آوسبیلدونگ تکنسین معدن

Bergbautechnologe/-technologin

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

700

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2868

پیش نیاز:

گواهی پایان تحصیلات متوسطه

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

کاربردی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

در سال اول آموزش باید به نکات زیادی توجه کنید، زیرا بی دقتی می تواند عواقب ناگواری در صنعت معدن داشته باشد. ابتدا یاد می گیرید که با چه موادی سروکار دارید و انواع سیستم های ماشینی را خواهید شناخت. از آنجایی که در ابتدا باید دانش کسب کنید و کمتر کار کنید، حقوق شما به عنوان یک تکنسین معدن در سال اول کارآموزی حدود 660 تا 680 یورو است. با گذشت زمان، با این حال، می توانید بیشتر درگیر شوید و حتی باماشین ها کار کنید. تلاش بسیار با حقوق آموزشی در حدود 740 تا 760 یورو در سال دوم کارآموزی حقوق دریافت خواهید کرد. در سال آخر شما تقریباً یک تکنسین ساخت و ساز تمام عیار هستید. شما می دانید که چگونه یک معدن را بررسی  و از آن نگهداری کنید. همچنین می توانید یک سیستم تهویه مناسب در زیر زمین تهیه کنید. یکی دیگر از آوسبیلدونگ های مرتبط با این رشته، آوسبیلدونگ کارگر عمران است. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

به عنوان یک جوان حرفه ای، حقوق تکنسین معدن شما حداکثر 1935 یورو است. اما این تازه شروع است و بسته به جایی که در آن کار می کنید، هیچ چیز مانع از فرصت های پیشرفت مالی شما نخواهند شد. زیرا درآمد شما به عنوان یک تکنسین ساخت و ساز مجرب می تواند تا 3800 یورو افزایش پیدا کند. صلاحیت های اضافی نیز به شما کمک می کند تا حقوق خود را افزایش دهید.

از سال 2015، حداقل دستمزد قانونی 8.50 یورو در ساعت در سراسر آلمان اعمال شده است. برای حرفه های معدن، این مبلغ نیز می تواند بسیار بیشتر باشد، یعنی اگر در یک شرکت معدنکاری خاص کار کنید. شرکت های تخصصی معدن شامل شرکت هایی هستند که به طور انحصاری فعالیت های معدنی را انجام می دهند. حداقل دستمزد 11.92 یورو در ساعت برای کارکنان معدن اعمال می شود و با کمی تجربه حرفه ای این مبلغ می تواند به سرعت به 13.24 یورو تبدیل شود. اما همانطور که گفته شد این حداقل دستمزد است، بنابراین می توانید درآمد بیشتری نیز داشته باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه فرصت های تحصیلی و آموزشی بیشتری برای شما در این شغل وجود دارد؟

آموزش به عنوان تکنسین معدن

پس از سه سال تلاش و مطالعه، دوره کارآموزی شما کم کم به پایان می رسد. اکنون می توانید رسماً خود را یک تکنسین معدن بنامید.

تکنسین معدن متخصص در مهندسی عمران

حتی در طول دوره آموزشی خود به عنوان تکنسین معدن، می توانید در زمینه مهندسی عمران تخصص داشته باشید. در اینجا شما تمام فعالیت های معدن را یاد خواهید گرفت. این بدان معناست که شما همه چیزهایی را که در آموزش یاد می گیرید تا یک تکنسین معدن شوید را کمی بیشتر یاد می گیرید. در نهایت مهندسی عمران در اینجا تخصص شماست. آموزش شما بر حفاری، انفجار و ایمن سازی و گسترش محل کار در زیر زمین متمرکز است. علاوه بر این، بخشی از آموزش شما در مهندسی عمران این است که یاد می گیرید به طور حرفه ای مواد خاصی مانند سنگ های نمک را حذف کنید.

تکنسین معدن متخصص در فناوری حفاری عمیق

در طول دوره کارآموزی خود می توانید در فناوری حفاری عمیق نیز تخصص داشته باشید. در این حرفه شما به کاوشگر اعماق تبدیل خواهید شد. ابتدا یاد می گیرید که از کدام تکنیک های حفاری می توان برای کشف مسیرهای زیرزمینی جدید استفاده کرد و سپس آنها را عملی کنید. شما پیش فرض های اکتشافی را تنظیم می کنید، که سپس از آنها نمونه برداری کنید. شما به عنوان یک تکنسین معدنی متخصص در فناوری حفاری عمیق، از یک سو مسئول راه اندازی دکل های حفاری هستید. از سوی دیگر، وظایف شما شامل خدمات و تعمیر و نگهداری دکل های حفاری است.

صلاحیت های اضافی

اگر هنوز بعد از آموزش در زمینه ماشین آلات ساختمانی یا فناوری معدن به اندازه کافی به دانش مورد نیاز نرسیده اید، می توانید دانش خود را با صلاحیت های اضافی گسترش دهید. خواه تعمیر و نگهداری یا ساخت و ساز سنگ، آموزش های بیشتری را در هر زمینه ای خواهید یافت.

تکنسین متخصص در فناوری حفاری

کارآموزی در همه بخش ها خوب است، اما به هیچ وجه پایان کار حرفه ای شما نیست. اگر از شغل تکنسین معدن انتظار بیشتری دارید، پس از آموزش و با تجربه حرفه ای می توانید به یک تکنسین در زمینه فناوری حفاری تبدیل شوید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

  • مواد اولیه را به راحتی تشخیص دهید.
  •  هر تکنیک حفاری را به خوبی انجام دهید.
  •  دستورالعمل های حفاظتی را طوری تعیین کنید که انگار شما افسر امنیتی هستید.
  • دانش زمین شناسی خود را به رخ بکشید.

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
800 یورو 740 یورو 660 یورو

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
بازرس مصالح ساختمانی اپراتور ماشین و سیستم راه ساز
1935 یورو 1935 یورو 1935 یورو 1935 یورو مینیمم حقوق
3800 یورو 3800 یورو 3800 یورو 3800 یورو ماکزیمم حقوق

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
تکنسین معدن متخصص در مهندسی عمران Südwestdeutsche Salzwerke AG نامشخص 09/01/2022 Heilbornn انتهای فایل

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

قبل از شروع آموزش خود به عنوان یک تکنسین معدن، ابتدا باید یک حوزه تخصص را انتخاب کنید. شما می توانید بین مهندسی عمران و فناوری حفاری عمیق یکی را انتخاب کنید. در زمینه فناوری حفاری عمیق، شما به سادگی از معادن مراقبت می کنید، در حالی که در مهندسی عمران توجه شما معطوف به پردازش و ساختن این معادن است. حوزه مسئولیت شما از کار عملی گرفته تا مهارت های فناوری اطلاعات و آمادگی تئوری متغیر است. برای شما، عبارت “کوه های متحرک” معنای کاملاً جدیدی پیدا می کند. زیرا در آموزش تبدیل شدن به یک تکنسین معدن همه چیز را در مورد کوه ها، گودال ها و مواد اولیه را خواهید آموخت.

شما نه تنها آموزش میبینید که با چه ماشین هایی کار می کنید، بلکه مهمتر از همه باید بتوانید از وسایل حمل و نقل نیز استفاده کنید. تا آنجا که به ماینینگ مربوط می شود، این وظیفه شماست که آن را انجام دهید، ایمن کنید و ایمن نگه دارید. شما همچنین باید به همان اندازه در کار با دستگاه های فنی مهارت داشته باشید، به عنوان مثال در مورد روش های اندازه گیری. همه چیز باید با کوچکترین جزئیات برنامه ریزی و اندازه گیری شود، زیرا در شرایط کاری خود ترجیح می دهید هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید.

آموزش برای تبدیل شدن به یک تکنسین معدن به دو صورت است. این بدان معناست که شما با برنامه خاصی از شرکت و مدرسه بازدید می کنید. محل کار آینده شما شرکت هایی در زمینه استخراج مواد خام خواهند بود. شرکت هایی که بر روی استخراج زغال سنگ سخت، استخراج سنگ معدن یا موارد مشابه تمرکز دارند نیز ممکن است مورد علاقه شما باشند.

برای اینکه هیچ مانعی بر سر راه خود قرار ندهید، باید برای آموزش به عنوان تکنسین معدن با گواهی پایان دوره متوسطه اقدام کنید. پس از آن شما با تمام قطعات آشنا می شوید، می دانید که کدام دستگاه برای چه منظوری در آنجا وجود دارد و “اول ایمنی” برای شما به یک قانون ثابت تبدیل می شود. شرایط زمین شناسی برای شما مشکلی ندارد و استخراج مواد اولیه نیز موضوعی است که می توانید با آن کاری انجام دهید.

برای اینکه دوره کارآموزی شما به رکود تبدیل نشود، باید از قبل در نظر بگیرید که آیا واقعا برای این حرفه مناسب هستید یا خیر. شما همچنین در زیر زمین، در دمای بالا یا پایین، در مکان های مرطوب و پر س

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط :

شما باید یک تکنسین معدن شوید اگر …

  • کار زیرزمینی برای شما مشکلی ندارد.
  • شما به مواد زمین شناسی علاقه مند هستید.
  • شرایط کاری غیرعادی شما را نمی ترساند.

قطعاً نباید یک تکنسین معدن شوید اگر …

  • شما نگران کار در فضای باز هستید.
  • ماشین های بزرگ شما را می ترسانند.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp