آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه

Medientechnologe/-technologin Siebdruck

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

1000

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

3500

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه

پس از گذراندن دوره آموزشی رسانه چاپگر و دریافت دیپلم، می توانید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید. در اینجا می‌توانید دقیقاً دریابید که ماهانه چقدر به حسابتان واریز می‌شود و حقوق شما به‌عنوان یک تکنسین رسانه چاپگر صفحه پس از آموزش در اینجا چگونه است. مقدار حداقل حقوق می تواند براساس قرارداد آوسبیلدونگ شما متغیر باشد که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

در طول دوره آموزشی خود به عنوان یک فناور رسانه در چاپ صفحه چه درآمدی کسب می کنم؟

دوره آموزشی شما به عنوان یک فناور رسانه سه سال طول می کشد. بر این اساس، دستمزد آموزشی شما به عنوان تکنسین رسانه چاپ صفحه این گونه پرداخت خواهد شد که هر ساله اندکی افزایش خواهد داشت. در ابتدا لازم است بدانید که همه شرکت ها همیشه مبلغ یکسانی را به عنوان حقوق پرداخت نمی کنند. در سال اول کارآموزی خود به عنوان یک تکنسین رسانه چاپ صفحه، حقوق ناخالص بین 600 تا 800 یورو دریافت خواهید کرد. دریافتی حقوق شما به بزرگی و منطقه ای که شرکت در آن هست وابسته می باشد برای مثال، شما می توانید در ایالت های فدرال غربی بسیار بیشتر از ایالت های شرقی درآمد کسب کنید. در سال دوم کارآموزی، حقوق شما به عنوان یک فناور رسانه بین 800 تا 900 یورو ناخالص در ماه و در سال سوم کارآموزی شما حتی بین 900 تا 1000 یورو ناخالص خواهد بود. که در حال حاضر مبلغ قابل توجهی برای یک کارآموز است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

چیزی که نباید فراموش کنید این است که این دستمزدها ناخالص هستند. منظور از ناخالص بودن دستمزد، میزان مالیات و بیمه است که از آن کسر می شود. اما مبلغ کسر شده زیاد نیست و لازم نیست نگان مخارج روزمره تان باشید. اگر فکر می کنید که حقوق شما به عنوان یک تکنسین رسانه چاپ صفحه برای شما کافی نیست، حمایت مالی از طرف دولت وجود دارد که می توانید درخواست دهید. علاوه بر مزایای مسکن، این شامل کمک هزینه های BAföG یا آموزش حرفه ای نیز می شود. برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:  

حقوق افراد پس از اتمام آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه

پس از آموزش به عنوان یک تکنسین رسانه در چاپ صفحه چه درآمدی کسب خواهم کرد؟

بعد از پایان تحصیل به عنوان تکنسین رسانه در چاپ صفحه، می‌توانید در شرکت‌های مختلف کار کنید. شما می توانید در شرکت  صنعت چاپ، شرکت‌های صنعت شیشه و سرامیک و با تولیدکنندگان کالاهای پلاستیکی یا مواد بسته‌بندی کار بکنید. تنوع در این حیطه بسیار است و فناوری رسانه‌ در چاپ صفحه را می‌توان به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد. بنابراین، همیشه طبق یک قرارداد جمعی حقوق ثابتی دریافت نمی کنید. به طور متوسط، حقوق ناخالص شما به عنوان یک تکنسین رسانه 2600 یورو در ماه است. حقوق اولیه شما بین 2200 تا 2400 یورو ناخالص در ماه می باشد که با چند سال تجربه حرفه ای، می توانید حقوق خود را بیشتر کنید. اگر مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز گذرانده اید و به عنوان کارشناس ارشد چاپگر صفحه نمایش یا سرکارگر صنعتی کار می کنید، می توانید دستمزد اولیه ناخالص را به عنوان تکنسین رسانه چاپ صفحه تا 3500 یورو دریافت نمایید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ تکنسین رسانه در چاپ صفحه وجود دارد؟

آموزش به عنوان تکنسین رسانه در زمینه چاپ صفحه

زمانی که پس از سه سال کار سخت و مطالب آموزشی فراوان در هنرستان، دوره آموزشی خود را به عنوان تکنسین رسانه چاپ صفحه به پایان رساندید، می توانید به طور رسمی درخواست دهید و خود را به تمامی شرکت های صنعت چاپ معرفی کنید. اما می‌توانید پس از آموزش در شرکت‌های تکمیلی مانند نساجی، تولیدکنندگان کالاهای پلاستیکی یا تولیدکنندگان مواد بسته‌بندی کار پیدا کنید.

چاپگر اصلی صفحه نمایش

می توانید برای پیشرفت حرفه ای و بالا رفتن از نردبان شغلی به تحصیل خود ادامه دهید. به عنوان یک چاپگر صفحه اصلی، تمام فرآیندهای کاری شما در یک کارگاه چاپ صفحه دستی یا صنعتی رخ می دهد و شامل برنامه ریزی، کنترل و نظارت خواهد بود. برای این کار می توانید در پایان دوره کارآموزی خود در دوره ای شرکت کنید که توسط آموزشکده های فنی و یا اتاق های صنایع دستی ارائه می شود و در پایان با آزمون تکمیل خواهد شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

سرکارگر صنعتی متخصص در رسانه های چاپی

مشابه آموزش های تکمیلی برای تبدیل شدن به یک چاپگر اصلی صفحه، آموزش تکمیلی برای تبدیل شدن به یک سرکارگر صنعتی در زمینه رسانه های چاپی نیز وجود دارد. برای این آموزش، شما به یک دوره آموزشی حرفه ای کامل نیاز دارید و در دوره هایی از اتاق های صنعت و بازرگانی در فواصل زمانی معین شرکت کرده یا در موسسه آموزشی دیگری که برای این منظور در نظر گرفته شده است ثبت نام می کنید. برای تبدیل شدن به یک سرکارگر صنعتی، آموزش های تکمیلی به شما داده شده و می توانید به عنوان یک کارشناس صنعتی متخصص در زمینه رسانه های چاپی، وظیفه نظارت و کنترل فرآیندهای کاری در صنعت چاپ و رسانه را نیز بر عهده گرفته و همچنین از مناسب بودن کیفیت محصولات اطمینان حاصل کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

تکنسین متخصص در فناوری چاپ و رسانه

آیا شما به دنبال تحصیل و کسب درآمد بیشتر هستید، پس از آموزش خود به عنوان یک تکنسین رسانه چاپ صفحه، می توانید در مورد آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در فناوری چاپ و رسانه فکر کنید. در این حالت شما مسئول برنامه ریزی، سازماندهی و نظارت بر تولید محصولات چاپی مانند روزنامه، کتاب یا بروشور هستید.

مدیر بازرگانی رسانه

آیا می خواهید دانش خود را عمیق تر کرده و مدارک بیشتری کسب کنید؟ آیا دوست دارید بعداً مدیر شوید و در مورد اقتصاد و مدیریت بازرگانی نظر دهید و بحث کنید؟ پس باید به آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص رسانه فکر کنید. در صورت گذراندن دوره های حرفه ای و چند سال سابقه حرفه ای می توانید در دوره های مقدماتی شرکت کرده و در آزمون تخصصی رسانه ثبت نام کنید. موضوعاتی مانند اقتصاد، مدیریت بازرگانی،  مشتری مداری و کیفیت بخشی از مطالبی است که در آموزش های بعدی برای تبدیل شدن به یک متخصص رسانه خواهید آموخت.

تحصیل در زمینه فناوری چاپ و رسانه

با داشتن تجربه حرفه ای لازم می توانید پس از آموزش بدون مدرک فارغ التحصیلی به دانشگاه بروید. البته کسانی که مدارک حرفه ای یا دیپلم خود را به پایان رسانده اند می توانند بلافاصله پس از اتمام دوره آموزشی خود به عنوان فناور رسانه شروع به تحصیل کنند. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید: 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ تکنسین رسانه در چاپ صفحه  وجود دارد؟

 •  چاپ محصولات پرینت شده.
 •   تولید محصولات چاپی بر روی بسترهای مختلف و به هر شکلی.
 •   تضمین کیفیت محصولات.
 •   نگهداری از دستگاه های چاپ.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1000-900 یو رو 900-800 یورو 800-600 یو رو
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
طراح رسانه مطالعات دوگانه در طراحی رسانه کارمند رسانه
1650 یو رو 1900 یو رو 1900 یو رو 2200 یو رو مینیمم حقوق
3000 یو رو 3500 یو رو 2900 یو رو 3500 یو رو ماکزیمم حقوق
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه IFFLAND GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Gelnhausen  
آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه Trispel GmbH group of companies خانم / آقا Celle  
آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه group of companies خانم / آقا

معرفی دوره آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه

در این دوره قرار نیست شما شغلی یکنواخت داشته باشید. بلکه لازم است مدام با مشتریان در ارتباط بوده و طرح های آن ها را اجرا نمایید. به علاوه همیشه باید خودتان را برای ارائه خدمات بهتر بروز نگاه دارید.

آموزش به عنوان تکنسین رسانه چاپ صفحه در مورد چیست؟

دوره آموزشی به عنوان یک تکنسین رسانه برای چاپ صفحه سه سال طول می‌کشد و در طی آن همه چیزهایی را که بعداً برای کارفرمای خود نیاز خواهید داشت، آموزش می بینید. شما در این دوره با نحوه کار با متریال مختلف از جمله کاغذ، شیشه، سرامیک، منسوجات یا پلاستیک آشنا شده و می توانید روی آن ها عملیات چاپ را انجام دهید. در سال اول کارآموزی خود، در درجه اول نحوه برخورد با مشتریان را یاد خواهید گرفت. در آموزش به عنوان تکنسین رسانه برای چاپ صفحه، در سال دوم کارآموزی خود به جزئیات خواهید پرداخت. در اینجا می آموزید که کدام فرآیند برای کدام ماده بهتر است، چگونه امکانات تولید را راه اندازی کنید و از چه جوهرهای چاپی باید استفاده کنید. پس از تنظیم، شکل گیری و بررسی همه موارد، فرآیند چاپ می تواند آغاز شود. اما حتی در این صورت هم کار شما هنوز انجام نشده است. در آموزش به عنوان یک تکنسین رسانه برای چاپ صفحه، شما همچنین یاد می‌گیرید که مراقب فرآیند چاپ بوده و کیفیت آن را تضمین کنید. بسته به تمرکز شرکت شما، به عنوان مثال در صنعت شیشه و سرامیک یا تولید کننده مواد بسته بندی، می توانید از بین گزینه های مختلف یکی را انتخاب کنید که محتوای آنها بخشی از آموزش شما به عنوان یک فناور رسانه در چاپ صفحه باشد. این شامل، پردازش محصول، چاپ صفحه استاندارد شده یا چاپ روی صفحه چرخشی است.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • چاپ پد ،یک فرآیند چاپ گراور است که در آن جوهر چاپ با استفاده از یک پد الاستیک به زیرلایه منتقل می شود؟
 • چاپ روی صفحه یک فرآیند چاپ است که امکان چاپ بر روی مواد مختلف را فراهم می کند؟
 • چاپ روی صفحه اغلب به عنوان کپی از طریق چاپ نیز شناخته می شود؟
 • هنرمند مشهور پاپ اندی وارهول برای اکثر کارهایش از چاپ صفحه استفاده کرد؟
 

به چه مدارکی نیاز دارم؟

برای شرکت در این دوره باید ریاضیات خوبی داشته باشید. به علاوه ارائه مدرک دیپلم ضروری است.

شما باید یک تکنسین رسانه شوید اگر …

 • ریاضیات همیشه درس مورد علاقه شما بوده است.
 • شما یک وجه خلاقانه دارید و به جزئیات توجه می کنید.
 • بوی نامطبوع شما را آزار نمی دهد.

قطعاً نباید یک تکنسین رسانه شوید اگر…

 • شما نمی خواهید مسئولیت ماشین های بزرگ را بر عهده بگیرید.
 •  به رنگ آلرژی دارید.
 •  کار دستی هرگز یکی از علایق شما نبوده است.
 

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ عکاسی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ عکاسی

در آموزش تخصصی عکاسی، زمانی برای کسالت وجود ندارد. آموزش دوجانبه است، به این معنی که شما به مدرسه می روید و همچنین در شرکت کار عملی می کنید. شما می توانید بین عکاسی ها و فروشگاه ها و آتلیه ها یکی را انتخاب کنید. این آموزش سه سال طول می کشد و با امتحان نهایی شفاهی و کتبی پایان می یابد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ فناوری چاپ
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه

با انتخاب دوره تکنولوژی رسانه در چاپ صفحه می توانید به عنوان مشاور چاپ در بسیاری از صنایع استخدام شوید. از آنجایی که انواع صنایع نیاز به چنین متخصصی دارند، به همین دلیل حقوق شما می تواند بسیار عالی باشد و بسته صنعتی که مشغول می شوید، تغییر کند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ میلینر
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ میلینر

در دوره آوسبیلدونگ میلینر شما به یک متخصص طراحی کلاه تبدیل شده و می توانید در انواع مراسم های عمومی و اختصاصی طراحی کننده انواع کلاهای رسمی و غیررسمی شوید و درآمد خوبی را نیز بدست آورید.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp