آوسبیلدونگ سازنده مدل فنی

حقوق افراد در دوره کارآموزی

شما به عنوان یک مدل ساز فنی، طرح ها را زنده می کنید و پایه و اساس تولید را می گذارید. کاردستی به اندازه تخیل فضایی خوب مهم است. اگر هر دو را با خود بیاورید، تصمیم برای این حرفه کمی نزدیکتر است. اما به همان اندازه که لذت بردن از شغلتان مهم است، حقوقی است که به عنوان یک سازنده مدل فنی دریافت می کنید. از این گذشته، قبوض زیادی وجود دارد که باید در پایان ماه پرداخت شود. با ما خواهید فهمید که حرفه مدل ساز فنی از نظر دستمزد چه چیزی را ارائه می دهد.

لینک مرتبط: همه چیز درباره ویزا آوسبیلدونگ آلمان

یک سازنده مدل فنی در طول دوره کارآموزی چه درآمدی دارد؟

حتی در طول آموزش به عنوان سازنده مدل فنی، میانگین حقوق قابل توجه است. شما می توانید در سال اول بین 830 تا 930 یورو درآمد ناخالص داشته باشید. با هر سال شما چیزهای زیادی یاد گرفته اید و می توانید کارهای سخت تری را انجام دهید. این با افزایش حقوق پاداش داده می شود. در سال دوم کارآموزی بین 910 تا 980 یورو و در سال سوم بین 970 تا 1060 یورو دریافت خواهید کرد. برخی از کارآموزان ساخت و ساز مدل فنی در سال چهارم خود تا 1120 یورو ناخالص در ماه حقوق دریافت می کنند. البته دستمزدها می تواند از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت باشد.

لینک مرتبط: مصاحبه کاری در آلمان چگونه است؟

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

من به عنوان یک سازنده مدل فنی بعد از دوره کارآموزی چه چیزی می توانم کسب کنم؟

بعد از کارآموزی خیلی چیزها برای شما تغییر خواهد کرد. اکنون حقوق کامل و حوزه مسئولیت خود را دریافت خواهید کرد. حقوق اولیه یکسان نیست و بسته به شرکت، تمرکز و حوزه مسئولیت می تواند متفاوت باشد. حد پایین تر حدود 1700 یورو ناخالص است، اما هنگام شروع یک شغل تا 2200 یورو ناخالص در ماه نیز امکان پذیر است. در طول سال ها، حقوق تا 3000 یورو برای سازندگان مدل فنی واقعی است.

به طور کلی، حرفه مدل ساز فنی یکی از مشاغلی است که در آن سخت کوشی به معنای واقعی کلمه جواب می دهد، زیرا شما می توانید حقوق خود را در درجه اول با شرکت در آموزش های بیشتر افزایش دهید. بنابراین بسیاری از سازندگان مدل های فنی، آموزش های بیشتر را برای تبدیل شدن به یک تکنسین یا استادکار ترجیح می دهند. هر دو دوره آموزشی شما را با موقعیت های مدیریتی آشنا می کند. سپس می‌توانید پروژه‌ها را رهبری کنید و به‌عنوان یک مخاطب برای سایر کارمندان عمل کنید. حتی ممکن است خودتان کارآموزان را آموزش دهید. با یک موقعیت مدیریتی می توانید بین 3000 تا 4000 یورو در ماه دستمزد دریافت کنید. به عنوان یک سازنده مدل فنی، شما نه تنها یک شغل متنوع و هیجان انگیز دارید، بلکه فرصت های خوبی برای پیشرفت دارید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان سازنده مدل فنی

اگر آموزش خود را با موفقیت به پایان رسانده اید، اکنون می توانید خود را یک سازنده مدل فنی بنامید.

آموزش تکمیلی به عنوان تکنسین در زمینه فناوری ریخته گری

اگر می خواهید یک پست مدیریت میانی را به عهده بگیرید، آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین برای شما مناسب است. آموزش بیشتر با نقاط کانونی مختلف مانند ریخته گری، فناوری چوب و مهندسی مکانیک ارائه می شود.

احتمالا به این رشته ها علاقه مند باشید:

آوسبیلدونگ برنامه ریز سیستم فنی

آوسبیلدونگ مکانیک پردازش

و صدها دوره آوسبیلدونگ آلمان دیگر که میتوانید با کلیک روی آن بررسی کنید.

قبولی در آزمون کارشناسی ارشد

چه شما یک سازنده مدل اصلی باشید و چه یک سرکارگر صنعتی متخصص در کار ریخته گری، قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نه تنها اولین قدم به سمت یک موقعیت مدیریتی است، بلکه می تواند راه اندازی کسب و کار خود را برای شما آسان تر کند. زیرا شما نه تنها تخصص فنی عمیق، بلکه دانش تجاری نیز دریافت خواهید کرد.

تحصیلات

اگر مدرک تحصیلات عالی دارید، ممکن است مدرک تحصیلی نیز برای شما جالب باشد. رشته هایی که به ویژه مناسب هستند مهندسی مکانیک، متالورژی، فناوری طراحی و ساخت یا توسعه محصول هستند.

راه اندازی کسب و کار

به عنوان یک سازنده مدل فنی، می توانید کسب و کار خود را حتی بدون مدرک کارشناسی ارشد راه اندازی کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

  •  با در نظر گرفتن درخواست مشتری طرح هایی برای مدل ها یا قالب ها ایجاد کنید.
  •  فرآوری یا فرایند مواد.
  •  فرایندهای مختلف تولید را متمایز کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک مورد استفاده قرار گیرد.
  •  جابجایی و نگهداری ابزار و تجهیزات فنی.
  •  از فرآیندهای تولید به کمک رایانه استفاده کنید.
  •  ساخت مدل ها، نمونه های اولیه، الگوها و قالب ها.
  •  شناسایی، مستندسازی و تعمیر آسیب های وارده به مدل ها.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1120-1010 یورو 1060-970 یورو 980-910 یورو 930-830 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مهندس مکانیک صنعتی مکانیک ساختمانی
2300 یورو 2300 یورو 2500 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
5000 یورو 2800 یورو 3600 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
سازنده مدل فنی

 

EDAG Engineering GmbH

group of companies

خانم / آقا 15.08.2022 Fulda
group of companies خانم / آقا
group of companies خانم / آقا
برای مشاهده اخرین تغییرات فرصت های شغلی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.ausbildung.de/berufe/technischer-modellbauer/stellen/#tab-bar-anchor

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

سازنده مدل فنی

یک سازنده مدل فنی چه می کند؟

خواه ماشین، کشتی، مجتمع مسکونی یا میز اتو باشد، قبل از اینکه یک محصول بتواند زنده شود، باید مدل هایی ساخته شود. این مدل ها می توانند به عنوان پایه ای برای قالب ریخته گری و آزمایش ها و اندازه گیری ها استفاده شوند. کار یک سازنده مدل فنی دقیقاً از اینجا شروع می شود. او مدل‌هایی را از مواد بسیار متنوعی می‌سازد و بنابراین پیوندی بین طراحانی است که ایده‌های خود را روی کاغذ می‌آورند و مهندسان و تکنسین‌هایی که تولید را اجرا می‌کنند. آموزش تبدیل شدن به یک سازنده مدل فنی سه سال و نیم طول می کشد و با سه نقطه کانونی مختلف ارائه می شود.

آموزش تبدیل شدن به یک سازنده مدل فنی چگونه کار می کند؟

اگر علاقه مند به آموزش به عنوان سازنده مدل فنی هستید، ابتدا باید در مورد تمرکز تصمیم بگیرید. سه نقطه کانونی ریخته گری، بازرسی و بدنه و تولید ارائه می شود. اگر آموزش خود را با تمرکز بر روی بدنه و تولید و یا با تمرکز بر کار ریخته گری تکمیل کنید، در درجه اول در ریخته گری، تولید کنندگان وسایل نقلیه و در ساخت هواپیما استخدام خواهید شد. برای مثال، در یک تولیدکننده خودرو، می‌توانید در توسعه یک مدل خودروی جدید مشارکت داشته باشید. شما تک تک قطعاتی را که قبلاً فقط روی کاغذ وجود داشت را زنده می کنید.

از طرف دیگر، در ناحیه تجسم، مدل‌های گویا را توسعه می‌دهید. برای مثال، معمارانی که می‌خواهند طرح‌ها و ایده‌های خود را نه تنها بر روی کاغذ، بلکه به‌عنوان مینیاتورهای سه‌بعدی و واقعی ارائه کنند، به این موارد نیاز دارند. در همه زمینه ها، کار شما هم در کامپیوتر و هم در کارگاه انجام می شود. شما با برنامه های کامپیوتری کار می کنید که نقاشی های دو بعدی و سه بعدی ایجاد می کنند و سپس مدل ها را با دست ویرایش می کنند. بنابراین متنوع خواهد بود.

آیا قبلاً می دانستید که …

کلمه بدن از کلمه فرانسوی برای حمل و نقل گرفته شده است؟

اولین اتومبیل ها تماماً از چوب ساخته شدند؟

احتمالاً ریخته‌گری فرآیند تولید قدیمی‌ترین فرآیند شکل‌دهی است؟

مدل ها در درجه اول برای تولید سری مورد نیاز هستند؟

نحوه استفاده از برنامه های کامپیوتری خاص مانند CAD و نحوه ایجاد نقشه های الکترونیکی یا فنی را یاد خواهید گرفت. علاوه بر غریزه مطمئن، تخیل فضایی خوب نیز مهم است، زیرا این تنها راهی است که می توانید به نقاشی ها جان بخشید و مدل های سه بعدی بسازید.

آموزش برای تبدیل شدن به یک سازنده مدل فنی سه سال و نیم طول می کشد. پس از آموزش، زمان یادگیری نیازی نیست که هنوز به پایان برسد، زیرا شما فرصت های خوبی دارید تا با کمک آموزش های بیشتر از نردبان شغلی بالاتر بروید. به عنوان مثال، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین در زمینه فناوری ریخته گری بسیار محبوب است، زیرا در این صورت می توانید وظایف مدیریتی میانی را انجام دهید. با قبولی در آزمون کارشناسی ارشد بالاتر می رود.

شما باید یک مدل ساز فنی شوید اگر …

دوست داری با دستت کار کنی.

شما بسیار مراقب و وظیفه شناس هستید

ریاضی شما را دیوانه نمی کند.

قطعاً نباید یک مدل ساز فنی شوید اگر…

برای شما ایجاد نقاشی بسیار دشوار است.

شما تخیل فضایی خوبی ندارید.

شما به سرعت برنامه های پیچیده را از دست می دهید.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp