کنترل کننده آفات

Schädlingsbekämpfer/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1700 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه و آخر هفته

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

در دوره آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات، شما برای دفع انواع حشرات و حیوانات موذی آموزش خواهید دید. می توانید برای انواع ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی این کارها را انجام داده و حتی به عنوان دفع کننده آفات در زمین های کشاورزی و یا گل و گیاهان آپارتمانی پروژه بگیرید. در ادامه همراه ما باشید تا حقوق طی دوره و پس از دوره آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات را بیشتر بررسی کنیم.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره کارآموزی

من به عنوان کنترل کننده آفات چقدر درآمد دارم؟

در دوره آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات، برای دفع انواع حشرات موذی حتی موش ها آموزش خواهید دید. از این گذشته، این شغل پیک نیک نیست و هرکسی که مدام با حشرات و جوندگان سر و کار دارد باید بر اساس آن پاداش دریافت کند. پس بیایید ببینیم به عنوان یک پاک کننده آفات چقدر می توانید درآمد کسب کنید. از اول ژانویه 2020، حداقل دستمزد برای کارآموزان تعیین شده است. در سال اول آموزش، کارآموزان حداقل 585 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت می کنند. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم 790 یورو ناخالص در ماه دریافت می کنید. با این حال، استثنائاتی نیز وجود دارد: اگر شرکت به یک قرارداد آوسبیلدونگ جمعی متعهد باشد، قرارداد جمعی اعمال می شود – حتی اگر پاداش کمتر از حداقل دستمزد باشد. اما این مورد بسیار نادر است. همچنین استثنائاتی برای بخش ها و مشاغل فردی وجود دارد. نحوه شرکت در جلسه مصاحبه کاری آوسبیلدونگ نیز روی حقوق و دستمزد شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر نمی‌توانید از پس حقوق خود برآیید، خوشبختانه کمک‌های مالی وجود دارد که می‌توانید به‌عنوان یک شاگرد از آن استفاده کنید.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از آموزش در دوره آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات، متوسط حقوق به عنوان آفات کنترل 1700 تا 2100 یورو است. با چند سال تجربه حرفه ای می توانید تا 2500 یورو در ماه درآمد کسب کنید. اما بسته به شرکت، می تواند در اینجا کمی بیشتر یا کمتر پرداخت شود. به خصوص در ایالت های فدرال جدید، دستمزدها معمولاً کمی کمتر از بقیه آلمان است. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که اینها همه دستمزدهای ناخالص هستند. این بدان معنی است که مقدار کمی برای مالیات و بیمه از حقوق شما به عنوان کنترل کننده آفات کسر می شود. اگر آموزش های بیشتری را برای تبدیل شدن به یک متخصص فنی یا متخصص حفاظت از محیط زیست انجام دهید، می توانید حقوق خود را به عنوان یک کنترل کننده آفات افزایش دهید. متخصصان به طور متوسط 2500 تا 3400 یورو در ماه درآمد دارند. بسیاری از کنترل‌کننده‌های آفات حتی در طول زمان خوداشتغال می‌شوند. سپس شما همیشه مستقیماً با مشتری در مورد میزان درآمد خود به عنوان کنترل کننده آفات مذاکره می کنید. سپس هزینه شما بستگی دارد، برای مثال، به اندازه اتاق یا ساختمانی که حشرات در آن لانه کرده اند، مدت زمان لازم برای مبارزه با آنها و منابعی که باید استفاده کنید.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش به عنوان کنترل کننده آفات

پس از آموزش به عنوان کنترل کننده آفات، همه چیزهایی را که برای محافظت از افراد، حیوانات، گیاهان و ساختمان ها در برابر آفاتی مانند سوسک ها یا موش ها نیاز دارید، یاد خواهید گرفت.

تحصیلات عالی

در دوره آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات شما باید به طور منظم در دوره های آموزشی بیشتر شرکت کنید، زیرا مقررات قانونی دائما در حال تغییر هستند یا عوامل محافظتی جدید همیشه وارد بازار می شوند. چنین دوره های آموزشی بیشتر توسط آکادمی ها، به عنوان مثال توسط TÜV، معمولاً یک تا دو روز طول می کشد و چند صد یورو هزینه دارد. کارفرمای شما نیز ممکن است هزینه ها را پوشش دهد.

متخصص فنی / متخصص حفاظت از محیط زیست

به عنوان یک متخصص فنی یا به عنوان یک متخصص در حفاظت از محیط زیست، شما آماده انجام وظایف ویژه ای در یک شرکت هستید. شما به عنوان یک متخصص حفاظت از محیط زیست، متخصص در موضوعاتی مانند پسماند یا حفاظت از آب هستید و مطمئن می شوید که آب ها آلوده نیستند. شما همچنین به روش های تولید سازگار با محیط زیست توجه کنید. به عنوان یک متخصص فنی، دانش فنی خود را با دانش تجاری ترکیب می کنید. آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک مدیر تجاری چهار ماه تمام وقت، تا دو سال پاره وقت طول می کشد و چند هزار یورو هزینه دارد. پس از آن می توانید منتظر حقوق 2500 تا 3400 یورو در ماه باشید.

تحصیلات

اگر مدرک پایان تحصیلی مناسبی دارید، می توانید پس از دوره کارآموزی ادامه تحصیل دهید. زیست شناسی می تواند برای شما جالب باشد، اما دوره های حفاظت از محیط زیست یا فناوری محیط زیست نیز پس از آموزش به عنوان کنترل کننده آفات، یک مکمل مفید هستند.

استقلال

بسیاری از کنترل کننده های آفات به طور مستقل کار می کنند، هم در مشاوره و هم در مبارزه. اگر در زمینه های خاصی مانند حفاظت از محصولات کشاورزی یا ساختمان های خاصی مانند بیمارستان ها تخصص داشته باشید، منطقی است. برای اینکه جرات کنید قدم به سمت خوداشتغالی بردارید، باید قبلا چندین سال تجربه حرفه ای داشته باشید و در برخی آموزش های بیشتر شرکت کرده باشید. همچنین مهم است که از قبل یک پایگاه مشتری ایجاد کرده باشید تا در نهایت بدون سفارش باقی نمانید.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

5 حقیقت درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 •  راه اندازی تجهیزات کنترل آفات.
 •  برای هر نوع آفت درمان مناسب را انتخاب کنید.
 •  اقدامات احتیاطی در برابر آفات در محل یا در هوای آزاد انجام دهید.
 •  توصیه به مشتریان در مورد آفات، مواد موثره و اقدامات پیشگیرانه.
 •  اصول حقوقی را رعایت و اعمال کنند.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
جنگلبان دستیار آزمایشگاه شیمی   تمیز کننده ساختمان  
1200 یورو 1700 یورو 1500 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2500 یورو 3200 یورو 2500 یورو 2500 یورو ماکزیمم حقوق
برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط شامل موارد زیر می شود :

معرفی دوره آوسبیلدونگ کنترل کننده آفات

این که سوسک و امثال آن را منزجر کننده می دانید یا نه، احتمالاً یک موضوع سلیقه ای است. اما آنچه غیرقابل انکار است این است که آنها می توانند کاملاً دردسرساز باشند. چه موش‌ها با تونل‌های خود حفر شده‌شان، فاضلاب‌ها یا زیرزمین‌ها را شکننده می‌کنند، گروهی از موش‌ها انبار یک رستوران را بهشت ​​شخصی خود اعلام کرده‌اند یا کرم‌های سیری ناپذیر به مزارع کاهو حمله می‌کنند – آفات نه تنها باعث خسارات اقتصادی می‌شوند، بلکه اغلب می توانند منجر به انتقال بیماری به انسان ها نیز شوند.

برای اطلاع از مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ در تمامی حوزه ها کلیک کنید.

زندگی روزمره من به عنوان یک کنترل کننده آفات چگونه است؟

برای اینکه در وهله اول هیچ بازدید ناخواسته ای وجود نداشته باشد، ابتدا در حین آموزش به عنوان کنترل کننده آفات اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. به عنوان مثال، شما توری را روی کبوترها قرار می دهید یا برای جلوگیری از کرم ها، چوب را با مواد نگهدارنده محافظت می کنید. با این حال، اگر در نهایت آفت به مکان مورد نظر بزند، باید دست به کار شوید. ابتدا حیوانات را ردیابی می کنید، به عنوان مثال از طریق آثار گزش یا لاشه می توانید این کار را انجام دهید. برای یافتن جوندگان و حشرات، شما همچنین با تعدادی دستگاه فنی کار می کنید، به عنوان مثال با آشکارسازهایی که ردهای نامرئی را قابل مشاهده می کنند یا ضعیف ترین صداهای جویدن را قابل شنیدن می کنند. بنابراین یادگیری نحوه کار با این دستگاه ها نیز بخشی از آموزش کنترل آفات است. هنگامی که آفات کشف شدند، آنها را با مواد شیمیایی، سمپاشی، تله حشرات، طعمه های مسموم یا تله های ضربه ای شکار می کنید. با این حال، روش های بیولوژیکی اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند. به عنوان مثال، از حشرات مفید مانند کفشدوزک یا عنکبوت استفاده می شود که به سادگی آفات را از بین می برند. یا از مواد دافعی استفاده می کنید که آفت کش های کمتری دارند. از طرف دیگر، زنبورها و هورنت هایی که در اتاق نشیمن یا اتاق زیر شیروانی لانه کرده اند، به طور حرفه ای جابه جا می شوند. اما شما نه تنها با آفات حیوانی سر و کار دارید، بلکه در تمرینات خود به عنوان کنترل کننده آفات، علیه انواع قارچ ها نیز اقدام می کنید. سپس باید تمام اقدامات کنترلی و مواد مورد استفاده را در یک گزارش ثبت خواهید کرد. علاوه بر پیشگیری و کنترل، مشاوره به مشتریان یک وظیفه مهم برای کنترل کننده آفات است. به این ترتیب، شما توضیح می‌دهید که انواع خاصی از قارچ‌ها یا حشرات چقدر خطرناک هستند، مواد مورد استفاده چگونه کار می‌کنند، مشتری چه اقدامات پیشگیرانه‌ای می‌تواند انجام دهد و یا اینکه کار شما چقدر طول می‌کشد.

آموزش مبارزه با آفات چگونه است؟

آموزش سه ساله به عنوان کنترل کننده آفات، آموزش حرفه ای دوگانه است. این بدان معناست که شما دوره کارآموزی را به میزان مساوی در مدرسه فنی حرفه ای و در شرکت یا در محل کار سپری می کنید. در مدرسه حرفه ای شما تمام مبانی نظری مهم را یاد می گیرید: کدام ماده فعال چگونه کار می کند؟ چگونه آفات را تشخیص می دهید؟ همچنین بسیاری از مبانی قانونی که باید هنگام مبارزه با آفات رعایت کنید، به عنوان مثال مقررات بهداشتی یا قانون رفاه حیوانات مهم است. بقیه زمان ها با مربی خود در راه هستید و او را در انجام تکالیف همراهی می کنید. آنها عمدتاً در بیمارستان ها، رستوران ها، خانه های شخصی، مزارع، انبارها یا تأسیسات تولیدی انجام می شوند. علاوه بر این، شما همچنین در مزارع یا گلخانه ها و جنگل ها مستقر هستید. در طول آموزش به عنوان یک کنترل کننده آفات شما یک همکاری با تجربه را همراهی خواهید کرد.

اگر برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان هنوز دلایل کافی را ندارید، توصیه می کنیم مقاله 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان را مطالعه کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • عنوان آهنگ معروف اسپانیایی “la cucaracha” ترجمه شده به معنای “سوسک” است؟
 • یک ملخ مهاجر وزن خود را در روز گیاه می خورد؟ از آنجایی که یک گروه منفرد می تواند از بیش از یک میلیارد حیوان تشکیل شده باشد، این بدان معناست که چنین ازدحامی تا 1500 تن در روز می خورد.
 • در سال 2009 یک موش در پاپوآ گینه نو پیدا شد که 82 سانتی متر طول و 1.5 کیلوگرم وزن داشت؟
 • یک کفشدوزک در طول عمر خود تا 40000 شپش می خورد؟
 • لارو کرم شب تاب  حلزون می خورد؟ آنها را با سم فلج می کنند و سپس به لانه خود می کشانند.
آموزش به عنوان یک کنترل کننده آفات قطعا برای افراد ضعیف نیست. هنگام ردیابی حشرات، گاهی اوقات از طریق شفت های تهویه یا پشت دیوارها به دورافتاده ترین گوشه های زیرزمین، فاضلاب یا تونل ها بالا می روید، بنابراین نباید با آلودگی، تنگی، تاریکی، گرد و غبار و بوی بد مشکلی داشته باشید. دیپلم دبیرستان معمولا کافی است، اما نمرات خوب در زیست شناسی یا شیمی به شما کمک می کند تا مواد موثره و آفات را راحت تر درک کنید و اینکه شما نباید از موش، عنکبوت و سایر موجودات بترسید.

شما باید یک کنترل کننده آفات شوید اگر …

 • کثیفی و بوی بد برای شما مشکلی ندارد.
 • دوست دارید مستقل باشید و به تنهایی کار کنید.

قطعاً نباید به یک حشره کش تبدیل شوید اگر…

 • انواع حشرات شما را منزجر می کند یا می ترساند.
 • فضاهای تاریک یا باریک باعث ایجاد وحشت در شما می شود.
 • شما نمی خواهید با مواد شیمیایی سر و کار داشته باشید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

اوسبیلدونگ دماسنج سازی
Duales Studium

آوسبیلدونگ سازنده دماسنج

در آموزش دوگانه شما نه تنها باید با دماسنج های معمولی اتاق یا بالینی سر و کار داشته باشید، بلکه باید با دماسنج های آزمایشگاهی و کلینیک ها نیز سر و کار داشته باشید. آموزشی که باعث می شود دماسنج سرگرم کننده شما بدرخشد!

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ نجاری
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ نجاری

در سال اول آموزش، کارآموزان حداقل 585 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت می کنند. حداقل دستمزد طی چند سال آینده به تدریج افزایش خواهد یافت. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم 790 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ متخصص رستوران
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ متخصص رستوران

بازدید خوب از یک رستوران نه تنها شامل غذای خوب، بلکه خدمات دوستانه و شایسته نیز می شود. مهمانان اهمیت زیادی به احساس راحتی در طول بازدید از رستوران خود می دهند، به همین دلیل است که متخصص رستوران نه تنها یک سرویس ساده، بلکه یک شریک گفتگوی خوشایند است.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک- لانر آوسبیلدونگ
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک

آوسبیلدونگ کارشناس اقتصادی بانک پس انداز دوره ای جامع است که شما با شرکت در آن می توانید به متخصصی تمام عیار در زمینه های مشاوره ای، مالی و بازرگانی تبدیل شوید. در ادامه همراه ما باشید تا میزان حقوق و دستمزد طی این دوره و پس از آن را بررسی کنیم.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp