معرفی دوره آوسبیلدونگ متخصص تجارت الکترونیک :

از نگاه اول به محصولات گرفته تا کسب اطلاعات و  خرید، در اکثر موارد ما درعصر جدید  به صورت آنلاین خرید می کنیم. بخش تجارت الکترونیک، یعنی تجارت آنلاین، چندین سال است که به شدت در حال رشد بوده است. بنابراین در سال 2018 دوره کارآموزی به عنوان بازرگان برای تجارت الکترونیک ایجاد شد. متخصص تجارت الکترونیک بر این اساس استوار است و در اصل به آموزش بیشتر در حوزه فناوری می پردازد. مدرک IHK را می توان با مدرک لیسانس مقایسه کرد. متخصص تجارت الکترونیک یک متخصص همه جانبه برای کلیه فرآیندها و معاملات تجارت الکترونیک از جمله خرید و فروش محصولات است. او همچنین مشکلات تجاری را حل می کند، مسائل حقوقی را روشن می کند و اطمینان می دهد که کانال های فروش آنلاین به خوبی کار می کنند.

مدیر کسب و کار برای تجارت الکترونیک چه کارهایی انجام می دهد؟

توسعه اقدامات بازاریابی آنلاین: با همکاری متخصصان بازاریابی آنلاین، متخصص تجارت الکترونیک اقدامات مشخصی را برای یک شرکت ایجاد می کند تا بتواند از این طریق  فروش یک محصول خاص (یا البته چندین مورد) را افزایش دهد. برای مثال، این موارد  شامل تبلیغات یا کمپین های تبلیغاتی از طریق کانال های رسانه های اجتماعی می شود.

دوره های مرتبط:

آوسبیلدونگ فناوری رسانه های چاپی

آوسبیلدونگ طراح رسانه های دیجیتال و چاپ

آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات

آوسبیلدونگ بازرگانی در تجارت الکترونیک

 

ارزیابی آمار، تجزیه و تحلیل

جداول و ارقام کلیدی باید ارزیابی و تجزیه و تحلیل شوند. پس از آن لازم است نتیجه گیری درست صورت گیرد و اقدامات مناسب انجام شود. به عنوان مثال، شما رفتار مشتری را تجزیه و تحلیل می کنید تا دریابید که چگونه محصولات را  می توانند حتی بهتراز قبل ، فروخته شوند.

مشاهده رقابت و رفتار مشتری

تجارت آنلاین دائما در حال تغییر است. یک متخصص در تجارت الکترونیک بازار، گروه هدف و رقابت را مشاهده و تحلیل می کند. او همیشه برای آخرین روندها و پیشرفت ها آماده است. به عنوان مثال، در محل کار، می تواند در مورد تطبیق گزینه های پرداخت یک تجارت آنلاین یا یافتن کانال های جدیدی باشد که از طریق آن به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید.

توسعه بیشتر محدوده آنلاین

نتایج تجزیه و تحلیل رقابت به توسعه بیشتر محدوده آنلاین کمک می کند. به عنوان مثال، محصولات جدید به فروشگاه آنلاین اضافه می شوند.

حفظ ارتباط با مشتری

تماس با مشتریان و تامین کنندگان نیز برای مدیر تجارت الکترونیک رایج است، زیرا او رابطی بین کانال های فروش مختلف است.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص تجارت الکترونیک

مانند بسیاری از مشاغل دیگر در تجارت الکترونیک، در مورد حقوق و دستمزد تفاوت هایی وجود دارد. از آنجایی که متخصص تجارت الکترونیک یک دوره کارآموزی جدید است، در اینجا نمی توان ارقام خاصی را ارائه داد. با این حال، می توانید از کمک هزینه آموزشی برای بازرگانان تجارت الکترونیکی به عنوان راهنما استفاده کنید. این رشته در طول دوره آموزشی تا 1000 یورو ناخالص در ماه، درآمد دارد . به عنوان یک متخصص تجارت الکترونیک احتمالاً می توانید منتظر حقوق کمی بالاتراز این مبلغ باشید، زیرا هدف شما نیز کسب مدارک بالاتر است.
اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد چه میزان حقوقی دریافت می کنم ؟
قراردادهای جمعی در خرده فروشی و تجارت الکترونیکی نسبتاً غیرعادی هستند. اگر شرکت آموزشی شما متعهد به قرارداد جمعی نباشد، می تواند آزادانه در مورد حقوق شما تصمیم گیری کند.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص تجارت الکترونیک

اطلاعات: حقوق های داده شده به بازرگانان تجارت الکترونیکی مربوط می شود، زیرا در حال حاضر هیچ رقم مشخصی برای متخصصان تجارت الکترونیک وجود ندارد. به محض در دسترس بودن، ما اطلاعات را به روز خواهیم کرد (از اوت 2019).
بعداً به عنوان یک متخصص تجارت الکترونیک چقدر می توانم درآمد کسب کنم؟

از آنجایی که تجارت الکترونیک یک شغل جدید است و تازه پادر عرصه نهاده است ، ارائه اظهارات ملموس در مورد حقوق آینده برای آن دشوار است. با این حال، در اصل، می توانید خود را به سایر حرفه ها و مشاغل تخصصی در صنعت آنلاین مقایسه کنید.

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای در آوسبیلدونگ متخصص تجارت الکترونیک وجود دارد؟

با تکمیل دوره آموزش IHK به عنوان متخصص تجارت الکترونیک، شرایط ورود برای آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک اقتصاددان تجاری معتبر IHK را دارید.به طور کلی هم تجارت آنلاین و هم حرفه متخصص در تجارت الکترونیک به طور خاص چشم انداز خوبی برای آینده ارائه می دهد. بسیاری از صنایع و شرکت های مختلف در این زمینه شغل ارائه می دهند و به دنبال متخصصین برای تجارت الکترونیک خود هستند.

حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1000-900 یورو 900-800 یورو 700-800 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
منشی در خرده فروشی بازرگان عمده فروشی و تجارت خارجی اقتصاددان بازرگانی در تجارت خارجی
1470 یورو 1800 یورو 2500 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2600 یورو 2800 یورو 3500 یورو 3500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت
متخصص تجارت الکترونیک Thalia Bücher GmbH

group of companies

خانم / آقا
متخصص تجارت الکترونیک Thalia Bücher GmbH

group of companies

خانم / آقا
متخصص تجارت الکترونیک  

group of companies

خانم / آقا

وظایف شما در یک نگاه:

سوالات متداول آوسبیلدونگ متخصص تجارت الکترونیک

در حالی که دوره کارآموزی به عنوان یک بازرگان برای تجارت الکترونیک در سال 2018 معرفی شد و در حال حاضر اولین متخصصان تجارت الکترونیک را آموزش می دهد، متخصص تجارت الکترونیک تنها در سال آموزشی 2020 شروع می شود. در ابتدا، آموزش نیز تفاوتی ندارد. از نظر محتوا ی آموزش تخصصی شامل آموزش های  کوتاه شده به عنوان یک تاجر برای تجارت الکترونیک است.

آموزش بیشتر برای متخصص شدن بر این اساس است. علاوه بر این، شرکت های متعددی فرصت دریافت مجوز مربیگری را به طور همزمان ارائه می دهند. بنابراین آموزش تخصصی در تجارت الکترونیک با سه مدرک کامل تکمیل می شود. این آموزش شما را به سرعت و واجد شرایط برای موقعیت های مدیریتی در تجارت الکترونیک آماده می کند.

چرا باید متخصص تجارت الکترونیک شوید؟

تجارت آنلاین در حال رونق است و سال به سال رکوردهای فروش جدیدی را ثبت می کند. اگر به دنبال شغلی نوآورانه با آینده هستید، آموزش متخصص شدن در تجارت الکترونیک انتخاب مناسبی است. بسیاری از شرکت ها آموزش IHK دومنظوره  را به عنوان بخشی از برنامه دیپلم دبیرستان ارائه می دهند. اما هر شرکتی به مدرک Abitur یا مدرک ورودی کالج فنی پیشرفته نیاز ندارد ، آموزش دومنظوره  در هر صورت یک جایگزین عملی برای تحصیل شما می باشد.

کارهای روزمره بسیار متنوع است و حوزه های مختلف تجارت الکترونیک را پوشش می دهد. با دانش تخصصی انباشته شده در زمینه مدیریت بازرگانی، بازاریابی آنلاین و فروش، متخصص تجارت الکترونیک یک متخصص مورد تقاضا برای همه شرکت هایی است که محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین می فروشند.

کجا می توانم به عنوان یک مدیر تجاری درحوزه  تجارت الکترونیک کار کنم؟

متخصصان تجارت الکترونیک در هر جایی که تجارت آنلاین انجام می شود به کار گرفته می شوند. نوع شرکت و صنعت نقش فرعی دارد. محل های کار کلاسیک شرکت های خرده فروشی و همچنین شرکت های عمده فروشی و تجارت خارجی هستند که دارای فروشگاه آنلاین هستند. با این حال، مدیران تجاری برای تجارت الکترونیک نیز متخصصان مهمی برای شرکت‌های تولیدی یا شرکت‌های متوسط ​​در بخش گردشگری و لجستیک هستند.

ساعات کار به عنوان یک متخصص برای تجارت الکترونیک چقدر است؟

ساعات کار از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. اصولا یک کار اداری با ساعات کاری عادی از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر و 40 ساعت در هفته است. در برخی از شرکت ها یا در شرایط خاص، شرایط  می تواند متفاوت به نظر برسد. مشکلات مربوط به فروشگاه آنلاین یا شکایات مشتریان یا تامین کنندگان باید در اسرع وقت حل شود .گاهی اوقات روز کاری شما  ممکن است کمی طولانی تر شود.

مدیران تجاری برای تجارت الکترونیک چه لباس های کاری می پوشند؟

هیچ مشخصات ثابتی  در این رشته برای لباس کار وجود ندارد. برخی از شرکت ها اهمیت زیادی به لباس های اداری مناسب می دهند، در حالی که برخی دیگر آرامش بیشتری در این خصوص  دارند. ظاهر تجاری و غیر رسمی ترکیب خوبی است و در واقع همیشه مناسب است.

برای تبدیل شدن به یک متخصص تجارت الکترونیک باید چه نوع فردی باشم؟

نبوغ در اعداد: فاکتورها، جداول، محاسبات و  اعداد نباید شما را بترسانند، زیرا آنها همراه روزانه شما به عنوان یک متخصص تجارت الکترونیک هستند.

تحلیلگر: رصد بازارها، گروه های هدف و آمار فروش کافی نیست. همچنین باید بتوانید آنها را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کنید و از آنها نتیجه گیری درستی بگیرید.

استعداد سازمانی: حوزه وسیع مسئولیت نیز به معنای انجام کارهای زیادی در همان زمان است. بنابراین انجام چند وظیفه ای و مهارت های سازمانی خوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آموزش به عنوان یک متخصص برای تجارت الکترونیک به چه صورتی می باشد؟

آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص در تجارت الکترونیک توسط بسیاری از شرکت ها به عنوان یک برنامه دیپلم دبیرستان ارائه می شود. آموزش دومنظوره  در مجموع سه سال طول می کشد . شما دوره آموزشی را برای تبدیل شدن به یک کارمند تجارت الکترونیک کوتاه می کنید و آن را مستقیماً با آموزش های بیشتر ترکیب می کنید تا مدیر تجارت الکترونیک شوید. بنابراین، دانش نظری از مدرسه حرفه ای را می توان مستقیماً در شرکت آموزشی به کار برد.

در این سه سال، چندین مدرک تحصیلی کسب می‌کنید. تاجر تجارت الکترونیک مبنایی را تشکیل می‌دهد که متخصص تجارت الکترونیک بر اساس آن بنا می‌ شود . علاوه بر این، برخی از شرکت ها فرصتی برای دریافت گواهینامه مربی  در این حوزه ارائه می دهند. پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون IHK، پس ازگذشت  سه سال ، سه مدرک دارید.

یک مدیر بازرگانی برای تجارت الکترونیک در مدرسه حرفه ای چه می آموزد؟

متخصص تجارت الکترونیک یک کارآموزی جدید در زمینه تجارت الکترونیک است. محتوا به شدت مبتنی بر آموزش تبدیل شدن به یک تاجر تجارت الکترونیک است که مبنایی را برای مدیر تجارت تشکیل می دهد. بازاریابی، فروش، چارچوب قانونی تجارت آنلاین یا توسعه و اجرای اقدامات بازاریابی آنلاین موضوعاتی هستند که در دوره آموزش مدیریت بازرگانی نیز به آنها پرداخته می شود.

متخصص تجارت الکترونیک دانش تجاری را با دانش فنی در زمینه تجارت الکترونیک ترکیب می کند و در نتیجه شکاف بین مدیر فناوری اطلاعات و تاجر را کاهش می دهد.

یک مدیر تجاری برای تجارت الکترونیک در عمل چه می آموزد؟

در شرکت آموزشی، دانش نظری در عمل به کار گرفته می شود. کار بر روی فروشگاه های آنلاین یا توسعه و اجرای ویژه اقدامات بازاریابی آنلاین خاص مانند کمپین های رسانه های اجتماعی در برنامه درسی است.