آوسبیلدونگ کارگر عمران

Tiefbaufacharbeiter/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

900 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1800 یورو

پیش نیاز:

گواهی پایان دوره متوسطه

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

2 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

هرکسی که گودالی برای دیگران حفر کند، مطمئناً می خواهد با آن پول کمی به دست بیاورد. شما در کارگاه های ساختمانی در باد و هوا می ایستید، خود را در معرض صدا، گل و خاک قرار می دهید و کارهای فیزیکی سنگین انجام می دهید. مطمئناً برایتان جالب خواهد بود که آیا همه اینها از نظر مالی مفید است یا اینکه بهتر است بعد از کار به دنبال طلا بگردید. ما به شما خواهیم گفت که حقوق شما به عنوان یک کارگر مهندسی عمران چگونه است.شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

یک کارگر عمران در طول دوره آموزشی خود چه درآمدی دارد؟

در مقایسه با سایر مشاغل آموزشی در صنعت ساخت و ساز، حقوق به عنوان یک کارگر ماهر مهندسی عمران کاملا مناسب است. از آنجایی که این دوره کارآموزی دو ساله است، البته شما فقط برای دو سال حقوق کارآموزی دریافت خواهید کرد. این می تواند بین 610 تا 690 یورو ناخالص در ماه در سال اول باشد. در سال دوم آموزش، بین 840 تا 1060 یورو به صورت ناخالص در ماه امکان پذیر است. از طرف دیگر، اگر دوره آموزشی یک ساله پیشرفته را اضافه کنید، حقوق سوم آموزشی شما چیزی بین 900 تا 1200 یورو ناخالص در ماه خواهد بود. دستمزدها بسیار متفاوت است زیرا قراردادهای جمعی، که طبق آنها معمولاً حقوق شما به عنوان یک کارگر مهندسی عمران تنظیم می شود، بین انجمن های صنعت ساخت و ساز هر ایالت فدرال متفاوت است. اندازه کارفرمای شما نیز در اینجا نقش دارد. در ایالت های به اصطلاح جدید فدرال، حقوق کارگران مهندسی عمران معمولاً کمتر از آلمان غربی است و شرکت های بزرگ اغلب دستمزد بیشتری نسبت به شرکت های کوچک می پردازند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که اینها همه ارقام ناخالص هستند و مقدار کمی پول برای مالیات و بیمه باقی مانده است.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

بعداً به عنوان یک کارگر مهندسی عمران چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

هنگامی که آموزش خود را به پایان رساندید، بسته به جایی که کار می کنید، باید انتظار حقوق متفاوتی برای کارگران مهندسی عمران داشته باشید. از ابتدای سال 2015 حداقل 1470 یورو در ماه درآمد ناخالص خواهید داشت – این حداقل دستمزد قانونی پیش بینی شده است. با یک دوره کارآموزی سه ساله، می توانید به عنوان یک متخصص کمی بیشتر کار کنید. در طول سال ها، دستمزد شما با تجربه حرفه ای شما افزایش می یابد. پس از چند سال در تجارت ساخت و ساز، می توانید تا 2700 یورو در ماه درآمد ناخالص داشته باشید. اگر شما نیز در آموزش های بیشتر شرکت کنید یا آموزش های حرفه ای دیگری را انجام دهید، به عنوان مثال با تحصیل یا گرفتن مدرک کارشناسی ارشد، حتی می توانید درآمد قابل توجهی بیشتری داشته باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش به عنوان کارگر مهندسی عمران

پس از آموزش به عنوان کارگر مهندسی عمران، می توانید یک دوره آموزشی پیشرفته یک ساله که در زمینه خاصی تخصص دارد، اضافه کنید. چنین آموزش های پیشرفته ای در زمینه های چاه، مسیر، کانال، خط لوله، مهندسی عمران ویژه و راه سازی در دسترس است. در پایان این ادامه یک ساله، به جای عنوان عمومی کارگر ماهر مهندسی عمران، عنوان تخصصی مانند چاه ساز یا سازنده فاضلاب را خواهید داشت. پس از آموزش، می توانید خود را یک کارگر مهندسی عمران بنامید و در گودال ها، ترانشه ها و تونل ها متخصص هستید.

آموزش انطباق

پس از اتمام دوره آموزشی خود می توانید به اصطلاح آموزش سازگاری را انجام دهید. اینها دوره های صلاحیتی هستند که دانش شما را در یک زمینه خاص تعمیق می بخشد. چنین آموزش های بیشتر، برای مثال، در زمینه های ایمنی شغلی، عملیات مته یا ساخت خط لوله در دسترس است. این بدان معناست که شما در این زمینه ها متخصص هستید، اغلب در سایت های ساختمانی سمت مدیریتی می گیرید و همچنین کمی حقوق بیشتری دریافت می کنید.

استاد / تکنسین

پس از تکمیل دوره کارآموزی سه ساله (یعنی با آموزش پیشرفته بعدی)، همچنین می توانید برای تبدیل شدن به یک استادکار یا تکنسین آموزش دهید. به عنوان مثال، شما می توانید یک چاه ساز، جاده ساز یا سازنده صنعتی متخصص در ساخت مسیر شوید. یا می توانید یک تکنسین دارای گواهی دولتی متخصص در مهندسی عمران با تمرکز بر مهندسی عمران یا عملیات ساختمانی شوید.

تحصیلات

با داشتن گواهی پایان تحصیلی مناسب، می توانید مدرکی را نیز به دوره کارآموزی خود اضافه کنید. این شما را برای مسئولیت های بالاتر و موقعیت های مدیریتی در صنعت ساخت و ساز آماده می کند. زمینه های ممکن می تواند، برای مثال، مهندسی یا مهندسی مکانیک باشد. برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود:

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 •  سایت های ساخت و ساز امن.
 •  زهکشی گودالها و گودالها.
 •  کف پوش ها را بگذار.
 •  نقشه های ساختمانی را بخوانید.
 •  با بیل مکانیکی رانندگی کنید.
 •  آسفالت، بتن و تراز.
 •  گذاشتن لوله و کابل.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1060-840 یورو 690-610 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
سازنده راه اپراتور تجهیزات ساخت و ساز مکانیک کارخانه برای تکنولوژی سیستم لوله
1800 یورو 1720 یورو 1800 یورو 1470 یورو مینیمم حقوق
2900 یورو 3300 یورو 2900 یورو 2700 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
کارگر عمران   Hundhausen-Bau GmbH Eisenach group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Eisenach
کارگر عمران   Hagedorn Unternehmensgruppe group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Gütersloh
کارگر عمران   Unternehmensgruppe LUDWIG FREYTAG  group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Steinhagen
 

معرفی دوره آوسبیلدونگ

کارگر عمران

در حالی که افراد دیگر رویای آزاد بودن مانند یک پرنده را دارند، آیا شما دوست دارید موش کور باشید که روز به روز راه خود را در زمین حفر می کند؟ پس شاید باید به آموزش به عنوان یک کارگر مهندسی عمران فکر کنید. زیرا شما نه تنها مجاز به حفر گودال، ترانشه و تونل هستید، بلکه می توانید بیل مکانیکی را رانندگی کنید و حتی گاهی اوقات ریل گذاری کنید. اگر برایتان مهم نیست که زیر باران بیرون بروید و از نظر بدنی در سطح بالایی هستید، شاید شغل رویایی خود را اینجا پیدا کرده باشید.

یک کارگر عمران چه می کند؟

در دوره آموزشی کارگر  مهندسی عمران شما نه تنها در زیر زمین، بلکه در فضای باز نیز مشغول به کار هستید. شما عمدتاً در انواع سایت های ساختمانی کار می کنید. شما کارهای خاکی را انجام می دهید، مثلاً زمانی که حفاری انجام می دهید و با ایمن سازی آنها و استفاده از ماشین آلات لازم، محل های ساختمانی را آماده می کنید. شما همیشه بر اساس دستورالعمل های دقیق و برنامه های دقیق کار می کنید. شما ماشین‌هایی مانند بیل مکانیکی، چاله‌های ایمن در برابر زمین لغزش یا ترانشه‌های خشک و مناطق ساخت‌وساز را کار می‌کنید. بسته به امکانات آموزشی، شما تمرکزی را از حوزه‌های ساخت راه، ساخت خط لوله، ساخت و ساز فاضلاب، چاه و ساخت‌وساز عمیق یا ساخت مسیر انتخاب می‌کنید. در راهسازی مسیرهای تردد را تسطیح و آسفالت می‌کنید، در خط لوله‌سازی لوله‌های گاز و آب و همچنین کانال‌های کابل را بر عهده دارید. با تمرکز بر سازندگان فاضلاب، شما فاضلاب را آسفالت می کنید، منهول می سازید و اتصالات خانه را ایجاد می کنید. در ساخت و ساز چاه و مهندسی عمران خاص، شما مشغول نصب سیستم های پمپاژ آب هستید، در حالی ساخت مسیر، به عنوان مثال، ریل گذاری می کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • شغل کارگری عمران در سال 1353 شناخته شد؟
 • خط 3 مترو در گوانگژو چین، طولانی ترین تونل جهان با 60400 متر است؟
 • گودال ماریانا در اقیانوس آرام عمیق ترین نقطه روی زمین است؟ خندق اعماق دریا به حداکثر عمق 11034 متر می رسد.
 • موش کور ها اصلاً نابینا نیستند؟ شما حداقل می توانید بین نور و تاریکی تشخیص دهید.
 • آلمان با تقریبا 34000 کیلومتر طولانی ترین شبکه ریلی اروپا را دارد؟

من باید چه آدمی باشم تا کارگر مهندسی عمران شوم؟

کاری که یک کارگر واقعی مهندسی عمران باید بتواند انجام دهد، شما در مدرسه یاد نمی گیرید. به همین دلیل است که مدرک تحصیلی متوسطه برای آموزش به عنوان کارگر مهندسی عمران کاملاً کافی است. مطمئناً، دوست داشتن ریاضی و فیزیک مطمئناً در اینجا ضرری ندارد، اما قبل از هر چیز باید از نظر بدنی آماده باشید. به عنوان مثال، وقتی صحبت از بلند کردن سنگ‌فرش‌های سنگین، جابجایی چرخ‌چرخ‌های برآمده یا کار با ماشین‌های بزرگ می‌شود. از آنجایی که شما بیشتر در خارج از منزل کار می کنید، نباید به متنوع ترین شرایط آب و هوایی اهمیت دهید. گاهی زیر باران ایستاده‌ای، گاهی آفتاب بر تو می‌کوبد، گاهی تا مچ پا در برف و گل و لای. همچنین نباید از صدای ماشین‌ها یا بخارات آزارتان دهد که مثلاً هنگام دست زدن به قیر ممکن است خورنده باشند. آموزش برای تبدیل شدن به یک کارگر مهندسی عمران، به طور غیر معمول، تنها دو سال طول می کشد. نیمی از این زمان شما همه چیز تئوری در مورد ساخت قطعات یا ایمن سازی محل های ساخت و ساز در مدرسه حرفه ای را خواهید آموخت. بقیه زمان شما در مشاغل صنایع دستی یا در سایت های ساختمانی فعالیت می کنید. با این حال، شما می توانید یک دوره کارآموزی یک ساله را اضافه کنید، که سپس در یک زمینه بیشتر به شما آموزش می دهد، به طوری که نه تنها می توانید خود را یک کارگر مهندسی عمران بنامید، بلکه، به عنوان مثال، کانال ساز یا سازندگان جاده.

شما باید یک کارگر مهندسی عمران شوید اگر …

 • شما به موش کور ها به خاطر ابزار حفاری آنها حسادت می کنید.
 • بدن شما در بهترین حالت است
 • نه گرما، نه سرما و نه رطوبت نمی توانند شما را از بیرون رفتن باز دارند.

تحت هیچ شرایطی نباید کارمند مهندسی عمران شوید اگر …

 • سر و صدا و کثیفی برای شما نیست.
 • شما ترجیح می دهید با سر خود کار کنید تا با دستان خود.
 • حتی یک باشگاه باعث ایجاد کلاستروفوبیا در شما می شود.
 

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp