آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه

 معرفی دوره آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه

آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه
آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه

ممکن است قبلاً تعدادی دوچرخه در خانه تهیه کرده باشید یا شاید شما فقط از گشت و گذار در فروشگاه های دوچرخه لذت می برید، جدیدترین مدل ها را تحسین می کنید و به این فکر می کنید که از کدام قطعات می توان برای ساختن یک دوچرخه جدید فانتزی استفاده کرد. کارکنان خوش برخورد در فروشگاه دوچرخه مطمئناً همیشه به شما کمک کرده اند. اگر تصمیم بگیرید که به عنوان یک مکانیک  دوچرخه آموزش ببینید، این  فروشگاه  دوچرخه می تواند محل کار شما  شود. شما با تمام زمینه های مرتبط با دوچرخه آشنا می شوید: از کارگاه گرفته تا دفتر تا اتاق فروش ،همه این گزینه ها می تواند محل کاری شما باشند . این آموزش دو سال طول می کشد، پس از آن می توانید به عنوان تکنسین مکاترونیک دو چرخه، متخصص در فناوری دوچرخه، زین کنید و به آموزش های خود اضافه کنید.

دوره های مرتبط که ممکن به آن علاقه مند باشید:

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه

هر روز زیباترین و باحال ترین دوچرخه ها را ارائه می دهید، بنابراین مطمئناً دوچرخه خود شما نباید از سایر دوچرخه ها  عقب بماند. البته شما دانش لازم برای ساختن شیک ترین دوچرخه را دارید. اما اولاً به قطعات مجزای خوب نیاز دارید که اغلب ارزان نیستند، و ثانیاً ممکن است دوست داشته باشید با  یک دوچرخه تمام شده  از خود پذیرایی کنید. گاهی اوقات می خواهید روی یک چیز خوب سرمایه گذاری کنید. و از آنجایی که شما همیشه برای سرمایه گذاری به پول نیاز دارید، حقوق آموزشی شما نقش موثری برایتان ایفا خواهد کرد. اکنون دقیقاً به شما خواهیم گفت که هر ماه چقدر از این کار  سود می برید و آیا آموزش رویایی شما از نظر مالی نیز جواب کارتان را خواهد داد.

در طول دوره کارآموزی خود به عنوان مکانیک دوچرخه چه درآمدی کسب خواهم کرد؟

دوچرخه‌های مسابقه‌ای، دوچرخه‌های کوهستانی یا دوچرخه‌های هلندی ، به همان اندازه که مدل‌های دوچرخه متنوع هستند، حقوق آموزشی مکانیک دوچرخه نیز می‌تواند متفاوت باشد. اما نکته مهم  این است: از اول ژانویه 2020، حداقل دستمزد برای کارآموزان نیز در نظر گرفته شده است. به عنوان یک متخصص دوچرخه، حداقل 585 یورو ناخالص در ماه ، در سال اول آموزش دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل حقوق شما  690 یورو ناخالص  خواهد بود. اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، ارقام دستمزد مشخص شده ای  در آن اعمال می شود. به عنوان یک متخصص دوچرخه، شما این فرصت را دارید که دوره آموزشی خود را گسترش دهید و همچنین به عنوان تکنسین مکاترونیک دوچرخه فارغ التحصیل شوید. البته برای متخصص شدن در این حوزه  یک سال و نیم دیگر کمک هزینه کارآموزی نیز دریافت خواهید کرد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه

بعد از فارغ التحصیلی چه درآمدی خواهم داشت؟

پس از گذراندن دوره  آموزشی مکانیک دوچرخه، میزان حقوق شما بستگی به منطقه ای دارد که در آن مشغول به کار هستید. در طول آموزش با حوزه های مونتاژ، تعمیر، فروش و مشاوره آشنا شدید. به عنوان یک متخصص دوچرخه، اغلب یکی از این زمینه های کاری به شما اختصاص داده می شود. بنابراین می توانید  با حضور در صندوق فروش  موثر واقع شوید و به مشتریان خود کمک کنید تا دوچرخه های رویایی خود را دریافت کنندو  یا دوچرخه ها را در کارگاه مونتاژ، تست و نگهداری کنید. بنابراین حقوق اولیه از 1600 یورو ناخالص در ماه تا 2000 یورو ناخالص متغیر است. اگر مدرک تکنسین مکاترونیک دو چرخه  را نیز کسب کنید، می توانید کمی بیشتر از این میزان حقوق  انتظار داشته باشید.

با گذشت زمان، می توانید به عنوان یک مکانیک دوچرخه مسئولیت های بیشتری را بر عهده بگیرید. شما می توانید نظارت بر کارآموزان یا دانشجویان  را به عهده بگیرید یا حتی  یک موقعیت مدیریتی  را برعهده بگیرید . برای شما، دوره آموزشی تبدیل شدن به یک استادکار به این معنی است که می توانید مسئولیت های زیادی را بر عهده بگیرید و حتی کسب و کاری را به صورت مستقل  اداره کنید. بدون گذراندن آموزش بیشتر ، حقوق شما می تواند تا 2800 یورو ناخالص در ماه برسد، به عنوان یک استادکار حتی اگر شغل مناسبی را پیدا کنید، می توانید کمی بیشتر درآمد داشته باشید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ مکانیک دوچرخه وجود دارد؟

کارآموزی مکانیک دوچرخه:

پس از دو سال آموزش به عنوان یک کارآموز، شما یک مکانیک دوچرخه آموزش دیده هستید. اکنون می‌توانید به‌طور مستقل دوچرخه‌ها را جمع‌آوری کنید، کارهای تعمیر آن را  انجام دهید و به مشتریان کمک کنید دوچرخه رویایی خود را دریافت کنند. اگر قانع هستید، لازم نیست پیشنهادهای شغلی و مبادلات شغلی را مطالعه کنید، می توانید بلافاصله در شرکت آموزشی خود شروع به کار کنید. در شغلی که هر روز با آخرین تکنولوژی احاطه شده اید، آموزش بیشتر برای شما ضروری است. بنابراین شما به طور منظم از نمایشگاه های تجاری بازدید خواهید کرد تا به روز باشید و هیچ نوآوری فنی را از دست ندهید. همچنین دوره های آموزشی برای شما  وجود دارد که ارزش شرکت در آنها بسیار بالاست و می تواند موقعیت های شغلی خوبی را برای شما رقم بزند . برای مطالعه در این بین، تعداد زیادی مجلات بسیار خوب و آموزنده در مورد ساخت  دو چرخه  و فناوری دوچرخه وجود دارد.

آموزش بیشتر به عنوان تکنسین مکاترونیک دو چرخه

آیا شما به عنوان یک مکانیک دوچرخه کار عالی انجام می دهید و رئیس شما متوجه می شود که می تواند وظایف سخت تری را به شما بدهد؟ به نظر عالی میاد! در این صورت باید به فکر تمدید دوره  آموزشی خود باشید. یک سال و نیم دیگر به طور مستقیم آموزش مکانیک دوچرخه خود را دنبال می کنید و شما یک تکنسین مکاترونیک دو چرخه آموزش دیده هستید. به این ترتیب می توانید دانش تخصصی خود را عمیق تر کنید و پس از آموزش مسئولیت بیشتری بر عهده بگیرید.

کارشناسی ارشد مکاترونیک دو چرخه:

اگر می‌خواهید از نظر شغلی به رکاب زدن ادامه دهید، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک استاد مکاترونیک دو چرخه ممکن است قدم مناسبی برای شما باشد. برای حدود دو سال و نیم، نه تنها درک فنی خود را عمیق تر می کنید، بلکه به شما یاد می دهند که چگونه یک شرکت را اداره کنید، کارمندان را مدیریت کنید و کارآموزان را آموزش دهید. پس راه رسیدن به صندلی اجرایی یا خوداشتغالی برای شما محیا است .

کارشناس دوچرخه:

حتی اگر می خواهید با کار وجدانی خود از این امر جلوگیری کنید: تصادفات اتفاق می افتد. در این صورت باید مشخص شود که آیا خطای رانندگی، مواد شکننده یا سهل انگاری در مونتاژ علت تصادف بوده است. شما به عنوان یک کارشناس دوچرخه، گزارش ایجاد می کنید، تصادف را بر اساس آسیب بازسازی می کنید و متوجه می شوید که چه کسی مسئول است. برای تبدیل شدن به یک متخصص، باید از IHK درخواست مجوز دهید. برای به دست آوردن این مدرک ، باید تجربه کاری خود را ثابت کنید.

مطالعات:

با در دست داشتن دیپلم دبیرستان (فنی) یا مدرک کارشناسی ارشد، درهای یک مدرک بالاتر  به روی شما باز است. دوره های جالب برای شما می تواند مهندسی خودرو یا مهندسی مکانیک باشد. دوره لیسانس شش ترم، یعنی سه سال طول می کشد. اتفاقا امکان تحصیل پاره وقت هم برای شما وجود دارد. از آنجایی که بعد از آموزش به صورت تمام وقت کار خواهید کرد، این  گزینه قطعا گزینه جالبی برای شماست.

استقلال:

آیا می خواهید کسب و کار یا کارگاه خود را راه اندازی کنید؟ تا زمانی که هر دو چرخ را روی زمین نگه دارید، می توانید این آرزو را برآورده کنید. آیا در حال حاضر یک پایگاه مشتری دارید که به شما اعتماد دارد، سرمایه اولیه لازم در حساب شما و علاوه بر آن، دانش گسترده ای از مدیریت کسب و کار دارد؟ آره؟ سپس می توانید قدم به قدم یا بهتر است بگوییم مرحله به مرحله به سمت رویای خود بروید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • مونتاژو تعمیر انواع دوچرخه .
 • انجام بررسی های امنیتی.
 • نحوه ارائه مشاوره به مشتریان.
 • دوچرخه ها را با مشتری تطبیق دهید و در نتیجه حداکثر لذت رانندگی با آنها را تضمین کنید.
 • شناخت انواع مختلف دوچرخه .
 • بازسازی انواع مختلف قطعات دوچرخه .
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
690 یورو 585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 عنوان میزان حقوق این دوره
مکانیک ساخت بدنه و خودرو تکنسین مکاترونیک خودرو تکنسین مکاترونیک دو چرخ
1700 یورو 1600 یورو 2000 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2200 یورو 2300 یورو 3000 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
مکانیک دوچرخه  

group of companies

خانم / آقا ****
مکانیک دوچرخه  

group of companies

خانم / آقا
مکانیک دوچرخه  

group of companies

خانم / آقا

کارآموزی به عنوان مکانیک دوچرخه به چه صورتی می باشد؟

از خود می پرسید مکانیک دوچرخه چه کار می کند؟ مونتاژ، تعمیر، تعمیر و آزمایش، به این ترتیب می توانید وظایف خود را در آنجا خلاصه کنید. به عنوان مثال، شما تحویل چرخ ها و مجموعه های جدید را می پذیرید. اینها معمولاً از قبل مونتاژ شده اند و اکنون منتظر هستند تا بقیه مونتاژ را انجام دهید. بنابراین شما تک تک قطعات باقی مانده را به هم می پیچید و یاد می گیرید که چگونه از ابزارهایی مانند فایل، آچار گشتاور، چکش، پیچ گوشتی و انبردست به درستی استفاده کنید. به زودی  خواهید فهمید که چه زمانی به کدام ابزار نیاز است. از آنجایی که ایمنی اولویت اصلی در تمرینات شماست، دوچرخه را در سرعت بالاتر  قرار می دهید. برای انجام این کار، خود تان برروی این دوچرخه می نشینید  و یک یا دو دور آزمایشی  با آن انجام دهید.

شما  در سال اول آموزش تعمیرات کوچکی را انجام خواهید داد. به عنوان مثال، مکانیک دوچرخه می تواند لاستیک ها را در کمتر از سه دقیقه تعویض کند. شما کارهای پیچیده تر را در یک تیم به همراه رئیس یا همکار خود حل می کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری دوچرخه‌ای را پس داده است، چرا که  ترمزهای آن  صدا می‌ کند  یا دیگر درست کار نمی‌کنند، شما  هم عیب‌یابی می‌کنید. یک چالش ویژه  برای شما دوچرخه های الکترونیکی محبوب هستند. در اینجا شما عمدتاً از باتری ها و موتورها مراقبت می کنید. اگر قطعات یدکی که در انبار نیستند باید تعویض شوند، برای شما هم مشکلی نیست. شما به سادگی پشت کامپیوتر می نشینید و آنچه را که  استفاده کرده اید ، سفارش می دهید.

به عنوان یک مکانیک دوچرخه، شما تماس زیادی با مشتریان  دارید. چه یک دوچرخه مسابقه ای برای حرفه ای ها، یک دوچرخه کوهستان برای عبور از کوه های آلپ یا یک دوچرخه کودکان با چرخ های آموزشی برای اولین تلاش های دوچرخه سواری ، همه مدل ها و تجهیزات اضافی را به راحتی  می شناسید و می توانید دوچرخه مناسب را برای همه پیدا کنید. توصیه می کنید مدل مناسب  دو چرخه  را دقیقاً در اختیار مشتری قرار دهد و پس یک تست رانندگی ،امنیت آن را در حضور مشتری تضمین کنند . اگر معامله کامل باشد، یک بررسی امنیتی نهایی مورد نیاز است . با این وجود، هرگز نمی توان به طور کامل از شکایت اجتناب کرد. اگر مشتری به دلیل نارضایتی از دوچرخه یا لاستیک پنچر برگشته است، شما مطمئناً تعمیرات آن را انجام خواهید داد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • تعداد دوچرخه در دنیا دو برابر موتورسیکلت است؟ حدود یک میلیارد
 • پیراهن زرد (شما آن را از تور دو فرانس می شناسید) اولین بار در سال 1919 در دوچرخه سواری استفاده شد و اکنون در ورزش های زمستانی نیز استفاده می شود؟
 • رکورد سرعت برای یک دراز کشیده 139 کیلومتر در ساعت است؟ و همه بدون پشتیبانی الکترونیکی. (از سال 2016)
 • این جمله که هرگز دوچرخه سواری را فراموش نمی کنید درست است؟ حرکات صاف کاملاً ایمن در حافظه بلند مدت ذخیره می شوند.
 • دوچرخه ها هم می توانند بیش از دو چرخ داشته باشند؟

برای تحصیل در این رشته به چه مدارکی نیاز دارم؟

عشق به دو چرخه احتمالاً یکی از دلایلی است که شما به عنوان یک متخصص دوچرخه در دوره های کارآموزی ،آن را جستجو می کنید. علاوه بر داشتن دیپلم دبیرستان باید در امور فنی مهارت داشته باشید. شما باید از کار گروهی لذت ببرید و دوست داشته باشید حداقل به اندازه کار و کار بی سر و صدا با همکاران خود تبادل نظر کنید. در اتاق فروش، شما نباید هیچ مانعی در مورد نزدیک شدن به مشتریان و مشاوره دوستانه و مودبانه به آنها ،داشته باشید. قدرت بدنی شما نیز نقش مهمی دارد. تک تک قطعات یا کل دوچرخه ها، به خصوص دوچرخه های برقی، بسیار سنگین هستند. برای بلند کردن و حمل و نقل آنها قطعا به عضلات نیاز دارید. اما نگران نباشید، حتی به عنوان یک زن می توانید بدون هیچ مشکلی این کار را انجام دهید، اگر از سطح اولیه آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشید.

به هر حال، فصل اوج دوچرخه همیشه در بهار و تابستان است. بنابراین بهتر است در پاییز یا زمستان تورهای دوچرخه سواری طولانی را برنامه ریزی کنید، زیرا بهترین زمان برای تعطیلات در دوره کارآموزی شما است. از آنجایی که اکثر دوچرخه‌فروشی‌ها و کارگاه‌ها در روزهای شنبه نیز باز هستند، شش روز در هفته کار کردن در این شغل غیرعادی نیست. اما نگران نباشید، چون شروع دوره کارآموزی در پاییز است، می توانید با آرامش کار خود را شروع کنید. ضمناً: اگر مایل به ادامه تحصیل در رشته فناوری دوچرخه هستید، می توانید دوره آموزشی خود را تمدید کنید و پس از یک سال دیگر در آزمون کاوشگر به عنوان مکانیک دو چرخ متخصص در فناوری دوچرخه یا فناوری موتور سیکلت در اتاق صنعت شرکت کنید.

شما باید مکانیک دوچرخه شوید اگر …

 • شما همیشه دوست داشتید با دوچرخه خود را تعمیر  کنید.
 • ارتباط با مشتریان شما را آزار نمی دهد .
 • شما دارای روابط عمومی بالایی در برخورد با دیگران هستید.

قطعاً نباید مکانیک دوچرخه شوید اگر…

 • شما از نظر فیزیکی انعطاف پذیر نیستید
 • شنبه ها برای اوقات فراغت شما در نظر گرفته شده است.
 • شما مهارت فنی ندارید .
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp