آوسبیلدونگ باغبانی

Ausbildung zum Gärtner/in

عمومی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

550 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2700 یوررو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در آوسبیلدونگ باغبانی

حقوق آموزشی برای باغداران آینده بستگی به این دارد که آیا آنها طبق یک قرارداد جمعی حقوق دریافت می کنند، و اگر چنین است، در کدام صنعت هستند. بدون توافق جمعی، نوسانات زیادی در میزان حقوق وجود دارد. اگر قرارداد جمعی قابل اجرا وجود نداشته باشد، حداقل 550 یورو در ماه در سال اول دریافت خواهید کرد. در صورتی که شما قرارداد جمعی نداشته باشید در این صورت کارفرما حقوق تعیین می کند. از آنجایی که حقوق آموزشی توسط قرارداد جمعی تعیین نشده است، شما می توانید در مورد حقوق مذاکره کنید. هنگام ارائه درخواست خود، از قرارداد جمعی قابل اجرا در صنعت خود پیروی کنید تا ارزیابی غیرواقعی انجام ندهید.  شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ آرایشگری می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام آوسبیلدونگ باغبانی

حقوق بعدی شما بستگی به رشته تحصیلی شما دارد. زیرا در بیشتر موارد نوع شرکت تعیین می کند که طبق کدام قرارداد جمعی به شما پرداخت می شود.
 •  حقوق سال اول: 750 یورو
 • حقوق سال دوم: 830 یورو
 • حقوق سال سوم: 910 یورو

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما وجود خواهد داشت؟

استاد باغبانی به عنوان یک باغبان چیره دست، شما مسئول سازماندهی فرآیندهای کاری و آموزش باغبانان آینده هستید. آموزش تبدیل شدن به یک باغبان چیره دست به شما دانشی را می دهد که برای مدیریت یک تجارت از دیدگاه حرفه ای، فنی و اقتصادی نیاز دارید. آموزش پیشرفته حدود یک تا دو سال طول می کشد و می تواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت تکمیل شود. بیشتر اوقات، آموزش برای تبدیل شدن به یک باغبان استاد با موضوع خاصی مرتبط است و شما می توانید حوزه ی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید. مراقبت تخصصی درختان زراعی و نوسازی درختان با این آموزش شما در حفاظت از گیاهان چوبی، مانند جنگل های بزرگ یا پارک های کوچکتر، تخصص پیدا خواهید کرد. شما یاد می گیرید که آسیب درختان و علل آن را بررسی کنید، محاسباتی را برای طرح های احیا و سپس انجام آن ها ترسیم کنید. این آموزش بیشتر در سراسر کشور تنظیم می شود و حدود نیم سال طول می کشد. متخصص باغبانی دارای گواهی دولتی متخصصین باغبانی تولید محصولات باغبانی مانند میوه و سبزیجات را سازماندهی، نظارت و بهینه سازی می کنند. شما بذرهای مناسب را انتخاب می کنید، اقدامات مراقبتی برای گیاهان را مدیریت می کنید و مسئولیت استفاده از ماشین آلات و کار پرسنل را بر عهده دارید. این آموزش بسته به اینکه تمام وقت یا پاره وقت باشد بین دو تا چهار سال طول می کشد. حرفه های مشابه
 • جنگلبان
 • کارشناس خدمات کشاورزی
 • مزرعه دار
 • شراب ساز

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پر درآمدترین رشته های آوسبیلدونگ در آلمان کلیک کنید.

چشم انداز آینده به عنوان باغبان چیست؟

به عنوان یک باغبان، می‌توانید چشم‌انداز آینده بسیار خوبی داشته باشید. سفارش شرکت های باغبانی و محوطه سازی، جنگل کاری و اصلاح نباتات فوق العاده خوب است.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

 •  پرچین ها را به طور خاص بچینید.
 •  زمان رسیدن گوجه فرنگی بسته به تأثیرات محیطی را محاسبه می کنید.
 •  درختان را از بیماری های ناخوشایند برگ ها رها کنید.
 • درختان به صورت حرفه ای قطع کنید.
 •  زیستگاه برای گونه های جانوری کمیاب ایجاد کنید.
برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

چه تخصص هایی برای حرفه باغبانی وجود دارد؟

باغبانی و محوطه سازی باغبانان منظره معمولاً طبق مشخصات معماران منظره کار می کنند. مشاغل معمولی شامل ایجاد باغ خانه، پارک، زمین های ورزشی و جزایر است. کار شما نه تنها با گیاهان مرتبط است بلکه از سنگ و سنگفرش و همچنین  پله ها نیز استفاده می شود. نهالستان درختی در این تخصص همه چیز در مورد رشد گیاهان و تکثیر گیاهان چوبی تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوند تا به فروش برسند را خواهید آموخت. برای این کار، باغبانان متخصص در نهالستان های درختی به طور حرفه ای مناطق تولید را ایجاد می کنند، که سپس کاشت و مراقبت می شوند. هنگامی که گیاهان و درختان به اندازه مناسب رسیدند، برداشت یا پاکسازی می شوند و به فروشگاه های سخت افزار، باغ فروشی ها و مشتریان خصوصی فروخته می شوند. باغبانی گورستان باغبان قبرستان با مشورت نزدیک با مشتریان خود قبرها را طراحی، کاشت و مراقبت می کنند. اکثر مشاغل آنها شامل نگهداری دائمی قبر است زیرا ممکن است افراد داغدار نتوانند خودشان از قبر مراقبت کنند. آنها به مشتریان در مورد خرید گیاهان مشاوره می دهند و آنها را در مورد خدمات لازم مطلع می کنند. فعالیت دیگر، برای مثال، چیدمان گل برای تابوت ها، کلیساها و تپه های دفن است. میوه داری این موضوع در مورد استفاده تزئینی از گیاهان نیست، بلکه در مورد تولید میوه دم کرده، هسته دار و توت است. به عنوان مثال، اینها شامل سیب، گیلاس، تمشک و آلو هستند. آنها رشد میوه را از ایجاد منطقه کاشت تا برداشت و بسته بندی میوه همراهی می کنند. برای حفظ محیط زیست از روش های سازگار با محیط زیست استفاده می کنند که خاک و آب را آلوده نمی کند. سبزی کاری باغداران متخصص در این زمینه با کشت انواع سبزیجات سروکار دارند. اینها شامل سبزیجات برگدار (مانند اسفناج)، سبزیجات میوه ای (مانند گوجه فرنگی و فلفل) و قارچ های پرورشی است. اغلب اوقات، یک شرکت یا یک نهالستان در نوع خاصی از سبزیجات یا روش های کشت خاص تخصص دارد. وظیفه باغدار کشت حرفه ای سبزیجات تا رسیدن به زمان برداشت محصول خاص و آماده شدن سبزیجات برای فروش است. پرورش گیاهان زینتی این تخصص بر روی کشت گل های شاخه بریده، بستر، گیاهان گلدانی و بالکن تمرکز دارد. باغداران همچنین در کاشت گیاهان زینتی در گلخانه ها و در تابستان در فضای باز نیز بسیار کار می کنند. باغبانان گیاهان را با استفاده از بذر یا قلمه تکثیر می کنند و تا زمانی که برای فروش آماده شوند از آنها مراقبت می کنند. پس از آن باغداران مراقب نگهداری و فروش مناسب گیاهان هستند. مشاوره دادن به مشتریان نیز بخشی از کار شماست. اکثر باغبانان زینتی در نوع خاصی از گیاهان مانند گل رز یا ارکیده تخصص دارند. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

آموزش باغبانی چگونه است؟

آموزش دوگانه برای باغبان شدن، بدون توجه به تخصص، سه سال طول می کشد. این به این معنی است که بخشی از آموزش در شرکت و بخشی دیگر در آموزشگاه حرفه ای سپری می شود، بیشتر در روزهای خاصی از هفته یا به صورت شبفتی. در دو سال اول آموزش، آموزش های حرفه ای اولیه ای را که یک باغبان به آن نیاز دارد، یاد می گیرید، تا اینکه در سال آخر بر روی موضوعات مرتبط با موضوع از یکی از هفت نقطه کانونی تمرکز می کنید: باغبانی و محوطه سازی، نهالستان درختان، باغبانی قبرستان ها، میوه. پرورش، سبزی کاری، باغبانی یا پرورش گیاهان زینتی و… اگر عملکرد خوبی داشته باشید، دوره تمرین را می توان کوتاه کرد. یک امتحان میانی قبل از پایان سال دوم آموزش برگزار می شود. این آموزش با امتحان نهایی به پایان می رسد. سال اول آموزش در سال اول آموزش، شما همه چیز را از نظر تئوری در مورد گیاهان و استفاده از آنها می آموزید. یک عامل قوی در مدرسه فنی وحرفه ای حفاظت از طبیعت و محیط زیست است، به عنوان مثال از طریق اقدامات ساختمانی و نگهداری آگاهانه از محیط زیست را خواهید آموخت. سال دوم آموزش سال دوم آموزش تا حد امکان به تعمیق آموخته های قبلی و آمادگی برای امتحان میان ترم کمک می کند. علاوه بر این، کارآموزان تفاوت بین تجهیزات مختلف عملیاتی و نحوه سازماندهی صحیح فرآیندهای کاری را یاد می گیرند. سال سوم آموزش در سال آخر آموزش، تمرکز بر تخصص انتخابی شما خواهد بود که در آن دانش تخصصی کسب می کنید. به عنوان مثال، در تخصص نهالستان درختی، کارآموزان یاد می گیرند که چگونه گیاهان جوان را تکثیر کنند، در محوطه باغبانی گورستان، شما تکنیک های خاصی از صحافی تشییع جنازه یا تزئین قبرها را به طور مناسب یاد می گیرید.

     شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.  

باغبان در عمل چه می آموزد؟

در سال اول و دوم شکل گیری حرفه ای. برای این منظور، باغبان ها ابتدا با شرکت آموزشی و فرآیندها و روابط عملیاتی مرتبط آشنا می شوند. از نظر حفاظت از محیط زیست و طبیعت نیز به روشی بسیار کاربردی یاد می گیرد که چگونه گیاهان را بر اساس خاک و کود مناسب تکثیر کند. علاوه بر این، شما از مربی یاد می گیرید که در هنگام برداشت به چه چیزهایی توجه کنید، چگونه آفات روی گیاهان را شناسایی کنید و چگونه اقدامات حفاظت از گیاه را اجرا کنید. سال سوم آموزش برای آموزش های مرتبط با موضوع تخصص انتخابی استفاده می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ عکاسی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ عکاسی

در آموزش تخصصی عکاسی، زمانی برای کسالت وجود ندارد. آموزش دوجانبه است، به این معنی که شما به مدرسه می روید و همچنین در شرکت کار عملی می کنید. شما می توانید بین عکاسی ها و فروشگاه ها و آتلیه ها یکی را انتخاب کنید. این آموزش سه سال طول می کشد و با امتحان نهایی شفاهی و کتبی پایان می یابد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ تولید کننده لباس های چرمی و خزدار
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ تولید کننده لباس های چرمی و  خزدار

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ تولید کننده لباس های چرمی و  خزدار موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. با شرکت در این دوره آوسبیلدونگ افراد به خیاط تخصصی برای دوخت این لباس ها تبدیل خواهند شد و می توانند طی دوره و پس از آن درآمد خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ ساعت سازی
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ ساعت سازی

ساعت سازان عشق به جزئیات در خون خود دارند. ساخت، بررسی و تعمیر ساعت‌ها کارهای روزانه‌ای است که باید بر آن مسلط شد. اما قبل از اینکه واقعاً به عنوان یک ساعت ساز در شغل رویایی خود شروع کنید، احتمالاً می خواهید بدانید که نه تنها به عنوان ساعت ساز چه کار می کنید، بلکه همچنین می خواهید بدانید که به عنوان ساعت ساز چه درآمدی دارید.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp