آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

Mediengestalter/in Bild und Ton

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1650

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

متغیر

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. این طبیعی است که تمامی افراد هنگام انتخاب یک دوره آموزشی و یا حیطه شغلی به حقوق و مزایای آن توجه بسیاری داشته باشند. افرادی که حوزه رسانه های تصویری و صدا را انتخاب می کنند نیز به دنبال اطلاع از حقوق و مزایای این دوره هستند که ما در ادامه این مورد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

در طول آموزش به عنوان طراح طراح رسانه های تصویری و صدا درآمد چقدر است؟

میزان درآمد شما بستگی به این موضوع دارد که قرارداد جمعی داشته باشید یا خیر. در خصوص حقوق باید به شما بگوییم که در طی دوره کارآموزی حقوق چندان بالایی را دریافت نخواهید کرد و به همین دلیل باید کمی صبر داشته باشید تا دوره آموزشی شما تمام شود. شما به عنوان طراح رسانه های تصویری و صدا در سال اول کارآموزی خود حداقل 585 یورو درآمد خواهید داشت. در سال دوم آموزش حقوق شما 690 یورو می باشد. در سال سوم آموزش یک طراح رسانه 790 یورو حقوق دریافت می کند.

این عددها تقریبی هستند و حقوق نهایی شما می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد.

 این عوامل عبارت است از منطقه ای که در آن کار می کنید (در آلمان غربی اغلب دستمزد بیشتری نسبت به آلمان شرقی دریافت می کنید)، جنسیت شما (مردان اغلب حقوق بیشتری نسبت به همکاران زن خود دریافت می کنند) و شرکتی که در آن کار می کنید. عوامل دیگری که بر حقوق تأثیر می گذارند شامل سن، مهارت ها و تجربه کاری است. همچنین باید اختلاف بین هزینه های زندگی و دستمزد را در نظر بگیرید. در برخی از شهرهای بزرگ شما به عنوان یک طراح رسانه برای تصویر و صدا پول بیشتری دریافت می کنید، اما برای اقامت و غذا نیز باید هزینه بیشتری بپردازید که تمامی این موارد قابل توجه هستند.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

پس از آموزش به عنوان طراح طراح رسانه های تصویری و صدا چه درآمدی کسب خواهم کرد؟

این موضوع طبیعی است که شما پس از اتمام دوره کارآموزی خود حقوق بیشتری نسبت به آن دوره دریافت کنید.

حقوق اولیه شما پس از اتمام دوره آموزشی، بین 1650 تا 1850 یورو خواهد بود. اگر قرارداد جمعی داشته باشید، حقوق اولیه شما تا 1850 یورو افزایش خواهد داشت.

ذکر این نکته ضروری است که نمی توان مقادیر دقیق یورو را برای طراح رسانه های تصویری و صدا تعیین کرد، زیرا دستمزد شما تحت تأثیر بسیاری از جنبه های مختلف قرار می گیرد. به گفته آژانس کار فدرال، یک طراح رسانه های تصویری و صدا می تواند انتظار داشته باشد که در حدود 2400 تا 2600 یورو در ماه درآمد داشته باشد. این امر در مورد استخدام در صدا و سیمای عمومی صدق می کند.

به عنوان مثال، برخی از طراحان رسانه که به عنوان تدوین کار در تدوین سینما کار می کنند، گاهی اوقات در یک هفته 1150 یورو درآمد دارند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی (مفصل)

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا وجود دارد؟

آموزش

اگر به دنبال انجام کارهای حرفه ای هستید، حتماً دوره های آموزشی جانبی را نیز در برنامه کاری خود قرار دهید.

مدیر بازرگانی رسانه

با کسب مهارت در این حوزه می توانید موقعیت مدیریتی خوبی در زمینه کاری خود بگیرید. دوره آموزشی تبدیل شدن به یک متخصص رسانه بین پنج ماه تا سه سال طول می کشد، بسته به اینکه تصمیم دارید تمام وقت یا پاره وقت بروید، مدت زمان آموزش شما متغیر خواهد بود.

تکنسین رسانه

افرادی که در حوزه تکنسین رسانه آموزش می بینند، می توانند به یک متخصص رسانه تمام عیار تبدیل شده و درآمد خود را افزایش دهند.

 برای آموزش های این دوره باید به طور متوسط دو سال را درنظر داشته باشید.

استاد تولید رسانه های تصویری و صدا

اگر قصد راه اندازی شرکت رسانه ای دارید و دوست دارید به دیگر کارآموزان نیز آموزش دهید، باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته تولید رسانه های تصویری و صدا بگیرید. رسیدن به این مرحله به راحتی امکان پذیر نیست و حدود دو تا سه سال در کنار شغل شما طول می کشد، اما در این حالت شما رئیس خودتان هستید.

مطالعات

گذراندن تحصیلات آکادمیک در حوزه تدوین و رسانه نیز می تواند گزینه ای عالی برای ارتقا درآمد و موقعیت شغلی باشد.

استقلال

اگر سرمایه اولیه کافی و از همه مهم تر، تجربه بیشتری دارید، می توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا  وجود دارد؟

 • تولیدمحتوای رسانه ای بر اساس خلاقیت
 •  برنامه ریزی فرآیندهای کاری و مستند سازی پروژه ها.
 • اصول مهم پردازش صدا و تصویرو ابزار های مورد نیاز آنها.
 • همکاری تیمی و ارتباط خوب با مشتریان.
 •  کنترل، راه اندازی و تنظیم دوربین ها و تجهیزات روشنایی.
 • تنظیم صوت و تصویر.
 •  نگهداری، راه اندازی و دستگاه ها.

حقوق سال چهارم

حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو

585 یورو

شغل 3

شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق

صدابردار

تکنسین رسانه کارشناس رسانه
1500 یورو 2200 یورو 2500 یورو 1650 یورو

مینیمم حقوق

3700 یورو 3500 یورو 3100 یورو 3000 یورو

ماکزیمم حقوق

اسم پوزیشن های شغلی

نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

Südwestrundfunk Anstalt des öffentlichen Rechts group of companies خانم / آقا 01.09.2023

Mainz

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

ifm-Unternehmensgruppe group of companies خانم / آقا 01.09.2022

Essen

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا Macromedia Akademie GmbH group of companies خانم / آقا 01.09.2022

Köln

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

معرفی دوره آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

طراح رسانه های تصویری و صدا

اهمیت بینایی و شنوایی برای فردی که می خواهد به عنوان یک طراح رسانه های تصویری و صدا آموزش ببینید، بسیار زیاد است. این ویژگی ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. طراحان رسانه های تصویر و صدا بر اساس جنبه های مختلف ویرایش و طراحی، رسانه های تصویر و صدا را برنامه ریزی، تولید و طراحی می کنند. از آگوست 2020، آموزش طراح رسانه های تصویری و صدا با آموزش ویرایشگر فیلم و ویدئو ترکیب شده است.

چرا آموزش طراح رسانه های تصویری و صدا با آموزش ویرایشگر فیلم و ویدئو ترکیب شده است؟

دلیل ادغام دو شغل آموزشی طراح رسانه های تصویری و صدا با ویرایشگر فیلم و ویدئو از آگوست 2020 این است که، باید آموزش یکسانی در زمینه تولید رسانه های فنی وجود داشته باشد. با توجه به پیشرفت فناوری های دیجیتال، تقاضا برای این حرفه و مهارت در حال افزایش است و زمینه های کاری افزایش می یابد و متنوع تر می شود. برای کار در بخش هایی مانند رادیو، فیلم، تلویزیون و تولید آنلاین، تئاتر، نمایشگاه ها و رویدادهای تجاری، بازاریابی یا ارتباطات شرکتی، باید از هر دو گرایش اشاره شده، مهارت بالایی داشته باشید.

کارآموز طراح رسانه های تصویری و صدا چگونه کار می کند؟

کارآموزی این دوره عموماً 3 سال طول می کشد؛ اما افراد می توانند مدت زمان آن را کمتر نیز نمایند. به علاوه حداقل سن برای ورود به این دوره نیز داشتن سن 18 سال تمام است.

قبل از درخواست برای کارآموزی به عنوان طراح طراح رسانه های تصویری و صدا، می توانید درخواست شرکت در یک دوره آزمایشی را داشته باشید تا ببینید به این کار علاقه دارید یا خیر.

آموزش مربوط به تولید فیلم های دیجیتال شامل چه مواردی می باشد؟

علاوه بر گذراندن دوره های آموزشی برای تبدیل شدن به یک طراح رسانه، دوره های آموزشی مرتبطی نیز وجود دارد که برای گذراندن آنها نیاز به پیش نیاز ندارید.

به عنوان مثال، شما می توانید آموزش در زمینه تولید فیلم های دیجیتال را در برخی از موسسات آموزشی خصوصی تکمیل کنید. اگرچه این یک آموزش دولتی یا سازماندهی شده دولتی نیست، اما در پایان مدرک تحصیلی خود به آن نیاز خواهید داشت.

در این آموزش ها علم سناریو نویسی و دانش فنی لازم برای شروع کار فیلم برداری و تدوینگری را خواهید آموخت.

در آموزش برای تبدیل شدن به یک طراح رسانه های تصویری و صدا چه مواردی را به صورت تئوری و عملی یاد می گیرید؟

از آنجایی که آموزش طراح رسانه های تصویری و صدا یک دوره آموزشی دومنظوره  است، شما به طور متناوب در شرکت و آموزشگاه حرفه ای این موارد را خواهید آموخت. در مدرسه حرفه ای دانش لازم را به دست می آورید و در شرکت دانش خود را اجرا خواهید کرد.

علاوه بر محتوای آموزشی کلاسیک، نحوه تولید تصاویر و صداهای ضبط شده، انجام نظرسنجی و تولید محصولات رسانه ای سمعی و بصری مانند تولیدات تلویزیونی در استودیو و یا گزارش های ورزشی با کمک ون های پخش را، یاد خواهید گرفت. شما همچنین با انجام پردازش محصولات تصویری و صدا در تولیدات فیلم یا رادیو سر و کار خواهید داشت. بخش بزرگی نیز مربوط به تهیه پیشنهادات برای رسانه های اجتماعی و برخورد با پلتفرم های آنلاین می باشد. با توجه به این موارد، یادگیری مبانی قانونی تولیدات رسانه ای اهمیت فزاینده ای پیدا می کند که شامل، حق چاپ، حق حفاظت از داده ها و امنیت داده ها می شود.

در سال دوم و سوم آموزش خود، 18 گرایش را برای انتخاب دارید تا بتوانید نقاط قوت فردی خود را انعطاف پذیرتر و دقیق تر توسعه دهید.

سال اول آموزش

در سال اول آموزش، نحوه راه اندازی دستگاه های ضبط تصویر و صدا، نحوه ضبط تصویر و صدا و نحوه انتخاب، ویرایش و ارائه مطالب تصویر و صدا را خواهید آموخت.

سال دوم آموزش

در سال دوم آموزش، تولیدات و ضبط صدا با تجهیزات کارگردانی، انیمیشن های گرافیکی تولید و یکپارچه می شوند و تولیدات سینمایی انجام می شود.

سال سوم آموزش

سال سوم آموزش در مورد تحقق قالب های کوتاه داستانی، اجرای تولیدات استودیویی و تصویر و تحقق پروژه های رسانه ای می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 •      انواع مختلفی از میکروفون ها وجود دارد، به عنوان مثال میکروفون های سیم پیچ متحرک یا میکروفون های خازنی؟
 •      به مهندسی صدا “الکتروآکوستیک” نیز می گویند؟
 •      قدیمی ترین نوار ضبط شده بازمانده مربوط به سال 1860 است؟
 • آقایی به نام ادوارد لئون اسکات دی مارتینویل دستگاهی را اختراع کرد که آن را فونوتوگرافی نامیدند و هدف آن نشان دادن ارتعاشات صوتی بود. برای انجام این کار، د مارتینویل موهای خوک متصل به غشاء را بر روی یک غلتک سیاه‌شده که می‌چرخید، لرزاند.
 •      سرعت صوت به محیط انتشارآن بستگی دارد؟ در هوا و در حدود 20 درجه سانتیگراد سرعت صوت 343 متر بر ثانیه و در آب 1521 متر بر ثانیه است.
 •      اولین استودیوی ضبط و هم فروشگاه ضبط در فیلادلفیا در سال 1897 افتتاح شد؟

فرصت های شغلی بعد از آموزش به عنوان طراح رسانه ها تصویری و صدا چگونه است؟

بسته به شرکتی که آموزش خود را به عنوان طراح رسانه های تصویری و صدا در آن گذرانده اید، محیط های کاری و مشاغل متفاوتی در انتظار شماست. محل کار استانداردبرای شما اغلب یک استودیو یا یک اتاق تولید است.

اگر آموزش به عنوان یک طراح رسانه های تصویری و صدا برای مهارت های مورد نظر شما کافی نیست، گزینه های مختلفی برای آموزش بیشتر وجود دارد، گزینه خوب دیگر برای شما گذراندن آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین رسانه یا متخصص رسانه می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

شما باید یک طراح رسانه در تصویر و صدا شوید اگر …

 • توانایی خوبی برای کار با دستگاه های فنی دارید.
 •  تغییر محیط های کاری و پروژه های مختلف برای شما بسیار هیجان انگیز است.
 •   از کار گروهی لذت می برید.

قطعاً نباید طراح رسانه در تصویر و صدا شوید اگر…

 • شما به ساعات کاری منظم اهمیت زیادی می دهید و قطعاً نمی خواهید عصرها یا آخر هفته ها کار کنید.
 • به ریاضیات و فیزیک علاقه ای ندارید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ نقره ساز
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ نقره ساز

اگر به کار با سنگ های زینتی و به صورت کلی متریال مربوط به جواهرسازی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم دوره آوسبیلدونگ نقره ساز را انتخاب کنید. در این دوره آموزش های بسیار کاربردی به شما داده شده و می توانید در طی دوره و پس از آن حقوق دریافت کنید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ عکاسی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ عکاسی

در آموزش تخصصی عکاسی، زمانی برای کسالت وجود ندارد. آموزش دوجانبه است، به این معنی که شما به مدرسه می روید و همچنین در شرکت کار عملی می کنید. شما می توانید بین عکاسی ها و فروشگاه ها و آتلیه ها یکی را انتخاب کنید. این آموزش سه سال طول می کشد و با امتحان نهایی شفاهی و کتبی پایان می یابد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری صدا و تصویر-compressed
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. این طبیعی است که تمامی افراد هنگام انتخاب یک دوره آموزشی و یا حیطه شغلی به حقوق و مزایای آن توجه بسیاری داشته باشند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ فروشنده ماشین
Bestbezahlten Ausbildung

آوسبیلدونگ فروشنده ماشین

در دوران کارآموزی ، با تمام مناطق تجاری نمایندگی های خودرو آشنا می شوید. اما شما همچنین دانش فنی اولیه در مورد نحوه کار با ماشین ها را خواهید آموخت.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp