021-88203059
021-88203058

آوسبیلدونگ آرایشگری

Ausbildung zum Friseur/in

عمومی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

648 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1950 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ آرایشگری

آوسبیلدونگ آرایشگری، یکی از محبوب ترین آوسبیلدونگ ها در حوزه هنری، برای ایرانیان است. این دوره ی عملی، به صورت اصولی افراد را با نحوه صحیح آرایشگری آشنا می سازد و یکی از بهترین راه ها برای جذب در بازار کار حرفه ای در آلمان است. شما در آوسبیلدونگ آرایشگری حداقل 550 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 649 یورو دریافت خواهید کرد و در سال سوم حقوق کارآموزی شما به حداقل 743 یورو در ماه افزایش می یابد. اگر حقوق شما برای شما بسیار کم است، باید با رئیس خود مذاکره کنید و انتظارات خود را از حقوق بیان کنید اگر رئیس شما موافقت نکرد، قانون آموزش حرفه ای از شما محافظت می کند. شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ آرایشگری می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ آرایشگری

درآمد بعدی به عنوان یک آرایشگر آموزش دیده به عوامل مختلفی بستگی دارد، برای مثال آموزش و تحصیلات بیشتر، تجربه حرفه ای و مسئولیتی که در سالن بر عهده می گیرید. صنعت و منطقه مربوطه نیز تعیین کننده است. در این حرفه معمولا کارفرما درآمد را به صورت انفرادی با کارکنان خود مذاکره و تعیین می کند. به صورت میانگین متوسط حقوق شما بین 1700 تا 2200 یورو در ماه خواهد بود. حقوق آوسبیلدونگ آرایشگری به صورت میانگین به شکل زیر خواهد بود:
 • حقوق سال اول:    550 یورو
 • حقوق سال دوم:   649 یورو
 • جقوق سال سوم: 743 یورو   

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پر درآمدترین رشته های آوسبیلدونگ در آلمان کلیک کنید.

 برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این مسیر وجود دارد؟

تخصص:

روش های مختلفی برای تخصص در حین یا بعد از آموزش وجود دارد، به عنوان مثال به عنوان یک آرایشگر شما می توانید به خوبی در ساخت فیلم، تلویزیون و تئاتر کار کنید. شما می توانید به بازیگران در درست کردن مدل موهایشان کمک کنید.

آزمون کارشناسی ارشد:

برای آزمون کارشناسی ارشد یا این امکان وجود دارد که آن را به صورت پاره وقت در کنار شغل خود تکمیل کنید یا به صورت تمام وقت در یک مرکز آموزشی مشغول به تحصیل باشید. پس از فارغ التحصیلی، به شما این حق داده می شود که سالن خود را باز کنید و کارآموزان خود را آموزش دهید.

خوداشتغالی:

اگر امتحان کارشناسی ارشد خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید، ممکن است به زودی سالن خود را باز کنید و خوداشتغالی شوید.

چشم انداز آینده شما به عنوان یک آرایشگر چیست؟

آرایشگران نه تنها در آرایشگاه‌ها مشغول به کار می شوند، بلکه اغلب در بخش‌های آرایشی هتل‌ها یا در تولیدات فیلم و تئاتر نیز کار می‌کنند، بنابراین شما می توانید در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید و در طول دوره کارآموزی خود مدارک بیشتری کسب کنید، این موضوع همچنین فرصت های شغلی و حقوق شما را بهبود می بخشد. با موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد، شما همچنین این فرصت را دارید که به صورت خوداشتغالی سالن خود را راه اندازی کنید. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

 • از تکنیک های مختلف کوتاه کردن مو استفاده کنید.
 • قرار ملاقات با مشتریان را هماهنگی و برنامه ریزی کنید
 • رنگ مو با روش های مختلف را انجام دهید.
 • حالت فوق العاده ای به موها بدهید.
 • محصولات مختلف را به مشتری ها معرفی کنید.

             شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.  

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

یک آرایشگر چه کار های را انجام می دهد؟

مشاوره در سالن:

از آنجایی که هر مشتری ایده و خواسته ی خاصی ندارد، مهم است که یک آرایشگر بتواند توصیه های مناسب را ارائه دهد. مثلا باید به تیپ، سن و فرم صورت توجه کنید و مدل های مختلف را افراد توصیه کنید.

شستن، نظافت، کوتاه کردن، سشوار کشیدن:

قبل از اینکه آرایشگر از قیچی استفاده کند، موها را می‌شوید. شامپو و نرم کننده آنها را نرم و راحت تر شانه می کنند، همه این موارد باعث می شود بعد از آن کوتاهی را آسان تر کنند.

رنگ کردن و دکلره کردن مو:

روش های مختلفی برای رنگ کردن مو و فرآیندهای شیمیایی مختلف وجود دارد که باعث تغییر رنگ می شود. با این حال، ابتدا رنگ ها باید مخلوط شوند. به عنوان مثال، پراکسید هیدروژن برای سفید کردن استفاده می شود. برای رنگ‌های قرمز، رنگ‌های حنا جایگزینی طبیعی برای رنگ هستند.

آرایش کردن مشتریان:

حوزه فعالیت آرایشگاه شامل آرایش کردن مشتریان نیز می باشد. باید به نوع و مدل موی مربوطه توجه کنید و رنگ های آرایش را متناسب با آن تنظیم کنید.

وظایف داخل سالن:

آرایشگران قرار ملاقات های مشتریان را هماهنگ می کنند تا مجبور شوند که منتظر بمانند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که همیشه مواد کار و اقلام مورد نیاز به اندازه ی کافی در دسترس هستند.

وظایف شما در یک نگاه:

 • شستن موها و مراقبت از آن ها
 • مو کوتاه کردن
 • رنگ مو
 • شانه مو
 • مشاوره به مشتریان (مدل مو، مراقبت از مو، حالت دادن به مو)
 • مراقبت از دست ها و ناخن های
 • آرایش کردن
 • فروش لوازم آرایشی و بهداشتی مو

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

چرا باید یک آرایشگر شوید؟

به عنوان یک قاعده، شما می توانید انتظار شغلی با ساعات کاری ثابت را داشته باشید که برای کارهای مختلف و متنوع صرف می کنید. در طول دوره آموزشی و حرفه ای خود می توانید حقوق خود را به روش های مختلف افزایش دهید، زیرا فرصت های خوبی برای آموزش و تخصص بیشتر وجود دارد. زمینه های کاربرد متنوع است: با تخصص مناسب، می توانید برای مثال شغلی در سینما و تلویزیون پیدا کنید و شاید یک آرایشگر برای ستاره ها شوید. حرفه های مشابه:
 • ماساژور
 • آرایشگر

کجا می توانم به عنوان آرایشگر کار کنم؟

رایج ترین محل برای شروع کار در آرایشگاه ها است. آرایشگر ها به ویژه در بخش های آرایشی هتل ها یا در تولیدات فیلم و تئاتر مورد تقاضا هستند. همچنین امکان برقراری تماس نیز وجود دارد، سپس مستقیماً از مشتریان خود در خانه بازدید می کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

محل کار شما در یک نگاه:
 • در سالن های تخصصی آرایشگری، یعنی آرایشگاه ها
 • در بخش های آرایشی هتل ها
 • در تولیدات فیلم و تئاتر

ساعت کار یک آرایشگاه چقدر است؟

به عنوان یک قاعده، آرایشگران در روزهای هفته در ساعات مشخصی کار می کنند. اکثر آرایشگاه ها دوشنبه ها تعطیل هستند، اما معمولاً شنبه ها نیز باز هستند. برای تاریخ های خاص مانند عروسی، یکشنبه می تواند به یک روز کاری تبدیل شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

آرایشگران چه لباس کار می پوشند؟

آرایشگران باید با لباس‌هایشان بر حس به روز بودن خود تأکید کنند، اما نباید خیلی فانتزی باشند و مهم‌تر از همه برای ظاهری آراسته ارزش قائل باشند. لباس شما بسته به محل کار متفاوت است. گاهی اوقات آنها به لباس های محافظ مانند دستکش برای رنگ کردن مو نیز نیاز دارند. از آنجایی که کارهای زیادی به صورت ایستاده انجام می شود، کفش های راحت توصیه می شود.

شما باید برای آرایشگر شدن چه ویژگی های شخصیتی داشته باشید؟

هنرمند:

شما خلاق هستید و از استایل و آرایش لذت می برید. با این وجود، شما بر اساس خواسته های مشتری تصمیم گیری می کنید.

ترندستر:

به عنوان یک ترندستر، نه تنها خود را شیک پوش و خوش استایل نشان می دهید، بلکه همیشه از آخرین ترندها نیز به روز هستید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ نقره ساز
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ نقره ساز

اگر به کار با سنگ های زینتی و به صورت کلی متریال مربوط به جواهرسازی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم دوره آوسبیلدونگ نقره ساز را انتخاب کنید. در این دوره آموزش های بسیار کاربردی به شما داده شده و می توانید در طی دوره و پس از آن حقوق دریافت کنید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ فناوری چاپ
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه

با انتخاب دوره تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه می توانید به عنوان مشاور چاپ در بسیاری از صنایع استخدام شوید. از آنجایی که انواع صنایع نیاز به چنین متخصصی دارند، به همین دلیل حقوق شما می تواند بسیار عالی باشد و بسته صنعتی که مشغول می شوید، تغییر کند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ باغبانی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ باغبانی

آوسبیلدونگ باغبانی برای حفاظت از گیاهان چوبی، مانند جنگل های بزرگ یا پارک های کوچکتر، آشنا خواهید شد. شما یاد می گیرید که آسیب درختان و علل آن را بررسی کنید، محاسباتی را برای طرح های احیا و سپس انجام آن ها ترسیم کنید. این آموزش بیشتر در سراسر کشور تنظیم می شود و حدود نیم سال طول می کشد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ کارمند رسانه
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارمند رسانه

نظارت بر نویسندگان، توسعه اقدامات تبلیغاتی و فروش تبلیغات، وظایف فروشندگان رسانه می باشد. امروزه صنعت رسانه در حال رونق است و افرادی که به این حوزه وارد می شوند می توانند آینده کاری بسیار خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp