آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم

Kerzenhersteller/in und Wachsbildner/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

690 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2500 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

دوره آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم یکی از دوره های هنری آوسبیلدونگ محسوب می شود. در این دوره نیز شما می توانید طی آموزش و پس از آن درآمد داشته باشید. اگر به فعالیت در حوزه شمع سازی علاقه مند هستید، در ادامه همراه ما باشید تا جزییات مربوط به درآمد افراد طی دوره و پس از آن را بررسی کرده و همچنین وظایف و مهارت هایی که به شما آموزش داده می شود، معرفی نماییم.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم

با انتخاب این شغل ، قطعاً یکی از افراد عجیب و غریب در میان کارآموزان هستید، زیرا هر ساله تنها 6 تا 30 نفر همکار ، آموزش خود را به عنوان شمع ساز و هنرمندان موم شروع می کنند. با این وجود، شغل آینده شما به خودی خود هنر کوچکی است و شما  در یک گروه کوچک برای شغل آینده خود، آماده خواهید شد. دوره آموزشی و حقوق شما به وضوح تنظیم شده است.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

درآمد یک شمع ساز و هنرمند واکس در طول آموزش چقدر است؟

زمان هایی که منتظر پول جیبی بعدی تان بودید، قطعاً به پایان رسیده است، زیرا مطمئناً در دوران کارآموزی خود حقوق دریافت خواهید کرد. از اول ژانویه 2020 نیز حداقل دستمزد برای کارآموزان در نظر گرفته شده است. به عنوان یک شمع ساز و موم ساز، اگر آموزش خود را در سال 2022 شروع کنید، حداقل 585 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم کمک هزینه آموزشی شما به حداقل 790 یورو در ماه افزایش می یابد. اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، ارقام دستمزد مشخص شده در آن اعمال می شود.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم

چه حقوقی می توانم بعد از آموزش انتظار داشته باشم؟

با اتمام دوره آموزشی شمع ساز و موم ساز، کمک هزینه آموزشی شما پایان می یابد، زیرا بر خلاف حقوق آموزشی، حقوق اولیه شما در کاردستی واقعا بالاست. 2500 یورو ناخالص در ماه هنگام شروع یک حرفه غیر معمول نیست. این باعث می شود ساخت شمع بسیار جذاب تر شود، اینطور نیست؟ بنابراین نیازی نیست که نگران پول خود باشید و می توانید تمام خلاقیت خود را در کار تان به کارببرید،ارزشش را دارد! حقوق شما به طور خودکار در طول زمان افزایش می یابد، زیرا هر چه مدت طولانی تر در آنجا باشید، تجربه حرفه ای بیشتری به دست می آورید. مشاغل در تولید اغلب مشمول قراردادهای جمعی هستند، به این معنی که دستورالعمل های روشنی در مورد میزان درآمد شما وجود دارد. شما در بازه های زمانی مشخص افزایش حقوق دریافت خواهید کرد. بنابراین می توانید حقوق خود را تا 3100 یورو افزایش دهید.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

بعدا چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

چنین قرارداد جمعی چیز خوبی است،اما این بدان معنا نیست که افزایش منظم حقوق به معنای پایان راه است. زیرا با تعهد زیاد و آموزش صحیح می توانید از نردبان شغلی کمی بالاتر بروید. فقط یک استاد موم ساز شوید و مدیریت یک مرکز تولید را به عهده بگیرید. غیر واقعی است؟ بر عکس! از آنجایی که فقط تعداد کمی از افراد آموزش ساخت موم را انتخاب می کنند، شما فرصت های خوبی برای پیشرفت سریع و متمایز شدن دیگران را دارید. به عنوان یک سرکارگر، حقوق ناخالص شما بین 3500 تا 4500 یورو در ماه است.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم  وجود دارد؟

آموزش شمع ساز و موم ساز

پس از سه سال آموزش ،می توانید خود را به عنوان یک شمع ساز و هنرمند موم معرفی کنید. شما قبلاً در این مدت رشته شخصی خود را انتخاب کرده اید، اما پس از فارغ التحصیلی، باید تصمیمات جدیدی بگیرید. به عنوان مثال، آیا دوست دارید کار خود را به عنوان یک موم ساز یا شمع ساز شروع کنید و تجربه کسب کنید؟ یا منتظر یادگیری چیزهای جدید و شرکت در آموزش های بیشتر هستید؟ چه استادکار یا متخصص فنی می توانید راه خودرا تعیین کنید.

تحصیلات عالی

اگر قبلاً آموزش خود را به پایان رسانده اید، چرا بایددر دوره های دیگری شرکت کنید؟ خوب، باید همیشه به روز باشید! به عنوان مثال، می‌توانید تکنیک‌های جدید طراحی موم و شمع را یاد بگیرید یا رنگ، تصویر یا طراحی فونت خود را بهبود ببخشید. اما می‌توانید ساختن شمع‌ها ی پلاستیکی را تمرین کنید. دوره ها معمولاً فقط چند روز یا چند هفته ممکن است بکشد . ممکن است در این خصوص هزینه های کمی رامتحمل شوید.

اگر بین دو راهی انتخاب دوره های آوسبیلدونگ و یا تحصیل در دانشگاه مردد هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آوسبیلدونگ یا دانشگاه را مطالعه کنید.

استاد موم ساز
به عنوان یک استاد موم ساز، شما رئیس کارخانه شمع هستید. شما تمام فرآیندها را مدیریت می کنید، فرآیندهای تولید را برنامه ریزی می کنید و بارها و بارها آنها رابررسی می کنید که همه چیز در حال اجرا باشد. حتی می توانید آموزش کارآموزان را برعهده بگیرید. با این همه مسئولیت، مطمئناً شما به تجربه زیادی در کار و تمرکز خود نیاز دارید. آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک استاد موم ساز برای تمام شمع سازانی است که قبلاً تجربه حرفه ای کسب کرده اند و اکنون می خواهند به صورت حرفه ای پیشرفت کنند،وجود دارد. دوره های متعددی در این خصوص ارائه می شود که در آنها محتوای عمیق به شما آموزش داده شده است. این محتواها ،شامل محتوای فنی ، خلاقانه ، مدیریت عملیاتی و مدیریت تجاری است. اگر ترجیح می دهید، می توانید با کتاب های خود در خانه با آرامش بنشینیدو خودتان را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آماده کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم وجود دارد؟

 • راه اندازی ماشین ها و نحوه استفاده از آنها.
 • بررسی مدت زمان سوختن شمع.
 • طراحی و ساخت زیور آلات شمعی.
 • رنگ آمیزی های متنوع.
 • نحوه مشاوره به مشتریان.

اگر بعد از گذراندن دوره های آموزشی به فکر یافتن یک شغل خوب هستید، پیشنهاد می کنیم از بهترین سایت های کاریابی آلمان استفاده کنید.

 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
طلا ساز قلم زنی نقاش شیشه و ظروف چینی
1500 یورو 1470 یورو 1470 یورو 2300 یورو مینیمم حقوق
2000 یورو 2000 یورو 2500 یورو 3100 یورو ماکزیمم حقوق
اگر به دوره های هنری آوسبیلدونگ علاقه مند هستید، می توانید از لینک های زیر استفاده کرده و با سایر دوره های هنری در آلمان بیشتر آشنا شوید:

معرفی دوره آوسبیلدونگ ساخت شمع و موم

آیا اتاق شما فقط با تعداد زیادی شمع مبله شده است؟ شما عاشق عطر و رنگ های مختلف هستید و مدت هاست متوجه شده اید باید خودتان شمع درست کنید؟ پس سرگرمی شما باید ارتقا یابد، زیرا با آموزش به عنوان یک شمع ساز و هنرمند موم می توانید خلاقیت خود را با یک کاردستی کلاسیک ترکیب کنید.

در آموزش شمع ساز و موم ساز شدن چه چیزهایی یاد می گیرید؟

از یک طرف نحوه ایجاد طرح ها، تزئین و اصلاح شمع ها و از طرف دیگر نحوه عملکرد ماشین ها ، سیستم ها ونظارت بر فرآیندهای تولید را خواهید آموخت. پس از آموزش اولیه، می توانید در یکی از زمینه های اصلی شمع سازی یا هنر موم سازی تخصص داشته باشید. دوره آموزشی شما بعد از سه سال تکمیل می شود. مطمئناً شما اغلب شمع های زیبارا در عروسی یا سالگردهایی را که مخصوص چنین رویدادهایی ساخته شده اند، تحسین کرده اید. در طول آموزش خود به عنوان شمع ساز و موم ساز خواهید آموخت که چگونه توده های سوخت مناسب و فتیله ها انتخاب می شوند و چگونه آثار هنری کوچک طراحی و تولید می شوند .

آیا قبلاً می دانستید که …

 • شعله شمع در ناحیه داخلی (یعنی جایی که شعله آبی می درخشد) تا 800 درجه سردتر از سطح شعله نارنجی رنگ است؟ زیرا بیشترین اکسیژن در اینجاست.
 • 35 درصد از خرید شمع در فصل کریسمس انجام می شود؟
 • شعله شمع در جاذبه صفر گرد، آبی و بدون دوده است؟
 • چراغ های چای کوچک جزو پرفروش ترین محصولات ایکیا هستند؟
 • قوانین آموزشی انجمن شمع اخیراً تجدید نظر شده است زیرا این حرفه روز به روز بیشتر می شود؟

چه الزاماتی را باید رعایت کنم؟

آیا از کار با ماشین‌ها و سیستم‌های بزرگ نمی‌ترسی؟ عالی است، پس شرایط اولیه این کارآموزی هیجان انگیز و نادر را برآورده می کنید. از آنجایی که شما عمدتاً با موم های ذوب شده کار می کنید، ممکن است همه چیز در تأسیسات تولید، داغ شود. این نباید بیشتر از بوهای تند یا سر و صدا شما را آزار دهد. هر سال بیش از 30 مکان آموزشی، برای آموزش تعیین نمی شود، بنابراین شما نیز باید مایل باشید که محل سکونت خود را برای آموزش تغییر دهید. اما همچنین می توانید مطمئن باشید که در حال یادگیری یکی از منحصر به فردترین و نادرترین مشاغل هستید. فرصت های شغلی زیادی برای شما فراهم می شود.

شما باید شمع ساز و موم ساز شوید اگر…

 • شما می توانید به خوبی نقاشی بکشید و کارهای دستی انجام دهید.
 • دوست دارید خلاق باشید.

قطعا نباید شمع ساز و موم ساز شوید اگر…

 • یک مرکز تولیدی مکانی نیست که بخواهید در آنجاکار کنید.
 • شما مهارت های فنی دارید.
 • خلاقیت در کارتان ندارید.
   

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری صدا و تصویر-compressed
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. این طبیعی است که تمامی افراد هنگام انتخاب یک دوره آموزشی و یا حیطه شغلی به حقوق و مزایای آن توجه بسیاری داشته باشند.

مطالعه بیشتر...
Duales Studium

آوسبیلدونگ برشکار سنگ قیمتی

اگر تصمیم دارید سنگ تراش شوید ، یک دوره آموزشی سه ساله حرفه ای را پشت سر خواهید گذاشت. شما می توانید موقعیت های کارآموزی را در کارگاه های سنگ های جواهر و جواهرات ، در کارگاه های آتلیه جواهرات و جواهر فروشی ، در مغازه های سنگ زنی الماس های صنعتی یا در شرکت های تولید کننده ابزار دقیق پیدا کنید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ کارمند رسانه
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارمند رسانه

نظارت بر نویسندگان، توسعه اقدامات تبلیغاتی و فروش تبلیغات، وظایف فروشندگان رسانه می باشد. امروزه صنعت رسانه در حال رونق است و افرادی که به این حوزه وارد می شوند می توانند آینده کاری بسیار خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ تولید کننده لباس های چرمی و خزدار
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ تولید کننده لباس های چرمی و  خزدار

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ تولید کننده لباس های چرمی و  خزدار موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. با شرکت در این دوره آوسبیلدونگ افراد به خیاط تخصصی برای دوخت این لباس ها تبدیل خواهند شد و می توانند طی دوره و پس از آن درآمد خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp