموزش، ابتدا اصولی که برای حرفه آینده خود به آن نیاز خواهید داشت، به شما آموزش داده می شود. با وسایل و ابزار ساختمانی که هر روز از آنها استفاده می کنید آشنا می شوید و طراحی و نقشه کشی را تمرین می کنید. در مدرسه حرفه ای شما ریاضیات، فناوری و فیزیک می خوانید. برای این کار بین 587 تا 669 یورو دستمزد دریافت خواهید کرد. شما در سال دوم آموزش نحوه مونتاژ اجزا و پایه های ریخته گری را خواهید آموخت. با توجه به این واقعیت که شما در حال حاضر درگیر هستید، درآمد شما به عنوان یک کوره و دودکش به بین 838 تا 1069 یورو در ماه افزایش می یابد. در سال سوم کارآموزی خود، واقعاً هدف بالایی دارید. شما اکنون درگیر تمام مراحل کار هستید و با تیم خود دودکش‌های صنعتی بزرگی را می سازید و سپس سیستم‌های حفاظت در برابر صاعقه و لوله‌های اگزوز را روی آن نصب می‌کنید. برای این کار سخت، نه تنها از سقف کارخانه ها بالا می روید، بلکه دستمزد خود را به عنوان یک سازنده کوره و دودکش به 1098 تا 1398 یورو می رسانید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ سازنده دودکش های صنعتی

حتی پس از فارغ التحصیلی، دیگر لازم نیست نگران گرسنگی حساب بانکی خود باشید. اگرچه شما به طور منظم برای کار مونتاژ در جاده ها هستید و اغلب روزهای کاری طولانی دارید، اما زندگی حرفه ای خود را با حقوق ماهیانه بین 2200 تا 3000 یورو شروع می کنید. پس از چند سال تجربه حرفه ای، درآمد شما به عنوان یک سازنده کوره و دودکش به 2500 تا 3900 یورو افزایش می یابد. و این هنوز پایان راه نیست. بسته به آموزش های بعدی که انجام می دهید، حقوق شما دوباره افزایش می یابد. به عنوان مثال، یک سرکارگر کارخانه در ساخت دودکش می تواند تا 4100 یورو در ماه درآمد کسب کند.
بسته به اینکه چه گواهی پایان تحصیلی دارید یا نمرات شما در دوره کارآموزی چقدر خوب است ، می توانید بعد از امتحان کارآموزی به تحصیل خود ادامه دهید. به عنوان یک مهندس عمران، بسته به مدرک و تجربه حرفه ای خود، می توانید تا 8500 یورو در ماه به عنوان یک فرد برتر، درآمد کسب کنید.

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای در آوسبیلدونگ سازنده دودکش های صنعتی وجود دارد؟

کارآموزی ساخت کوره و دودکش:

در دوره آموزشی خود به عنوان یک تنظیم کننده کوره و دودکش، تمام اصول اولیه و مهارت های دستی لازم برای راه اندازی دودکش ها و کوره های کارخانه و ضد حریق ساختن آنها را فرا خواهید گرفت. همچنین نحوه تعمیر صحیح تاسیسات کارخانه را یاد خواهید گرفت.

استاد سنگ تراشی و بتن سازی در مهندسی سازه:

پس از قبولی در آزمون استادکار یبرای تبدیل شدن به یک استاد سنگ تراشی و بتن‌کاری در رشته مهندسی سازه، در نوسازی ساختمان متخصص خواهید شد. شما آسیب های ساختاری را شناسایی می کنید و می دانید که چگونه آنها را تعمیر کنید. وقتی دودکش‌ها و کوره‌های جدید ساخته می‌شوند، شما از A تا Z با شاگردهایتان آنجا هستید، که اکنون می‌توانید خودتان آنها رانیز آموزش دهید.

سرکارگر کارخانه در ساخت و ساز ساختمان:

نگران نباشید، به عنوان یک سرکارگر کارخانه در ساخت و ساز ساختمان، روی پشت بام ها نمی نشینید و دودکش ها را تا حدی براق نمی کنید. بلکه به عنوان یک سرکارگر، رهبر یک تیم کاری را برعهده می گیرید . این بدان معنی است که شما وظایف را بین کارکنان خود توزیع می کنید، فرآیندهای کاری فردی را برنامه ریزی و محاسبه می کنید که چه مقدار مواد برای ساخت کوره و دودکش مورد نیاز است.

تکنسین در رشته مهندسی عمران با گرایش ساخت و ساز ساختمان:

پس از آموزش بیشتر به عنوان یک تکنسین در زمینه فناوری ساخت و ساز، مهر “تأیید شده از سوی دولت” را دریافت خواهید کرد. شما مسئول ایجاد نقشه های ساخت و ساز، محاسبه و برنامه ریزی کارهای ساختمانی هستید. شما از دفتر خود، اطمینان حاصل می کنید که تمام کارهای ساخت و ساز به موقع انجام شده است.

مطالعات مهندسی عمران:

اگر دیپلم دبیرستان را در جیب خود دارید یا عملکرد شما در دوره کارآموزی درجه یک بود، می توانید مدرک مهندسی عمران را به دوره کارآموزی خود اضافه کنید. مدرک مهندسی عمران بین شش تا ده ترم طول می کشد، بسته به اینکه شما مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را می گذرانید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…

 • طراحی و ساخت دودکش.
 • نصب کوره های صنعتی.
 • احیای کوره های زباله سوز.
 • نصب میله صاعقه .
 • سازماندهی و نظارت بر فرآیندها در سایت های ساختمانی بزرگ.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1398-1098 یورو 1069-838 یورو 669-587 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک کارخانه برای فناوری بهداشتی، گرمایش و تهویه مطبوع کارگر بتن و بتن آرمه آجرکار
1800 یورو 1800 یورو 1720 یورو 2500 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 3200 یورو 3000 یورو 3900 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت
سازنده دودکش های صنعتی  

group of companies

خانم / آقا
سازنده دودکش های صنعتی  

group of companies

خانم / آقا
سازنده دودکش های صنعتی  

group of companies

خانم / آقا

آیا قبلاً می دانستید که …

 • بلندترین دودکش جهان 420 متر ارتفاع دارد؟ این باعث می شود که ارتفاع آن تقریباً به اندازه ساختمان امپایر استیت باشد.
 • دودکش امروزی توسط رومیان ساخته شد و “هیپوکاست” نامیده شد؟
 • تا قرن یازدهم اولین خانه ها دودکش داشتند؟ تا آن زمان مردم در خانه روی آتش آشپزی می کردند و از دودی که دائماً در هوا معلق بود برای دود کردن گوشت و ماهی استفاده می کردند.
 • دودکش های کارخانه اغلب به عنوان نقاط بررسی در چشم انداز کاری خدمت می کردند؟
 • آیا می‌توانید دودکش‌های کارخانه‌های بلند را به دکل‌های رادیویی و دکل‌های انتقال تبدیل کنید تا ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی؟ در این صورت شما کار هیجان انگیزی انجام می دهید.

شما باید یک تنه ساز کوره و دودکش شوید اگر …

 • به دنبال شغل پر درآمدی هستید
 • سفرهای طولانی تر برای شما سرگرم کننده هستند.
 • باد و هوا نمی تواند به شما آسیب برساند.

تحت هیچ شرایطی نباید تبدیل به یک تنه ساز کوره و دودکش شوید اگر…

 • به ریاضیات علاقه ندارید
 • کار در ارتفاع باعث سرگیجه شما می شود
 • دوست دارید مدت زمان زیادی را به استراحت بپردازید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp