آوسبیلدونگ لوله کش

Klempner/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

650

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2500

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

احتمالی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3.5 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ لوله کش

آیا در کارگاه احساس نفس تنگی می کنید؟ آیا هوای کارگاه برای شما آزاردهنده می باشد؟ اگر بااین موارد مشکلی ندارید، لوله کشی شغل خوبی برای شما می باشد. شمادر طول دوره کارآموزی نحوه استفاده از ابزارهای مختلف و مونتاژ ورق فلزی بر روی سقف و نما را خواهید آموخت. از آنجایی که طول دوره آموزشی شما بیش از یک سال می باشد، می توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ لوله کش، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

یک لوله کش در طول دوره کارآموزی به چه میزانی درآمد خواهد داشت؟

دوره آموزشی شما سه سال و نیم طول می کشد و شما در طی این سه سال حقوق آموزشی دریافت می کنید. در تجارت مرسوم است که حقوق طبق قراردادهای جمعی پرداخت می شود. قوانین و دستمزدها در هر ایالت فدرال متفاوت است. در سال اول می توانید روی 600 تا 650 یورو ناخالص در ماه ،حساب کنید، در سال دوم بین 640 تا 660 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد. در سال سوم، کارفرما حقوق شمارا افزایش می دهدو شما حدود 710 تا 740 یورو دریافت می کنید. همچنین می توانید انتظار پاداش کوچکی را در قالب پاداش تعطیلات و کریسمس داشته باشید. و همانطور که قبلا ذکر شد، اگر برای مدت طولانی روزهای دوشنبه در محل کار خود حضور داشته باشید،کارفرمای شما برایتان پاداش هایی رادر نظر خواهد گرفت.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ لوله کش

حقوق  افراد بعداز پایان دوره آموزشی چقدر است؟

قراردادهای جمعی و کمک هزینه پس از اتمام دوره آموزشی، برای شما در دسترس می باشد. اگر حقوق شما مطابق با قرارداد جمعی باشد، پس از شروع کار (در NRW از سال 2016) حدود 2050 یورو حقوق ناخالص دریافت خواهید کرد. افزایش حقوق سالانه بین 50 تا 100 یورو به صورت ناخالص در چهار سال اول برای  شما برنامه ریزی شده است. از سال چهارم کار خود، 2500 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد. ناخالص به این معنی است که، شما هنوز هم باید مالیات و بیمه را کسر کنید و فراموش نکنیدکه، اگر کار مونتاژ را انجام می دهید، پس از آموزش نیز پاداش دریافت خواهید کرد و می توانید حقوق خود را افزایش دهید. اگر دوره های آموزشی بیشتری گذرانده باشید، این موضوع بر حقوق شما نیز تأثیر می گذارد. حداقل در حال حاضر بین 2560 تا 2700 یورو ناخالص است. اگر در پست مدیریتی باشید، این مبلغ برای شما متفاوت خواهد بود و ممکن است حقوق شما تا 4000 یورو ناخالص در ماه  افزایش یابد.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ لوله کشی وجود دارد؟

دروه آموزشی  به عنوان یک لوله کش

پس از آموزش به عنوان یک لوله کش، شما  در خانه ها و پشت بام ها حضور پیدا می کنید. به خصوص وقتی مهارت بیشتری کسب کنید. تعداد کارهایی که باید انجام دهید زیاد است. چه استادکار، چه تکنسین یا مهندس، ما راه های مختلف را به شما نشان خواهیم داد.

استاد لوله کشی

وقتی می توانید به این سمت برسید که دوره های آموزشی بیشتری را گذرانده باشید. در صورت کسب این عنوان شما می توانید به صورت مستقل کسب و کار خودتان را ایجاد کنید. شما دو تا چهار سال تلاش می کنید تا برای امتحان آماده شوید. دانش خود را در مورد این حرفه عمیق تر می کنید و یاد می گیرید که چگونه یک کسب و کار را اداره کنید. دوره های ارائه شده توسط موسسات آموزشی دولتی و خصوصی به صورت تمام وقت و پاره وقت در دسترس شما هستند. کارکردن در شرکت به شما توصیه می شود، اما اجباری برای شما نخواهد بود. برای کسب آمادگی در جهت شرکت در امتحان باید  باید هزینه هایی تا 4000 یورو را جهت دوره آموزشی ،در نظر بگیرید.

تکنسین

دوره آموزشی شما به عنوان تکنسین ممکن است بین دو تا چهار سال طول  بکشد. در این صورت شما برای یک موقعیت مدیریتی آماده می شویدو عمدتاً مسئولیتی در حوزه سازمانی و نظارت فنی به عهده خواهید گرفت. آموزش بیشتر با شرکت در دوره های خصوصی می تواند چندین هزار یورو برای شما هزینه داشته باشد، اما با شرکت در دوره های دولتی می توانید هزینه کمتری را پرداخت کنید.

مطالعات

با داشتن مدرک آموزشی، می توانید به بسیاری از دانشگاه ها دسترسی داشته باشید. مهندسی عمران یا فناوری ساختمان دروسی هستند که بعد از دوره کارآموزی ارائه می شوند. با آنها عنوان لیسانس مهندسی را کسب می کنید – درست است، اکنون می توانید خود را مهندس بنامید.

برای اطلاع از اینکه آوسبیلدونگ بهتر است یا دانشگاه کلیک کنید.

استقلال

فقط با داشتن مدرک فوق لیسانس اجازه دارید به صورت مستقل برای خودتان کارکنید. ساده ترین راه برای خوداشتغالی، تصاحب یک پروژه ساختمانی است. شما باید قبل از گرفتن پروژه های بزرگ به فکر استخدام کارمند باشید. یکی از نکاتی که باید در کسب و کارتان در نظر بگیرید،داشتن پشتوانی مالی تا زمان ایجاد یک پایگاه داده از مشتریان می باشد.

فراموش نکنید برای راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان باید مجوز این کار را نیز داشته باشید که به داشتن بلو کارت آلمان ممکن خواهد بود.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ لوله کشی وجود دارد؟

 • برش و پردازش ورق فلزی.
 •  ایجاد نقشه های فنی.
 •   نحوه خواندن نقشه ها و دستورالعمل ها.
 •   نصب ورق فلزی بر روی نما و سقف.
 •    اجرای مقررات ایمنی.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
770-750 یورو 740-710 یورو 660-640 یورو 650-600 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
سازنده خط لوله آجرکار سقف ساز
1720 یورو 1720 یورو 1900 یورو 200 یورو مینیمم حقوق
5400 یورو 3000 یورو 3500 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق
برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط شامل موارد زیر می شود:

معرفی دوره آوسبیلدونگ لوله کش

لوله کش ها ،لوله کشی  یک ساختمان را تعمیر می کنند؟ کاملا اشتباه است، این کاری است که مکانیک سیستم برای فناوری بهداشتی، گرمایشی و تهویه مطبوع انجام می دهد. لوله‌کش‌ها را عمدتاً روی پشت بام‌ها خواهید یافت، زیرا ورق‌های فلزی را پردازش می‌کنند و سپس آن‌ها را به سقف و نما خانه‌ها متصل می‌کنند. این موارد شامل ناودان های باران، لوله های پایین و پوشش های دیوار می شود.  نام های دیگری نیز برای کارآموزی این رشته وجود دارد: حلبی ساز، لوله کش و ورق فلز،از جمله عناوینی است که در این شغل به شما تعلق می گیرد.

لوله کش ها چه کارهایی را انجام می دهند؟

کاری که برای هر سقف انجام می شود، متفاوت است. برای اینکه ورق‌ها و اجزای فلزی دقیقاً روی سطوح سقف قرار بگیرند، باید به صورت دقیق برش داده شوند. بنابراین قبل از اینکه به ارتفاعات برود، ورق فلز را با ماشین‌ها و ابزارهای مختلف باید در کارگاه برش داده شود. از جمله ابزارهایی که شما استفاده می کنید، انبر ، کلت، چکش و قلع می باشد. از آنجایی که پردازش ورق فلزی ساخته شده از مس، روی یا آلومینیوم سر و صدای زیادی ایجاد می کند و ممکن است این سرو صدا به شما آسیب بزند، شما از محافظ شنوایی و دستکش کار استفاده می کنید. اما تنها بخش دستی پردازش ورق فلز نباید برای شما اهمیت داشته باشد ، زیرا شما باید در کنار این مهارت یادبگیرید که چگونه نقشه هایی را طراحی کنید یا نقشه هایی را بخوانید و آنهارا پیاده سازی کنید. برای این کار باید خلاقیت خوبی داشته باشید و به ریاضیات و هندسه مسلط باشید. هنگامی که ورق فلزی آماده شد، می توانید مونتاژراشروع کنید. هنگامی که از سقف ها و داربست ها بالامی روید باید موارد ایمنی را هم در نظر داشته باشید. در این شغل معمولا پاداش هایی بنابه خلاقیت و کاری که انجام می دهید به شما تعلق خواهد گرفت.

آیا قبلاً می دانستید که …

 •      برخی از شرکت ها در دکوراسیون و مرمت نماهای تاریخی تخصص دارند؟
 •      آلومینیوم و روی مواد بسیار محبوبی هستند زیرا نمی توانند زنگ بزنند؟
 •      نصب کننده گاز و آب اغلب با لوله کش اشتباه گرفته می شود؟
 •      لوله های آب باران در قرون وسطی از سنگ تراشیده شده اند؟
 •      آیا منافع شما توسط اتاق صنایع دستی و اصناف نمایندگی می شود؟
 

یک لوله کش در طول دوره آموزشی خود چه مواردی را می آموزد؟

طبق معمول آموزش دومنظوره خواهد بود، یعنی علاوه بر کار در شرکت، در یک مدرسه حرفه ای نیز شرکت خواهید کرد. در اینجا شما دانش پایه نظری را که در تجارت به آن نیاز دارید، می آموزید. همچنین می‌توانید به کارگاه‌های آموزشی بروید، جایی که می‌توانید تکنیک‌های دستی را باهم ترکیب کنید ، نحوه استفاده از ابزارهای مختلف را یاد بگیرید و محتوای آموزشی خود را عمیق‌تر کنید. خلاقیت و تخیل، نترسیدن از ارتفاع  و مهارت های دستی از ملزومات اساسی برای تبدیل شدن به یک لوله کش حرفه ای می باشد. علاوه بر این، مهم است که قابل اعتماد باشید و همیشه کارهارا بادقت انجام دهید. آب و هوا  و همچنین اقامت های طولانی در یک شهر خارجی نباید برای  شما را آزار دهده باشد. شما برای گرفتن دوره کارآموزی به گواهی پایان تحصیلی خاصی نیاز ندارید، اما اکثر کارآموزان دارای گواهی پایان تحصیلات متوسطه هستند.

شما باید لوله کش شوید اگر …

 •      به کار فیزیکی علاقه مند هستید.
 •      به خلاقیت در کار علاقه مند هستید.
 •      باد و آب و هوا، شما را اذیت نمی کند.

قطعاً نباید لوله کش شوید اگر…

 •      از ارتفاع می ترسید.
 •      اقامت چند هفته ای در یک شهر خارجی برای شما غیر ممکن است.
 •      به کار فیزیکی علاقه مند نیستید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp