آوسبیلدونگ قنادی

Konditoreifachverkäufer/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2200 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

آوسبیلدونگ قنادی می تواند فرصتی عالی برای علاقه مندان به این حوزه باشد. در دوره آوسبیلدونگ قنادی افراد شرکت کننده به صورت کامل با روش ها و ترفندهای پخت انواع کیک و شیرینی آشنا شده و می توانند به صورت تخصصی مشغول به کار شوند. اگر تصمیم خود را برای انتخاب این دوره گرفته اید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا از حقوق طی دوره و پس از دوره آوسبیلدونگ قنادی، اطلاعات لازم را بدست آورید.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ قنادی، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ قنادی

با اولین دوره کارآموزی، نه تنها وارد دنیای کار می شوید، بلکه اولین حقوق خود را نیز دریافت می کنید. اما این نکته مهم است که آیا می توانید با این حقوق از پس هزینه های زندگی بربیایید یا خیر؟ در این مقاله  متوجه خواهید شد که حقوق شما به عنوان یک شیرینی پز  به چه میزان خواهد بود. در طول دوره آموزشی و بعد از آن چه کاری هایی را می توانید انجام دهید.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

درآمد یک شیرینی پز در طول دوره آموزشی چقدر خواهد بود؟

دوره آموزشی شما سه سال طول کشیده و این دوره معمولا به صورت دومنظوره برگزار می شود. این بدان معناست که علاوه بر پخت شیرینی، در مدرسه فنی و حرفه ای نیز شرکت می کنید، در آنجا محتوا به صورت تئوری به شما آموزش داده می شود، سپس می توانید دانشی را که کسب کرده اید در شغلتان به کار ببرید. مانند هر آموزش کلاسیک دیگری، از روز اول به شما دستمزد پرداخت می شود و دستمزد شما به عنوان شیرینی پز در طول دوره آموزشی بسیار عالی می باشد. این بدان معنی است که شما همیشه در سال جدید افزایش حقوق خواهید داشت و اینکه  هر روز پیشرفت می کنید و  دانش بیشتری را کسب خواهید کرد. در سال اول آموزش، حقوق ناخالص شما بین 585 تا 730 یورو در ماه می باشد. حتی اگر در ابتدا زیاد به نظر نرسد، برخلاف دوره های آموزشی دیگر، حقوق بسیار خوبی برای شما خواهد بود. در سال دوم آموزش می توانید به عنوان شیرینی پز  منتظر حقوق بالاتری باشید. این مبلغ حدودا بین 690 تا 820 یورو می باشد. در سال سوم حقوق شما  بین 790 تا 950 یورو است. اگر تمام امتحانات خود رابا موفقیت گذرانده باشید و دوره کارآموزی خود را به پایان برسانید، مطمئناً می توانید حقوق بیشتری را کسب کنید.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ

حقوق شما بعد از آموزش چقدر می باشد؟

از سال 2015، حداقل دستمزد 8.50 یورو در ساعت، در آلمان اعمال شده است. با این حال ممکن است، حقوق شما به عنوان یک شیرینی پز، بالاتر از این حداقل دستمزد و بین 1550 تا 1730 یورو ناخالص در ماه شود که در آن تجربه حرفه ای و مدت زمان حضور شما در شرکت نقش خواهد داشت. همچنین در صورت داشتن تجربه زیاد می توانید تا 2200 یورو به صورت ناخالص و ماهیانه، درآمد کسب کنید. بسته به شغلی که دارید، کمک هزینه ها، پرداخت های ویژه و حقوق مرخصی به شما پرداخت می شود. اما این موضوع در شرکت های مختلف، متفاوت می باشد. اگر حقوقی که دریافت می کنید برای شماکافی نیست، حتما باید ادامه تحصیل دهید و به عنوان یک دستیار تجاری می توانید حقوق ناخالص بین 1600 تا 4000 یورو دریافت کنید. متخصص بازرگانی بین 1800 تا 4500 یورو حقوق دریافت می کند. حقوق دریافتی شما، به صنعت، منطقه و حجم کاری، همچنین قرارداد و یک سری عوامل دیگر مانند نحوه مصاحبه هنگام صحبت با شرکت قنادی و یک سری موارد دیگر بستگی دارد.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ شیرینی پزی وجود دارد؟

کارآموزی فروش شیرینی

پس از اتمام آزمون، شما یک فروشنده حرفه ای قنادی خواهید بود. بنابراین می توانید در هر قنادی حضور یابید و کالا را بفروشید. البته این موضوع  فقط به صلاحیت حرفه ای شما مربوط نمی شود، بلکه به خصوصیات شخصی شما هم مرتبط خواهد بود. چگونه با مشتریان خود برخورد می کنید و چه خدماتی را به آنها ارائه می کنید؟ به عنوان یک فروشنده شیرینی پزی، همه چیز را باید در مورد غذاهای لذیذ که در پیشخوان قرار دارند، بدانید.

تحصیلات عالی

اگر از این میزان تحصیلات رضایت ندارید و دوست دارید تحصیلات بیشتری را کسب کنید، حتماً باید در یکی از دوره های آموزشی شرکت کنید.

مطالعات

با داشتن مدرک تحصیلی عالی، یعنی دیپلم دبیرستان یا دیپلم فنی، می توانید به فکر شروع دوره آموزشی  باشید. در اینجا، دوره های مدیریت بازرگانی، اقتصاد، کنترل یا انبارداری، برای شما مناسب هستند. با مدیریت بازرگانی، شما شرایط ایده آلی را برای افتتاح شیرینی فروشی خود ایجاد می کنید. برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط با آوسبیلدونگ قنادی شامل موارد زیر می شود :

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ شیرینی پزی وجود دارد؟
 • مشاوره به مشتریان.
 •  انجام  امور حسابداری.
 • بسته بندی  و تزئین کالا.
 •  پخت، چیدمان و تزیین.
 •  انجام کنترل های کیفی در تجارت مواد غذایی.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
950-790 یورو 820-690 یورو 730-585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
کارمند در خرده فروشی کارشناس بازرگانی دستیار بازرگانی
1900 یورو 1800 یورو 1900 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2600 یورو 4500 یورو 4000 یورو 2200 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ شیرینی پزی

شما با آموزش شیرینی پزی می توانید صاحب شغلی خوب شوید. شما به عنوان یک فروشنده متخصص در تجارت مواد غذایی با تمرکز بر قنادی، می توانید عمده ی محصولات قنادی و برخی از دسرها را نیز به فروش برسانید. شما هر روز با افراد جدیدی آشنا می شوید و جدیدترین خلاقیت های غیرمعمول را به آنها ارائه می دهید. ما در اینجا به شما می گوییم که در دوره کارآموزی به عنوان فروشنده شیرینی چه چیزی در انتظار شما خواهد بود.

برای اطلاع از مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ در تمامی حوزه ها کلیک کنید.

شیرینی پز چه کارهایی را انجام می دهد؟

کیک چطور درست می شود؟ کدام شکلات برای مبتلایان به آلرژی مناسب است؟ شما در طول دوره آموزشی خود به عنوان شیرینی پز، هر روز با این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر سر و کار دارید. از آنجایی که موضوع فقط تحویل کالا از پیشخوان و پذیرش پول نیست، شما خیلی بیشتر به مشتریان در مورد محصولات مشاوره خواهید داد. برای اینکه بتوانید این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید، در سه سال آموزش خود به عنوان  یک شیرینی پزخواهید آموخت که مشتری پادشاه است. این بدان معناست که: همیشه باید به درخواست های مشتریان دوستانه و مؤدبانه پاسخ دهید، آنها را مطلع کنید و همچنین سفارشات را برای مناسبت های خاص بپذیرید و به موقع آنها تحویل دهید. بنابراین، دکوراسیون جذاب به اندازه کیفیت شیرینی برای مشتریان مهم خواهد بود. به همین دلیل باید پیشخوان فروش زیبا و یک ویترین خلاقانه را طراحی و تزیین کنید. این می تواند به ویژه در کریسمس یا عید پاک برای شما سرگرم کننده باشد.

در آموزش فروشنده شیرینی پزی چه چیزی می آموزید؟

برای اینکه اطلاعات کافی در مورد محصولات داشته باشید، در 3 سال آموزش خود به عنوان فروشنده قنادی چیزهایی را در مورد غذا یاد خواهید گرفت. شما این مسئولیت را خواهید داشت که شکلات های تخصصی درست کنید و شکلات های مخلوط را کنار هم قرار دهید و بسته بندی شیک را برای آنها طراحی کنید. پشت باجه شما مسئول تقسیم کالاهای سفارش داده شده، صورتحساب ها و بررسی موجودی خواهید بود.

اگر برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان هنوز دلایل کافی را ندارید، توصیه می کنیم مقاله 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان را مطالعه کنید.

آیا قبلا می دانستید که …

 •      قنادی ها می توانند محصولات خود را به صورت لوکس ارائه نمایند؟
 •      مارزیپان در اوایل دوره مدرن به جای نانوایی یا قنادی در داروخانه ها خرید و فروش می شد؟
 •      بزرگترین کیک عروسی که تا به حال توسط یک شیرینی فروشی آمریکایی ساخته شده است؟ ارتفاع آن 5.20 متر و وزن آن 6.8 تن است.
 •      در بزرگترین قنادی وین روزانه تقریبا 2 تن شیرینی تولید می شود؟ و تقریباً همه چیز در آنجا بادست تولید می شود.
 •      در یک شیرینی فروشی واقعی هیچ کالای پخته ای مانند نان فروخته نمی شود؟

چه الزاماتی برای آموزش موردنیاز می باشد؟

بنابراین شما نه تنها نقش فروشنده را دارید، بلکه باید کمی استعداد سازمانی هم داشته باشید. برای اینکه پس ازآموزش تبدیل به یک فروشنده قنادی شوید، باید تمایل به برقراری ارتباط، مشتری مداری و خدمات گرایی را از خود نشان دهید و اگر هر گونه اختلالی در صندوق به وجود آید، دانش شما در ریاضیات باید به اندازه ای باشد که بتوانید در صورت لزوم، قیمت ها را در ذهن خود محاسبه کنید. برای کار در آلمان، زبان آلمانی البته بسیار مهم است. مهارت های بیان شفاهی بسیار خوب در اینجا اهمیت ویژه ای دارد. اما باید به املا هم مسلط باشید تا اشتباهات شرم آور روی تابلوهای پیشنهادی به وجود نیاید. در مجموع، اگر از برخورد با مشتریان لذت می برید و فردی با دید باز هستید، هیچ چیز مانع کار شما نمی شود.

شما باید فروشنده قنادی شوید اگر …

 •      از برخورد با مردم لذت می برید.
 •      بهداشت برای شما بسیار مهم است.
 •      کار تیمی برای شما بسیار مهم است.

قطعاً نباید فروشنده قنادی شوید اگر…

 •   توانایی کار فیزیکی را ندارید.
 • در کارتان خلاقیت ندارید.
 • به شیرینی و پخت آن علاقه ای ندارید.
 

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp