آوسبیلدونگ تعمیرکار دوچرخه

Fahrradmonteur

عمومی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

678 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2200

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

2 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

دوچرخه مسابقه‌ای، دوچرخه کوهستان یا دوچرخه هلندی و… – به همان اندازه که مدل‌ دوچرخه ها متنوع هستند، دستمزد آموزش تعمیرکاران دوچرخه می‌تواند به همان اندازه متفاوت باشد. اما نکته ی جالب این است که: به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه، حداقل 550 یورو در ماه در سال اول آموزش دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 649 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد. اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، ارقام دستمزد مندرج در آن نیز اعمال می شود. به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه، شما این فرصت را دارید که آموزش خود را ادامه دهید و همچنین به عنوان تکنسین مکاترونیک دو چرخه فارغ التحصیل شوید. البته برای این یک سال و نیم دیگر کمک هزینه های آموزشی نیز دریافت خواهید کرد. پس از ادامه ی تحصیل خود می توانید حداقل 743 یورو ناخالص در سال سوم آموزش و 770 یورو ناخالص در سال چهارم درآمد داشته باشید. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از انمام دوره ی آموزش به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه، میزان حقوق شما بستگی به منطقه ای دارد که در آن مشغول به کار هستید. در طول آموزش، با حوزه های مونتاژ، تعمیر، فروش و مشاوره آشنا شده اید. به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه، اغلب یکی از این زمینه های فعالیت به شما اختصاص داده می شود. بنابراین می توانید صندوق فروش را در فروشگاه به عهده داشته باشید و به مشتریان خود کمک کنید تا دوچرخه های رویایی خود را انتخاب کنند. یا دوچرخه ها را در کارگاه مونتاژ، بررسی و نگهداری کنید. بنابراین حقوق اولیه از 1600 یورو ناخالص در ماه تا 2000 یورو ناخالص متغیر است. اگر مدرک تکنسین مکاترونیک دو چرخه را نیز کسب کنید، می توانید انتظار داشته باشید تا حقوق شما از این مبلغ نیز بیشتر افزایش پیدا کند. با گذشت زمان، به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه، می توانید مسئولیت های بیشتری را بر عهده بگیرید. شما می توانید نظارت بر کارآموزان را به عهده بگیرید یا حتی به یک موقعیت شغلی مدیریتی ارتقا پیدا کنید. برای شما، آموزش پیشرفته برای استاد شدن به این معنی است که می توانید مسئولیت های زیادی را عهده دار شوید و حتی یک شرکت را مدیریت کنید. بدون آموزش بیشتر مربوطه، حقوق تا 2800 یورو ناخالص در ماه می تواند افزایش یابد، به عنوان یک استاد، حتی می توانید کمی بیشتر درآمد کسب کنید.

مسیر شغلی

چه فرصت های شغلی و آموزشی در این مسیر برای شما وجود خواهد داشت؟

آموزش به عنوان تعمیرکار دوچرخه

پس از دو سال کارآموزی، شما یک تعمیرکار دوچرخهه آموزش دیده هستید. اکنون می توانید دوچرخه ها را به طور مستقل جمع آوری کنید، تعمیرات را انجام دهید و به مشتریان کمک کنید تا دوچرخه رویایی خود را انتخاب کنند. در صورت تمایل شما می توانید بلافاصله بعد از پایان دوره ی کارآموزی در شرکت آموزشی خود مشغول به کار شوید. در شغلی که روزانه با آخرین تکنولوژی احاطه شده اید، آموزش بیشتر همیشه و همیشه ضروری است. بنابراین شما به طور منظم از نمایشگاه های تجاری بازدید خواهید کرد تا به روز باشید و هیچ نوآوری فنی را از دست ندهید. همچنین دوره های آموزشی وجود دارد که ارزش شرکت در آنها را دارند. همچنین مجلات بسیار خوب و آموزنده ای در مورد دو چرخه ها و فناوری آن ها برای مطالعه در این بین وجود دارد

آموزش بیشتر به عنوان تکنسین مکاترونیک دوچرخه

آیا شما به‌عنوان یک تعمیرکار دوچرخه در شغل خود عملکرد فوق العاده ای دارید و رئیستان متوجه می‌شود که می‌تواند کارهای سخت‌تر و بیشتری به شما بسپارد؟ در این صورت باید تمدید دوره ی آموزش خود را در نظر بگیرید. یک سال و نیم دیگر که مستقیماً پس از آموزش اولیه ی شما آغاز می شود و شما یک تکنسین مکاترونیک دو چرخه آموزش دیده هستید. به این ترتیب دانش تخصصی خود را عمیق تر می کنید و می توانید پس از آموزش مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرید.

استاد مکاترونیک دوچرخه

اگر دوست دارید از نظر شغلی به پیشرفت کردن ادامه دهید، ادامه تحصیل برای تبدیل شدن به یک استاد مکاترونیک دو چرخه ممکن است قدم مناسبی برای شما باشد. برای حدود دو سال و نیم شما نه تنها درک فنی خود را عمیق تر می کنید، بلکه یاد می گیرید که چگونه یک شرکت را اداره کنید، کارمندان را مدیریت کنید و کارآموزان را آموزش دهید. سپس راه ورود به مسیر خوداشتغالی برای شما فراهم خواهد شد.

کارشناس دوچرخه

شما می توانید به عنوان یک کارشناس دوچرخه در تصادفاتی که اتفاق می افتد تشخیص دهید که آیا خطای رانندگی یا سهل انگاری در مونتاژ عامل تصادف بوده است. شما به عنوان یک کارشناس دوچرخه گزارش تهیه می کنید، تصادف را بر اساس آسیب بازسازی می کنید و متوجه می شوید که چه کسی مسئول و مقصر آن است. برای تبدیل شدن به یک متخصص در این زمینه، باید از IHK درخواست مجوز دهید. برای به دست آوردن این تخصص، شما باید مدرکی دال بر تجربه کاری داشته باشید.

ادامه ی تحصیل

با مدرک فنی ای که در حال حاضر در دست دارید، درهای ادامه ی تحصیل به روی شما باز است. مهندسی خودرو یا مهندسی مکانیک می توانند دوره های جالبی برای شما باشند. دوره ی لیسانس شش ترم معادل سه سال است. در دوره ی کار شما امکان تحصیل پاره وقت نیز وجود دارد. از آنجایی که شما در حال حاضر پس از آموزش خود به صورت تمام وقت کار می کنید، تحصیل پاره وقت قطعا گزینه جالبی برای شما است.

خوداشتغالی

آیا می خواهید کسب و کار یا کارگاه خود را راه اندازی کنید؟ در صورتی که شما مشتریان قابل اعتماد خود را دارید و سرمایه اولیه لازم در حساب و علاوه بر آن دانش گسترده مدیریت کسب و کار را هم برای خود فراهم کرده اید پس می توانید قدم به قدم یا بهتر بگوییم مرحله به مرحله به سمت رویای خوداشتغالی قدم بردارید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

  •  دوچرخه ها را با خیال راحت مونتاژ و تعمیر کنید.
  •  بررسی های امنیتی لازم را در دوچرخه ها انجام دهید.
  •  به مشتریان مشاوره دهید و دقیقا دوچرخه مناسب آن ها را توصیه کنید.
  • انتخاب دوچرخه ها را با سلیقه ی مشتری خود تطبیق داده و در نتیجه حداکثر لذت راندن دوچرخه ها را به آن ها تضمین کنید.
  •  تمام مدل های دوچرخه ها را تشخیص و تفکیک کنید.
 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
770 یورو 743 یورو 649 یورو 550 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک ساخت بدنه و خودرو تکنسین مکاترونیک خودرو تکنسین مکاترونیک دو چرخه
1600 یورو 1600 یورو 1600 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2700 یورو 2700 یورو 2700 یورو 2700 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ

شما در طول دوره ی کارآموزی خود به عنوان تعمیرکار دوچرخه چه چیزهایی را خواهید آموخت؟

از خود می پرسید یک مکانیک دوچرخه چه کاری انجام می دهد؟ مونتاژ، تعمیر، تعمیر و آزمایش، به این ترتیب می توانید وظایف خود را در این شغل خلاصه کنید. به عنوان مثال، شما تحویل دوچرخه ها و مجموعه های جدید را به عهده می گیرید. دوچرخه ها معمولاً از قبل مونتاژ شده اند و اکنون منتظر هستند تا بقیه مونتاژ را شما انجام دهید. بنابراین شما تک تک قطعات باقی مانده را به هم می پیچید و یاد می گیرید که چگونه از ابزارهایی مانند فایل، آچار گشتاور، چکش، پیچ گوشتی و انبردست به درستی استفاده کنید. به زودی خواهید آموخت که دقیقاً چه ابزاری در چه زمانی مورد نیاز است. از آنجایی که ایمنی اولویت اصلی در آموزشات شماست کار خود را در نهایت دقت و توجه انجام خواهید داد. علاوه بر این، تعمیرات کوچک در سال اول کارآموزی به عهده شما خواهد بود. به عنوان مثال، تعمیرکار دوچرخه می تواند لاستیک ها را در کمتر از سه دقیقه تعویض کند. شما کارهای دشوار را در یک تیم به همراه استاد یا همکار خود انجام خواهید داد. به عنوان مثال، اگر مشتری دوچرخه ای به این دلیل که ترمزها جیغ می کشند یا دیگر درست کار نمی کند پس داده است شما با باید به دنبال ایرادات آن باشید. دوچرخه های الکترونیکی محبوب یک چالش خاص هستند. در این بخش شما عمدتاً باتری ها و موتورها را چک می کنید. اگر قطعات یدکی که برای تعویض نیاز دارید در انبار نیستند شما فقط باید پشت کامپیوتر نشسته و چیزهایی که موجود نیست را سفارش دهید. به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه، شما همچنین تماس زیادی با مشتری دارید. چه یک دوچرخه مسابقه ای برای حرفه ای ها، چه یک دوچرخه کوهستان برای عبور از کوه های آلپ یا یک دوچرخه کودکان با چرخ های آموزشی همه مدل ها و تجهیزات اضافی را خواهید شناخت و دوچرخه مناسب برای هر فرد را پیدا می کنید. شما مدل مناسب را توصیه می‌کنید، دو چرخه را در اختیار مشتری قرار می دهید و سپس یک تست رانندگی را همراهی می کنید. اگر معامله نهایی شود، یک بررسی امنیتی نهایی انجام می‌شود. با این وجود، هرگز نمی توان به طور کامل از شکایت اجتناب کرد. اگر مشتری به دلیل نارضایتی از دوچرخه یا لاستیک پنچر برگشته است، مطمئناً تعمیر را انجام خواهید داد.

به چه شرایط و ویژگی هایی نیاز دارید؟

عشق به دو چرخه ها احتمالاً یکی از دلایلی است که شما به عنوان یک تعمیرکار دوچرخه در دوره های کارآموزی ثبت نام کرده اید. علاوه بر گذراندن دوره متوسطه، باید در امور فنی نیز مهارت داشته باشید. حداقل به همان اندازه که بی سر و صدا کار می کنید، باید از کار گروهی و از تبادل نظر با همکاران خود لذت ببرید. در اتاق فروش، نباید از نزدیک شدن به مشتریان و توصیه دوستانه و مودبانه به آنها دوری کنید. قدرت بدنی شما نیز نقش مهمی دارد. تک تک قطعات یا کل دوچرخه ها، به خصوص دوچرخه های برقی، بسیار سنگین هستند. برای بلند کردن و انتقال آنها به قدرت بدنی بالایی نیاز دارید. اما نگران نباشید، به عنوان یک خانم هم  اگر از سطح اولیه آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشید می توانید بدون هیچ مشکلی این کار را انجام دهید. به هر حال، فصل اوج فروش و استفاده از دوچرخه همیشه بهار و تابستان است. بهتر است تورهای مختلف مورد علاقه ی خود  را در پاییز یا زمستان برنامه ریزی کنید، زیرا این بهترین زمان برای تعطیلات در دوره کارآموزی شما است. از آنجایی که اکثر دوچرخه‌فروشی‌ها و کارگاه‌ها در روزهای شنبه نیز باز هستند، کار کردن در شش روز هفته در این شغل غیرعادی نیست. اما نگران نباشید، چون دوره کارآموزی از پاییز شروع می شود، می توانید با آرامش به آن عادت کنید. ضمناً: اگر مایل به ادامه تحصیل در زمینه فناوری دوچرخه هستید، می توانید دوره آموزشی خود را تمدید کنید.

شما باید یک مکانیک دوچرخه شوید اگر …

  • شما همیشه دوست داشته اید که با دوچرخه خود دست و پنجه نرم کنید.
  • مراقبت برای شما امری مسلم است.
  • شما واقعا دوست دارید با مردم ملاقات کنید، به خصوص اگر اجازه دارید در مورد دوچرخه صحبت کنید.

تحت هیچ شرایطی نباید متخصص دوچرخه شوید اگر …

  • شما از نظر فیزیکی انعطاف پذیر نیستید.
  • شنبه ها برای اوقات فراغت شما در نظر گرفته شده است.

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp