آوسبیلدونگ کارمند آتش نشانی

Beamter/Beamtin im mittleren feuerwehrtechnischen Dienst

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

1104 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2687

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

1-2 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

در آوسبیلدونگ کارمند آتش نشانی، دقیقاً 1104 یورو به صورت ماهانه دریافت خواهید کرد، صرف نظر از اینکه در سال اول یا دوم دوره آموزشی خود هستید. فرقی نمی کند در کدام آتش نشانی کار می کنید، همه جا به یک میزان حقوق دریافت خواهید کرد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از انجام خدمات مقدماتی اولیه، بسته به وضعیت کارمندی شما، یعنی اینکه آیا در سطح ابتدایی، متوسط، بالا یا بالاتر کار می کنید، در یکی از دسته بندی های مربوط به حقوق منصوب می شوید. هر چه موقعیت شما بالاتر باشد، در گروه بالاتری قرار می گیرید. در هر گروه 8 سطح تجربه وجود دارد که به مدت زمانی که در کار بوده اید بستگی دارد. در سطوح تجربه ای که در طول سال ها به طور خودکار افزایش می دهید، باید به درجه بالاتر ارتقاء پیدا کنید. حقوق شما به عنوان کارمند دولتی در آتش نشانی در گروه های A7 تا A9 می باشد. اگر به تازگی به این حرفه مسلط شده اید، از A7، سطح تجربه 1 شروع می کنید. طبق قانون حقوق فدرال، در این حالت دقیقاً 2212 یورو در ماه دریافت می کنید. اگر بعد از چند سال به بالاترین سطح تجربه 8 رسیده اید، در این حالت نیز 2576 یورو در ماه دریافت خواهید کرد. اگر به درجه بالاتری مانند A8 یا A9 ارتقا پیدا کنید، می توانید انتظار حقوق یشتری داشته باشید. در سطح A9، بالاترین گروه حقوق در خدمات آتش نشانی خواهد بود، شما در سطح تجربه 8 ماهانه 3272 یورو درآمد کامل کسب می کنید. اگر شرایط خاصی را دارید، به عنوان مثال مدرک دانشگاهی یا برخی از دستاوردهای برجسته، می توانید سعی کنید به سطح بالاتر بروید. حقوق شما در سطح بالاتر بیشتر خواهد شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار آوسبیلدونگ کلیک کنید.

علاوه بر این حقوق به عنوان یک افسر آتش نشانی، می توانید کمک های مالی خاصی را نیز دریافت کنید، به عنوان مثال کمک هزینه سختی کار، کمک هزینه خانواده یا پرداخت پاداش برای خدمت وظیفه. با این حال، همه ایالت های فدرال از قانون حقوق و دستمزد فدرال پیروی نمی کنند و مقررات حقوق خود را دارند. حقوق شما به عنوان یک کارمند دولتی در خدمات آتش نشانی نیز می تواند کمی بیشتر یا کمتر باشد. همچنین مبالغ سال به سال کمی تغییر می کنند.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای کارکنان خدمات شهری در سازمان آتش نشانی ​​وجود دارد؟

آموزش حرفه ای خود را به پایان رسانید.

برای قبولی در خدمات مقدماتی و کارمند دولتی در خدمت آتش نشانی، باید قبلاً دوره های حرفه ای دیگری را گذرانده باشید. البته معقول ترین کار، کارآموزی کارمند آتش نشانی است و یا اینکه در شرایط اضطراری تجربه کسب کرده باشید.

آموزش کارمند دولتی در آتش نشانی

اگر تمام الزامات را برآورده کنید می توانید خدمات مقدماتی را شروع کنید. در طول این مدت به عنوان کارآموز، شما در ابتدا یک کارمند دولتی در حال آموزش هستید، سپس پس از خدمت مقدماتی شما یک افسر آزمایشی هستید. وقتی چند سالی در این شغل گذرانده اید، می توانید یک کارمند دولتی مادام العمر باشید.

خدمات آتش نشانی سطح بالا

اگر چند سالی است که خود را در سطح متوسط ثابت کرده اید و تجربه کسب کرده اید، می توانید تلاش کنید تا به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنید. البته مسئولیت بیشتری نیز به همراه دارد. با این حال، برای پیشرفت، باید چند الزام را رعایت کنید. به عنوان یک کارمند دولتی در خدمات آتش نشانی سطح بالا، برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه شما باید حداقل دوره B3 را در خصوص تجهیزات آتش نشانی آموزش ببینید سپس تصمیم می گیرید که برای خدمات اضطراری کار کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

 کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید:

  •  اقدامات حفاظتی را انجام دهید.
  •  با آتش مبارزه کنید.
  •  ماشین های آتش نشانی و تجهیزات ایمنی را راه اندازی و نگهداری کنید.
  •  محل های تصادفات را امن نگه دارید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1104 یورو 1104 یورو 1104 یورو 1104 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مدیر آتش نشانی متخصص حفاظت در برابر آتش آتش نشان کارخانه
1700 یورو 1700 یورو 1700 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 3200 یورو 3200 یورو 3200 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

در طول آموزش شما به عنوان یک کارمند دولتی در خدمات آتش نشانی، همه چیز حول محور کمک های اضطراری سریع می چرخد. در صورت تماس اضطراری با 112، آتش نشانان ظرف چند لحظه خود را به ماشین های آتش نشانی می رسانند و به سرعت به محل حادثه می روند. البته، شما باید نه تنها در مورد آتش سوزی، بلکه در مورد سایر بلایا و شرایط اضطراری که قربانیان در معرض خطر هستند، آگاه بوده و آمادگی داشته باشید. برای مثال، حوادث رانندگی، سیل یا بلایای زیست محیطی از جمله این موارد است. برای اطمینان از اینکه همه چیز در مواقع اضطراری به درستی کار می کند، زمان بین عملیات را به مراقبت از ماشین آلات و دستگاه های خاموش کننده اختصاص می دهید. در آموزش افسر شدن در سرویس آتش نشانی، شما نه تنها در زمان وقوع آتش سوزی در محل حضور دارید، بلکه اغلب در صورت وجود منابع احتمالی خطر، از قبل اقدامات احتیاطی را انجام می دهید. به عنوان مثال، اگر در یک مجموعه فیلم از یک انفجار فیلمبرداری شود یا در یک کنسرت از مواد آتش نشانی استفاده شود، همه چیز را ایمن می کنید و در محل حضور دارید، تا اگر مشکلی پیش آمد فوراً مداخله کنید. با چند گروه آتش نشانی شما همچنین در امداد و نجات فوریت های پزشکی وظیفه دارید و در آمبولانس یا هلیکوپتر اورژانس می نشینید. آوسبیلدونگ کارمند آتش نشانی که دوره B1 نامیده می شود، اگرچه گواهی پایان تحصیلات متوسطه برای ورود به این دوره های کارآموزی کافی است، اما باید بعدا آموزش ابتدایی را که آموزش های بعدی بر اساس آن است، انجام داده باشید. در این بخش شما عمدتاً از دستورالعمل های فنی، به عنوان مثال به عنوان یک اپراتور ماشین و سیستم نیز بهره مند خواهید شد. ضمنا اگر می خواهید به خدمات مقدماتی وارد شوید، چند مورد دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. طبق قانون اساسی باید آلمانی باشید یا شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید و یک آزمون استعداد نیز در انتظار شما خواهد بود. با این حال، خدمات مقدماتی شبیه به یک آموزش دوجانبه است. نیمی از وقت خود، اصول نظری را در مدارس آتش نشانی و سایر مکان های آموزشی، به عنوان مثال در مورد اقدامات حفاظتی یا عملکرد وسایل نقلیه، یاد خواهید گرفت. بقیه زمان ها در دفاتر آتش نشانی حرفه ای یا نیروهای مسلح کار خواهید کرد. از آنجایی که آموزش برای تبدیل شدن به یک آتش نشان سطح متوسط ​​به حداکثر عملکرد بدنی شما نیاز دارد، تمرینات ورزشی مانند نجات غریق نیز در برنامه خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی آوسبیلدونگ چیست؟ کلیک کنید.

شما باید یک آتش نشان دولتی شوید اگر …

تحت هیچ شرایطی نباید یک آتش نشان دولتی شوید اگر …

  • شما از آتش می ترسید.
  • کار بدنی شما را خسته می کند.
  • موقعیت های خطرناک باعث وحشت شما می شود.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp