متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

معرفی دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال
آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

در نظرداشته باشیدکه  تا کنون، آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص IT با دو گرایش  در دسترس بوده است . با سازماندهی مجدد مشاغل فناوری اطلاعات که به دلیل تحول دیجیتال ضروری شده بود، زمینه تحصیل در دو گرایش دیگر محیا شده است . یکی از این گرایش ها  متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال است. امکان تحصیل در این گرایش  از 1 آگوست 2020 در دسترس  است. کارشناسان فناوری اطلاعات در اینجا برای بهینه سازی فرآیندهای پیچیده در سطح فناوری اطلاعات آموزش دیده اند. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال حتی بیشتر از سایر رشته ها در بخش صنعت مستقر شده است . به طور دقیق، در رابط بین فناوری اطلاعات و تولید به کسب تخصص می پردازند.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

در آگوست 2020، اولین سال آموزش به عنوان متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال آغاز می شود. بنابراین در حال حاضر ارقام موثقی در مورد حقوق کارآموزی وجود ندارد. با این حال، می توانید ایده خوبی از ارقام حقوق سایر رشته ها داشته باشید. هم کارآموزان به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای یکپارچه سازی سیستم و هم کارآموزان در حوزه تخصصی توسعه برنامه ها از 830 یورو ناخالص در ماه شروع می کنند. در سال سوم آموزش می توانید انتظار دستمزدی در حدود 1070 یورو را داشته باشید. ارقام حقوق فعلی را می توانید به محض در دسترس بودن در اینجا پیدا کنید.

اتفاقاً میزان کمک هزینه آموزشی نیز بستگی به این دارد که پرداخت قرارداد جمعی و بر اساس آن صورت گیرد. بسته به صنعتی که در آن کار می کنید، درآمد  شما می تواند متفاوت باشد.

اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد چه میزان حقوقی کسب می کنم؟

اصولاً اگر شرکت آموزشی شما طبق قرارداد جمعی به شما حقوق پرداخت نکند، دراین صورت  کمک هزینه آموزشی شما آزادانه مورد مذاکره قرار می گیرد. این مبلغ  تا حدودی کمتر از توافق جمعی است. مطمئناً می تواند برای شما ارزشمند باشد که به برخی از قراردادهای جمعی نگاه کنید تا متوجه حقوق در قراردادهای جمعی سایر رشته ها شوید. کمک هزینه آموزشی ممکن است حداکثر 20 درصد کمتر از قرارداد جمعی باشد که در هر صنعت این مبلغ مرسوم است.

در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال، در سال اول آموزش 1022 یورو، در سال دوم 1090 یورو و در سال سوم 1151 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. به عنوان یک قاعده، شما شیفت  کاری ندارید، اما اگر دارید، برای این کار کمک هزینه کار به صورت شیفتی را دریافت می کنید. علاوه بر این، Heel به کارآموزان حقوق و دستمزد 13 ماهه و حقوق مرخصی را به تناسب پرداخت می کند. همچنین هزینه کتاب سالانه برای کتاب های تخصصی تخصیص می یابد و برای هزینه های سفر به هنرستان نیز یارانه سفر دریافت می کنید. شما همچنین می توانید در غذاخوری صرفه جویی کنید، زیرا همه کارآموزان از 25 درصد تخفیف برای غذای پیشنهادی برخوردار می شوند.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

همچنین هنوز نمی توان ارقام قابل اعتمادی برای درآمد پس از اتمام آموزش ارائه کرد، زیرا شغل آموزشی  در این رشته کاملاً جدید است. اما در اینجا نیز می توانید خود را با توجه به حقوق سایر رشته ها جهت دهید. حقوق اولیه 2000 یورو ناخالص در ماه را در نظر بگیرید. با افزایش به تجربه و مسئولیت حرفه ای، حقوق شما به طور طبیعی افزایش می یابد. به عنوان مثال، متخصصان فناوری اطلاعات برای یکپارچه سازی سیستم، تا 3500 یورو ناخالص در ماه درآمد دارند. ما در اسرع وقت ارقام فعلی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال وجود دارد؟

اگر می خواهید پس از آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال به ادامه تحصیل بپردازید، گزینه های مختلفی در اختیار دارید. با مدرک یا آموزش بیشتر، به عنوان مثال در IHK، شانس شغلی با مسئولیت بیشتر و حقوق بالاتر را در اختیار خواهید داشت.

دوره های آموزشی : در زمینه دوره های آموزشی ، به عنوان متخصص IT می توانید آموزش های بیشتر را برای تبدیل شدن به یک تکنسین با تمرکز بر علوم کامپیوتر فنی تکمیل کنید. یا به سمت تجارت بروید و مدیریت تجاری خود را در پردازش اطلاعات انجام دهید. فرصت آموزشی دیگر ، برای مثال، هماهنگ کننده امنیت فناوری اطلاعات است.

تحصیل: با مدارک مناسب – یعنی دیپلم دبیرستان (فنی) – می توانید به تحصیل نیز ادامه دهید. دوره های مناسب علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات یا انفورماتیک کسب و کار هستند.

در سال های اخیر، پیشرفت علم و فناوری  نه تنها زندگی روزمره مردم، بلکه اقتصاد را نیز به طور کامل تغییر داده است. این امر در مورد مشاغل مختلف نیز صدق می کند. کارآموزی به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال به تازگی ایجاد شده است – در پس زمینه عصر ارتباطات  به طور طبیعی  پیشرفت صورت گرفته است . در این شغل شما عملاً در منطقه Industry 4.0 در خانه حضور دارید. بنابراین شما برای تغییرات آتی کاملا آماده هستید و بهترین چشم اندازهای آینده را خواهید داشت.

اول از همه، حقوق شما  دارای نرخ ماندگاری بسیار بالایی در حدود 75 درصد است. اگر می خواهید در شرکت بمانید، یک فرآیند خرید را طی خواهید کرد. چند ماه قبل از پایان دوره کارآموزی، یک مصاحبه اولیه بین شما و بخش منابع انسانی انجام خواهد شد. در اینجا می توانید خواسته های خود را بیان کنید که می خواهید در آینده در چه زمینه ای به فعالیت بپردازید. پس جستجو برای موقعیت های مناسب انجام می شود. اما شما همچنین می توانید مدیریت بازرگانی خود را انجام دهید، مدرک لیسانس به عنوان بخشی از یک برنامه مطالعاتی دومنظوره  یا یک مطالعه خارج از شغل می تواند برای شما یک انتخاب باشد.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1070 یورو 950 یورو 830 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
کارمند مدیریت سیستم فناوری اطلاعات متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه اپلیکیشن متخصص فناوری اطلاعات برای یکپارچه سازی سیستم
1700 یورو 2400 یورو 1700 یورو 2000 یورو مینیمم حقوق
3300 یورو 3000 یورو 2900 یورو 3500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال Adler Modemärkte AG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2022 Haibach
متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال Currenta GmbH & Co. OHG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2022 Leverkusen
متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Ratingen

متخصص IT برای شبکه های دیجیتال چه می کند؟

شبکه سازی سیستم ها و اپلیکیشن های IT: در این شغل، برنامه ریزی و پیاده سازی محیط های شبکه ،یکی از مهمترین وظایف می باشد. سیستم های فناوری اطلاعات همه به یک شکل کار نمی کنند، آنها ناهمگن هستند، یعنی متفاوت هستند. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال، اجزای مختلف مانند قطعات کامپیوتر، اینترانت یک شرکت یا شبکه WLAN را در کنار هم قرار می دهند تا بتوانند به صورت یک شبکه کار کنند.

اتوماسیون فرآیندها و محصولات: متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال می دانند که چگونه ماشین ها و سیستم های مدرن ، در کارخانه ها توسط رایانه ها کنترل می شوند. به عنوان مثال، تولید یک خودروی کوچک می تواند به طور موثر و به صورت  خودکار انجام شود. این فرآیندها با رابط های پیچیده خود توسط متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال نظارت می شوند. این کار به اصطلاح سیستم های فیزیکی ، سایبری نامیده می شود.

تهیه نسخه پشتیبان از داده ها: متخصصان فناوری اطلاعات در  همه گرایش ها  با موضوع امنیت سایبری آشنا هستند. این اطلاعات شامل محافظت از داده ها در برابر دسترسی غیرمجاز از خارج – به عنوان مثال توسط هکرها می باشد. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال ، مفاهیم امنیتی را برای سیستم های IT توسعه می دهند تا برای سناریوهای حمله احتمالی آماده شوند.

اجتناب و از بین بردن خرابی‌های سیستم: متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال از آزمایش‌هایی  که برای بومی‌سازی خطاها که در سیستم استفاده می‌کنند و  باعث اختلال در عملکرد می‌شود. پس از تشخیص، اقداماتی را برای از بین بردن این خطاها آغاز می کنند.

Industry 4.0 به چه معناست؟

اصطلاح Industry 4.0 دیجیتالی شدن تولید صنعتی را توصیف می کند. ساخت انواع محصولات – اعم از تراشه های کامپیوتری، ماشین یا مواد غذایی – از فناوری اطلاعات پشتیبانی می شود. سیستم های به اصطلاح سایبری-فیزیکی در این امر نقش اساسی دارند. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال در این زمینه متخصص هستند: آنها اطمینان می دهند که ارتباط بین اجزای مختلف – ماشین، گیاه، محصول، انسان – به خوبی کار می کند.

کارمندی : متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال در Heel GmbH

در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال در Heel GmbH، در زمینه های فناوری، مدیریت اطلاعات و تحول دیجیتال مستقر خواهید شد. در آنجا شما مسئولیت راه اندازی و نگهداری یک شبکه OT را به عنوان مثال بر عهده خواهید داشت یا به موضوعاتی مانند Industry 4.0، اتوماسیون فرآیندها و صنعتی شدن در یک شرکت تولیدی رسیدگی خواهید کرد.

چرا موضوع جدید شبکه های دیجیتال مطرح شد و سایر حوزه های مورد توجه  در این رشته چه مواردی می باشد؟

صنعت روز به روز پیچیده تر می شود و امروزه هیچ چیز در فرآیندهای دیجیتال بدون رعایت قوانین سختگیرانه حفاظت از داده ها کار نمی کند. دوره های آموزشی در زمینه تخصصی IT نیز با این الزامات جدید تطبیق داده شده است. شغل متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال کاملاً جدید و متناسب با تحولات فعلی در بخش فناوری اطلاعات و صنعت است. تا به حال، آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص فناوری اطلاعات تنها بر توسعه اپلیکیشن و یکپارچه سازی سیستم متمرکز بوده است. با این حال، با سازماندهی مجدد حرفه های فناوری اطلاعات، که در آگوست 2020 اجرایی می شود، دو نقطه کانونی دیگر وجود خواهد داشت: علاوه بر موضوع شبکه های دیجیتال، موضوع تجزیه و تحلیل داده ها و فرآیندها نیز وجود دارد.

چرا باید متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال شوید؟

حرفه متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال به تازگی ایجاد شده است . این شکاف را در زمینه صنعت 4.0 از بین می برد. در این رشته کارشناسانی مورد نیاز هستند که مراقب سیستم کنترل تولید باشند . به عنوان مثال، کسانی که نظارت کنند که اطلاعات مربوط به تولید به درستی منتقل شود. متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال انتظار دارند وظایف سختی را انجام دهند که می توانند در همه شاخه های ممکن صنعت ، به عهده بگیرند. بنابراین چشم انداز آینده  در این رشته واقعاً خوب است.

کجا می توانم به عنوان متخصص فناوری اطلاعات کار کنم؟

به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال، شما در درجه اول در صنعت کار خواهید کرد. مهم نیست که این شرکت چه محصولاتی را تولید می کند: تا زمانی که تولید از فناوری اطلاعات پشتیبانی می کند، به شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات در این زمینه نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال، می توانید در بخش تولید یک شرکت خودروسازی شغل پیدا کنید و در رابط بین فناوری اطلاعات و تولید کار کنید.

ساعات کار به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال چقدر است؟

به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال، معمولاً 40 ساعت در هفته کار می کنید. ساعات کار اصلی بین 7 صبح تا 6 بعد از ظهر است. با این حال، ممکن است ساعات کاری دیگری نیز در محل کار خود حضور داشته باشید. از این گذشته، تولید در بسیاری از شرکت های صنعتی به صورت شبانه روزی انجام می شود.

برای اینکه متخصص IT برای شبکه های دیجیتال شوم باید چه نوع فردی باشم؟

تکنسین: آیا دوست دارید با برنامه ها کار کنید، آیا ترجیح می دهید رایانه خود را خودتان جمع آوری کنید و بفهمید که WLAN چگونه وارد روتر می شود؟ عالی است، زیرا درک و اشتیاق به فناوری اطلاعات و فناوری برای این آموزش اساسی است.

کمال گرا: دوز خوبی از کمال گرایی برای این حرفه مناسب است: اگر هنگام کدنویسی یا مونتاژ سخت افزار اشتباه کنید، نتیجه بی فایده است. بنابراین روش کار شما باید بسیار با جدیت  باشد.

توانای انجام کار به صورت تیمی : علاوه بر سایر متخصصان فناوری اطلاعات، همکاران شما متخصصانی از سایر رشته‌ها مانند تکنسین‌های الکترونیک، مکانیک کارخانه یا مکانیک صنعتی را نیز شامل می‌شوند. به خصوص در تولید صنعتی در کارخانه های بزرگ، باید بتوانید به یکدیگر تکیه کنید، هماهنگی و ارتباط را در سطح بالایی در اختیار  داشته باشید.

آموزش به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال به چه صورتی می باشد؟

آموزش تبدیل شدن به یک متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال معمولاً سه سال طول می کشد. آموزش در این رشته ساختار دومنظوره دارد: کارآموزان توسط شرکت استخدام می شوند و در حوزه های مختلفی در آنجا کار می کنند. از سوی دیگر، آنها در یک مدرسه حرفه ای تحصیل می کنند که در آن مبانی نظری تدریس می شود. دروس مدرسه حرفه ای یا چندین بار در هفته یا به صورت بلوک به مدت چندین هفته در طول یک ترم  برگزار می شود.

با سازماندهی مجدد حرفه های فناوری اطلاعات در آگوست 2020، آزمون نهایی تمدید شده ،معرفی می شود: به این معنی که کارآموزان امتحان نهایی را در دو بخش انجام می دهند. بخش اول در اواسط سال دوم آموزش برگزار می شود و در حال حاضر در نمره نهایی در آن گنجانده شده است .در نظر داشته باشید که  بر خلاف امتحان متوسط ​​که قبلاً در آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص فناوری اطلاعات رایج بوده است ،تغییراتی حاصل شده است .

یک متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال در آموزشگاه حرفه ای چه مواردی را می آموزد؟

در هنرستان، مبانی نظری به صورت عملی  آموزش داده می شود. در طول تحصیل این رشته مهارت های بین رشته ای نیز  وجود دارد که همه کارآموزان برای تبدیل شدن به متخصص IT – صرف نظر از تخصص –  آن را می آموزند. به عنوان مثال، این مهارت ها شامل  مدیریت پروژه، حفاظت از داده ها و ایجاد راه حل های فناوری اطلاعات است. موضوعاتی مانند قانون چانه زنی دسته جمعی، ایمنی شغلی و حفاظت از محیط زیست نیز در جدول زمانی تمامی کارآموزان دپارتمان فناوری اطلاعات قرار گرفته است .

تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی سیستم ها برای فرآیندها و محصولات شبکه

با استفاده از سفارشات مشتری شبیه سازی شده، کارآموزان یاد می گیرند که چگونه یک زیرساخت شبکه را تجزیه و تحلیل کنند. آنها از خود می پرسند که چه الزاماتی را باید برآورده کنند. بر اساس سفارش مشتری، کارآموزان قطعات مناسب را انتخاب می کنند.

راه‌اندازی و تغییر سیستم‌های شبکه‌ای

کارآموزان برای تبدیل شدن به متخصصان فناوری اطلاعات برای شبکه‌های دیجیتال در مدرسه فنی حرفه‌ای نحوه راه‌اندازی و تغییر سیستم‌های شبکه یا سیستم‌های فیزیکی سایبری را یاد می‌گیرند. برای انجام این کار، آنها اجزای انتخاب شده قبلی مانند سنسورها و نرم افزار را در زیرساخت فناوری اطلاعات ادغام می کنند. مستندسازی فرآیندها همیشه مهم است.

بهره برداری از سیستم های شبکه ای و اطمینان از در دسترس بودن سیستم

بهره برداری و کنترل سیستم های شبکه ای موجود نیز بخشی از برنامه آموزشی مدارس حرفه ای است. کارآموزان همچنین یاد می گیرند که چگونه از عملکرد و امنیت سیستم های شبکه ای اطمینان حاصل کنند.

یک متخصص فناوری اطلاعات در عمل برای شبکه های دیجیتال چه می آموزد؟

بسته به شرکتی که آموزش خود را به عنوان متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال با آن تکمیل می کنید، در عمل دانش متفاوتی کسب خواهید کرد. چهار حوزه کاربردی برای شما وجود دارد: سیستم های فناوری محصول، سیستم های فناوری فرآیند، سیستم های دستیار و حمل و نقل مستقل و سیستم های لجستیک. شرکت آموزشی شما ،حوزه ای را که بیشترین دانش را در آن کسب می کنید، تعیین می کند.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp