آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک سیستم IT

معرفی دوره آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک سیستم  IT :

چه زنگ خطر آتش سوزی در فرودگاه باشد، چه یک شبکه کامپیوتری در یک شرکت متوسط ​​یا یک سیستم تلفن، هر جا که سیستم های فنی پیچیده وجود دارد، او در حال انجام وظیفه است: مهندس الکترونیک سیستم IT  ،برنامه ریزی، نصب و نگهداری سیستم ها را بر عهده دارد. اگر مشکلات با  اختلالات فنی رخ دهد، او اولین نقطه تماس خواهد بود.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک سیستم IT

میزان پولی که در دوره کارآموزی  به دست می آورید به عوامل مختلفی بستگی دارد ،به عنوان مثال  اینکه آیا طبق قرارداد جمعی حقوق می گیرید یا خیر. قراردادهای جمعی دقیقاً مشخص می کند که کمک هزینه آموزشی شما چقدر خواهد بود. اما همه قراردادهای جمعی یکسان نیستند! موارد بسیار متفاوتی در این قراردادها  وجود دارد. تکنسین های الکترونیک سیستم های IT معمولاً طبق قراردادهای جمعی برای صنعت  برق یا قراردادهای  جمعی برای صنعت فلز  حقوق می گیرند. امااین قراردادها  از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است.

به همین دلیل است که کمک هزینه های آموزشی به شدت  متناوب می باشد. در تجارت برق بین 650 تا 810 یورو ناخالص در ماه در سال اول وجود دارد. در صنعت فلز و برق، کمک هزینه آموزشی در سال اول به طور قابل توجهی بالاتر است و مقدار آن بین 975 تا 1050 یورو می باشد. کمک هزینه آموزشی در دو سال بعد آموزش  نیز بسیار متفاوت است. بنابراین اظهار نظر دقیق بسیار دشوار است.

اگر شرکت من قرارداد جمعی نداشته باشد چه میزان حقوقی دریافت می کنم ؟

همه شرکت ها به یک قرارداد جمعی ملزم نیستند. اگر شرکت آموزشی شما قرارداد جمعی نداشته باشد، کمک هزینه آموزشی می تواند آزادانه مورد مذاکره قرار گیرد. به عنوان یک قاعده، دستمزد تا حدودی کمتر از قرارداد جمعی مرسوم در صنعت است. با این وجود، نگاهی به قراردادهای جمعی برای تکنسین های الکترونیک سیستم IT بیندازید. کمک هزینه آموزشی نباید بیش از 20 درصد با قرارداد های جمعی اختلاف داشته باشد

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک سیستم IT

همین امر در مورد پتانسیل درآمد به عنوان کمک هزینه آموزشی صدق می کند. قراردادهای چانه زنی جمعی ، مکان و اندازه شرکت تأثیر عمده ای بر حقوق دارند. حقوق اولیه معمولاً حدود 2000 یورو ناخالص در ماه است. اگر طبق قرارداد جمعی صنعت فلز و برق دستمزد دریافت می کنید، خوش شانس هستید . حقوق اولیه 2700 یورو ناخالص  برای شما وجود دارد. حقوق می تواند با افزایش تجربه حرفه ای شما  تا 3400 یورو ناخالص در ماه افزایش یابد.

اگر می خواهید پول بیشتری کسب کنید، باید آموزش های بیشتری را هم فرا بگیرید.  به هر حال، گذراندن آموزش های پیشرفته در صنعت فناوری اطلاعات رایج است. از یک طرف، دوره های آموزشی بیشتر می تواند شما را به روز نگه دارد، از سوی دیگر، می توانید فرصت های شغلی بیشتری را از این طریق برای خود فراهم کنید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ تکنسین الکترونیک سیستم IT  وجود دارد؟

پس از آموزش، مانند هر شغلی، مهم است که تجربه حرفه ای اولیه را به دست آورده باشید، به آرامی در زیر شاخه های مختلف تخصص پیدا کنید و یا به تحصیل خود ادامه دهید. پیشنهادات جالبی به خصوص در بخش فناوری اطلاعات وجود دارد.

آموزش تکمیلی

بعد از آموزش می توانید در یک زمینه تخصص پیدا کنید. زمینه های تخصصی ممکن، برای مثال، خدمات مشتری یا تضمین کیفیت باشد. همچنین  شما می توانید در مونتاژ وسایل فنی بعد از دوره کارآموزی می توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید. اگر می خواهید بعد از اولین تجربه حرفه ای مهم خود ادامه تحصیل دهید، گزینه های مختلفی برای شما  وجود دارد. برای مثال، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک مهندس امنیت فناوری اطلاعات می تواند یکی از گزینه های پیش روی شما باشد.شما از این طریق  می توانید مسئولیت بیشتری را در شرکت خود به عهده بگیرید.

استاد

کسب عنوان کارشناسی ارشد نیز برای شما قابل تصور است. در حالی که این مورد در حوزه اصلی علوم کامپیوتر صادق نیست، با تجربه حرفه ای کافی می توانید شانس خود را به عنوان یک استادکار صنعتی متخصص در مهندسی برق امتحان کنید.

مطالعات

اگر مدرک پایان تحصیلی خوبی دارید که به شما امکان می دهد که  در دانشگاه تحصیل کنید، یا اگر مدرک کارشناسی ارشد دارید، می توانید دانش خود را به عنوان یک تکنسین الکترونیک سیستم IT بیشتر کنید. مدرک لیسانس در رشته مهندسی برق یا علوم کامپیوتر فنی برای به دست آوردن بهترین نتیجه با توجه به استعداد شما ایده آل خواهد بود.

خوداشتغالی

شما به عنوان یک استادکار، دانش کافی را با مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس انباشته‌اید تا قدمی به سمت خوداشتغالی بردارید. ارائه دهنده خدماتی که از شبکه سازی شرکت های بزرگ مراقبت می کند ،می تواند یکی از انتخاب های پیش روی شما باشد .شما از این طریق  می توانید  رئیس خود باشید و حتی تکنسین های الکترونیکی سیستم فناوری اطلاعات جدید را آموزش دهید.

چشم انداز آینده به عنوان یک تکنسین الکترونیک سیستم های IT چیست؟

تکنسین های الکترونیک سیستم IT چشم انداز بسیار خوبی در آینده دارند. آنها متخصص در سیستم های IT هستند و اکنون در هر شرکتی یافت می شود. بنابراین کار به اندازه کافی  برای شما یا هر فرد متخصص دیگری وجود دارد. علاوه بر امنیت شغلی، فرصت های توسعه زیادی نیز  وجود دارد.

به عنوان یک تکنسین الکترونیک سیستم IT آموزش دیده، شما این فرصت را دارید که تحصیلات خود را ادامه دهید تا به یک حرفه ای در زمینه فناوری اطلاعات، یک استاد صنعت حرفه ای معتبر صنعتی  و متخصص در مهندسی برق یا یک تکنسین دارای گواهی دولتی برای مهندسی برق تبدیل شوید.

اگر در مورد برنامه ریزی شغلی سوالی دارید، مربی و همکارانتان با مشاوره فردی از شما حمایت خواهند کرد.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…
 • حل مشکلات شبکه سیستم های کامپیوتر.
 • بررسی خطای یک سیستم.
 • اندازه گیری مقاومت های الکتریکی.
 • نحوه ساخت یک سیستم به صرفه.
 • در یک نگاه تشخیص دهید که کدام سیستم عامل در رایانه است.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1100 یورو 1030 یورو 975 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
میکروتکنولوژیست مهندس الکترونیک اطلاعات تکنسین الکترونیک
1700 یورو 1400 یورو 1500 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 2800 یورو 3800 یورو 3400 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
تکنسین الکترونیک سیستم IT Deutsche Telekom AG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2022 Gießen
تکنسین الکترونیک سیستم IT Deutsche Telekom AG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2022 Gießen
تکنسین الکترونیک سیستم IT Deutsche Telekom AG

group of companies

خانم / آقا 01.09.2022 Erfurt

مهندس الکترونیک سیستم های IT چه کارهایی را انجام می دهد ؟

برنامه ریزی سیستم های فناوری اطلاعات: مهندس الکترونیک سیستم های فناوری اطلاعات ، سیستم های پیشرفته فناوری اطلاعات را برای مشتریان طراحی و پیکربندی می کند. اینها می توانند وسایل ارتباطی مانند رایانه یا چاپگر یا زیرساخت های ارتباطی مانند سیستم های تلفن باشند. هنگام برنامه ریزی، نه تنها عملکرد و کارایی آنها  در نظر گرفته می شود، بلکه ایمنی عملیاتی و تامین انرژی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

نصب: علاوه بر برنامه ریزی سیستم ها، نصب سیستم ها نیز جزو وظایف تکنسین های الکترونیک سیستم های IT می باشد. به همین دلیل  بعد از اینکه این سیستم ها به دست مشتری می رسد. همه دستگاه ها در آنجا متصل، نصب و پیکربندی می شوند و  سپس بررسی می شود که آیا همه چیز کار می کند یا خیر. اگر اینطور باشد، تنها چیزی که باقی می ماند این است که به مشتری نشان دهیم همه چیز چگونه کار می کند و نحوه عملکرد آنها را به مشتری آموزش دهیم .

تعمیر و نگهداری: البته سیستم های IT باید در فواصل زمانی معین نگهداری و بازرسی شوند تا همیشه به طور کامل کار کنند. بنابراین نگهداری انواع سیستم ها یکی از مهمترین وظایف تکنسین الکترونیک سیستم های IT است.

عیب‌یابی: حتی سیستم‌های فناوری اطلاعات با برنامه‌ریزی بهینه نیز گهگاهی دچار نقص می‌شوند. حتی اختلالات کوچک یا پیام های خطا می تواند آسیب های اقتصادی بزرگی به شرکت ها وارد کند. به همین دلیل است که تکنسین الکترونیک سیستم IT  باید به حل و رفع مشکل در اسرع وقت رسیدگی می کند.

مشاوره مشتری: ITSE به عنوان یک متخصص در سیستم های فناوری اطلاعات، در مورد موضوعات و مشکلات مختلف به مشتریان مشاوره می دهد. کدام دستگاه ها مورد نیاز است؟ کدام سیستم منطقی است؟ در مورد امنیت عملیاتی چطور؟ اینها همه سوالاتی هستند که مهندس الکترونیک سیستم های IT می تواند به طور قابل اعتمادی  به آنها پاسخ دهد. بنا به درخواست مشتری، ITSE کارکنان شرکت را نیز آموزش می دهد.

کارمند : تکنسین الکترونیک سیستم های IT در Westnetz

Westnetz GmbH، 100 درصد زیرمجموعه شرکت انرژی Westenergie AG، اپراتور شبکه توزیع برق و گاز در غرب آلمان است. به عنوان یک تکنسین الکترونیک سیستم IT، شما مسئولیت طیف وسیعی از وظایف را در Westnetz بر عهده خواهید داشت: به عنوان مثال، از ساخت، تعمیر و نگهداری و رفع خطا شبکه های ارتباطی و انرژی پشتیبانی خواهید کرد.

شما همچنین در پشتیبانی IT برای پردازش داده های فرآیند کار خواهید کرد و در تغییرات سیستم و تنظیمات سیستم مشارکت خواهید داشت.

شما  می توانید به عنوان یک تکنسین الکترونیک سیستم IT در Westnetz در زمینه برنامه ریزی زیرساخت برای موضوعات مختلفی  مانند فیبر نوری و حرکت الکتریکی کار کنید.

چرا باید مهندس الکترونیک سیستم های IT شوید؟

اگر به دنبال شغلی مطمئن با فرصت های توسعه خوب هستید، با آموزش تکنسین الکترونیک سیستم IT انتخاب خوبی خواهید بود . به عنوان یک تکنسین الکترونیک سیستم IT، شما یک متخصص مورد تقاضا هستید و شغل های  متنوعی در اختیار شما خواهد بود. همچنین به لطف آموزش های متعدد و فرصت های تحصیل بیشتر، حقوق مناسب و فرصت های توسعه عالی  برای شما به وجود می آید.

کجا می توانم به عنوان تکنسین الکترونیک سیستم های IT کار کنم؟

تکنسین های الکترونیک سیستم IT عمدتاً توسط شرکت های صنعتی و تجاری استخدام می شوند. این  نوع از کارها از مشاغل کوچک در گوشه و کنار تا شرکت های متوسط ​​و شرکت های بزرگ را شامل می شود. به لطف دانش فناوری اطلاعات، ITSE در بسیاری از زمینه ها متخصصان نیاز دارد. اتفاقاً در معاملات هم آموزش ارائه می شود.

مکان های شما در یک نگاه:

 • دفتر
 • خدمات میدانی، در سایت مشتری

ساعات کار به عنوان تکنسین الکترونیک سیستم IT چقدر است؟

اساساً تکنسین های الکترونیک سیستم IT در روزهای کاری در ساعات اداری عادی کار می کنند. با این حال، در مواقع اضطراری، ممکن است این مورد نیز پیش بیاید که مجبور باشید در آخر هفته یا در تعطیلات رسمی به مشتری بروید – این امر به ویژه در صورت بروز مشکلاتی در فناوری IT صادق است. اگر اینترنت از کار بیفتد، می تواند کل یک شرکت را فلج کند.

چه نوع فردی باید باشم تا مهندس الکترونیک سیستم های IT شوم؟

تکنسین: شما شیفته کامپیوتر و سایر وسایل فنی هستید و از کار با آنها لذت می برید. شما همچنین می توانید در مورد مهندسی برق و مکانیک مشتاق باشید.

استعداد سازمانی: شما در موقعیت های استرس زا آرام می مانید و حتی در هرج و مرج هم یک دید کلی دارید. شما همچنین می توانید انتزاعی فکر کنید.

باور : شما بسیار کمک کننده، مبتکر  و صبور هستید. از کمک به دیگران برای حل مشکلاتشان لذت می برید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • شما در بسیاری از موارد برنامه ریزی و اجرای کامل سفارشات را بر عهده می گیرید؟
 • گاهی اوقات باید خودتان کارهای برنامه نویسی جزئی انجام دهید؟
 • برنامه ریزی یک شبکه اغلب بیشتر از خود پیاده سازی طول می کشد؟
 • رایانه های شخصی معیوب تحت هیچ شرایطی در سطل زباله قرار نمی گیرند؟ زباله های الکترونیکی یک ماده خام با ارزش برای بازیافت هستند.
 • کره جنوبی به طور متوسط ​​سریعترین سرعت اینترنت را دارد؟ هر خانواده به طور متوسط ​​14 مگابیت بر ثانیه در دسترس است.

آموزش به عنوان تکنسین الکترونیک سیستم IT چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک تکنسین الکترونیک سیستم IT دوگانه است و سه سال طول می کشد. در طول این مدت، شما به طور متناوب بین یک شرکت آموزشی و یک مدرسه حرفه ای تغییر می کنید.

شما باید یک تکنسین الکترونیک سیستم های IT شوید اگر…

 • شما شخصاً هر دستگاهی را در خانه خود وصل می کنید.
 • هر کاری را که انجام می دهید از قبل با دقت ،برنامه ریزی می کنید.
 • با چشمک زدن چراغ اینترنت خود می توانید ببینید چه زمانی آفلاین یا آنلاین هستید.

قطعاً نباید تکنسین الکترونیک سیستم های IT شوید اگر…

 • شما نمی توانید برای مدت طولانی روی یک چیز تمرکز کنید.
 • دوست دارید در فضای باز و عالی کار کنید.
 • توسعه کل صنعت کامپیوتر برای شما خیلی سریع پیش می رود.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp