آوسبیلدونگ دستیار هتل و مهمانداری

Ausbildung Hotelfachfrau und Hotellerie

شیفتی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

791 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2000 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ دستیار هتل و مهمانداری موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. اگر به حوزه هتلداری علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا از این دوره و حقوق آن اطلاعات کاملی را بدست آورید. این موضوع را نیز فراموش نکنید که هتلداری و خدمات توریستی، یکی از شغل های پردرآمد در آلمان محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت ویزا آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ دستیار هتل و مهمانداری

در طول آموزش و در تمام طول روز، یاد می گیرید که چگونه به دیگران اقامتی آرام و راحت بدهید. برای این کار گاهی اوقات باید در طول شب یا آخر هفته کار کنید. بنابراین جای تعجب نیست که وقتی از کار خارج می شوید نمی خواهید نگران اجاره خانه یا غذای یخچال باشید، اما شاید بخواهید کمی تجملاتی زندگی کنید. در اینجا می توانید دریابید که به عنوان یک دستیار هتل و مهمانداری چه حقوقی باید داشته باشید و تعطیلات شما با آن چقدر عالی خواهد بود.

هزینه کارآموزی دستیار هتل و هتلداری چقدر است؟

در حسابداری و همچنین در برخورد با میهمانان وظایف مسئولیت پذیری در رو  پیش دارید. برای اینکه بتوانید بدون استرس با همه چیز کنار بیایید، در سال اول کارآموزی آموزش  های زیادی لازم ببینید. بنابراین جای تعجب نیست که درآمد دستیار هتل و مهمان‌ داری از مبالغ  کم شروع شود. در سال اول کارآموزی به شما حدود 591 یورو ناخالص در ماه پرداخت می شود، بنابراین در مقایسه با سایر دوره های کارآموزی در میانگین طلایی میزان درآمد کارآموزی قرار می گیرید. با کسب تجربه بیشتر، حقوق بیشتری را نیز دریافت خواهید کرد: در سال دوم کارآموزی، شما حدود 659 یورو دریافت خواهید کرد و در سال سوم و چهارم کارآموزی حقوق شما به 791 و 851 یورو افزایش می یابد. البته  که این ارزش‌ها ناخالص هستند، البته هنوز چیزهای زیادی برای کسر مالیات و مشارکت وجود دارد. از آنجایی که اغلب باید در این کار در شیفت های شب و آخر هفته انجام دهید، می توانید برای این موارد خاص روی پاداش ها حساب کنید. بنابراین می توانید حقوق خود را به عنوان دستیار هتل و مهمانداری کمی افزایش دهید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ دستیار هتل  و مهمانداری

دستیاران هتل و مهماندار  بعد از آموزش چقدر درآمد دارند؟

پس از آموزش، حقوق شما نیز افزایش می یابد. شروع حقوق بین 1360 تا 1500 یورو در صنعت رایج است، حداقل به محض اینکه حداقل دستمزد قانونی 8.50 یورو در ساعت در سال 2022 معرفی شد و اینکه شما 40 ساعت در هفته کار می کنید. البته، همیشه این موضوع به شرکت آموزشی شما بستگی دارد. هتل های زنجیره ای بزرگ معمولاً بیشتر از مشاغل خانوادگی کوچک پرداخت می کنند. منطقه ای که در آن شغل خود را پیدا می کنید نیز نقش دارد، زیرا حقوق شما معمولاً بر اساس هزینه زندگی می باشد. یعنی اگر شهری اجاره های بسیار بالایی داشته باشد و به طور کلی زندگی در آنجا گران باشد، احتمالاً حقوق کمی بالاتری نیز دریافت خواهید کرد. اگر کارفرمای شما مشمول قرارداد جمعی آوسبیلدونگ باشد، حقوق مشخصی برای شما تضمین می شود که معمولاً کمی بالاتر از میانگین است. به عنوان مثال، شما همچنین مستحق دریافت هزینه ثابت برای یونیفرم هستید.

بعداً به عنوان دستیار هتل و مهمانداری چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

با آموزش بیشتر و چندین سال سابقه کار، البته می توانید حقوق خود را بیشتر افزایش دهید. تا 2000 یورو در ماه به عنوان درآمد برای دستیاران صنعت هتلداری و مهمانداری  معمول است. البته، شما به این حد بالا مقید نیستید، اگر اجرای عالی  داشته باشید، قطعاً به سرعت ارتقا خواهید یافت، مثلاً به سمت رئیس پذیرش. پس از این نظر حقوق برای شما کمی بیشتر است. اگر بتوانید به مدیر هتل ارتقا پیدا کنید، دستمزد بین 6000 تا 9000 یورو غیر معمول نیست.

برای اطلاع از حدقل حقوق دوره آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ دستیار هتل  و مهمانداری وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان دستیار هتل و پذیرایی:

بعد از 3 سال می توانید رسماً خود را دستیار هتل و مهمانداری بنامید. اکنون حرفه شما واقعاً در حال اوج گرفتن است. اگر خوش شانس باشید، شرکت آموزشی شما مستقیماً شما را استخدام می کند، در غیر این صورت می توانید اکنون برای موقعیت های تمام وقت درخواست دهید. شما می توانید از طریق سایت های کاریابی آلمان، برای پیدا کردن کار مناسب، اقدام کنید.

دوره های زبان و دوره های تجاری:

به خصوص اگر کارهای زیادی با مهمانان بین المللی دارید، یک دوره زبان می تواند برای تقویت مهارت های زبان خارجی شما مفید باشد. همچنین سمینارها و دوره های متعددی در حوزه تجاری برای آموزش بیشتر شما در جنبه های خاصی از کارهای اداری وجود دارد.

رئیس پذیرش:

همانطور که از نام آن پیداست، مسئول پذیرش، استاد بخش پذیرش است. اگر در طول آموزش از برخورد با مهمانان لذت می‌بردید و ترجیح می‌دهید در قسمت پذیرش به جای دفتر کار کنید، این موقعیت مناسب برای شماست. به عنوان مسئول پذیرش، شما همچنین مدیر سایر کارمندان در پذیرش خواهید بود . برای اینکه بتوانید بدون استرس این موضوع را مدیریت کنید، باید 2 تا 5 سال تجربه حرفه ای داشته باشید. همچنین بخوانید:

رشته مدیریت بازرگانی در آلمان + بررسی شرایط تحصیلی

مدیر ضیافت:

اگر قلب شما برای رویدادهای بزرگ می تپد، پس می توانید در حرفه خود مدیر ضیافت شوید. پس از آن شما تقاضای زیادی خواهید داشت، به خصوص در هتل های بزرگ یا امکاناتی که جشن های تجاری و عروسی را سازماندهی می کنند. سپس شما از تمام فرآیندهای رویداد بزرگ مراقبت می کنید، کارکنان مناسب را استخدام می کنید  و بر رویداد آن ها نظارت می کنید. از آنجایی که شما نیز در اینجا باید مسئولیت های زیادی را به عهده بگیرید، باید چند سال تجربه در کار خود داشته باشید.

مدیر هتل:

مدیر هتل مسئول کل “مدیریت عملیاتی هتل” است – که اساساً معنای دیگری ندارد جز اینکه شما مهمترین فرد در کل هتل هستید. شما نه تنها بر دستیاران هتل و مهمانداران  و سایر کارمندان نظارت می کنید و انگیزه می دهید، بلکه بودجه سالانه و بازاریابی را نیز برنامه ریزی می کنید. درخواست مدیر هتل مستلزم تجربه کاری زیاد است. در صورت تکمیل مدرک گردشگری، می توانید برای ارتقاء یا استخدام به عنوان مدیر هتل، امتیاز جایزه کسب کنید.

استقلال:

اگر سال‌ها در صنعت هتل داری و مهمانداری فعالیت می‌کنید، ممکن است بخواهید هتل یا کسب‌وکار مشابه خود را راه‌اندازی کنید. به لطف دانش تجاری خود، شما نیز برای این کار بسیار مناسب هستید. با این حال، مطمئناً باید از این خطر نیز آگاه باشید که شما به تنهایی مسئول موفقیت کسب و کار خود هستید و این که معمولاً برای تأسیس یک شرکت هزینه زیادی صرف می شود. بنابراین اگر این هدف را در ذهن خود دارید، یک پس انداز خوب برای خود ذخیره کنید! به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ دستیار هتل و مهمانداری وجود دارد؟

 • حسابداری و امورمالی.
 • نحوه برخورد دوستانه با متنوع ترین مهمانان.
 • نحوه برنامه ریزی صحیح برای امورات هتل .
 • نحوه مدیریت هتل در شرایط بحرانی.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
815 یورو 719 یورو 659 یورو 591 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
منشی هتل متخصص رستوران متخصص در صنعت هتلداری
1600 یورو 1400 یورو 2400 یورو 1360 یورو مینیمم حقوق
2400 یورو 2300 یورو 3000 یورو 2000 یورو ماکزیمم حقوق
برخی از دوره های  آوسبیلدونگ مرتبط با هتلداری:

معرفی دوره آوسبیلدونگ هتلداری

دستیار هتل و مهمانداری:

با گذراندن دوره آوسبیلدونگ هتلداری به عنوان دستیار هتل و پذیرایی، حضور شما در منطقه تجاری هتل نیز ضروری هست و ممکن به عنوان مثال شما به امور به حسابداری کمک می کنید.

از کجا می توانم برای تبدیل شدن به یک دستیار هتل و مهمانداری آموزش ببینم؟

مشاغل جالب زیادی در صنعت هتلداری وجود دارد، بنابراین انتخاب آن می تواند دشوار باشد. آموزش به عنوان دستیار هتل و مهمانداری عمدتاً در اتریش پیدا  می شود، در آلمان اصطلاح متخصص هتل را بیشتر می توانید پیدا کنید. به هر حال، همانطور که از نامش پیداست، شما می توانید نه تنها در هتل ها و رستوران ها، بلکه در پانسیون ها، استراحتگاه های بهداشتی و یا حتی در کشتی های تفریحی آموزش های خود را انجام دهید.

یک دستیار هتل و مهماندار  چه کاری هایی را انجام می دهد؟

به عنوان دستیار، شما از سازماندهی و اداره یک کسب و کارو همچنین امور  مهمان نوازی مراقبت می کنید بنابراین کار شما سخت خواهد بود ، زیرا نه تنها باید بررسی شود که آیا  همه مهمانان به درستی هزینه خود را پرداخت کرده اند یا خیر، بلکه کارکنان خود نیز می خواهند دستمزد خود را در حساب خود داشته باشند. در پایان ماه علاوه بر این، خواربار تحویلی برای آشپزخانه و بسیاری از هزینه های دیگر باید محاسبه  شود. بنابراین می بینید: چیزهای زیادی برای کنترل وجود دارد. به همین دلیل است که هر روز به اصطلاح کارهای  روزانه را انجام می دهید تا همیشه بدانید در  شرکت شما امورات به درستی در جریان می باشد.

برای آموزش دستیاران هتل و مهمانداری  باید چه تیپی باشم؟

با این دانشی که کسب کرده اید ، پس شروع به برنامه ریزی کنیدکه : چقدر غذا در آشپزخانه مورد نیاز است؟ بار باید با چه نوشیدنی هایی مجهز شود ؟ برای این کارها باید مهارت خاصی در اعداد و مهمتر از همه ،برنامه ریزی  زیادی داشته باشید. شما نمی توانید هیچ گونه اشتباهی در حسابداری و مدیریت داشته باشید. بنابراین اگر تمرکز برایتان سخت است و اشتباهات بی دقت زیادی انجام می دهید، در این زمینه کار آسانی نخواهید داشت. اما نگران نباشید، در مدرسه فنی وحرفه ای تمام موارد نظری که می توانید در شرکت اعمال کنید به شما آموزش داده می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 •     بزرگترین غرفه هتل های لاس وگاس کجاست ؟
 •     اولین هتل جهان در سال 1774 در شهر لندن افتتاح شد؟
 •     به اصطلاح «هتل‌های زنانه» هم وجود دارند که فقط خانم‌ها را مهمان می‌کنند و فقط توسط خانم‌ها اداره می‌شوند؟
 •     برخی از کشتی های کروز حتی انبار آبجو یا سالن کنسرت خود را دارند؟
 •     حیوانات هم می توانند ساکن هتل باشند؟ برخی از هتل ها هستند که متخصص حیوانات در آنجا حضور دارد.

دستیار هتل و مهماندار در دوره کارآموزی چه مواردی را می آموزد؟

در طول آموزش خود به عنوان دستیار هتل و مهمانداری، نه تنها شماره ها را چک می کنید، بلکه با مهمانان خود نیز در ارتباط  خواهید بود. بنابراین شما فقط در مورد برنامه ریزی در دفتر فکر نمی کنید، بلکه از رضایت هر مهمان در قسمت پذیرش نیز اطمینان حاصل کنید. مهم این است که برای دوستی با افراد مختلف مشکلی نداشته باشید و یا  حتی اگر آنها شکایت کنند، ناله کنند یا به زبانی صحبت کنند که شما نمی دانید، برای اینکه این اتفاق زیاد رخ ندهد، باید بتوانید حداقل به یک زبان خارجی (ترجیحا انگلیسی) صحبت کنید. به این ترتیب می دانید که آیا طرف مقابل کلید اتاق خود را گم کرده است یا مایل است در مورد مناظر دید بهتری داشته باشد. اما خلاقیت نیز بخشی از کارآموزی به عنوان دستیار هتل و پذیرایی است. اگر شرکت شما رویدادها یا سفرهای ویژه ای را ارائه می دهد، می توانید مستقیماً ایده های خود را به اشتراک بگذارید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

فرآیندهای زیادی برای تنظیم و نظارت در صنعت مهمان‌ داری  وجود دارد که شما به تنهایی نمی‌توانید آن را انجام دهید. بنابراین کار گروهی قطعا بخشی از آن است و شما اغلب با کارکنان سرویس و آشپزخانه در تماس هستید. برای اینکه بتوانید احساس راحتی کنید، نه تنها باید همه چیز به خوبی کار کند، بلکه همه چیز باید در بیرون با هم هماهنگ باشد . البته، به عنوان یک کارآموز، نمی توانید استثنایی قائل شوید. ظاهر آراسته یکی از ملزومات اساسی شغل هتلداری و پذیرایی است. پیرسینگ، آرایش بیش از حد زرق و برق دار یا خالکوبی که پوشاندن آن دشوار است مورد استقبال قرار نمی گیرد.

شما باید دستیار هتل و هتلداری شوید اگر …

 • شما حتی در موقعیت های استرس زا پیگیری می کنید.
 • شما از دادن اوقات خوش به دیگران لذت می برید.
 • دقت و تمرکز ممکن است نام میانی شما باشد.

قطعاً نباید دستیار هتل و مهمانداری شوید اگر …

 • برنامه ریزی برای شما سخت است.
 • از روابط عمومی بالایی برخوردار نیستید.
 • ساعات کاری منظم و ثابت برای شما مهم است.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp