آوسبیلدونگ مهندسی سرامیک صنعتی

معرفی دوره آوسبیلدونگ مهندسی سرامیک صنعتی :

آیا همیشه عروسک های چینی را ترسناک می دانستید؟ شما طرفدار ظرافت های اغراق آمیز نیستید، ترجیح می دهید ساده اما قوی باشد؟ پس آموزش سرامیک صنعتی را بررسی کنید و دنیای چینی را از منظری کاملا متفاوت ببینید. زیرا بشقاب ها، گلدان ها یا سینک ها به صورت جادویی در قفسه های فروشگاه یا حمام شما ظاهر نمی شوند. کار واقعی مدت ها قبل از فروش توسط شما به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی انجام می شود.

شما یاد خواهید گرفت که سرامیک چگونه ساخته می شود و چه چیزی برای آن لازم است. شما همچنین تولید را کنترل می کنید و با ماشین آلات کار بسیار آشنا هستید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ  مهندسی سرامیک صنعتی

 اگرچه خرده‌ها ی سرامیک معمولاً باید شانس بیاورند، اما ترجیح می‌دهید که از آن‌ها در آموزش خود به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی  استفاده نکنید. اما موضوع مهم در این کار این است که شما در این شغل ، چه میزان حقوقی دریافت می کنید . برای اینکه بتوانید علاوه بر آموزش به علایق و خواسته های شخصی خود در زندگی برسید ، مهم است که بدانید حقوق شما به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی  به چه میزانی می باشد.

درآمد یک مهندس سرامیک صنعتی در آموزش چقدر است؟

در سال اول آموزش، بسیاری از چیزها هنوز برای شما کاملاً جدید به نظر می رسد ،شما در ابتدا باید محل کار خود را بشناسید. شما خواهید آموخت که سرامیک صنعتی از چه موادی تشکیل می شود و با موادی بتوانید استقامت یک سرامیک صنعتی را بالاببرید . دستمزد مکانیک صنعتی در آموزش کاملا متفاوت است.

اگر شرکت شما به یک قرارداد جمعی متعهد نیست، در هر صورت باید حداقل کمک هزینه آموزشی برای شما اعمال می شود. شما در سال اول 585 یورو ناخالص در ماه، در سال دوم 690 یورو و در سال سوم 790 یورو حقوق دریافت می کنید. اگر قرارداد جمعی صنعت سرامیک به خوبی در مورد شما یا شرکت شما اعمال شود، حقوق آموزشی شما به میزان قابل توجهی بالاتر خواهد بود. در سال اول آموزش 800 تا 1000 یورو امکان پذیر است. در سال دوم 850 تا 1100 یورو و در سال سوم تقریباً 1000 تا 1150 یورو به صورت ناخالص در ماه درآمد دارید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ سرامیک صنعتی

پس از آموزش، می توانید آرام بنشینید و از زندگی حرفه ای خود لذت ببرید. حقوق شما در ابتدای آغاز کار و شغلتان طبیعتاً به شرکتی که در آن مشغول به فعالیت می شوید ، بستگی دارد، اما می توانید کمی بیشتر از 2000 یورو در ماه انتظار دریافت حقوق را  داشته باشید. اگر پس از حداقل یک سال تجربه حرفه ای متوجه شدید که دوست دارید مسئولیت بیشتری را به عهده بگیرید، فرصت هایی برای پیشرفت شما وجود دارد. شما این انتخاب را داریدکه با افزایش دانش و مهارت خود ، در بخش  استادکار سرامیک یا تکنسین حضوریابید .

بعداً به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

برای استادکار شدن ، شما به دو سال تجربه حرفه ای نیاز دارید و باید به مدرسه برگردید. با این حال، نتیجه این تلاش  شما به عنوان یک سرکارگر صنعتی که می تواند تا 3510 یورو حقوق دریافت کند ، همراه باشد . شما باید کمی بیشتر برای تکنسین وقت بگذارید، اما می توانید حقوقی در حدود 3290 یورو نیز دریافت کنید. بنابراین شما به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی فرصت های حرفه ای کافی دارید تا دیگر نگران گیر آموزش حرفه ای دیگر  نباشید.

اگر در مقطعی تصمیم گرفتید که به صورت مستقل کار کنید، می توانید با مدرک  مهندس سرامیک صنعتی ،برای خودتان به صورت مستقل کار کنید . فقط باید مطمئن باشید که ایده شما می تواند به صورت حرفه ای نیز اجرا شود. درآمد شما به سفارشات و تجارت شما بستگی دارد.

ادامه تحصیل برای شما نیز منتفی نیست. لازم نیست احساس کنید که آموزشی که فرا گرفته اید ، اتلاف وقت بوده است. زیرا دوره های تکمیل شده و سه سال سابقه حرفه ای شما می تواند عاملی برای پذیرش در دانشگاه ،برای شما باشد. بسته به اینکه چه رشته ای را انتخاب می کنید، می توانید “مهندسی مکانیک/مهندسی فرآیند” را در کنار سایر موارد مطالعه کنید. البته با این مدرک لیسانس هیچ محدودیت شغلی و مالی برای شم  وجود ندارد.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ مهندسی سرامیک صنعتی وجود دارد؟

آموزش مهندسی سرامیک صنعتی:

اگر سه سال از هنرستان و آموزش در شرکت ،تسلط داشته باشید و امتحانات خود را با موفقیت پشت سر بگذارید، هیچ چیز مانع کار شما به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی نمی شود. حتی پس از آموزش، نیازی به توقف  فراگیری دانش نیست. از طریق دوره های آموزشی مختلف، از جمله در زمینه های مهندسی مواد یا آزمایش مواد، می توانید مهارت های خود را در هر شرایطی  گسترش دهید.

کارشناس ارشد سرامیک صنعتی:

اگر آموزش به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی برای شما کافی نیست، می توانید آموزش کارشناسی ارشد را در بخش سرامیک انتخاب کنید. برای این کار باید دو سال دیگر یادگیری را تحمل کنید.اما  با این حال، آموزش بیشتر نتیجه می دهد، زیرا نه تنها حوزه مسئولیت شما را گسترش می دهد، بلکه فرصت های حرفه ای شما هم ، افزایش می یابد.

تکنسین تکنولوژی سرامیک:

یکی دیگر از گزینه های شما پس از دوره کارآموزی، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین در فناوری سرامیک می باشد. برای این کار باید حداقل دو سال دیگر به صورت پاره وقت آموزش ببینید. در این مدت، مهارت های تجاری را یاد می گیرید و مسئولیت عملیات را بر عهده خواهید داشت. این مهارت شما را از نردبان شغلی به لحاظ  حقوق بسیار بالا می برد.

استقلال:

هنگامی که تکنسین سرامیک  خود را در کیف قرار دادید، می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید. چنین تصمیماتی باید به خوبی اندیشیده شود، زیرا خوداشتغالی همیشه با خطر بزرگی همراه است.

مطالعات:

در واقع، شما قبلاً چیزهای زیادی در مورد فرآیند صنعتی می دانید. اما از آنجایی که در زندگی هرگز از یادگیری دست نمی کشید، می توانید با یک دوره کار آموزی به عنوان مهندس سرامیک صنعتی و سه سال تجربه حرفه ای ، شروع به تحصیل کنید. به عنوان مثال، موضوع “مهندسی مکانیک / مهندسی فرآیند” یک گزینه  برای ادامه تحصیل شما خواهد بود. این دوره معمولاً شش تا هشت ترم طول می کشد و بستگی به موضوعی دارد که در آن دوره آموزشی خود را به عنوان مهندس سرامیک صنعتی گذرانده اید.

بعد از این دوره شما می توانید…
 • تسلط برماشین آلات تولید سرامیک.
 • شماخت مواد و تجهیزات.
 • تسلط کامل برکار با لعاب.
 • پردازش سرامیک.
 • طراحی مدل های مختلف.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1150-790 یورو 1100-690 یورو 1000-585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک فرآیند اپراتور ماشین آلات و کارخانه نقاش شیشه و چینی
1470 یورو 1700 یورو 1470 یورو 2000 یورو مینیمم حقوق
2900 یورو 2700 یورو 2500 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
مهندس سرامیک صنعتی Villeroy & Boch AG

group of companies

خانم / آقا 29.08.2022 Torgau
مهندس سرامیک صنعتی Villeroy & Boch AG

group of companies

خانم / آقا 29.08.2022 Torgau
مهندس سرامیک صنعتی Villeroy & Boch AG

group of companies

خانم / آقا 29.08.2022 Torgau

آموزش تبدیل شدن به یک مهندس سرامیک صنعتی به چه صورتی می باشد؟

شما آموزش خود را به عنوان مهندس سرامیک صنعتی ،در یک آموزشگاه حرفه ای و در یک شرکت انجام می دهید. بهتر است برای انجام این کار سه سال به خود فرصت دهید. به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی ، می‌توانید در یکی از چهار زمینه‌ها تخصص داشته باشید: مهندسی گیاه، تزئینی، مدل یا فرآیند. وقتی صحبت از مهندسی کارخانه می شود، شما مانند استاد ماشین ها عمل می کنید . شما مطمئن می شوید که تولید سرامیک بی عیب و نقص صورت می گیرد  و محصول دقیقاً همانطور که باید در پایان به نظر برسد،تولید می شود. شما هم برای این کار محاسبات را انجام می دهید. اگر خطایی رخ می دهد یا ماشین ها کاری که شما می خواهید را انجام نمی دهند،شما در آنجا حضور پیدا می کنید و مشکلات را برطرف می کنید.

هنگام آموزش به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی  ومتخصص در فناوری دکوراسیون، کمی حساسیت بیشتری لازم است. آیا اگر هر فنجان فقط سفید بماند، فوق العاده کسل کننده نخواهد بود؟ دقیقا! حالا نوبت شماست. طرز تهیه و اجرای صحیح رنگ و روش های مختلف را یاد خواهید گرفت. شما همچنین با فرآیندهای شلیک آشنا هستید و حتی می توانید نقش های  خود را طراحی کنید. بنابراین مطمئن شوید که ظروف چینی به همان اندازه که می خواهید رنگارنگ باقی می مانند.

اگر تصمیم دارید به عنوان یک مهندس سرامیک صنعتی در فناوری مدل آموزش ببینید، قالب های محصولات سرامیکی را خواهید ساخت. زیرا حتی اگر مقدار زیادی توسط ماشین ساخته شود، ابتدا شخصی باید مدل های ابزار را طراحی کند. این محل کار شماست که در آن با مواد دیگری مانند پلاستیک، گچ یا فلز نیز کار خواهید کرد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • چینی اروپایی در سال 1708 اختراع شد؟
 • گران ترین حمام ساخته شده از جواهرات و طلا با قیمت 3.5 میلیون دلار؟
 • به چینی بدون لعاب بیسکو می گویند؟
 • اولین توالت در انگلستان در سال 1810 بود؟
 • فنجان ها را در بعضی جاهای اتریش هافرل هم می گویند؟

تخصص چهارم در این رشته مهندسی فرآیند نام دارد و شما در آنجا کارهای تئوری زیادی انجام می دهید، مثلاً طراحی اسکیس برای مدل های مختلف . شما همچنین با فرآیندهای مختلف و خواص مواد کار خود، آشنایی کامل پیدا می کنید.

فضای کاری کافی به شما داده می شود تا در مغازه چینی فروشی احساس خستگی  نکنید. شما در کارگاه ها یا کارخانه های تولیدی کار می کنید، اما می توانید در کارگاه های چینی یا لوازم بهداشتی نیز فعالیت داشته باشید.

برای آموزش مهندس سرامیک صنعتی به چه چیزهایی نیاز دارم؟

برای اینکه بتوانید در فهرست نهایی آموزش به عنوان مهندس سرامیک صنعتی قرار بگیرید، حداقل به مدرک دیپلم متوسطه نیاز دارید. اگر آن را دارید و می توانید برای کارهای دستی اشتیاق داشته باشید، شما فرد ایده آلی هستید. چینی، گلدان یا مواد بهداشتی – برای شما کار راحتی خواهد بود. شما ماشین آلات، آتش یا لعاب را می سازیدو آنها را  کنترل می کنید.

شما باید یک مهندس سرامیک صنعتی شوید اگر …

 • ایستادن بر روی پا در طول روز برایتان مشکلی ایجاد نمی کند .
 • به کارهای دستی علاقه مند هستید
 • با فعالیت بدنی مشکلی ندارید

قطعاً نباید مهندس سرامیک صنعتی شوید اگر…

 • تولید انبوه شما را افسرده می کند.
 • شما از درجه حرارت بالا می ترسید.
 • انجام کارهای  متنوع در محل کار برای شما مهم است.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp