آوسبیلدونگ فلزکار

Metallbauer/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

880

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه و شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3.5 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ فلزکار

ساخت و ساز فلزی شاخه ای از صنعت برخاسته از حرفه قفل سازی است که دارای سه جهت مختلف کاری با مهندس ساختمان، طراح فلز و سازنده خودروهای تجاری است. این نه تنها به این معنی است که با انتخاب برای آموزش به عنوان کارگر فلز، یک حرفه همه کاره را انتخاب کرده اید، بلکه باید در طول دوره آموزشی خود تصمیمات بیشتری بگیرید. امنیت شغلی  و حقوق می تواند عوامل مهمی در انتخاب رشته ها باشد. شما می توانید در ادامه پاسخ تمامی سوالات خود در رابطه با درآمد آوسبیلدونگ فلزکار بگیرید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

در حین آموزش به عنوان فلزکار چه درآمدی می توانم کسب می کنم؟

قبل از تصمیم گیری بین فناوری ساخت و ساز، طراحی فلزی و ساخت وسایل نقلیه تجاری، باید سه سال به آموزش بپردازید. این به طور متوسط ​​بین حداقل 585 تا 710 یورو به صورت ناخالص در ماه شروع می شود و سالانه با توجه به پیشرفت شما در آموزش افزایش می یابد. در سال دوم شما حداقل 690 تا 760 یورو و در سال سوم حداقل بین 790 تا 820 یورو به عنوان فلزکار درآمد دارید. در شش ماه آخر آموزش خود در سال چهارم آموزش حقوق کمی بالاتر به عنوان فلزکار دریافت خواهید کرد، یعنی حداقل 819 تا 880 یورو ناخالص در ماه می باشد. دلیل متفاوت بودن حقوق ها داشتن یا نداشتن قرارداد آوسبیلدونگ است که می تواند روی آن تاثیر بگذارد. اگر قرارداد نداشته باشید، حقوق شما ممکن است کمی کمتر باشد. با این حال، به عنوان یک قاعده، امروزه اکثر شرکت‌ها خود را بر روی قراردادهای دسته جمعی متمرکز می‌کنند، حتی اگر خودشان پیشنهادی نداشته باشند. اتفاقاً ممکن است این موضوع بر حقوق آینده شما نیز تأثیر بگذارد. حقوق شما تحت هیچ شرایطی نمی تواند کمتر از مقادیر تعیین شده باشد، زیرا حداقل دستمزد کارآموزان از اول ژانویه 2020 قابل اجرا است. با این حال، اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، قرارداد جمعی همیشه اعمال می شود واگر اینگونه نباشد حداقل دستمزد آوسبیلدونگ به شما پرداخت می شود. برای یک کارآموزی که توسط قانون صنایع دستی تنظیم می شود، این پاداش بد نیست، بلکه متوسط ​​است. البته این درآمد هنوز به اندازه ای نیست که فلزکار بتواند بدون حمایت مثلاً از والدینش زندگی مستقلی داشته باشد. بنابراین بهتر است در مورد گزینه های تامین مالی مانند کمک هزینه آموزش حرفه ای یا به اختصار BAB اطلاعاتی کسب کنید. این یارانه دولتی این امکان را فراهم می کند تا با جبران حقوق آموزشی کمتر، خرج زندگی خود را بپردازید. چند شرط برای برنامه وجود دارد، اما چیزی برای از دست دادن ندارید. آیا از کمک هزینه ای سود می برید که به شما یک آپارتمان کوچک و در نتیجه کمی استقلال به طور مستقیم در طول دوره کارآموزی خود به عنوان یک فلزکار می دهد؟

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ فلزکار

بعد از آموزش به عنوان کارگر فلز چه چیزی به دست خواهم آورد؟

پس از آموزش به عنوان کارگر فلز، دیگر به این حمایت وابسته نخواهید بود، زیرا اکنون اولین حقوق خود را به عنوان فلزکاردریافت خواهید کرد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، حقوق شما به این بستگی دارد که آیا شرکت شما به یک قرارداد جمعی متعهد است یا خیر، اما عوامل دیگری نیز می توانند بر حقوق آینده شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، مکان کسب و کار شما بسیار مهم است، اندازه کسب و کار و وضعیت اقتصادی فعلی آن نیز بسیار مهم است. برای فلزکاران، صرف نظر از تخصصشان، در سه سال اول استخدام، ماهیانه بین 1800 تا 2200 یورو درآمد دارند. درآمد شما در طول سال ها افزایش می یابد، پس ،از همه چیز در طول کار واقعی  بیشتراز قبل یاد خواهید گرفت و به مرور زمان می توانید وظایف چالش برانگیز و مسئولیت پذیرتری را بر عهده بگیرید. در بالاترین گروه های حقوقی، به عنوان سرکارگر، حتی می توانید به اوج حقوق بین 3800 تا 4200 یورو برسید. تا آن زمان باید تجربه زیادی کسب کرده باشید یا سال ها کار کرده باشید. برای اینکه به عنوان یک فلزکار سریعتر به دستمزد بالاتر برسید، باید به آموزش بیشتر فکر کنید. به عنوان سرکارگر، می توانید بین 2600 تا 3200 یورو در کمترین سطح حقوق، در قرارداد جمعی درآمد کسب کنید. تکنسین هم در این محدوده حقوقی است. اگر به آموزش بیشتر فکر می‌کنید، می‌توانید از مهارت‌های آموزشی بیشتر استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا ترجیح می‌دهید به‌عنوان یک کارشناس فلزکار یا به‌عنوان بخشی از یک تیم به‌عنوان تکنسین، مستقل‌تر و با مسئولیت‌پذیری در قبال دیگران به کار ادامه دهید. از نظر حقوق، هر دو قطعا ارزشش را دارند!

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ  فلزکار  وجود دارد؟

آموزش به عنوان فلزکار

در دوره کارآموزی به عنوان فلزکار، مراحل لازم برای پردازش فلزات را به گونه ای یاد می گیرید که بتوانید آنها را به اشیاء روزمره تبدیل کنید.

اقتصاددان / متخصص تجارت

به عنوان یک مدیر یا متخصص کسب و کار، می توانید بسیاری از مشاغل اداری را به عهده بگیرید، به این معنی که کمتر در سالن تولید کار خواهید کرد.

تکنسین

فلزکاران می توانند به عنوان تکنسین در دوره های منظم بین 2 سال (تمام وقت) یا 3-4 سال (پاره وقت) به آموزش خود ادامه دهند،سپس علاوه بر تجارت مستقیم، در برنامه ریزی، تضمین کیفیت و آموزش نیز مشارکت داشته باشند.

دوره های آموزشی

صنعت شما هرگز از توسعه باز نمی ایستد. برای پیشرفت بیشتر در حرفه خود تلاش کنید و آموزش ببینید. در اتاق صنایع دستی و شرکت شما در مورد دوره ها و آموزش های بیشتر به شما اطلاع خواهند داد.

کارشناسی ارشد

پس از آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک فلزکار چیره دست، می توانید خودتان کارآموزان را آموزش دهید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

استقلال

با داشتن گواهینامه استادکار می توانید کسب و کارتان را راه اندازی نمایید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

 

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ  فلزکار  وجود دارد؟

 • مطالعه نقشه های فنی.
 •  محاسبه مساحت ها و حجم هابه صورت دقیق.
 •  شکل دهی و طراحی فلزات.
 •  نحوه اتصال درست قطعات فلزی.
 •  مراقبت از اجسام فلزی و حتی در صورت لزوم نحوه اصلاح یا تعمیر آنها.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
–          یورو 819 790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک دقیق شکل دهنده فلزی لوله کش
1500 یورو 1500 یورو 2000 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
2800 یورو 2700 یورو 2800 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
آوسبیلدونگ فلزکار GEISE Elektrotechnik GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2023 Marsberg  
آوسبیلدونگ فلزکار Brügge GmbH & Co. KG group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Harsewinkel  
آوسبیلدونگ فلزکار Leadec  group of companies خانم / آقا 01.09.2022 Garbsen  
 

معرفی دوره آوسبیلدونگ فلزکار

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که نرده ها ، لوله های تهویه یا دستگیره درها از کجا می آیند؟ یا چه کسی بدنه ماشین را می سازد؟ همه این چیزها و موارد دیگرتوسط فلزکاران ماهر ساخته می شوند.

کارآموزی به عنوان یک فلزکار چگونه کار می کند؟

دوره کارآموزی به عنوان فلزکار 3 سال و نیم طول می کشد و به صورت کارآموزی دوگانه طراحی شده است. این بدان معنی است که در حالی که شما آموزش می بینید، چندین روز در هفته در شرکت کار خواهید کرد و در روزهای دیگر در مدرسه فنی حرفه ای مشغول آموزش خواهید بود و موضوعات خاصی را به صورت تئوری مرور خواهید کرد. علاوه بر این، در سال سوم کارآموزی خود باید یکی از سه تخصص را انتخاب کنید و بنابراین راه خود را به یک حوزه خاص از فعالیت باز کنید: ساخت وسایل نقلیه تجاری، طراحی فلزی یا فناوری ساخت.

به عنوان یک فلزکار در دوره کارآموزی چه می کنید؟

فلزکاران آموزش دیده در زمینه تکنولوژی ساخت و ساز، سازه های فلزی را در هر نوع و اندازه تولید می کنند. قاب پنجره، نرده یا محفظه لامپ های خیابانی: فلزکار چنین چیزهایی را به طور مستقل برش داده و به هم جوش می دهد. شما همچنین گاهی اوقات مستقیماً با مشتری سروکار دارید یا در طول مدت کار به سرپرست گزارش می دهید. طراح فلز، باید خلاقیت بیشتری داشته باشد؛ زیرا قرار است به تولید اقلام تزئینی تر بپردازد. به عنوان یک فلزکار، می توانید به طور خاص در ساخت وسایل نقلیه تجاری نیز تخصص داشته باشید. در اینجا شما چارچوب، بدنه، شاسی و روبنای وسایل نقلیه را برای وسایل نقلیه تجاری و ماشین‌هایی که برای مثال در کشاورزی استفاده می‌شوند، تولید می‌کنید. به محض مونتاژ قطعات، به عنوان یک کارگر فلزکار متخصص در ساخت وسایل نقلیه تجاری، انجام کلیه تاسیسات برقی نیز بر عهده شماست. به عنوان مثال، سیستم های ترمز و سیستم های خنک کننده از جمله این موارد هستند و پس از اتمام کار، دوباره بررسی می کنید که آیا همه چیز به درستی کار می کند یا خیر. آیا درها به راحتی باز می شوند؟ آیا سیستم خنک کننده کار می کند؟

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

آیا قبلاً می دانستید که:

 • ساخت و ساز فلزی یکی از قدیمی ترین صنایع دستی است؟ اولین صنف آهنگران کوچک در قرن چهاردهم تأسیس شد.
 • در نوردراین وستفالن، اکثر کارآموزان در آلمان آموزش خود را به عنوان فلزکار تکمیل می کنند (5259 کارآموز در سال 2011 وجود داشت)، اما در هامبورگ فقط مقدار کمی از افراد (213 کارآموز)این کار را به اتمام می رسانند؟
 •  چشم انداز شغلی بسیار خوب و عالی برای کارگر فلز وجود دارد؟
 • سه چهارم کل عناصر شیمیایی فلز هستند؟

شما باید یک فلزکار شوید اگر:

 •      شما انسان فعال و پرانرژی هستید.
 •      شما کلاس فنی را دوست دارید، اما از کار کردن با چوب و پلاستیک خسته شده اید.

قطعاً نباید یک فلزکار شوید اگر:

 •     از قضیه فیثاغورث چیزی متوجه  نمی شوید.
 •      شما ترجیح می دهید با چوب کار کنید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp