آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات

Kaufmann/-frau für Digitalisierungsmanagement

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

950 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2000یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. اگر به حوزه فناوری اطلاعات علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا از این دوره و حقوق آن اطلاعات کاملی را بدست آورید. این موضوع را نیز فراموش نکنید که مهندسی فناوری اطلاعات یکی از شغل های پردرآمد در آلمان محسوب می شود.

شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

اگر به آوسبیلدونگ های حوزه مهندسی علاقه مند هستید می توانید در مقاله های زیر حقوق و درآمد برخی از محبوب ترین رشته های مهندسی در آلمان را مطالعه کنید:

یک  کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات در طول دوره کارآموزی چه درآمدی دارد؟

میزان دستمزد شما در دوره کارآموزی به عنوان کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات به عوامل مختلفی بستگی دارد. البته مهمتر از همه، شرکتی که در آن آموزش خودتان  را تکمیل می کنید، صنعتی که شرکت شما در آن فعالیت می کند و منطقه ای که شرکت شما در آن مستقر است. شرکت های بزرگ معمولاً می توانند کمک هزینه آموزشی بالاتری از سایر شرکت ها به کارآموزان خود بپردازند. همچنین بستگی به این موضوع دارد که آیا طبق یک قرارداد جمعی آوسبیلدونگ حقوق دریافت کنید یا اینکه خودتان در مورد کمک هزینه آموزشی با کارفرمای خود مذاکره کنید.

اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد به چه صورتی حقوق دریافت می کنم ؟

اگر شرکت آموزشی شما طبق قرارداد جمعی حقوق پرداخت نمی کند، مشکلی نیست. شما باید خودتان در مورد کمک هزینه آموزشی با کارفرمایتان وارد مذاکره شوید. در اینجا باید مهارت شما در انجام مذاکره لحاظ شود. با این حال،شما می توانید از قراردادهای جمعی استاندارد صنعت به عنوان راهنمای خود در انجام مذاکره استفاده کنید. پس حتماً قبل از اینکه با کارفرمای خود وارد مذاکره شوید، ابتدا چند قرارداد جمعی را در صنعتی که کارمی کنید، مورد بررسی قرار دهید.

برای اطلاع از حدقل حقوق دوره آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات

بعداً به عنوان کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات چقدر درآمد می توانم کسب کنم؟

اینکه بعداً چقدر به عنوان KfDM درآمد خواهید داشت به شرکت و صنعتی که در آن مشغول به کار می شوید نیز بستگی دارد. دستمزدها در صنعت الکترونیک و در شرکت‌های بزرگ صنعتی،کمی بیشتر است. شما می توانید انتظار حقوق اولیه بیش از 2000 یورو را داشته باشید. شما می توانید در آینده انتظار دستمزد ناخالص بین 2500 تا 3300 یورو را داشته باشید. در صورت تکمیل دوره آموزشی یا ادامه تحصیل، حقوق شما می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات وجود دارد؟

پس از کارآموزی خود به عنوان کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات، می توانید به تحصیلات خود، ادامه دهید و فرصت های جدید شغلی، ایجاد نمایید . همچنین شما می توانید در یک زمینه خاص متخصص شوید.

 مطالعات

پس از آموزش در یک حرفه IT، دوره های متعددی وجود دارد که در دسترس شما قرار می گیرند. با این حال، شرکت در دوره های تجاری مانند مدیریت بازرگانی در آلمان، برای شما  امکان پذیر است. البته می توانید برای کسب مدرک فوق لیسانس در یک رشته خاص تلاش کنید.

 آموزش بازرگانی

در حوزه تجاری دوره های آموزشی متعددی وجود دارد که برای کارمندان فناوری و اطلاعات مناسب است. برخی از آوسبیلدونگ ها در حیطه بازرگانی عبارتند از:

آموزش تکمیلی فناوری اطلاعات

اگر مایل به ادامه تحصیل در زمینه فناوری اطلاعات هستید، می توانید به عنوان مثال، به عنوان مشاور مشتری یا نماینده فروش، آموزش های لازم را کسب کنید. این موضوع شما را در فروش محصولات IT متخصص می کند.

مربی آموزش مقدماتی

پس از تکمیل دوره های آموزشی ، شما می توانید خودتان کارآموزانی را آموزش دهید.

مربی آموزش و تحصیلات تکمیلی

اگر رویکرد آموزشی را به عنوان یک مربی دوست دارید، می توانید یک قدم جلوتر بروید و به یک مربی حرفه ای آموزشی  تبدیل شوید. درنهایت شما می توانید در یک مؤسسه آموزش تکمیلی مانند اتاق صنعت و بازرگانی،فعالیت کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چشم انداز آینده به عنوان یک تاجر برای مدیریت فناوری و اطلاعات چگونه می باشد؟

کارمندان بخش فناوری و اطلاعات  چشم انداز آینده بسیار خوبی دارند. آنها به لطف دانش تخصصی در سطح فناوری اطلاعات و دانش تجاری، می توانند در صنایع و زمینه های مختلف فعالیت کنند. در آینده ، کارفرمایان  به دنبال متخصصانی هستند که می توانند وظایف مختلفی را بر عهده بگیرند.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1100 یورو 1050 یورو 950 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مطالعات دوگانه در انفورماتیک کسب و کار متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن کارمند سیستم فناوری اطلاعات
2400 یورو 2000 یورو 1500 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
3400 یورو 2400 یورو 2200 یورو 3300 یورو ماکزیمم حقوق
برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود:

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات

کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات

از نقشه های گوگل و واقعیت مجازی گرفته تا تماس های ویدیویی از طریق تلفن هوشمند،فناوری های دیجیتال زندگی ما را در سال ها و دهه های اخیر به شدت تغییر داده است. موضوع فناوری دیجیتال  تنها برشرکت های بزرگ تأثیر نمی گذارد،بلکه  مهارت های دیجیتال در شرکت های کوچک و متوسط ​​نیز اهمیت دارد. کارمند فناوری اطلاعات یک تخصص مورد تقاضا است. او تخصص تجاری را با دانش فناوری اطلاعات ترکیب می کند و می داند که چگونه از این تخصص در فرآیندهای اقتصادی استفاده کند.

کارمند بخش فناوری اطلاعات چه کارهایی را انجام می دهد؟

توسعه راه حل ها

کارمند بخش فناوری اطلاعات روی بهینه سازی سیستم های فناوری اطلاعات کارمی کند و شرکت را به جدیدترین نرم افزارها مجهز می کند. او همچنین مفاهیمی را برای سیستم های جدید توسعه می دهد که فعالیت شرکت را در بخش اقتصاد دیجیتال کارآمدتر کند.

پشتیبانی

اگر شرکت، نرم‌افزار یا سخت‌افزار جدیدی دریافت کند، کارمند فناوری اطلاعات آن را به کارمندان آموزش می‌دهد و آنها را با سیستم جدید آشنا می‌کند. او همچنین مشکلات عمومی که ممکن است برای رایانه شخصی به وجود بیاید را برطرف می کند.

کنترل

در منطقه کنترل، کارمند فناوری اطلاعات، امور مالی را به عهده می گیرد و هزینه ها را کنترل می کند. برای انجام این کار، او آمار و نمودارهایی را ارائه می کند  که نمای کلی خوبی از امور مالی شرکت نشان می دهد.

امنیت فناوری اطلاعات و حفاظت از داده ها

موضوع حفاظت از داده ها نقش مهمی می باشد. کارمندان بخش فناوری اطلاعات از انطباق با مقررات اطمینان می یابند و اقدامات امنیتی فناوری اطلاعات را بررسی قرار می دهند.

پیش نویس قراردادها

تهیه پیش نویس و تنظیم قراردادهای مختلف نیز بخش متنوعی از وظایف کارمند فناوری اطلاعات می باشد. وظایف شما در یک نگاه:
  • توسعه راه حل های IT
  • انجام  اقدامات تضمین کیفیت
  • تجزیه و تحلیل زنجیره های ارزشی
  • تنظیم قراردادها
  • حفاظت از داده ها و اطلاعات

چرا باید یک کارمند فناوری اطلاعات شوید؟

عرصه دیجیتال، چالش های بزرگی برای بسیاری از شرکت ها ایجاد نموده است. بنابراین کارشناسان با مهارت در عرصه صنعت مورد تقاضا هستند. با پیوند دانش تجاری و تخصص IT، دو حوزه مهم شرکت پوشش داده می شود. بنابراین، کارمندان فناوری اطلاعات، آینده‌ای عالی دارندو علاوه بر امنیت شغلی بالا، حقوق خوبی هم دریافت می کنند.

کجا می توانم به عنوان کارمند فناوری اطلاعات کار کنم؟

فناوری اطلاعات، تقریباً در تمام صنایع و زمینه ها تأثیرگذار می باشد. بنابراین در همه جا به کارمندان فناوری اطلاعات، نیاز است. ترکیبی از دانش فناوری اطلاعات و تخصص تجاری،برای شرکت های کوچک و متوسط ​​،اهمیت دارد. اما البته موقعیت های کاری برای شما در شرکت های بزرگ وجود دارد. شما بیشتر روز کاری خود را در دفتر و جلوی کامپیوتر می گذرانید، اما هر از گاهی کارهای میدانی نیز انجام می دهید. شما  می‌توانید روی حوزه‌های تخصصی مختلف تمرکز کنید. اگر دوست دارید به مشکلات رایانه شخصی کمک کنید، می توانید به مرکز خدمات بروید. اگر بیشتر به حوزه تجاری علاقه دارید، کارهای جالبی در زمینه های مالی و کنترلی پیدا خواهید کرد.

ساعات کار به عنوان منشی برای مدیریت دیجیتالی شدن چقدر است؟

کارمندان مدیریت فناوری و اطلاعات، معمولاً ساعات اداری کلاسیک دارند وطی در روزهای هفته کار می کنند. البته گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید کمی اضافه کاری کنید.

دوره آموزشی به عنوان کارمند فناوری اطلاعات به چه صورتی می باشد؟

دوره آموزشی دو منظوره است و سه سال طول می کشد. بنابراین نیمی از آموزش حرفه ای خود را در آموزشگاه حرفه ای و نیمی دیگر را در شرکت سپری می کنید. دروه آموزشی سه ساله را می توان اساساً به دو بخش تقسیم کرد. از یک طرف، مهارت های حرفه ای آموزش داده می شود واز سوی دیگر، مهارت های “یکپارچه” آموزش داده می شود. علاوه بر آزمون های معمول میانی و نهایی، کار بر روی پروژه عملیاتی نیز بخشی از دوره آموزشی شما می باشد.

یک کارمند فناوری اطلاعات در مدرسه حرفه ای چه می آموزد؟

در دو سال اول آموزش، همپوشانی های عمده ای در دوره فناوری اطلاعات و IT وجود دارد. علاوه بر حسابداری و کنترل، روابط بازار، مشتری مداری و پشتیبانی از سیستم های فناوری اطلاعات در برنامه درسی وجود دارد. شما همچنین با قراردادهای دسته جمعی و قانون قرارداد سر و کار خواهید داشت. مانند تمام حرفه های جدید فناوری اطلاعات، موضوعات حفاظت از داده ها و امنیت فناوری اطلاعات نیز نقش مهمی در کلاس های مدرسه حرفه ای، ایفا می کند.

سال اول آموزش

ادغام مشتریان در شبکه ها

ادغام مشتریان شامل یکپارچه سازی نرم افزار یا سخت افزار در شبکه برای دوره آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات می باشد.

راه اندازی محل کار

کارکنان شرکت به چه برنامه هایی نیاز دارند و در کجا قرار دارند؟ شما با کل فرآیند راه اندازی یک محل کار آشنا خواهید شد.

مدیریت داده ها

به عنوان بخشی از پروژه با موضوع تجزیه و تحلیل داده ها، مدیریت داده ها و نرم افزار مناسب به صورت بسیار کاربردی آموزش داده می شود.

سال دوم آموزش

سوالات سرویس

پردازش سوالات سرویس و تصحیح خطاها یکی از مهمترین وظایف KfDM است.

پروژه های نرم افزاری

زمینه یادگیری پروژه های نرم افزاری مربوط به وارد کردن سفارش مشتری است.

فرآیندهای تدارکات

تهیه نرم افزار، سخت افزار و خدمات می تواند به روش های بسیار متفاوتی صورت گیرد.

سال سوم آموزش

فرآیندهای ارزش افزوده

حسابداری، برگه حسابداری عملیاتی، حسابداری هزینه جزئی، محاسبه پیشنهاد . کارآموزان یاد می گیرند که چگونه محاسبات هزینه عملیاتی و عملکرد انجام می شود و چگونه یک شرکت را از نظر اقتصادی در مسیر خود نگه دارند.

پردازش داده ها

ثبت و پردازش داده ها نیز بخشی از برنامه درسی در سال سوم آموزش است.

توسعه فناوری و اطلاعات شرکت ها

یک شرکت دارای کدام مدل کسب و کار است و از کدام کانال های فروش استفاده می کند؟ شما این را در طول آموزش تجزیه و تحلیل خواهید کرد و بر این اساس، پیشنهاداتی را برای توسعه دیجیتال بیشتر یک شرکت ایجاد خواهید کرد.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp