آوسبیلدونگ کشاورزی

Landwirt/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1800 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه - کار آخر هفته ممکن است

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

در دوره آوسبیلدونگ کشاورزی شما می توانید به یک متخصص محیط زیست و یا تکنسین کشاورزی تبدیل شوید. در صورتی که تصمیم خود را برای شرکت در این دوره گرفته اید، در ادامه همراه ما باشید تا نکات مهم در رابطه با این دوره را بررسی کنیم.

شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کشاورزی

در دوره آموزشی کشاورزی، شما برای تبدیل شدن به یکی از تامین کنندگان عالی غذا، آماده خواهید شد. وظیفه مهمی که در طول 60 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. امروزه تنها دو درصد از جمعیت شاغل در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. اما این دو درصد کشاورزان در آلمان چه میزان درآمدی دارند؟ چه میزان حقوقی را در طول دوره آموزشی و بعد از آن به عنوان کشاورز دریافت می کنند؟ در ادامه همه این موارد بررسی خواهند شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

درآمد یک کشاورز در طول دوره آموزشی چقدر می باشد؟

در طول سه سال دوره کارآموزی، درآمد شما به عنوان یک کشاورز، نسبتاً متوسط خواهد بود. سال اول آموزش کشاورزی با حقوقی بین 585 تا 630 یورو آغاز می شود. در سال دوم، حقوق شما به 690 یورو افزایش می یابد. حداقل دستمزد برای کشاورزان در حال آموزش از اول ژانویه 2020 در تمام ایالت های فدرال اعمال شده است. درآمد شما هر ساله تا پایان دروه آموزشی افزایش می یابد، به طوری که می توانید در پایان دوره آموزشی  انتظار دستمزد حداقل 790 یورو را داشته باشید. در مقایسه با سایر مشاغل آموزشی، این میزان دستمزد بسیار خوب است. البته می توانید به موازات آموزش خود کمک هزینه آموزش حرفه ای (BAB) نیز دریافت کنید. این یک یارانه دولتی برای مشاغل آموزشی یا برای کارآموزان است تا حقوق های مختلف را با یکدیگر هماهنگ کنند. بهتر است از آژانس کاریابی اطلاعات بیشتری کسب کنید و از آنها بخواهید نحوه ارائه صحیح درخواست را توضیح دهند.

اگر حقوق و در آمد برای شما مهم است، پیشنهاد می کنیم حتماً از بهترین سایت های کاریابی آلمان برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع کمک بگیرید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ

چه میزان حقوق را می توانم بعد از اتمام دوره آموزشی انتظار داشته باشم؟

پس پایان دوره آموزشی به عنوان یک کشاورز، درآمد شما می تواند بسیار متفاوت باشد، بسته به اینکه آیا در مزرعه ای که  کار می کنید، تحت یک قرارداد جمعی باشد یا خیر. در حالت اول، می توانید روی حقوق اولیه یک کشاورز حدود 1800 یورو و افزایش حقوق تا حدود 2150 یورو پس از ده سال در این حرفه، حساب کنید. در حالت  دوم، به عنوان یک کشاورز، حقوق شما در درجه اول به اندازه مزرعه، گردش مالی و محل آن بستگی دارد. با این حال، حداقل دستمزد قانونی 8.50 یورو در ساعت است، با کارکردن در طول یک هفته به اندازه  40 ساعت، درآمد ناخالص یک کشاورز حدود 1470 یورو می باشد.

میزان حقوق شما پس از دوره آموزشی به نحوه نگارش رزومه نیز بستگی دارد.

درنهایت  به عنوان یک کشاورز چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

توصیه می شود در طول آموزشی به عنوان یک کشاورز، این نکته را درنظر داشته باشید که چگونه می توانید مهارت های خود را از طریق گذراندن دوره های آموزشی بیشتر، گسترش دهید، زیرا این موضوع در نهایت می تواند تأثیر مثبتی بر حقوق شما داشته باشد. برای مثال، گذراندن دوره های آموزشی برای تبدیل شدن به یک استادکشاورزی، حقوق شما را به بیش از 2000 یورو افزایش می دهد. با این حال، به عنوان یک کشاورز آموزش دیده، در صورت تکمیل آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص کشاورزی، می توانید بیشترین بهره را از درآمد خود ببرید. حتی می توانید طبق قرارداد جمعی در بازه حقوقی بین 2700 تا 3400 یورو ناخالص در ماه قرار بگیرید.

همانطور که می دانید اهمیت گذراندن دوره های آموزشی برای افزایش حقوق بر کسی پوشیده نیست. از جمله دوره های آموزشی پرطرفدار، دوره های آوسبیلدونگ هستند که در مقاله 7 دلیل برای گذراندن دوره های آوسبیلدونگ می توانید اهمیت این دوره ها را بیشتر درک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما آوسبیلدونگ کشاورزی وجود دارد؟

دوره آموزشی کشاورزی

پس از سه سال آموزش، می توانید خود را یک کشاورز آموزش دیده رسمی بنامید.

تکنسین

یک کشاورز همچنین می تواند برای تبدیل شدن به یک تکنسین، آموزش ببیند. در حال حاضر، این رشته در زمینه مهندسی کشاورزی یا در رشته محیط زیست این عنوان وجود دارد.

استاد

اگر می‌خواهید به مدرک کارشناسی ارشد برسید، انتخاب های زیادی برای شما وجود دارد. علاوه بر استاد کشاورزی و استاد خدمات کشاورزی، عناوین استادی در دامپروری های مختلف هم وجود دارد.

متخصص کشاورزی

کشاورزان متخصص ،حوزه های مسئولیت خاصی دارند که در آن برای مشتریان خود، به صورت مستقل از مزرعه کار می کنند. یک کشاورز متخصص، برای تلقیح در پرورش گاو مهم است. در حالی که به یک متصدی زمین گلف با دانش خود کمک می کند تا زمین گلف محلی را سالم و قابل بازی نگه دارد. همچنین متخصصان کشاورزی وجود دارند که در امور اداری و بازاریابی در رشته کشاورزی تخصص دارند.

دوره های صلاحیت

دوره های زیادی وجود دارد که می توانید برای آموزش های بیشتر در زمینه های خاص، درآنها شرکت کنید. با دوره های آموزشی در زمینه های حفاظت از طبیعت و محیط زیست، می توانید شرایط تولید را در شرکت ها بهبود ببخشید. شما می توانید به عنوان یک مدیر خبره، برنامه های مربوطه را مستقیماً اجرا کنید. همچنین شما می توانید تخصص بیشتری را در دامپروری کسب کنید.

استقلال

با سرمایه کافی، تجربه زیاد و یک قطعه زمین، می توانید مزرعه خود را راه اندازی کنید.

مطالعات حرفه ای

اگر شرایط لازم برای پذیرش در مقطع تحصیلی را دارید، ممکن است یکی از این گرایش ها را به تحصیلات خود اضافه کنید، مانند مدرک لیسانس علوم کشاورزی یا زیست شناسی کشاورزی. برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط :

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ کشاورزی وجود دارد؟
 • کشت غلات، میوه و سبزیجات.
 • مراقبت و محافظت از محصولات در طول دوران رشد.
 • نحوه برداشت صحیح.
 •  نحوه راه اندازی و رانندگی با ماشین آلات مختلف کشاورزی.
 • تولید کودهای کشاورزی.
 •  نگهداری از گاو، گوسفند، مرغ و خوک.
 •  اداره حساب های یک مزرعه.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
جنگلبان باغبان کارشناس کشاورزی/حسابداری
1800 یورو 1500 یورو 2400 یورو 1470 یورو مینیمم حقوق
3600 یورو 1800 یورو 3400 یورو 2900 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ کشاورزی

فرقی نمی کند کدام یک از محصولات کشاورزی را در طی روز مصرف کنیم اما هر کدام از ما حداقل یک بار در روز محصول یک کشاورز را استفاده خواهیم کرد. کشاورزان آموزش دیده با مزارع خود تضمین می کنند که غذای ما تمام نمی شود. برای این کار زمین را کشت می کنند، دانه های سبزی و غلات می کارند. آنها گاو، خوک، مرغ و سایر حیوانات را نگهداری می کنند و محصولات را پس از برداشت خود به صنایع غذایی عرضه می کنند. در طول دوره آموزشی خود به عنوان یک کشاورز، همه چیزهایی را که برای کارهای  ذکر شده نیاز خواهید داشت، می آموزید.

اگر بین انتخاب دوره آوسبیلدونگ کشاورزی و یا رشته کشاورزی در دانشگاه مردد هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آوسبیلدونگ یا دانشگاه را مطالعه کنید.

دوره آموزشی کشاورزی به چه نحوی می باشد؟

دوره آموزشی کشاورزی سه سال طول می کشد. این دوره شامل نگهداری از حیوانات مزرعه، آشنایی و کار با ماشین‌های خاک‌ورزی، می باشد. آموزش به صورت دومنظوره انجام می شود، یعنی علاوه برمدرسه حرفه ای، شما در شرکت آموزشی هم، آموزش می بینید. در طول دوره آموزشی به عنوان یک کشاورز در هنرستان، با قوانین مختلف دامپروری و پرورش تجاری “گیاه” و “حیوانات” آشنا خواهید شد. شما همچنین اصول بازاریابی را یاد خواهید گرفت تا مزرعه شما بتواند با سایر مزارع رقابت کند.

کشاورز چه کارهایی را باید انجام دهد؟

کشاورزان عمدتا در هوای آزاد کار می کنند . آنها باید در هر شرایط آب و هوایی که ممکن است در طول سال به وجود بیاید، از مزرعه و حیوانات نگهداری کنند. کشاورزان به عنوان تولید کننده مواد غذایی از یک سو به صنایع غذایی و از سویی دیگر به مصرف کنندگان نهایی وابسته هستند. در آموزش خود به عنوان یک کشاورز، چند ترفند مهم را یاد خواهید گرفت تا بخش بزرگی از محصولات را حفظ کنید و اجازه دهید آنها حتی درشرایط بد آب و هوایی رشد کنند. علاوه بر سخت کوشی و احساس مسئولیت، دانش زیست شناسی و شیمی برای شما اهمیت دارد. زیرا تنها در این صورت است که می توانید انواع خوراک و کودهای مناسب را برای سازگاری با نیازهای بذر و دام تهیه کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • کشاورزی بخش اولیه اقتصاد را همراه با جنگلداری و شیلات تشکیل می دهد؟ بخش ثانویه متعلق به صنعت است، بخش سوم متعلق به همه ارائه دهندگان خدمات است.
 • در سال 2011، 30 میلیون تن شیرگاو توسط گاوداران در آلمان تولید شده است؟
 • در اتریش به کسانی که عمدتاً کشاورزی می کنند کشاورز غلات و به کسانی که بیشتر دامداری می پردازند کشاورز Hörndl می گویند؟
 • 2 درصد از جمعیت شاغل در آلمان کشاورز هستند؟
 • گیاهانی که در آنها خوک و طیور پروار می شوند، درکارخانه فرآوری می شوند؟

به عنوان یک کشاورز در چه مناطقی می توانم کار کنم ؟

به منظور گسترش دانش خود در این زمینه ها، این فرصت را دارید که پس از آموزش به عنوان یک کشاورز از برخی فرصت های آموزشی بیشتر استفاده کنید. تعدادی گرایش مختلف در کارشناسی ارشد برای شما وجود دارد که می توانید برای متخصص شدن در پرورش طیور یا گوسفندداری، درآنها شرکت کنید و یا محل کار خود را از مزرعه به دفتر گسترش دهید و تولید شرکت را به عنوان یک استاد خدمات کشاورزی سازماندهی و مدیریت کنید. کشاورزان علاوه بر تامین غذا، اکنون در توسعه انرژی های تجدیدپذیر نیز مشارکت دارند: با بیوگاز حاصل از زیست توده و روغن کلزا، کشاورزان منابعی را فراهم می کنند که تولیدبرق سبز را تضمین می کند. برخی از کشاورزان حتی پا را فراتر می گذارند و بخش هایی از مزارع خود را به مشتریان خصوصی اجاره می دهند تا بتوانند سبزیجات خود را زیر نظر متخصصان پرورش دهند و برداشت کنند. ارگانیک تر ازاین حالت امکان پذیر نیست!

شما باید کشاورز شوید اگر …

 • دوست دارید در هوای آزاد کار کنید.
 • از کار بدنی  بدتان نمی آید.
 • شما از بوی بد و کثیفی لباس کارتان آزرده خاطر نمی شوید.

قطعاً نباید کشاورز شوید اگر…

 • تمایل به خواب زیاد دارید.
 • از خوک یا گوساله بدتان می آید.
 • برای شما کابوس است که هنگام زایمان گوسفند یا گاو در انبار مزرعه بمانید.
 

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp