آوسبیلدونگ سازننده پیانو و ساز هارپسیکورد

Klavier- und Cembalobauer/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1000 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3.5 سال

اگر تصمیم خود را برای انتخاب آوسبیلدونگ سازننده پیانو و ساز هارپسیکورد گرفته اید، ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی حقوق افراد طی این دوره و همچنین حقوق افراد پس از دوره بپردازیم. به علاوه سایر نکات مانند مواردی که به شما آموزش داده خواهد شد، بررسی خواهیم کرد.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ سازنده پیانو، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ سازننده پیانو و ساز هارپسیکورد

آیا عاشق نواختن پیانو هستید؟ آیا ترجیح می دهید به یک کارتجاری بپردازید؟ سپس هر دو را با هم ترکیب کنید و تبدیل به یک سازنده پیانو و هارپسیکورد شوید! علاوه بر تمام مهارت هایی که برای تولید پیانو لازم است، علاقه شما به موسیقی در اینجا نادیده گرفته نمی شود،چراکه  پیانو باید کوک و ضبط شود. اما لازم نیست که برای آموزش یک پیانیست حرفه ای باشید؛ در عوض مهم است که به ساز و همچنین موسیقی علاقه  داشته باشید. اشتیاق شما به تنهایی اجاره خانه شما را پرداخت نمی کند و یخچال شما را پر نگه نمی دارد. در اینجا پاسخ تمام سوالاتی که حول محور پول می چرخد،خواهید یافت. آیا می توانید بعداً رویای خود را برای داشتن پیانوی بزرگ خود در اتاق نشیمن برآورده کنید یا باید به یک صفحه کلید پلاستیکی ارزان قیمت قناعت کنید؟

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

درآمد یک ساز پیانو و هارپسیکورد در دوران کارآموزی چقدر است؟

آموزش دومنظوره  برای تبدیل شدن به یک سازنده پیانو ،سه سال و نیم طول می کشد. از اول ژانویه 2020، حداقل دستمزد برای کارآموزان در نظر گرفته شده است. اگر آموزش خود را در سال 2022 شروع کنید، حداقل 585 یورو در ماه به عنوان یک سازنده پیانو در اولین سال آموزش خود دریافت می کنید. در سال دوم کارآموزی، مهارت های دستی شما مورد آزمایش قرار می گیرد و بهبود می یابد. حقوق شما هم با کسب تجربه افزایش می یابدو حداقل 690 یورو به طور ناخالص درآمد خواهید داشت. کمک هزینه آموزشی شما در سال سوم کارآموزی به حداقل 790 یورو افزایش می یابد. درسال آخر آموزش می توانید حداقل 819 یورو ناخالص در ماه ،دستمزددریافت کنید.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ سازننده پیانو و ساز هارپسیکورد

چه حقوقی می توانم بعد از آموزش انتظار داشته باشم؟

به عنوان یک سازنده پیانو پس از دوره آموزشی برای اولین بار، دستمزد حدود 1000 یورو را دریافت می کنید. با این حال، پیش‌بینی دقیق این مبلغ  دشوار است، زیرا حقوق  شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند دوره کارآموزی، معمولاً در صنعت بیشتر از دوران آموزشی درآمد کسب می کنید. همانطور که مشخص است، استثناها این قاعده را تأیید می کنند، به همین دلیل است که ممکن است یک سازنده پیانو در این حرفه بیشتر از یک همکار در صنعت درآمد داشته باشد. در مجموع می توان محدوده حقوق را در حدود 1360 تا 3000 یورو تعیین کرد. اما اینها همه ارقام ناخالص هستند. این بدان معنی است که چند یورو برای مالیات و بیمه از دستمزد شما کسر می شود.

اطلاع از شرایط  مالیات در آلمان نه تنها برای محاسبه میزان دقیق حقوق و دستمزد؛ بلکه برای محاسبه هزینه های زندگی در آلمان نیز ضروری است.

یک سازنده پیانو و هارپسیکورد در آینده می تواند به چه درآمدی برسد؟

اگر می خواهید بعداً پول بیشتری به دست آورید، باید ادامه تحصیل بدهید. مطمئناً فرصت های زیادی  برای وجود دارد! شما به عنوان یک استاد ساز پیانو، وظایف تخصصی و مدیریتی در ساخت، تعمیر و ترمیم پیانوهای ایستاده و گرند، هارپسیکورد و سایر سازهای کیبورد، بر عهده خواهید داشت. حقوق شما به عنوان سرکارگر حدود 3100 تا 3700 یورو ناخالص در ماه است. گزینه دیگر پیش روی شما آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در فناوری چوب است. با انجام این کار، شما از ساخت ابزار دستی روی می گردانید و عمدتاً در صنعت چوب فعال هستید. حقوق ماهانه قطعاً بین 3100 تا 3500 یورو قابل توجه است.

درآمد آینده شما می تواند به قرارداد آوسبیلدونگ نیز بستگی داشته باشد.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ سازننده پیانو و ساز هارپسیکورد  وجود دارد؟

دوره کارآموزی به عنوان سازنده پیانو

دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک سازنده پیانو سه سال و نیم طول می کشد. شما پیانوهای ایستاده و گرندرا تولید می کنید و پیانوهای قدیمی تر را تعمیر، بازسازی و کوک می کنید. کار روزانه شما به منطقه ای که در آن کار می کنید، بستگی دارد. در یک کارگاه، پیانوهای قدیمی را تعمیر می‌کنید و صدای قدیمی‌شان را به آنها بازمی گردانید ویا پیانوهای جدیدی را تولید می کنید. خدمات مشتری ،حوزه دیگری از مسئولیت را ،برای فروشندگان مستعد  به وجود می آورد.

استاد پیانو

هدف بیشتر کارآموزان، پیشرفت حرفه ای می باشد. پله بعدی در نردبان شغلی شما، گذراندن دوره های آموزشی بیشتر برای تبدیل شدن به یک استاد می باشد. به این ترتیب، شما وظایف تخصصی و مدیریتی در ساخت، تعمیر و ترمیم پیانوهای ایستاده ، گرند، هارپسیکورد و سایر سازهای کیبورد دار را بر عهده خواهید داشت. برای آمادگی جهت آزمون کارشناسی ارشد، می توانید به لودویگزبورگ بازگردید. در مجموع، شما باید دو سال دیگر به مدرسه بروید تا بتوانید پس از قبولی در امتحان نهایی، رسما خود را استاد ساز پیانو بنامید. اما نگران نباشید: شما در طول دوران تحصیلات، از تعطیلات محروم نخواهید بود! به طور کلی، دوره آموزش شما به دوره های سه تا چهار ماهه تقسیم می شود. علاوه بر در نظر گرفتن مدت زمان آموزش، شماباید جنبه مالی را در دوران آموزش در نظر داشته باشید. این دوره ها به صورت رایگان برگزار نمی شوندو حدود  چندین هزار یورو هزینه خواهند داشت. اما بعداً برای تمام تلاش هایی که می کنید، حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد.سازندگان پیانو و هارپسیکورد معمولاً بین 3100 تا 3700 یورو به طور ناخالص در ماه درآمد دارند.

گواهینامه دولتی تکنسین متخصص در فناوری چوب

علاوه بر آموزش سنتی و پرهزینه برای تبدیل شدن به یک استاد، امکان آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین دارای گواهی نامه دولتی در فناوری چوب نیز وجود دارد. شما محصولاتی از جنس چوب مانند مبلمان، پله ها و یراق آلات داخلی را می سازید. همچنین مسئولیت گرفتن سفارش، برنامه ریزی، کنترل فرآیندها و زمان تحویل کالا در شرکت های بزرگ فرآوری چوب، بر عهده شما خواهد بود. با این حال، باید توجه داشته باشید که به عنوان یک تکنسین متخصص در فن آوری چوب، دیگر نمی توانید مانند یک سازنده پیانو،به دنبال علاقه  خود در موسیقی بروید. از سوی دیگر، آموزش های تکمیلی در آموزشکده های فنی دولتی رایگان بوده و به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می شوند. بسته به نوع انتخابتان، باید بین دو تا چهار سال برنامه ریزی کنید. حتی به عنوان یک تکنسین، می توانید حقوق خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و منتظر 3100 تا 3500 یوروبه عنوان دستمزد، در پایان ماه باشید.

مطالعات ساخت و تولیدلوازم موسیقی

لازم است بدانید که با داشتن مدرک کارشناسی ارشد، در بسیاری از دانشگاه ها به روی شما باز خواهد بود. شرایط پذیرش از دانشگاهی به دانشگاه دیگر تا حدودی متفاوت است، اما قطعا این کار  امکان پذیر می باشد. دوره ساخت آلات موسیقی که شش تا هشت ترم به طول می انجامد، مخصوصاً برای سازندگان پیانو ، مناسب خواهد بود. پس از آن می توانید در برنامه ریزی، تولید، کنترل، توزیع یا فروش لوازم موسیقی فعالیت داشته باشید.

برای اطلاع از اینکه آوسبیلدونگ بهتر است یا دانشگاه کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ سازننده پیانو و ساز هارپسیکورد وجود دارد؟

 •    کوک و ضبط پیانو.
 •    نصب رشته ها و سفت کردن آنها.
 •    مشاوره حرفه ای به مشتریان.
 •    ساخت کیس و تخته صدا.
 •     ترمیم پیانوهای قدیمی.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
819 یورو 790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
ویولن ساز خرده فروش موزیک نجاری
200 یورو 2100 یورو 1470 یورو 1470 یورو مینیمم حقوق
2700 یورو 2900 یورو 2600 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق
برخی از دوره های آوسبیلدونگ هنری دیگر که می تواند به این دوره مرتبط باشد، شامل موارد زیر می شود :

معرفی دوره آوسبیلدونگ سازنده پیانو و هارپسیکورد

دوره آموزشی تبدیل شدن به سازنده پیانو و هارپسیکوردنه تنها برای پیانیست های حرفه ای، بلکه برای افرادی با مهارت های فنی است که به دنبال کارآموزی مرتبط با موسیقی هستند،مناسب می باشد.

دوره آموزشی ساخت پیانو و ساز هارپسیکورد به چه صورتی می باشد؟

پیانو یا هارپسیکورد دارای قطعات بسیار زیادی است، به همین دلیل است که تولید آن بسیار زمان بر و پیچیده می باشد. به منظور یادگیری مراحل مختلف کار، این دروه آموزشی برای  مدت سه سال و نیم طراحی شده است. در این مدت شما واقعاً همه چیزهایی را که با ساخت هارپسیکورد و پیانو مرتبط می باشد را یاد می گیرید. شما باید در طول آموزش خود بین پیانو و هارپسیکورد، یکی را انتخاب کنید، تقریباً همه کارآموزان اولی را انتخاب می کنند – فقط تعداد بسیار کمی هستندکه رشته ساخت هارپسیکورد را انتخاب می کنند. این موضوع  به این واقعیت مربوط می شود که تقاضا برای هارپسیکورد بسیار کم است و بازار آن نیز به همان نسبت کم می باشد. بنابراین در ادامه بیشتر بر روی  مباحث سازنده پیانو تمرکز خواهیم کرد.

در بخش تئوری دروه آموزشی، چه مواردی را می آموزید؟

قسمت تئوری آموزش، در ابتدا برای هر دو گرایش یکسان است. در حال حاضر تنها یک مدرسه حرفه ای برای سازندگان پیانو و هارپسیکورد در آلمان وجود دارد و دلیل آن این است که سالانه تنها حدود 30 کارآموز جدیدجذب این رشته می شوند. این مدرسه در لودویگزبورگ در نزدیکی اشتوتگارت واقع شده است، شما در این مکان  با سایر کارآموزان سازهای موسیقی مانند سازندگان هارمونیوم ارتباط خواهید داشت. در موضوعات نظری مانند فناوری یا مطالعات کاری، چیزهای زیادی در مورد مواد و ماهیت سازها یاد خواهید گرفت. اما تمرین نیز بخشی از برنامه شما خواهد بود.

در دوره عملی ساز پیانو و هارپسیکورد چه مواردی را می آموزید؟

شما در مدرسه مسائل تئوری را می آموزید و در در شرکت آموزهای عملی را یاد خواهید گرفت. مباحث مختلف آموزش عملی با مراحل مختلف کاری در ساخت سازها، سازگارمی باشد. همه چیز با چوب شروع می شود، به همین دلیل است که در ابتدا با آن بیشتر سرو کار خواهید داشت. سپس در بخش های مختلف ،مراحل جداگانه ساخت هارپسیکورد یا پیانو را یاد می گیرید.به عنوان مثال مواردی از جمله :  اتصال صفحه صدا و صفحه چدنی تا پوشاندن سیم ها و چسباندن و قرار دادن چکش ها، تراز کردن صفحه کلید از جمله کوک و ضبط پیانو،مواردی می باشند که باید در طی آموزش عملی آنهارا فرابگیرید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 •      پیانو در پایان قرن هفدهم در فلورانس اختراع شد؟
 •      یک پیانو از 12000 قطعه مجزا تشکیل شده است؟
 •      ساخت پیانو ممکن است به مدت  یک سال طول بکشد؟ اگر روند خشک شدن چوب را طولانی تر اضافه کنید.
 •      قدیمی ترین هارپسیکورد بازمانده ،مربوط به سال 1515 است؟
 •      یک پیانو از 52 کلید سفید و 36 کلید سیاه تشکیل شده است؟
 • یک پیانو بیشتر از 52 کلید سفید و 36 کلید سیاه تشکیل شده است؟

من به عنوان سازنده پیانو و هارپسیکورد چه ویژگی هایی باید داشته باشم؟

آمادگی جسمانی از جمله مهارت هایی است که باید یک سازنده پیانو داشته باشد. همچنین شنوایی عالی از اهمیت بالایی برخوردار است. نه تنها در کوک و نواختن پیانو، بلکه در هر مرحله باید دقت فراوانی داشته باشید. هنگام ساخت پیانو، تنظیمات میلی متری، صدای ساز را تعیین می کند. شما باید مهارت ارتباط با مشتریان را داشته باشید و آنرا تقویت کنید.

برای تحصیل در این رشته به چه مدارکی نیاز دارم؟

شرکت‌هایی که سازندگان پیانو و هارپسیکورد را آموزش می‌دهند معمولاً حداقل به مدرک تحصیلی متوسطه را به عنوان پیش نیاز در نظر می گیرند.

شما باید سازنده پیانو و هارپسیکورد شوید اگر…

 •      خواسته های شما ترکیبی از هنر و موسیقی می باشد.
 •      تاریخ صنایع دستی برای شما اهمیت دارد.
 •      از شنوایی خوبی برخوردار هستید.
 

قطعاً نباید سازنده پیانو یا هارپسیکورد شوید اگر…

 •      فاقد مهارت های فنی هستید.
 •      شما به موسیقی علاقه ای ندارید
 •      صبر برای شما واژه ای بیگانه است.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آوسبیلدونگ طراحی داخلی خودرو
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ طراح داخلی خودرو

تخصص و مهارت شما در صنعت خودرو استفاده می شود. اما شرکت هایی که هواپیما، قطار یا کشتی می سازند نیز می توانند برای شما مناسب باشند. همچنین امکان کار در یک تجارت کوچک، به عنوان مثال در یک مغازه اثاثیه یا لوازم داخلی خودرو وجود دارد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ باغبانی
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ باغبانی

آوسبیلدونگ باغبانی برای حفاظت از گیاهان چوبی، مانند جنگل های بزرگ یا پارک های کوچکتر، آشنا خواهید شد. شما یاد می گیرید که آسیب درختان و علل آن را بررسی کنید، محاسباتی را برای طرح های احیا و سپس انجام آن ها ترسیم کنید. این آموزش بیشتر در سراسر کشور تنظیم می شود و حدود نیم سال طول می کشد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ میلینر
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ میلینر

در دوره آوسبیلدونگ میلینر شما به یک متخصص طراحی کلاه تبدیل شده و می توانید در انواع مراسم های عمومی و اختصاصی طراحی کننده انواع کلاهای رسمی و غیررسمی شوید و درآمد خوبی را نیز بدست آورید.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ کارمند رسانه
Klassische duale Berufsausbildung

آوسبیلدونگ کارمند رسانه

نظارت بر نویسندگان، توسعه اقدامات تبلیغاتی و فروش تبلیغات، وظایف فروشندگان رسانه می باشد. امروزه صنعت رسانه در حال رونق است و افرادی که به این حوزه وارد می شوند می توانند آینده کاری بسیار خوبی داشته باشند.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp