آوسبیلدونگ مکانیک کارخانه صنعتی

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی

در دوره کارآموزی خود به عنوان مکانیک سیستم برای فناوری سیستم لوله، به طور متوسط ​​980 یورو ناخالص در سال اول آموزش، 1050 یورو در سال دوم، 1100 یورو در سال سوم و به طور متوسط ​​1200 یورو در سال آخر دریافت می کنید. در بسیاری از شرکت ها، حقوق آموزشی شما بر اساس قراردادهای جمعی قابل اجرا پرداخت می شود که بسته به ایالت فدرال متفاوت است.

لینک مرتبط: درآمد مهندس مکانیک در آلمان 2022

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی مکانیک صنعتی

پس از پایان دوره ی کارآموزی به عنوان یک مکانیک سیستم آموزش دیده، حقوق اولیه ی شما به طور متوسط، 3000 یورو ناخالص در ماه خواهد بود. با چند سال تجربه حرفه ای و آموزش بیشتر، حقوق شما تا 4000 یورو نیز می تواند افزایش یابد.

ممکن است به دوره های زیر علاقه مند باشید:

آوسبییلدونگ بازرگانی در تجارت الکترونیک

آوسبیلدونگ مونتاژ کننده فنی

آوسبیلدونگ سازنده خط لوله

مسیر شغلی آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی

استاد:

پس از اتمام دوره، بهتر است در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنید تا بتوانید مسئولیت بیشتری را به عهده بگیرید و بعداً کارآموزان خود را آموزش دهید. به عنوان مثال،دوره های آموزشی سرکارگر صنعتی متخصص در فلز برای شما بهترین گزینه است.

تکنسین:

آموزش بیشتر برای تکنسین ها نیز امکان پذیر است، به عنوان مثال در زمینه مهندسی مکانیک، ساخت و ساز فلزی یا مهندسی فرآیند. به عنوان یک تکنسین دارای گواهینامه دولتی، شما به طور روزانه کار فروش و خدمات مربوط به مشتری ها را انجام خواهید داد.

آموزش بازرگانی:

برای اینکه بتوانید بعداً فعالیت های اداری و مدیریتی انجام دهید، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص فنی گزینه خوبی است. در این صورت دیگر مسئولیت تولید و مونتاژ بر عهده شما نیست، بلکه به فعالیت های سازمانی و برنامه ریزی ها به عنوان مثال، نظارت بر تولید و محاسبه ذخایر مواد رسیدگی خواهید کرد.

ادامه ی تحصیل:

با اتمام دوره آموزشی، می توان یک حرفه آکادمیک را نیز آغاز کرد. برای مثال مدرک لیسانس در مهندسی مکانیک یا مهندسی فرآیند برای شما بهترین گزینه است. فرصت های شغلی جدیدی را می توانید با کسب این مدرک تحصیلی برای خود فراهم کنید.

چشم انداز آینده ی شما به عنوان مکانیک در این زمینه چیست؟

به عنوان یک مکانیک سیستم متخصص در فناوری سیستم لوله، مراحل مختلف شغلی برای شما باز است. علاوه بر دوره های آموزشی بیشتر برای سازگاری، که به دلیل پیشرفت مداوم فناوری ضروری است، فرصت های آموزشی بیشتر با موقعیت های پیشرو و وظایف مدیریتی نیز وجود دارد. از آنجایی که دانشمندان هرروز به دانش جدید دست می یابند، سیستم ها باید به طور مرتب تجدید و با استانداردهای جدید سازگار شوند، به همین دلیل است که همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد.

لینک مهم : نمونه سوالات مهم سفارت آلمان

بعد از دوره آموزشی مکانیک صنعتی شما می توانید …

 •  در زمینه ی نصب، نگهداری و تعمیر سیستم های لوله مشغول به کار شوید.
 •  برش مواد به صورت دستی و ماشینی را انجام دهید.
 • در زمینه ی ارائه خطوط لوله با درزهای جوش کامل فعالیت کنید.
 •  سیستم های تامین گاز و آب را راه اندازی، تعمیر و نگهداری کنید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1200 یورو 1100 یورو 1050 یورو 980 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک ساختمان مکانیک کشتی مکانیک کارخانه
2800 یورو 2800 یورو 2800 یورو 2800 یورو مینیمم حقوق
4000 یورو 4000 یورو 4000 یورو 4000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
مکانیک فناوری سیستم لوله Stadtwerke Hamm GmbH نامشخص 08/01/2022 Hamm انتهای فایل
مکانیک فناوری سیستم لوله Daume group آقا / خانم 08/01/2022 Hanover
مکانیک فناوری سیستم لوله Mainova AG آقا / خانم 08/01/2022 Frankfurt am Main
مکانیک فناوری سیستم لوله rhenag Rheinische Energie AG آقا / خانم 08/01/2022 Betzdorf

معرفی دوره آوسبیلدونگ مکانیک صنعتی :

یک مکانیک فناوری سیستم لوله چه کاری انجام می دهد؟

قبل از شروع کار، یک مکانیک فن آوری سیستم لوله، کلیه مراحل لازم کار را با ارزیابی نقشه های فنی، ایجاد نقشه برای مونتاژ یا تعمیر و نگهداری و ابزار و مواد مناسبی که برای نیاز کاری خود استفاده می کنند، تهیه می کند.

ساخت قطعات:

برای ساخت سیستم های صنعت انرژی یا تامین آب، مکانیک سیستم برای فناوری سیستم لوله عمدتاً با لوله هاو اتصالات ساخته شده از فلز یا پلاستیک کار می کند. سپس آنها را به سیستم های لوله پیچیده تر تغییر می دهند. برای تغییر آنها به ابزارهای مختلفی مانند شعله برش، تجهیزات جوشکاری و دستگاه های خم کن مخصوص ورق فلز نیاز دارند. اگر تولیدی نیاز به دقت بالایی داشته باشد، با ماشین های به اصطلاح CNC کار می کنند که از قبل برنامه ریزی شده اند. بعد از اینکه کوچکترین اجزا را تولید کردند، آنها را با جوش، فشار دادن یا لحیم کاری قطعات به اجزای نهایی مونتاژ می کنند.

مونتاژ سیستم ها:

سیستم های تکمیل شده می توانند توسط مشتری مونتاژ شوند. مکانیک فناوری سیستم لوله، مسئولیت بازدید، حمل و نقل و ایمن سازی سیستم ها را بر عهده دارد. آنها دستگاه ها را در محل مونتاژ می کنند، آنها را به هم متصل می کنند و سیستم ها را راه اندازی می کنند. اگر در حین اجرای آزمایشی نواقصی پیدا شود، آنها را اصلاح کرده و تنظیمات سیستم را بهینه می کنند. اگر سیستم ها به درستی کار کنند، به مشتریان نشان می دهند که چگونه به تنهایی از آنها استفاده کنند.

تعمیر و نگهداری سیستم ها:

پس از راه اندازی سیستم ها، هنوز کار شما به پایان نرسیده است. شما به عنوان مکانیک مسئول نگهداری و بررسی سیستم ها هستید. برای انجام این کار، شما باید سیستم ها را در فواصل منظم بازرسی کرده و در صورت لزوم، کارهای تعمیر و نگهداری را انجام دهید، به عنوان مثال، قطعات را جداگانه جایگزین کنید و یا باید کل سیستم ها را دوباره تنظیم کنید.

انطباق سیستم ها:

با پیچیده تر شدن تکنولوژی و ایجاد نتایج بهتر، شرایط و الزامات تولید نیز تغییر می کند. بنابراین سیستم های موجود نیز تبدیل یا گسترش می یابند. کار نوسازی در ابتدا بر روی رایانه برنامه ریزی شده سپس پیاده سازی خواهند شد.

دستگاه هایی که در کارهای روزمره با آنها برخورد می کنید

 • اره های برش
 • برش مشعل
 •  دستگاه های جوش
 •  مشعل برش
 • تکه های حلبی
 •  ماشین آلات خم کن ورق
 • ماشین های خم کن

دستگاه های CNC چیست؟

با کمک ماشین‌های CNC که اصطلاحاً به آن‌ها ماشین‌های کنترل عددی Cumputerized می‌گویند، می‌توان قطعات کار را به صورت جداگانه و با دقت بالا ساخت. این ماشین ها دارای مدرن ترین تکنولوژی کنترل مبتنی بر برنامه هستند. این برنامه ها را می توان از قبل به صورت جداگانه برنامه ریزی و تنظیم کرد تا دستگاه به طور خودکار قطعات را تولید کند.

چرا باید یک متخصص فناوری سیستم لوله شوید؟

به عنوان یک متخصص در فناوری سیستم لوله، از آنجایی که شرح شغل شما دائماً در حال تغییر است و باید با پیشرفت فنی سازگار شوید، شما همیشه می توانید سطح پیشرفت خود را افزایش دهید و یاد می گیرید که از ماشین های جدید استفاده کنید یا نحوه انجام فرآیندهای خودکار را به طور مستقل آموزش ببینید. علاوه بر این، فرصت های آموزشی متنوعی دارید که به شما نوید حقوق خوبی را می دهند.

کجا می توانم به عنوان یک متخصص فناوری سیستم لوله کار کنید؟

در طول دوره کارآموزی و پس از آن، در شرکت های ساخت لوله و کارخانه های صنعتی، تامین انرژی و آب، در شرکت های نصب و تامین و یا در شرکت های تولید نفت و گاز کار خواهید کرد.

ساعات کار به عنوان مکانیک صنعتی برای فناوری سیستم لوله چقدر است؟

نوبت کاری در این شغل متنوع است. به عنوان یک قاعده، شما 38 تا 40 ساعت در هفته کار می کنید و بسته به شیفت خود، صبح ها، بعدازظهرها، شب ها و گاهی اوقات آخر هفته ها مشغول به کار خواهید بود.

یک متخصص فناوری سیستم لوله چه لباس های کاری می پوشد؟

فرز، برش و لحیم کاری نباید بدون لباس محافظ مناسب انجام شود. به همین دلیل، متخصصین فناوری سیستم لوله‌ها از لباس‌های محافظ جوشکاری، کلاه ایمنی، دستکش، عینک محافظ و در صورت لزوم سپر جوشکاری و محافظ شنوایی هنگام تولید سیستم‌ها استفاده می‌کنند.

برای اینکه بتوانم یک مکانیک صنعتی  برای فناوری سیستم لوله شوم، باید چه ویژگی هایی داشته باشید؟

صنعتگر:

این کارآموزی نیاز به مهارت و تعهد دار . از آنجایی که کار از نظر فیزیکی سخت است، باید تناسب اندام داشته و انعطاف پذیر باشید. شما باید مراقب باشید تا جوشکاری بدون خطا انجام شود.

از آنجایی که شما اغلب در مکان های ساختمانی در فضای باز کار می کنید، در معرض همه شرایط آب و هوایی هستید. شما در هوای سرد، مرطوب، گرم کار می کنید، به همین دلیل است که باید قوی باشید. هنگام کار بر روی داربست نیز باید حواستان به ارتفاع باشد. از آنجایی که در حین تولید سیستم ها می تواند بسیار بلند باشد، نباید مشکلی با نویز ها و صداهای مختلف داشته باشید.

به عنوان یک متخصص فناوری سیستم لوله، شما دست در دست تیم خود به خصوص در بخش های ساختمانی کار می کنید، به همین دلیل است که باید بتوانید به صورت تیمی کار کنید و نسبت به این کار احساس مسئولیت داشته باشید.

دوره ی کارآموزی یک متخصص فناوری سیستم لوله چگونه است؟

کارآموزی به عنوان متخصص فناوری سیستم لوله در یک شرکت دولتی، به عنوان مثال در شهرداری، یا در شرکت های خصوصی انجام می شود. شما دانش نظری را در مدرسه ی فنی و حرفه ای به دست می آورید، جایی که به صورت پاره وقت آموزش می بینید. در پایان سال دوم آموزش، در یک امتحان متوسط ​​شرکت خواهید کرد – اولین بخش از به اصطلاح امتحان نهایی انجام می شود. در نهایت در پایان دوره کارآموزی، قسمت دوم امتحان نهایی را تکمیل خواهید کرد. مدت زمان آموزش شما سه سال و نیم می باشد.

کاورلتر چیست؟ ضرورت نوشتن کاورلتر؟

یک متخصص فناوری سیستم لوله در مدرسه فنی و حرفه ای چه چیزی را می آموزد؟

تولید قطعات:

در آموزشگاه فنی حرفه ای در کار گروهی نحوه ساخت اجزای مختلف را خواهید آموخت. برای این کار با تمام ابزار و ماشین آلات لازم آشنا می شوید و استفاده از آنها را تمرین می کنید. به عنوان مثال، شما بخش های لوله های ساخته شده از فلز یا پلاستیک را برش می دهید و آنها را به هم جوش یا پیچ می کنید تا به اصطلاح مجموعه هایی را تشکیل دهید. علاوه بر این، به زودی تفاوت بین مواد مختلف و ویژگی های خاص پردازش آنها را خواهید آموخت.

نگهداری و مستندسازی کار:

در مدرسه فنی حرفه ای، نحوه نگهداری سیستم ها را با رعایت جنبه های ایمنی و کارایی اقتصادی یاد خواهید گرفت. شما همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه یک پروتکل تهیه کنید و چگونه یافته های خود را به درستی مستند کنید.

مونتاژ و حمل و نقل سیستم ها:

اگر سیستم ها از اجزای منفرد ساخته شده اند، باید به مشتری منتقل شوند و در محل مونتاژ شوند، به همین دلیل است که شما همچنین در آموزشگاه حرفه ای یاد می گیرید که چگونه سیستم های حمل و نقل را به درستی ایمن کنید. مونتاژ شامل اتصال، ایمن سازی و نصب سیستم ها است.

راه اندازی سیستم ها:

پس از نصب سیستم ها به بهره برداری می رسید، در هنرستان نیز با این فرآیند آشنا خواهید شد. شما همچنین از شبیه سازی برای تمرین تحویل سیستم ها به مشتری استفاده خواهید کرد. شما به مشتری در مورد عملکرد سیستم ها آموزش و توضیح می دهید و نحوه عملکرد و کنترل آنها را به مشتری توضیح می دهید.

یکپارچه سازی فناوری کنترل و تنظیم:

از آنجایی که بسیاری از سیستم ها بعداً به صورت دستی کار نمی کنند، یکپارچه سازی فناوری کنترل و تنظیم ضروری است تا سیستم ها بعداً به طور خودکار عمل کنند. در مدرسه حرفه ای به شما آموزش داده می شود که هنگام ادغام چه مواردی را در نظر بگیرید.

برنامه ریزی فناوری سیستم:

قبل از اینکه سیستم ها ساخته، نصب و راه اندازی شوند، باید برنامه ریزی شوند.متخصص فناوری سیستم لوله نیز این کار را انجام می دهد، به همین دلیل است که شما در مدرسه حرفه ای یاد می گیرید که چگونه در مورد سیستم های لوله برنامه ریزی کنید. بنابراین به زودی خواهید دانست که چگونه نقشه های فنی و لیست قطعات را ارزیابی کنید

یک متخصص فناوری سیستم لوله در بخش عملی آموزش چه چیزهایی می آموزد؟

آموزش سال اول و دوم:

در شرکت آموزشی شما، در دو سال اول آموزش، همه چیز حول محور کسب صلاحیت های اصلی و تخصصی می چرخد ​​که برای همه مشاغل فلزی یکسان است. شما با شرکت آموزشی خود و محیط حرفه ای آشنا خواهید شد، مهارت های فنی، مانند جابجایی ابزار و تجهیزات، به دست خواهید آورد و به زودی خواهید آموخت که کدام اقدامات حفاظتی و ایمنی در کار شما ضروری است.

آموزش سال سوم و چهارم:

یک سال و نیم بعد شما را به طور خاص برای شغل خود به عنوان متخصص فناوری سیستم لوله آماده می کند. قبل از اینکه بتوانید به طور مستقل شروع به ساخت و تطبیق سیستم ها کنید، با برنامه ریزی و آماده سازی فرآیندهای کاری سر و کار خواهید داشت و متوجه خواهید شد که مستندسازی فرآیندها و نتایج چقدر اهمیت دارد. پس از برنامه ریزی کار، نوبت به انجام دستورات می رسد.

شما باید یک متخصص فناوری سیستم لوله شوید اگر …

 • شما از ساختن و تعمیر اشیا لذت می برید.
 • کار در یک تیم واقعا عملکرد شما را بالا می برد.

تحت هیچ شرایطی نباید متخصص فناوری سیستم لوله شوید اگر …

 • شما به دلایل سلامتی از نظر جسمی انعطاف پذیر نیستید.
 • از خلاقیت بیشتر لذت می برید.
 • کثیفی برای شما در محل کار بسیار آزاردهنده خواهد بود.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp