آوسبیلدونگ سازنده خط لوله

Rohrleitungsbauer/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

782 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2288 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

کاربردی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

خارج از مدرسه و به دوره کارآموزی با کارآموزی به عنوان یک مجری خطوط لوله، از همان روز اول یاد می گیرید که هشت ساعت کار کردن در روز به چه معناست. این همچنین به معنای تلاش بدنی است، به ویژه در معاملات دستی. اما در پایان روز برای کارتان دستمزد خوبی دریافت خواهید کرد و می توانید چیزهایی را که ممکن است در دوران مدرسه رویای آن ها را در سر می پرورانید بپردازید. برای اینکه بدانید به عنوان یک مجری لوله کشی در حین و بعد از آموزش چقدر حقوق می توانید داشته باشید، این را برای شما ثبت کرده ایم. با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید. از آنجایی که از همان روز اول به عنوان یک کارمند تمام وقت کمک می کنید، در اولین سال آموزش در کار به عنوان مجری خط لوله دستمزد خوبی دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، هر روز بیشتر و بیشتر یاد می گیرید و نیروی کار با ارزش فزاینده ای را برای شرکت آموزشی خود معرفی می کنید. به همین دلیل است که حقوق آموزشی شما معمولا سال به سال افزایش می یابد. در سال اول آموزش به عنوان مجری خطوط لوله، می توانید حقوق ناخالص ماهانه بین 610 تا 690 یورو دریافت کنید. در سال دوم کارآموزی، درآمد شما بیش از 150 یورو افزایش می یابد. حقوق آموزشی بین 840 تا 1060 یورو در اینجا غیر معمول نیست. برخلاف سایر آموزش‌های حرفه‌ای، دستمزد آموزشی شما به‌عنوان مجری خط لوله در سال سوم کارآموزی شما در حال حاضر بالاتر از حد متوسط ​​است. درآمد بین 1060 تا 1340 یورو غیر واقعی نیست و تقریباً با دستمزد ناخالص برخی از کارآموزانی که دوره آموزشی خود را به پایان رسانده اند مطابقت دارد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از اتمام دوره آموزشی خود، می توانید مستقیماً برای نصب کننده خطوط لوله درخواست دهید. شما فرصت هایی دارید، مثلاً در شرکت های مهندسی عمران، در شرکت های کانال سازی یا فاضلاب یا در شرکت های انرژی. به طور متوسط، حقوق شما بین 1720 تا 2800 یورو ناخالص در ماه خواهد بود. این تفاوت زیاد به این دلیل است که شرکت های بزرگتر اغلب حقوق بیشتری پرداخت می کنند و تفاوت های منطقه ای بین غرب و شرق وجود دارد. به عنوان مثال، در غرب، حداقل دستمزد ناخالص 1784 یورو از سال 2015 دریافت خواهید کرد، در حالی که در شرق حداقل دستمزد ناخالص 1720 یورو دریافت خواهید کرد. اگر حقوق شما هنوز برای شما کم است، این فرصت را دارید که با آموزش های بیشتر و البته افزایش حقوق خود به عنوان مجری خط لوله، راه خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، شما می توانید بین 2300 تا 3400 یورو به صورت ناخالص به عنوان سرکارگر یا سرکارگر درآمد کسب کنید. مطمئناً اگر مدرکی را به آموزش خود اضافه کنید و بعداً شغلی به عنوان مهندس عمران پیدا کنید، بهترین درآمد را کسب خواهید کرد.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان سازنده خط لوله

هنگامی که تمام امتحانات خود را با موفقیت به پایان رساندید، می توانید به عنوان مجری خط لوله کار کنید و درخواست دهید. معمولا در شرکت هایی که در زمینه مهندسی عمران فعال هستند شغل پیدا می کنید.

فرصت های تخصصی

اگر پس از دوره کارآموزی خود به اندازه کافی از یادگیری برخوردار نبوده اید، این فرصت برای شما به عنوان مجری خطوط لوله وجود دارد که در دوره های تخصصی شرکت کنید. شما پیشنهاداتی را در زمینه آب، چاه و معدن یا گاز، آب و تامین گرمایش منطقه ای خواهید یافت. به عنوان یک مجری خطوط لوله، می توانید فرآیندهای جوشکاری خاص را نیز یاد بگیرید.

سرکارگر/سرکارگر

اگر می خواهید بعد از آموزش به صورت حرفه ای پیشرفت کنید، باید به آموزش های بیشتر فکر کنید. به عنوان مثال، بلافاصله پس از دوره کارآموزی، می توانید آموزش ببینید تا سرکارگر یا سرکارگر کارخانه شوید. با تکیه بر این، مطمئناً می توانید در امتحانی شرکت کنید تا سرکارگر شوید.

تکنسین

اگر می خواهید بعداً یک کار مدیریتی یا ویژه را بر عهده بگیرید، توصیه می کنیم آموزش های بیشتری را برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در مهندسی سازه انجام دهید. می توان آن را با تمرکز بر مهندسی عمران گرفت.

تحصیلات

و اگر دیپلم کاردانی را در چنته دارید، حتی ممکن است که مدرک لیسانس خود را بگذرانید و مهندس شوید. دوره مهندسی عمران به طور ایده آل بر اساس محتوای کارآموزی شما به عنوان یک مجری خط لوله است.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • راه اندازی و ایمن ساخت و ساز.
 • اتصالات خانه گاز و آب را بسازید و لوله های تحت فشار بگذارید.
 • سیستم های مختلف لوله را با جوش، چسب و لحیم کاری به هم متصل کنید.
 • اندازه گیری قد با تراز و لیزر.
 • مرمت روسازی های آسفالتی پس از خاکبرداری.
حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1340-1060 یورو 1060-840 یورو 690-610 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مدرک دوگانه مهندسی عمران کارشناس لوله کشی، فاضلاب و خدمات صنعتی   مکانیک کارخانه برای فناوری سیستم لوله  
2000 یورو 1500 یورو 1800 یورو 1720 یورو مینیمم حقوق
8000 یورو 2800 یورو 2900 یورو 5400 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
سازنده خط لوله Omexom GA Nord GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Bockenem
سازنده خط لوله HvF Leitungsbau GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Lage (Lippe)
سازنده خط لوله Unternehmensgruppe LUDWIG FREYTAG group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Steinhagen

معرفی دوره آوسبیلدونگ:

سازنده خط لوله

شما اغلب مشاهده کرده اید که چگونه کل خیابان ها باز می شوند و لوله های مختلف زیادی در آنها گذاشته می شود. اما آنها دقیقاً در آنجا چه می کنند؟ پاسخ بسیار ساده است؛ سازندگان خط لوله در اینجا مشغول به کار هستند که سیستم های خط لوله آب، گاز، نفت و گرمایش منطقه ای را تولید و نگهداری می کنند. اگر شما هم دوست دارید در فضای باز کار کنید و از ایجاد چیزی جدید در یک تیم لذت می برید، پس کارآموزی به عنوان مجری خط لوله می تواند برای شما مناسب باشد. این شغل بسیار متنوع است و شما فعالیت هایی را از حوزه های بسیار متفاوتی یاد می گیرید. علاوه بر دانش ریاضی، باید به فیزیک علاقه داشته باشید و مدرک دبیرستان خوبی داشته باشید. اطلاعات: یک فرآیند سازماندهی مجدد در حال حاضر (2022) برای این حرفه در حال اجرا است. با توجه به فن آوری ها و فرآیندهای جدید، آیین نامه آموزشی در حال بازنگری است. در آینده، موضوعات دیجیتالی سازی که کارگران ماهر مربوطه در کار خود به آن وابسته هستند، اما همچنین پایداری باید نقش بیشتری را در حرفه های صنعت ساخت و ساز ایفا کند.

ساختار آموزش چگونه است؟

آموزش تبدیل شدن به یک لوله کش یک دوره آموزش حرفه ای دوگانه است که سه سال طول می کشد. در این سه سال همه چیزهایی را که برای زندگی حرفه ای آینده خود نیاز دارید یاد خواهید گرفت. به عنوان یک کارگر لوله، شما مسئول نصب سیستم های لوله کشی آب، گاز، نفت و گرمایش منطقه هستید. اما قبل از اینکه بتوانید این لوله ها را بگذارید، در کار خود یاد می گیرید که چگونه گودال های ساختمانی را به درستی حفاری و ایمن کنید. شما نه تنها نحوه استفاده از ماشین های خاک برداری را یاد خواهید گرفت، بلکه در مورد انواع خاک و شیب های مختلف در مدرسه حرفه ای نیز یاد خواهید گرفت. هرچه به عمق زمین بروید، شرایط زمینی متفاوت تری در انتظار شماست. در طول دوره کارآموزی خود به عنوان لوله کش، همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه ترانشه های لوله را تحت شرایط مختلف حفر کنید و چگونه آنها را مطابق با مقررات پیشگیری از حوادث ایمن کنید. در نهایت، هنگامی که صحبت از اتصال لوله ها به زیر زمین می شود، بسیار مهم است که این قسمت های لوله انعطاف پذیر و محکم باشند. مواد مختلف نیاز به تکنیک های نصب و اتصال جداگانه دارند. چه در جوشکاری، چه لحیم کاری یا چسباندن، همه اینها را در طول دوره کارآموزی خود به عنوان مجری خط لوله یاد خواهید گرفت. به اصطلاح آستین های مختلف به آب بندی لوله های مختلف کمک می کند. پس از این تست نشتی نیز مسئولیت بستن مجدد گودال گودبرداری و انجام کارهای تعمیر و نگهداری لوله ها بر عهده شماست.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • آیا در ابتدای دوره کارآموزی به عنوان مجری خط لوله در محل ساخت و ساز کمک کرده اید؟
 • همچنین مطالبی از سایر حرفه ها در دوره کارآموزی به عنوان مجری خط لوله آموزش داده می شود؟
 • حتی رومی ها برای تامین آب آشامیدنی حمام های حرارتی خود لوله های آب می ساختند؟
 • حتی در کشتی گذاشته شود؟ برای کشتی های کروز، می تواند تا 250 کیلومتر باشد.
 • به اصطلاح کلاس های لوله وجود دارد؟ آنها توصیف می کنند که چه چیزی برای انتخاب اجزای لوله کشی تعیین کننده است.

چی بیارم؟

برای اینکه بتوانید نه تنها در کارآموزی به عنوان لوله کش به خوبی تسلط پیدا کنید، بلکه از کار خود نیز لذت ببرید، قطعاً باید به حوزه های کاری و فناوری علاقه مند باشید، زیرا به عنوان یک لوله کش به مهارت های دستی زیادی نیاز دارید. اما سخت کوشی نیز برای این آموزش بسیار مهم است. اجرای دقیق تست های نشتی و رعایت دقیق مقررات ایمنی و پیشگیری از حوادث در این حرفه ضروری است. از آنجایی که شما همچنین باید با شرایط کاری جدید در هر سایت ساخت و ساز سازگار شوید، باید بسیار انعطاف پذیر و سازگار باشید.

مجری خطوط لوله شوید اگر…

 • شما می خواهید به سختی با مسائل در شغل خود مقابله کنید.
 • کار بیرون برای شما مشکلی ندارد.
 • کار تیمی برای شما بسیار مهم است.
 

قطعاً نباید مجری خطوط لوله شوید اگر…

 • شما نمی خواهید در حین کار کثیف شوید.
 • مهارت های دستی شما بالا نیست.
 • شما کیبورد را به رایتر Bunsen ترجیح می دهید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp