مکانیک صنعتی با گرایش تعمیر و نگهداری

معرفی دوره آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی با گرایش تعمیر و نگهداری

با یک لوله کش تماس بگیرید یا یک کاردان استخدام کنید؟ نیازی نیست ، چون در خانه بیشتر کار را خودتان انجام می دادید؟ همه چیز را تنظیم کردید، وصل کردید و راه اندازی کردید.به نظر می رسد همیشه علاقه به انجام کارهای مکانیکی داشته اید . شما به عنوان فرد مناسب برای کارآموزی به عنوان مکانیک صنعتی در تعمیر و نگهداری، کل فرآیند تولید راانجام  خواهید داد. با این حال، انجام این کار  به معنای چیزی بیش از نگاه کردن به هر دستگاه می باشد. شما با مواد آشنا هستید و می دانید که یک محصول درجه یک پس از تولید چگونه باید باشد. اما مهمتر از همه، شما عملکرد درونی هر ماشینی در شرکت خود را می دانید و اگر سیستم روز بدی را سپری می کند، با دانش و ابزار آماده هستید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری

 شما فرآیندهای تولید را بهبود می بخشید، خطاها را رفع می کنید و هر ماشین و تجهیزاتی  را به نام می شناسید. واضح است که این برای رئیس شما ارزشمند است و کار قابل اعتماد شما باعث افزایش فروش می شود، اما مسائل مالی در این شغل به چه صورتی است ؟ روزهای دریافت پول جیبی به پایان رسیده است، حالا شما می توانید بدون نیاز به التماس از مامان و بابا، چیزی گران قیمت برای خودتان  بخرید. اینکه تلویزیون جدید واقعاً چقدر می تواند بزرگ  باشد و آیا کنسول می توانید خریداری کنید یا خیر ؟ بستگی به دستمزد شما به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری ،در طول آموزش شما دارد. این که آیا برای Play Station، Xbox یا فقط کنترلر کافی است، با خواندن ادامه مطلب متوجه خواهید شد.

یک مکانیک تعمیر و نگهداری صنعتی در طول آموزش چقدر درآمد دارد؟

تغییرات زیادی در سال اول کارآموزی در انتظار شماخواهد بود ، از جمله اولین شغل شما به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری. با این حال، این برای هر موقعیت یکسان نیست، اما به شدت به شرکت آموزشی شما، صنعت و ایالت فدرال بستگی دارد. به عنوان مثال، شما می توانید در صنعت خودرو یا در صنعت الکترونیک کار کنید. به طور کلی در سال اول کارآموزی بین 630 تا 860 یورو در ماه درآمد خواهید داشت. در سال دوم آموزش، نه تنها دانش شما بهبود می یابد، بلکه حقوق شما نیز افزایش می یابد. فرآیندهای کار تقریباً به طور خودکار انجام می شود و هیچ کس مجبور نیست به شما بگوید که کدام قطعات برای کدام دستگاه مورد نیاز است. بنابراین حقوق شما به عنوان تعمیر و نگهداری مکانیک صنعتی بین 730 تا 900 یورو ناخالص در ماه است که مطمئناً می توانید با آن یکی از خواسته های خود را برآورده کنید.

در سال سوم آموزش، پایان دوره آموزشی شما از قبل در دسترس است. شما هر گوشه ای از کسب و کار خود و هر عملکرد فنی را می دانید. می‌توانید تاریخ‌های نگهداری را به راحتی تولد والدینتان ببینید و اگر پیام خطایی وجود داشته باشد، فوراً در آنجا حضورپیدامی کنید. شما کارهای زیادی برای شرکت خود انجام می دهید که به ازای زحمات شما، حقوقی بین 830 تا 980 یورو به شما پاداش می دهد. شش ماه دیگر، می توانید رسماً خود را مکانیک صنعتی بنامید. البته در سال گذشته هم کار بیهوده ای انجام نداده اید، اما می توانید به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری روی حقوق ماهیانه 930 تا 1030 یورو حساب کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی با گرایش تعمیر و نگهداری

هنگامی که آموزش خود را به پایان رساندید، باید میزان  درآمد شما تغییر کند، زیرا در نهایت شما دیگر یک شاگرد نیستید، بلکه یک متخصص واجد شرایط هستید. باز هم، حقوق شما بستگی به این دارد که دقیقاً کجا شغل پیدا کرده اید. برای مثال، شما اغلب در شرکت‌های کوچک‌تر درآمد کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ دارید. حقوق اولیه شما به عنوان تعمیر و نگهداری مکانیک صنعتی حداقل 2300 یورو ناخالص در ماه است. بسته به صنعت و شرکت، این مقدار گاهی اوقات می تواند به 2500 یورو برسد. به طور متوسط ​​بین 2000 تا 3000 یورو درآمدکسب می کنید و می توانید ماهانه آن را خرج کنید. شما به عنوان یک مکانیک صنعتی در بادن-وورتمبرگ، برای مثال، جایی که بهترین دستمزد را با میانگین 2600 یورو در ماه دریافت می کنید، در آنجا این درآمد بسیار خوب تلقی می شود. البته این معیارها  همه چیز نیست، به همین دلیل است که می توانید به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری در یک موقعیت عالی، به عنوان مثال با 3500 یورو ناخالص در ماه، حقوق بالایی دریافت کنید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی با گرایش تعمیر و نگهداری وجود دارد؟

آموزش مکانیک صنعتی با گرایش تعمیر و نگهداری:

شما سه سال و نیم فرصت دارید تا همه چیز مهم را یاد بگیرید. سیستم های فنی، مونتاژ و قطعات کار ، شما هر چیزی را که یک مکانیک صنعتی نیاز دارد  و حتی بیشتر را  یاد خواهید گرفت. اگر در مدرسه  به مباحث تسلط دارید، در شرکت به خوبی مهارت آموزی کرده اید و در  امتحانات  نمرات خوبی کسب کرده اید ، می توانید خود را یک مکانیک صنعتی آموزش دیده و متخصص در تعمیر و نگهداری بنامید. با این حال، شما نباید به این سطح قناعت کنید ، زیرا هنوز فرصت هایی برای ادامه تحصیل و پیشرفت دارید.

سرکارگر صنعتی:

شما دوره های خود را به عنوان مکانیک صنعتی گذرانده اید، اما از حرفه خود کاملا راضی نیستید؟ پس  سرکارگر صنعتی برای شما مناسب است. نه تنها دانش خود را گسترش می دهید، بلکه می توانید وظایف مدیریتی را بر عهده بگیرید. اتفاقاً این هم به این معنی است که شما می توانید جایگاه خودتان  را عوض کنید و مکانیک صنعتی را خودتان آموزش دهید. هنوز هیچ استادی از آسمان  به زمین نیفتاده است، به همین دلیل است که  می گوییم باید زمان خود را برایانجام این کارها  برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید به کار پاره وقت ادامه دهید، حداقل به یک سال و نیم  زمان نیاز دارید. آیا دوست دارید این کار را در اسرع وقت انجام دهید؟ پس شش تا دوازده ماه به صورت تمام وقت زمان مورد نیاز است.

تکنسین:

اگر قبلاً تجربه حرفه ای دارید و فقط در گذشته  آموزش خود را به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری تکمیل نکرده اید، می توانید به عنوان یک تکنسین به تحصیل خود ادامه دهید. رشته های مختلفی وجود دارد که در بین آنها قطعاً می توانید یکی را پیدا کنید که متناسب با علایق و صلاحیت های شما باشد. اگر تصمیم به انجام این کار دارید، می توانید تکنسین را نیز در محدوده موضوع مورد نظر انتخاب کنید. پس به این شکل خواهد بود: تکنسین متخصص در مهندسی مکانیک با تمرکز بر مهندسی سیستم. این نه تنها یک نام طولانی است، بلکه یک آموزش مداوم است که کمی بیشتر زمان می برد. شما به دو سال تمام وقت و حدود چهار سال پاره وقت ،زمان نیاز دارید.

مطالعات:

آموزش مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری ، علاقه شما را به ماشین آلات برانگیخت، پس از آموزش شما در این رشته ادامه خواهد داشت؟ شما می توانید  تحت شرایطی مثلا در دانشگاه علمی کاربردی مهندسی مکانیک بخوانید و لیسانستون رو درمدت  شش ترم دریافت کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • مونتاژقطعات یک سیستم فنی.
 • تشخیص خطا و رفع مشکلات تولید.
 • شناخت مواد و ترکیبات موردنیاز در شرکت.
 • بررسی و نظارت بر فرآیند تولید.
 • ارزیابی نهایی کیفیت محصولات.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1030-910 یورو 980-830 یورو 900-730 یورو 860-630 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک ابزار مکانیک ساختمانی مکانیک فرآیند
1500 یورو 2500 یورو 1470 یورو 2300 یورو مینیمم حقوق
2700 یورو 3600 یورو 2900 یورو 3500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری arvato direct services GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Gütersloh
مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری VDM Metals GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Siegen
مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری WEBER Verpackungen GmbH & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Wickede (Ruhr)

یک مکانیک تعمیر و نگهداری صنعتی در طول آموزش خود چه مواردی را می آموزد؟

در آموزش خود به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری ، مطمئن شوید که تمام ماشین هایی که برای تولید یا ساخت استفاده می شوند بدون مشکل کار کنند. فشار دادن یک دکمه در اینجا و کشیدن یک اهرم در این مرحله  کافی نیست. زیرا شما روی یک ماشین حافظه دار کار نمی کنید، بلکه روی ماشین ابزار کار می کنید. شما باید با ترکیب فنی آشنا باشید و همچنین بتوانید یک قطعه جداگانه را بدون اینکه دستگاه بعد از آن دچار مشکل نشود ، تغییر دهید. کمی کاغذبازی نیز بخشی از آموزش شما به عنوان یک مکانیک صنعتی در تعمیر و نگهداری است، به عنوان مثال اگر باید عیب یابی را در یک سیستم مستند کنید تا بدانید دقیقاً هنگام بروز مشکل بعدی چه کرده اید.

شما نه تنها در زندگی روزمره در طول آموزش مکانیک صنعتی، بلکه در محل کار نیز با مشکلات فنی مواجه خواهید شد. زیرا فناوری همچنان فناوری باقی می ماند و حتی ماشین های بزرگ همیشه هر کاری را که به آنها گفته می شود، انجام نمی دهند. بنابراین اگر تولیدی قطعه مورد نظر را تحویل ندهد، رفع خطا با شماست. البته، تا زمانی که شما آنجا هستید و می توانید هر دستگاه را مونتاژ و جدا کنید، هیچ چیز فوراً از بین نمی رود. اما هر از چند گاهی یک دستگاه جدید به بهره برداری می رسد و برای اینکه این امر به فاجعه ای برای کارکنان و خط  تولید تبدیل نشود، راه اندازی عملیاتی را نیز کنترل می کنید. به همین دلیل شما اولین کسی هستید که با همکار فنی جدید خود آشنا می شوید.

همیشه فقط تماشای نحوه عملکرد ماشین ها، به نظر خسته کننده می آید؟ نگران نباشید، شما همچنین می توانید مهارت های دستی خود را در طول آموزش خود به عنوان مکانیک تعمیر و نگهداری صنعتی ثابت کنید. به این دلیل که  گاهی اوقات قطعات به صورت جداگانه  باید با دست ساخته شوند، به موجب آن شما با مواد اولیه آشنا هستید و می دانید که چگونه چیزی در کنار هم قرار می گیرد یا بهترین چیز برای جدا کردن چیست. شما همچنین باید هنگام  قرار دادن یک دستگاه درایت ار خود نشان دهید. زیرا در محل کار شما مجبور نیستید یک سیستم را تا حد امکان خلاقانه کنار هم قرار دهید. شما باید با وجدان و با تمرکز کار کنید تا ماشین ابزار در نهایت تا نیمه کار نکندو بتواند عملکرد کاملی را ازخود به جای بگذارد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • اولین ماشین های کنترل شده الکترونیکی در دهه 1960 به بازار آمدند؟
 • مکانیک صنعتی تا سال 1366 ماشین کار نامیده می شد؟
 • اصطلاح فراانسان گرایی به ادغام انسان و فناوری به گونه ای جدید معتقد است؟
 • در حال حاضر ساخت اهرام تقریباً 5000 سال پیش به عنوان تولید انبوه محسوب می شد زیرا سنگ های پایه همه یکسان ساخته شده بودند؟
 • محصولات صادراتی آلمان در آغاز صنعتی شدن در قرن 18 کیفیت پایینی داشتند؟ تنها استثناء آلات موسیقی، اسباب بازی های چوبی و ساعت های فاخته بود.

آموزش به عنوان مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری چگونه کار می کند؟

آموزش به عنوان تعمیر و نگهداری مکانیک صنعتی یک آموزش دومنظوره  است، به این معنی که شما به طور متناوب از شرکت و آموزشگاه حرفه ای بازدید می کنید. شما باید در مجموع سه سال و نیم زمان بگذرانید که این مدت می توانید حقوق کارآموزی دریافت کنید. در حالی که می توانید اجرای عملی مهارت ها را در شرکت بیاموزید.شما  در مدرسه موضوعاتی مانند صنایع دستی، فیزیک یا ریاضیات را می آموزید. بنابراین اگر بتوانید با کاردستی خود درگیر شوید و هنگام توضیح فرآیندهای فنی از اتاق بیرون نروید و فریاد بزنید، دوره  آموزشی تبدیل شدن به یک مکانیک صنعتی با گرایش  تعمیر و نگهداری باید به مرور زمان برای شما انجام شود.

شما باید تعمیرکار مکانیک صنعتی شوید اگر…

 • دوست دارید با ماشین های بزرگ کار کنید.
 • از درک فنی بالایی برخوردار هستید.
 • به انجام کارهای فنی علاقه مند هستید.

قطعاً نباید مکانیک صنعتی/تکنسین تعمیر و نگهداری شوید اگر…

 • یادگیری دستورالعمل کار با دستگاه ها برای شما جذاب نیست .
 • به انجام کارها و امورات دفتری علاقه زیادی دارید.
 • علاقه مند به کار در محیط آرام دارید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp