آوسبیلدونگ شیرینی پزی

Konditor/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

210 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1700 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ شیرینی پزی موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. اگر به شرکت در این دوره و ادامه فعالیت در حوزه شیرینی پزی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از حقوق طی دوره و پس از ذوره آوسبیلدونگ شیرینی پزی و همچنین جزییاتی که در این دوره به افراد آموزش داده می شود، اطلاعات لازم را بدست آورید.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ شیرینی پزی، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ آوسبیلدونگ شیرینی پزی

به عنوان یک شیرینی پز، شما خاص ترین هنرمند هستید. اما آیا صرفاً داشتن یک هنر خاص می تواند برای شما و زندگی تان کافی باشد؟ در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

درآمد یک شیرینی پز در طول آموزش چقدر است؟

در مقایسه با دوره های آموزشی دیگر، دستمزد کارآموزان شیرینی پزی در محدوده پایین تری قرار دارد. در سال اول کارآموزی می توانید حقوق ناخالصی بین 270 تا 360 یورو در ماه داشته باشید. در سال دوم کارآموزی، اولین افزایش حقوق خود را خواهید داشت و بین 300 تا 410 یورو درآمد خواهید داشت. در سال سوم آموزش به عنوان  یک کارآموز شیرینی پزی، حقوق  شما بین 360 تا 480 یورو می باشد.

درآمد می تواند به ساعات کاری در آوسبیلدونگ و نحوه حضور در جلسه مصاحبه آوسبیلدونگ نیز بستگی داشته اشد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ شیرینی پزی

حقوق بعد از اتمام دوره آموزشی شیرینی پزی چقدر می باشد؟

هنگامی که آموزش خود را به عنوان شیرینی پز تمام کردید، اولین افزایش حقوق در انتظار شماست. حتی اگر در طول تمرین تمام تلاش خود را بکنید، مربیان شما باید زمان زیادی را برای شما  بگذارند تا هر آنچه را که باید بدانید، آموزش دهند. پس از اتمام دوره آموزشی، می توانید به طور مستقل کار کنید و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشید. به طور کلی، میزان حقوق شما بستگی به محل زندگی تان دارد، زیرا قنادی ها در ایالت های فدرال قدیمی، حقوق بیشتری رانسبت به قنادی ها در ایالت های فدرال جدید دریافت می کنند. متوسط دستمزد ناخالص قنادی ها بین 1500 تا 1700 یورو می باشد. حد پایین دستمزد شما با حداقل دستمزد تعیین می شود که 8.50 یورودر ساعت است. در این صورت، با 40ساعت کار در طول یک هفته، تقریباً 1400 یورو درآمد ناخالص خواهید داشت.

به صورت کلی قوانین آوسبیلدونگ تعیین کننده میزان افزایش حقوق شما خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با مهمترین قوانین آوسبیلدونگ روی لینک کلیک کنید.

درآینده به عنوان یک شیرینی پز، انتظار چه درآمدی را خواهم داشت؟

در طول دوران حرفه ای خود پیشرفت های زیادی را تجربه خواهید کرد. از کارمند حقوق بگیر تا مدیر خط و حتی در برخی موارد تا مدیر نانوایی،مشاغلی خواهد بود که شما می توانید آنها را به دست آورید. البته با کسب  پست های  بالاتر در شغل قنادی، افزایش حقوق در انتظار شما خواهد بود. اغلب اوقات، ترفیعات به خودی خود به دست نمی آیند، بلکه نتیجه تلاش و آموزش بیشتر می باشد. در یک حرفه هنری-صنعتی، ادامه تحصیل اهمیت ویژه ای دارد. فهرستی طولانی از تخصص‌ها برای شیرینی‌پزها وجود دارد که می‌تواند درآمد شما را افزایش دهد. به طور کلی، موارد زیر اعمال می شود: هر چه مدارک تحصیلی شما بالاتر باشد، حقوق شما بیشتر خواهد بود. قبولی در آزمون کارشناسی ارشد فرصت های بسیاری را برای شما فراهم خواهد کرد. از یک طرف می‌توانید شیرینی‌فروشی خودتان را راه‌اندازی کنید و خودتان کارآموزان شیرینی‌پزی را آموزش دهید، از طرف دیگر، می‌توانید موقعیت‌های مدیریتی متعددی را کسب کنید، به عنوان مثال، قنادی در رستوران هتل. قناد های چیره دست میانگین حقوق 3000 یورو دارند که بسته به موقعیت شغلی آنها، این مبلغ افزایش می یابد. سرآشپزهای شیرینی پزی، میانگین دستمزد ناخالص حدود 2000 یورو دارند، در رستوران های ستاره دار بتا 4000 یورو ناخالص در ماه دریافت می کنند. شاید بخواهید نانوایی را ترک کنید، بنابراین شغل معلمی در یک مدرسه فنی برای شما  امکان پذیر می باشد. به عنوان یک شیرینی‌پز راه‌های مختلفی برای افزایش درآمد خواهید داشت.

اگر میزان افزایش حقوق برای شما مهم است، باید حتماً آن را در قرارداد ذکر نمایید. برای آشنایی بیشتر با 5 حقیقت درباره قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ شیرینی پزی وجود دارد؟

کارآموز شیرینی پزی

شما به عنوان یک شیرینی پزی آموزش دیده، شیرینی های خوشمزه را تولید می کنید و سپس آنهارا در فروشگاه های  ضمیمه ارائه و به فروش می رسانید.

آموزش بیشتر به عنوان تکنسین متخصص در فناوری مواد غذایی

به منظور ادامه تحصیلات حرفه ای خود، می توانید یک تکنسین متخصص در فناوری مواد غذایی شوید. شما مسئول توسعه، تولید و تضمین کیفیت غذا خواهید بود.

شیرینی پز

برای بالا رفتن از نردبان شغلی، می توانید آموزش دهید تا یک شیرینی پز چیره دست شوید. با قبولی در آزمون استادی که با موفقیت انجام شده است، می توانید وظایف تخصصی و مدیریتی را بر عهده بگیرید.

مدیر

در یک شیرینی فروشی می توانید تا سمت مدیر و مدیر ارشد یک شرکت پیش بروید. شما مسئول سازمان، برنامه ریزی و اداره خواهید بود و می توانید تصمیمات مهمیرا در این خصوص  بگیرید.

مطالعات

اگر دیپلم دبیرستان دارید، می توانید دوره های خاصی را در دانشگاه بگذرانید، مانند فناوری مواد غذایی. این امکان برای شما فراهم می شود تا مهارت دیگری در بخش مواد غذایی به دست آورید.

استقلال

اگر تجربه حرفه ای وکافی کسب کرده اید و موفق به کسب  مدرک فوق لیسانس شده اید، می توانید شغل آزاد داشته باشید و شیرینی فروشی خود را افتتاح کنید.  
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
840 یورو 745 یورو 650 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
فروشنده شیرینی فروشی آشپز نانوا
1470 یورو 1670 یورو 1400 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
200 یورو 3790 یورو 3720 یورو 3720 یورو ماکزیمم حقوق
  برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود:

معرفی دوره آوسبیلدونگ شیرینی پزی

دوره آموزشی شیرینی پزی به چه صورتی می باشد؟

آموزش شیرینی پزی دومنظوره خواهد بود، منظور از دومنظوره این است که، هم در یک شرکت کار خواهید کرد و هم در مدرسه حرفه ای آموزش خواهید دید. امتحان شما در پایان دوره تحصیلی شامل یک بخش عملی و یک بخش کتبی خواهد بود. هنگامی که  دوره آموزشی را با موفقیت به پایان رساندید، گواهینامه کاردانی را دریافت خواهید کرد و می توانید کار خود را شروع کنید. در طول آموزش به عنوان یک شیرینی پز، طرز تهیه تارت، کیک، پتی فور و همچنین نان و رول را یاد خواهید گرفت. البته این شامل کارهای آماده سازی و پیگیری مانند تمیز کردن ماشین ها می شود. اگر می خواهید به عنوان یک شیرینی پز آموزش ببینید، نباید از ارتباط با مشتریان بترسید. ارائه و فروش کالای تولید شده در فروشگاه، یکی از وظایف می باشد. شما برای تزیین کیک ها با مارزیپان، شکر و شکلات باید مهارت های خلاقانه ای داشته باشید. از آنجایی که اجناس باید همیشه تازه و به موقع برای فروش در مغازه آماده باشند، شما باید از همان ابتدای آموزش به عنوان یک شیرینی پز کار را شروع کنید و اگر تقاضا زیاد باشد، مثلاً در زمان کریسمس یا در جشن ها، شما ممکن است مجبور شوید در تعطیلات هم کارکنید.

برای آموزش شیرینی پزی چه شرایطی باید داشته باشم؟

در طول دوره آموزش خود به عنوان یک شیرینی پز، به صورت مستقل یا تیمی کار خواهید کرد و محصولات را بر اساس ایده های خود و یا بر اساس نیاز مشتری تولید خواهید کرد. کار شما با دست انجام می شود. شما به دنبال مواد تشکیل دهنده می گردید، آنها را وزن می کنید و در نهایت آنها را به یک محصول دلخواه مشتری ،تبدیل می کنید. بنابراین باید مهارت بالا و روشی دقیق برای انجام این کار به همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید ممکن است هنگام کار مدت زیادی بر روی پاهایتان ایستاده باشید. شیرینی پزها برای سهولت در کار خود تعدادی دستگاه مانند دستگاه همزن و خمیر را نیز در اختیار دارند. روی دیگر سکه این است که  تمام دستگاه ها باید هر روز تمیز شوند. از آنجایی که بهداشت در قنادی اولویت دارد، افرادی که تمیز کردن را دوست ندارند،نمی توانند در این شغل جایگاهی داشته باشند.

آیا قبلا می دانستید که …

  • بزرگترین کیک جهان 90 متر مربع بوده است؟
  • مسابقاتی تحت عنوان قنادی آلمانی وجود دارد؟
  • در قرون وسطی نوعی شیرینی فروشی در دادگاه های ثروتمندان  تأسیس شده است؟
  • در قنادی ها ،بستنی هم تولید می شود؟
  • کیک جنگل سیاه محبوب ترین و شناخته شده ترین کیک در آلمان است؟

تفاوت نانوا و قنادی چیست؟

دقیقا چه چیزی قنادی را از  آوسبیلدونگ نانوایی متمایز می کند؟ در آموزش خود به عنوان یک شیرینی پزی، هیچ محصول نانی درست نمی کنید و بیشتر به جنبه هنری دراین صنعت می پردازید. کالاهایی که  درشیرینی پزی تولید می شوند، کالاهای لوکس محسوب می شوند و اغلب برای مناسبت های و جشن هایی مانند عروسی، سفارش داده می شوند. البته میان حرفه نانوایی و شیرینی پزی شباهت هایی وجود دارد، به طوری که برخی از شیرینی پزها در نانوایی هم فعالیت می کنند.

شیرینی پزها کجا کار می کنند؟

شیرینی پز ها، در قنادی ها، کافه ها یا نانوایی ها، هتل ها و رستوران های بزرگ می توانند مشغول به کار شوند. وقتی به دنبال موقعیت مناسب کارآموزی هستید، گزینه های زیادی برای شما وجود دارد. وقتی کارتان تمام می شود، می توانید به فکر پیشرفت شغلی خودتان هم باشید. شما برای اینکه بتوانید کارگاه  شیرینی پزی خود را راه اندازی کنید و کارآموزانی راآموزش دهید ،ابتداباید تبدیل به یک استاد چیره دست شوید و مهارت های زیادی را کسب کنید. همچنین می توانید دوره های خاصی را در دانشگاه بگذرانید تا بتوانید در یک حرفه دیگر در بخش مواد غذایی ،مشغول به کار شوید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ شیرینی پزی  وجود دارد؟

  • تهیه کیک عروسی مطابق با میل مشتریان.
  • مشاوره دادن به مشتریان در خصوص انتخاب محصولات.
  • رعایت بهداشت در حین انجام کار.
  • پخت انواع مختلف کیک و شیرینی.
  • ارائه دستورالعمل های لازم به مشتریان.
 

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ طراح پارچه
Schulische Ausbildung

آوسبیلدونگ طراح پارچه

برای اینکه نگران صرف کردن آخرین پیراهن خود برای تمرین نباشید، اکنون یک نمای کلی از آنچه به دست می آورید دریافت می کنید. زیرا علاوه بر عوامل یادگیری و سرگرمی، دستمزد به عنوان یک طراح پارچه موضوع مهمی است.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ طراحی داخلی خودرو
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح داخلی خودرو

تخصص و مهارت شما در صنعت خودرو استفاده می شود. اما شرکت هایی که هواپیما، قطار یا کشتی می سازند نیز می توانند برای شما مناسب باشند. همچنین امکان کار در یک تجارت کوچک، به عنوان مثال در یک مغازه اثاثیه یا لوازم داخلی خودرو وجود دارد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ باغبانی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ باغبانی

آوسبیلدونگ باغبانی برای حفاظت از گیاهان چوبی، مانند جنگل های بزرگ یا پارک های کوچکتر، آشنا خواهید شد. شما یاد می گیرید که آسیب درختان و علل آن را بررسی کنید، محاسباتی را برای طرح های احیا و سپس انجام آن ها ترسیم کنید. این آموزش بیشتر در سراسر کشور تنظیم می شود و حدود نیم سال طول می کشد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ عکاسی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ عکاسی

در آموزش تخصصی عکاسی، زمانی برای کسالت وجود ندارد. آموزش دوجانبه است، به این معنی که شما به مدرسه می روید و همچنین در شرکت کار عملی می کنید. شما می توانید بین عکاسی ها و فروشگاه ها و آتلیه ها یکی را انتخاب کنید. این آموزش سه سال طول می کشد و با امتحان نهایی شفاهی و کتبی پایان می یابد.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp