آوسبیلدونگ کارمند عمده فروشی و تجارت خارجی

Kaufmann/-frau für Groß- und Außenhandelsmanagement

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

860 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2200 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارمند عمده فروشی و تجارت خارجی موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. در صورتی که برای شرکت در این دوره مصمم هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

کارمند عمده فروشی و تجارت خارجی در طول دوره کارآموزی چه درآمدی دارد؟

در عمده فروشی و تجارت خارجی معمولاً پرداخت بر اساس قراردادهای جمعی می باشد که بنا به صنایع مختلف می تواند متفاوت باشد. قراردادهای دسته جمعی متفاوتی وجود دارد که به طور خاص می تواند در بخش عمده فروشی و تجارت خارجی اعمال شود. اما ممکن است اتفاق بیفتد که یک کارآموز در صنایع شیمیایی طبق قرارداد جمعی برای این شاخه دستمزد دریافت کند. معمولا در ایالت های فدرال قدیمی، یعنی در غرب و جنوب آلمان، دستمزد کمی بالاتر از ایالت های فدرال جدید براندنبورگ، مکلنبورگ-پومرانی غربی، زاکسن، زاکسن-آنهالت و تورینگن است. طبق قرارداد جمعی برای عمده فروشی و تجارت خارجی، یک کارآموز از بایرن در سال اول آموزش از 1 سپتامبر 2020 حدود 1000 یورو ناخالص در ماه دریافت می کند، در حالی که شخصی در یک شرکت در ساکسونی-آنهالت حدود 860 یورو ناخالص دریافت می کند.

برای اطلاع از حدقل حقوق دوره آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ عمده فروشی و تجارت خارجی

بعداً به عنوان کارمند در عمده فروشی و تجارت خارجی چقدر می توانم درآمد کسب کنم؟

حتی پس از تکمیل آموزش، دستمزدها بر اساس قراردادهای دسته جمعی برای بسیاری از بخش های مختلف پرداخت می شود. یکی از مزایای قراردادهای جمعی این است که شما مجبور نیستید در مورد حقوق یا افزایش حقوق خود مذاکره کنید، بلکه مبلغ ثابتی دریافت می کنید که به طور خودکار در سال های مختلف خدمت افزایش می یابد. اگر برای شرکتی در NRW کار می کنید که طبق قرارداد جمعی در تجارت خارجی و عمده فروشی پرداخت می کند، به طور کلی تقریباً 2200 یورو ناخالص در ماه (گروه حقوق و دستمزد 3) حقوق دریافت می کنید. در یک موقعیت مدیریتی، به عنوان رئیس بخش فروش در شرکت ،شما حقوق قابل توجهی ، یعنی حدود 4500 یورو ناخالص در ماه دریافت می کنید. با این حال، این موضوع به چندین سال تجربه حرفه ای و صلاحیت های مربوطه نیاز دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

پس از آموزش، امکان تکمیل آموزش های بیشتر به عنوان اقتصاددان تجاری در زمینه های لجستیک، تجارت یا فروش/بازاریابی، در یک آکادمی بازرگانی یا یک دانشکده فنی وجود دارد. اقتصاددانان کسب و کار، مسئولیت پرسنل و بودجه را به عهده می گیرد. این دوره آموزشی را می توان به صورت تمام وقت در یک سال یا پاره وقت در دو سال تکمیل کرد.

این حوزه با رشته مدیریت بازرگانی می تواند مرتبط باشد، برای اطلاع از جزییات شرایط تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در آلمان کلیک کنید.

دوره های آموزشی بیشتر برای تخصص

این دوره های آموزشی با مدرک کارشناسی ارشد در تجارت قابل مقایسه است. در طول دوره آموزشی، که می تواند در شش ماه (تمام وقت) یا هجده ماه (پاره وقت) تکمیل شود، دانشی که قبلاً برای دستیابی به وضعیت کارشناسی به دست آمده است، عمیق تر می شود.

اگر به حوزه مارکتینگ علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله مدیر مارکتینگ ذر آلمان را مطالعه کنید.

چشم انداز آینده به عنوان یک تاجر برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی چیست؟

چشم انداز آینده در این دوره کارآموزی بسیار خوب است. با توجه به جایگاه مهمی که بازرگانان عمده فروشی و تجارت خارجی در اقتصاد دارند، تقاضا برای کارشناسان خوب تجارت در آینده همچنان بالا خواهد بود. شما چشم اندازهای خوبی در این شغل دارید، به خصوص اگر به موضوعات دیجیتالی نیز علاقه باشید. فناوری های جدید کار کارمندان مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی را آسان تر می کند. فاکتورهای الکترونیکی ، صورتحساب الکترونیکی ، قراردادهای هوشمند، یا نظارت بر سطوح موجودی با استفاده از سیستم های مدیریت انبار ،نقش بیشتری در آینده ایفا خواهند کرد. با آموزش جدید ترتیب داده شده به عنوان منشی برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی، شما به خوبی برای این پیشرفت ها آماده می شوید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ کارمند عمده فروشی و تجارت خارجی وجود دارد؟

 • بررسی پیشنهادات و انتخاب بهترین محصول.
 • نحوه ثبت، ارزیابی، ذخیره و نگهداری از داده های مهم.
 •  تسلط کامل به مکالمه زبان انگلیسی.
 • حفظ مشتریان.
 • نحوه اجرای راهبردهای مشاوره و فروش.
 • کنترل و بررسی مسیر کالا از سازنده تا شرکت شما.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1040 یورو 960 یورو 890 یورو
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
بازرگان برای خدمات حمل و نقل و تدارکات کارمند خرده فروشی کارمند صنعتی
2000 یورو 1470 یورو 1800 یورو 2000 یورو مینیمم حقوق
3000 یورو 2600 یورو 3000 یورو 4600 یورو ماکزیمم حقوق

 برخی از دوره های آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود:

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارمند عمده فروشی و تجارت خارجی:

مانند بسیاری از کالاهای مصرفی دیگر، قهوه آسیاب شده راه درازی در پیش دارد تا سرانجام به دست مصرف کننده نهایی برسد. مواد خام کشت یا تولید، فروخته و فرآوری می شوند و پس از انجام فرآیندهای فراوان، آنها به دست مشتری می رسد. بازرگانان برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی نقش تعیین کننده ای دارند و برای شکوفایی اقتصاد در آلمان ضروری هستند، زیرا آنها رابط بین تولید کنندگان کالا و شرکت های تجاری و صنعتی هستند.

اگر بین انتخاب این دوره و یا تحصیل در رشته های بازرگانی مردد هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آوسبیلدونگ یا دانشگاه را مطالعه کنید.

مقررات جدید آموزشی

در آگوست 2020، این حرفه دارای مقررات آموزشی جدید خواهد بود. از جمله، تغییر نام. تاجر در تجارت عمده فروشی و تجارت خارجی تبدیل به تاجر مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی می شود. این نشان می دهد که مهارت های مدیریت در آموزش های آینده به طور فزاینده ای آموزش داده می شود. زیرا وظیفه مهم بازرگانان برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی، برنامه ریزی و بهینه سازی زنجیره ارزش ، یعنی مسیر یک محصول یا خدمات به مصرف کننده می باشد.

خرید کالا

بازرگانان برای مدیریت عمده‌فروشی و تجارت خارجی، اجناس و کالاها را از تولیدکنندگان خریداری می‌کنند تا دوباره آنها را به شرکت‌های دیگر بفروشند. نظارت بر تاریخ های تحویل: پس از پردازش خرید و فروش، تاجر مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی نیز از فرآیندهای لجستیکی مراقبت می کند.همچنین نظارت بر تحویل کالاها یک وظیفه مهم برای آنها تلقی می شود.

پذیرش و بررسی کالا

بازرگانان برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی نیز به طور مرتب در انبار رفت و آمد می کنند که پس از پذیرش و تحویل، بررسی کنند که آیا کالا در شرایط مطلوب به دست آنها رسیده است.

انجام مذاکرات فروش

وظایف کارمند مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی نیز شامل فروش می شود: آنها با شرکت های علاقه مندی که به دنبال تولید کنندگان برای محصولات خاص هستند ارتباط برقرار می کنند و با پیشنهادات مذاکره می کنند.

مدیریت موجودی

به محض تماس مشتری ،منشی مدیریت عمده‌فروشی و تجارت خارجی بررسی می‌کند که آیا محصولات در انبار موجود هستند یا اینکه آیا باید دوباره از سازنده درخواست شود. به همین دلیل، موجودی ها باید به طور مداوم بررسی شوند تا از فرآیندهای روان اطمینان حاصل شود.

مستندسازی فرآیندهای تجاری

فعالیت کارمندان مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی نیز شامل وظایف عمومی اداری می باشد. مرسولات پستی مانند فاکتورها باید به درستی نگهداری و بایگانی شوند. کلیه سفارشات و تحویل نیز با جزئیات ثبت شده است.

چرا باید یک تاجر برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی شد؟

بی دلیل نیست که کارمند مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی یکی از محبوب ترین مشاغل در آلمان است: اقتصاد در حال رونق است و معاملات واردات و صادرات سهم زیادی در این امر ایفا می کند. بر این اساس، تقاضا برای متخصصان واجد شرایط زیاد است، به همین دلیل است که این حرفه شغلی با چشم انداز عالی آینده می باشد.

تفاوت بین عمده فروشی و تجارت خارجی چیست؟

بازرگانان عمده فروشی در شرکت های عمده فروشی مربوطه کار می کنند که با خرید و فروش کالاها در مقیاس بزرگ سر و کار دارند. در مقابل، بازرگانان تجارت خارجی در شرکت های متخصص در واردات و صادرات از خارج به کار گرفته می شوند.

کجا می توانم به عنوان کارمند مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی کار کنم؟

بازرگانان و زنان برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی می توانند در طیف گسترده ای از بخش های اقتصادی استخدام شوند. خواه آنها مسئولیت تحویل در خرده فروشی را بر عهده دارند و یا تامین مواد اولیه در صنعت فلز را هماهنگ کنند. فرآیندها و روش های کار در این حرفه در بیشتر زمینه ها مشابه است. بنابراین تقریباً در هر صنعتی شغل پیدا می کنند.

ساعات کار منشی برای مدیریت عمده فروشی و تجارت خارجی چقدر است؟

در این شغل زمان کاری 40 ساعت در هفته معمول است. شیفت های آخر هفته و اضافه کاری به شرکت بستگی دارد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • تقریبا 16000 بازرگان عمده فروشی و تجارت خارجی آموزش خود را در سال 2011 آغاز کردند؟
 • آیا به توانایی خوبی برای تمرکز به عنوان یک تاجر در تجارت عمده فروشی و خارجی نیاز دارید؟ با تمام نمودارها و لیست هایی که باید بخوانید، چشم و مغز شما باید مانند یک ساعت کار کند.
 • به خصوص در تجارت خارجی مهم است که بتوانید انگلیسی خوب صحبت کنید؟
 • آیا رفتار دوستانه در محل کار به شما کمک می کند؟ مشتریان بزرگ نیز ترجیح می دهند توسط افراد خوش برخورد توصیه شود.
 • حرفه تاجر عمده فروشی و خرده فروشی برای افراد خجالتی نیست؟ برای رسیدن به موفقیت باید از قبل اجتماعی باشید.
 • عمده فروشی قبلاً به معنای “عمده فروش” بود؟ این نام از کلمه فرانسوی “مارچانت گروسیه” گرفته شده است.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp