آوسبیلدونگ میلینر

Modist/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

930

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ میلینر

آوسبیلدونگ میلینر موضوع مورد بحث ما در این مطلب است که شما در آن به یک متخصص طراحی کلاه تبدیل خواهید شد.کلاه جزئی جدا ناپذیر از استایل روزانه بسیاری از افراد است که شما می توانید با به دست آوردن مهارت در طراحی کلاه از آن درآمد خوبی را نیز داشته باشید. شما با انتخاب دوره های میلینر می توانید درآمد خوبی از آن بدست آورید و همچنین به هنرمندی تمام عیار تبدیل شوید. اما اینکه آیا می‌توانید همه خواسته‌هایتان را به یکباره برآورده کنید یا باید چند ماه برای آن پس‌انداز کنید بستگی به میزان درآمد آموزشی شما دارد و این دقیقاً همان چیزی است که ما می‌توانیم به شما بگوییم. ما همچنین اطلاعاتی در مورد حقوق بعدی شما به عنوان میلینر در اختیار تان قرار خواهیم داد.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

در طول دوره کارآموزی خود به عنوان یک میلینر چه درآمدی کسب می کنم؟

در دوره کارآموزی خود به عنوان یک میلینر، شما باید طرح ها را ایجاد کنید، الگوها را پیاده سازی کنید، در حین تولید حساسیت نشان دهید و سپس چند تزئین زیبا اضافه کنید. قبل از اینکه بتوانید به همه اینها کاملاً مسلط شوید و خود را متخصص کلاه بنامید، در سال اول آموزش به آرامی با این هنر آشنا خواهید شد. در این مرحله شما بین 585 تا 755 یورو درآمد ناخالص در ماه دارید. در سال دوم کارآموزی خود، نگاه دقیق تری به فرم های فرعی می اندازید و می توانید اجازه دهید هر کلاه قدیمی با شکوه جدیدی بدرخشد. تلاش بسیار با 690 تا 815 یورو به طور ناخالص پاداش داده می شود. اگر هنوز کسی شما را در سال سوم کارآموزی مبتدی خطاب کند، این به منزله توهین است. زیرا اکنون شما  مهارت زیادی دارید و وجود شما برای شرکت مهم است – که به طور کامل افزایش حقوق را توجیه می کند. در آخرین سال آموزش خود، می توانید حداقل 790 یورو و حداکثر 930 یورو ناخالص در ماه دریافت کنید. حقوق میلینر حداقل دستمزد کارآموز است که در سال 2020 معرفی شد و در سال های بعد افزایش یافت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

این محدوده‌های حقوق به این دلیل به وجود می‌آیند که درآمد شما، چه در طول آموزش و چه پس از آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، بزرگی  شرکت: در یک شرکت 100 نفره، معمولا درآمد شما بیشتر از یک شرکت کوچک با پنج نفر است. با این حال، مهمتر از همه، قراردادهای جمعی تعیین کننده هستند: اگر شرکت شما به یک قرارداد جمعی متعهد است، اغلب می توانید انتظار درآمد بهتری نسبت به شرکتی داشته باشید که نیازی به رعایت چنین مشخصاتی ندارد. با این حال، چیزی به نام قرارداد جمعی وجود ندارد. بسته به صنعت و ایالتی که در آن به عنوان میلینر در آن مشغول به کار هستید، یک قرارداد جمعی متفاوت برای شما اعمال می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ میلینر

بعد از دوره کارآموزی به عنوان یک میلینر چه درآمدی خواهم داشت؟

به عنوان مثال، می توانید به عنوان یک میلینر در یک تئاتر ایالتی یا شهری شروع کنید، جایی که قرارداد جمعی برای خدمات عمومی در انتظار شما است، یا در صنعت پوشاک کار می کنید، جایی که قراردادهای جمعی دیگر اعمال می شود. در مورد قراردادهای جمعی در بخش دولتی، گروه های به اصطلاح پرداخت، از E1 تا E15 وجود دارد. هر یک از این گروه ها نیز به حداکثر شش سطح تجربه تقسیم می شوند. به عنوان یک میلینر، شما پس از سه سال آموزش حرفه ای در گروه حقوق E7 شروع می کنید و در سطح یک تجربه هستید. در این برهه از زمان شما از حدود 2300 یورو ناخالص در ماه خوشحال هستید. شما به‌طور خودکار با سال‌های خدمت به سطوح بالا می‌روید، اما فقط می‌توانید به گروه حقوق بعدی ارتقا پیدا کنید. پس از 15 سال، شما به سطح شش گروه حقوق E7 خواهید رسید و ماهیانه کمتر از 3000 یورو درآمد خواهید داشت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

اگر شغلی در صنعت پوشاک دارید، طبق قرارداد جمعی برای صنعت پوشاک در نوردراین-وستفالن یا برای صنعت پوشاک در وستفالن-لیپ، در نوردراین-وستفالن حقوق دریافت خواهید کرد. در این مورد نیز موارد زیر صدق می کند: هر چه سال ها بیشتر بگذرد، حقوق شما بیشتر می شود. از سال 2016، به عنوان یک شروع کار در نوردراین-وستفالن، طبق هر دو قرارداد جمعی، حقوق ناخالص حدود 2000 یورو در ماه دریافت خواهید کرد. از سال پنجم در حال حاضر 2600 یورو ناخالص است. چیزی که نباید فراموش کنید بیمه و مالیات است که از حقوق ناخالص شما کسر می شود. پرداخت خالص همان چیزی است که در پایان ماه به حساب شما واریز می شود.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از: آوسبیلدونگ عکاسی آوسبیلدونگ آرایشگری آوسبیلدونگ طراح پارچه

مسیر شغلی (مفصل)

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما آوسبیلدونگ  میلینر  وجود دارد؟

آموزش به عنوان میلینر: شما می برید، می دوزید، طراحی می کنید – و یک پارچه ساده را به یک  کلاه چشم نواز واقعی تبدیل می کنید. هنگامی که امتحان نهایی خود را قبول شدید، زمان آن فرا رسیده است: شما یک کارآموز آموزش دیده هستید و هرگز دوباره به مدرسه نخواهید رفت. اگر تصمیم به انجام آموزش های بیشتر دارید، هنوز چند مرحله یادگیری دارید که می توانید در آن شرکت کنید. اما تلاش ارزشش را دارد، زیرا با دوره های آموزشی مختلف می توانید از نظر شغلی یک قدم جلوتر بروید، آینده شغلی خود را بهبود بخشید

کارشناسی ارشد در تجارت میلینر: با آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک استادکار، مهارت های خود را با تکمیلی را آموزش می بینید ، به عنوان مثال شما طراحی های جدید را یاد میگیرید. علاوه بر این، شما کلاه خود را با مواد اولیه ای که تحویل می گیرید، می سازید و همچنین نگاه دقیق تری به لباس های سنتی می اندازید. جدای از آن، اصول مدیریت بازرگانی آموزش داده می شود و نحوه برنامه ریزی و نظارت بر فرآیندهای کاری را یاد می گیرید. زیرا غیرمعمول نیست که شما به عنوان سرکارگر مسئولیت پرسنلی را بر عهده بگیرید که باید وظایفی را انجام دهند. به خصوص اگر کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید. اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، حداقل دو سال می گذرد – اگر این آموزش تمام وقت را انجام دهید، به این مدت زمان نیاز دارید. شما باید حدود سه تا چهار سال برای کار پاره وقت برنامه ریزی کنید. استادکار نه تنها زمان، بلکه هزینه نیز دارد: شما اغلب باید حدود 3000 یورو برای آموزش بیشتر برنامه ریزی کنید. همچنین پس از مدرک کارشناسی ارشد حقوق بهتری دریافت خواهید کرد و مسئولیت حرفه ای بیشتری را به عهده خواهید گرفت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

تکنسین لباس: برای تبدیل شدن به یک تکنسین فناوری لباس، باید یک دوره کارآموزی در بخش پوشاک را گذرانده باشید و حداقل یک سال این حرفه را انجام داده باشید. سپس برای این آموزش بیشتر به دو سال تمام وقت و سه تا چهار سال پاره وقت دیگر نیاز خواهید داشت. شما همچنین باید چند هزار یورو آماده داشته باشید، زیرا پیشنهادات آموزشی پیشرفته معمولاً هزینه دارد – اما تلاش  برای آن ارزش دارد. زیرا پس از قبولی در آزمون تکنسین، نه تنها می توانید حقوق بالاتری را مطالبه کنید، بلکه می توانید به زمینه های کاملاً متفاوتی نیز بپردازید. شما به عنوان یک تکنسین فناوری لباس، مطمئن می شوید که هیچ مشکلی در تولید پیش نمی آید و تمام نکات رعایت می شود. علاوه بر این، مراحل کار را زیر نظر می گیرید، الگوها را روی رایانه آماده می کنید و بررسی می کنید که آیا محصول نهایی بدون خطا است یا خیر. اغلب شما در یک شرکت در صنعت کار خواهید کرد که مقادیر زیادی لباس – به عنوان مثال کلاه تولید می کند.

رشته طراحی مد: کلاه حصیری، کابویی یا کلوش – شما بدون هیچ مشکلی به کار روزانه خود به عنوان یک میلینر تسلط دارید و همچنین درخواست های مشتری را با مهارت کامل اجرا می کنید. اما با گذشت زمان از طراحی طرح های خود لذت بیشتری می برید و از آزمایش رنگ ها و مواد بسیار خوشحال هستید؟ سپس باید به فکر مطالعه در زمینه طراحی مد باشید. تجربه عملی که در طول آموزش به دست آورده اید در موضوعاتی مانند اصول طراحی یا دراپ به شما کمک می کند. در غیر این صورت، موارد جدید زیادی مانند ارائه مد فنی یا بازاریابی در دستور کار قرار دارد. برای پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی، به دیپلم دبیرستان (فنی) یا مدرک حرفه ای همراه با چندین سال تجربه حرفه ای نیاز دارید. شما باید شرایط دقیق پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود را بیابید، زیرا این شرایط می تواند بسیار متفاوت باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید … (لیست)

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ میلینر  وجود دارد؟
 • هر کلاه را به شکل مناسبی درآورید.
 •  کلاه های مشابه بسازید.
 •  کلاه را از متریال های متفاوت بسازید.
 • با طراحی خود کلاه ها را به یک جاذبه در خیابان تبدیل کنید.
 •  هر مدل کلاه را از دور نام ببرید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
930-790 یورو 815-690 یورو 755-585 یورو
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
تغییرات خیاط طراح  مد خیاط
1700 یورو 1470 یورو 1470 یورو 1470 یورو مینیمم حقوق
2000 یورو 2100 یورو 2100 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
آوسبیلدونگ میلینر Württembergische Staatstheater Stuttgart group of companies خانم / آقا 12.09.2022 Stuttgart
آوسبیلدونگ میلینر group of companies خانم / آقا
آوسبیلدونگ میلینر group of companies خانم / آقا

معرفی دوره آوسبیلدونگ

 • آوسبیلدونگ میلینر
 • میلینر

داستان موفقیت کوکو شانل با اولین فروشگاه او  با یک آتلیه کلاه آغاز شد. او در آنجا کلاه های مد روزی طراحی کرد که برای آن زمان به طور غیرعادی ساده بودند و حتی آن را به مجلات مد متعددی تبدیل کردند. با کارآموزی به عنوان یک میلینر، می توانید از آنها الگو بگیرید و کار خود را با کلاه هایی که خودتان طراحی کرده اید شروع کنید. این واقعیت که شما سرپوش های مختلف را به شیوه ای آگاهانه از مد ایجاد می کنید، تنها یک جنبه از کار شما است. شما همچنین با دست کلاه می سازید و سپس شروع به طراحی می کنید. به این ترتیب شما موفق می شوید هر کلاهی را به یک وسیله چشم نواز تبدیل کنید. و چه کسی می داند: شاید شما نیز روزی به چهره ای شناخته شده در این صنعت تبدیل شوید،

در تمرین به عنوان میلینر چه کار می کنید؟

در حالی که دیگران به سادگی یک کلاه نمدی از فروشگاه لباس مورد علاقه خود می خرند، شما می توانید کلاه ایده آل خود را بسازید. شما دقیقاً یاد خواهید گرفت که چگونه این کار را در آموزش دوگانه خود به عنوان یک میلیر انجام دهد. از اولین پیش نویس تا تولید دقیق تا طراحی اصلی کلاه تمام شده – شما در هر مرحله شرکت می کنید و با هر سال آموزش مهارت های حرفه ای خود را بهبود می بخشید. با نگاهی به طرح خود یا الگوی ارائه شده، دست به کار می شوید. ابتدا با کلاه خام کار می کنید،  به عنوان مثال می توان آن را از نمد بسازید . حالا این شما هستید که باید به این کلاه خام ظاهری زیبا  بدهید. علاوه بر این، نمد باید به اندازه کافی قوی باشد که در برابر هر گونه آب و هوا مقاومت کند. برای این کار از مواد سفت کننده مانند نشاسته و مقدار زیادی بخار داغ استفاده می کنید. به این ترتیب شکل مناسبی به آن می دهید. بعد از یک شب در اتاق خشک کن، کلاهی که در دستان شماست دقیقاً شبیه طرح است.

در این کار گاهی دست به نخ و سوزن می زنید و کارهای پایانی را با دست انجام می دهید. آخرین مرحله در تولید کلاه طراحی است: گل، روبان مخملی یا حتی زیپ – راه های بی شماری برای تبدیل کلاه به یک وسیله چشم نواز شیک وجود دارد. حتی اتفاق می افتد که میلینرها درخواست های مشتری را اجرا می کنند، به عنوان مثال برای یک موقعیت بسیار خاص مانند عروسی. اگر شرکت شما اتاق فروش دارد، گاهی اوقات نه تنها پشت صندوق می ایستید، بلکه به مشتریان در مورد مدل های جدید و روندهای فعلی، مشاوره می دهید. شما این کار را برای مثال در یک تجارت صنایع دستی در مغازه کلاه فروشی انجام می دهید. همچنین می توانید در شرکت های صنعتی که به صورت سری کلاه تولید می کنند، جای خالی پیدا کنید. حتی در اپراها، در تئاترهای بزرگ یا در استودیوهای فیلم، شما به عنوان یک میلینر آموزش خواهید دید، بالاخره برخی از لباس ها فقط با کلاه مناسب شیک دیده می شوند. به هر حال، نباید تعجب کنید که گاهی اوقات شما را کلاهدار می نامند. اما این عنوان شغلی رسمی نیست.

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

کارآموزی به عنوان میلینر چگونه کار می کند؟

آموزش تبدیل شدن به میلینر سه سال طول می کشد و دوگانه است. این بدان معنی است که شما به طور متناوب بین شرکت و مدرسه حرفه ای شرکت می کنید. با این حال، مدارس حرفه ای زیادی وجود ندارد که این هنر سنتی را آموزش دهند. بنابراین، دروس اغلب به صورت بلوک ارائه می شود. این بدان معنی است که شما چندین هفته در یک زمان – چندین بار در سال – در مدرسه حرفه ای شرکت می کنید. به عنوان مثال، در جنوب آلمان، مقرر شده است که همه کارآموزان برای چند هفته در مونیخ ملاقات کنند. در نوردراین-وستفالن، اسن به محل ملاقات همه میلینرهای آینده تبدیل می شود. محل اقامت در نزدیکی مدرسه ارائه می شود. سپس می توانید در اوقات فراغت خود بر روی موضوع تمرکز کنید: موضوعاتی مانند برنامه ریزی مدل یا طراحی و ساخت در انتظار شما هستند. در آنجا، از جمله موارد دیگر، نحوه برش صحیح مواد و ایجاد کلاه های خارق العاده را یاد خواهید گرفت. آموزش عمومی نیز مورد غفلت قرار نمی گیرد، زیرا دروسی مانند مطالعات اجتماعی، علوم دینی یا آلمانی نیز در جدول زمانی قرار دارد.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • گرانترین کلاه جهان با الماس ست شده و 2.1 میلیون یورو قیمت دارد؟
 • کلاهک‌دار دیوانه از آلیس در سرزمین عجایب قرار بود نماینده کلاه‌بازان قرن هجدهم باشد
 • سومبررو مکزیکی قرار است برای کل بدن محافظت در برابر آفتاب باشد و به همین دلیل است که سایز آن  بزرگ است؟
 • یک حزب سوئدی به نام کلاه در قرن 19 وجود داشت؟ در این مرحله، کلاه های مردانه خاصی نشانه ای از موضع گیری سیاسی تلقی می شد.

به چه مدارکی نیاز دارم؟

در تمرینات خود به عنوان میلینر باید بسیار مراقب باشید، برای شما غیرمعمول نیست که به سرعت تاول های سوختگی روی دستان خود ایجاد کنید. با این حال، این هیچ ربطی به عدم مهارت ندارد، بلکه می تواند به عنوان یک خطر شغلی در نظر گرفته شود. زیرا کلاه های شما فقط با مهارت های دستی به شکلی که تصور می کنید ظاهر می شوند. روش های کاری دقیق نیز مورد نیاز است. چه در حال بریدن ضایعات یا بستن پاپیون روی کلاه حصیری ، فاصله یکسان و برش تمیز ضروری است. درنهایت، شما نیاز به استعدادی برای مد دارید تا به عنوان یک میلینر تمرین کنید. شاید شما این کار را مانند کوکو شانل انجام دهید و با خلاقیت های خود روندهای کاملاً جدیدی ایجاد کنید.

شما باید یک میلینر شوید اگر …

 • شما نمی توانید دست خود را از جعبه خیاطی خود دور کنید.
 • یک محصول خودساخته شما را سرشار از غرور می کند.
 • شما شب ها نمی توانید به دلیل ایده های طراحی در ذهنتان بخوابید.

قطعاً نباید یک میلینر شوید اگر …

 •  ترجیح می دهید به جای پشت چرخ خیاطی، پشت کامپیوتر بنشینید.
 •  یک تاول کوچک سوختگی باعث می شود که اشک بریزید.
 •  شما نمی توانید از روی الگو ها برش دهید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ کارمند رسانه
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارمند رسانه

نظارت بر نویسندگان، توسعه اقدامات تبلیغاتی و فروش تبلیغات، وظایف فروشندگان رسانه می باشد. امروزه صنعت رسانه در حال رونق است و افرادی که به این حوزه وارد می شوند می توانند آینده کاری بسیار خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ ساعت سازی
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ ساعت سازی

ساعت سازان عشق به جزئیات در خون خود دارند. ساخت، بررسی و تعمیر ساعت‌ها کارهای روزانه‌ای است که باید بر آن مسلط شد. اما قبل از اینکه واقعاً به عنوان یک ساعت ساز در شغل رویایی خود شروع کنید، احتمالاً می خواهید بدانید که نه تنها به عنوان ساعت ساز چه کار می کنید، بلکه همچنین می خواهید بدانید که به عنوان ساعت ساز چه درآمدی دارید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ طراحی داخلی خودرو
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح داخلی خودرو

تخصص و مهارت شما در صنعت خودرو استفاده می شود. اما شرکت هایی که هواپیما، قطار یا کشتی می سازند نیز می توانند برای شما مناسب باشند. همچنین امکان کار در یک تجارت کوچک، به عنوان مثال در یک مغازه اثاثیه یا لوازم داخلی خودرو وجود دارد.

مطالعه بیشتر...
GreatPastryChef
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ شیرینی پزی

در دوره آوسبیلدونگ شیرینی پزی افراد برای پخت انواع مختلف نان و شیرینی آموزش خواهند دید و بیشتر به فعالیت هایی همچون دیزاین و تزیین محصولات قنادی به کار گرفته می شوند.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp