آوسبیلدونگ مکانیک پردازش

Aufbereitungsmechaniker

عمومی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

749 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2834 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

همه ی افراد از قدم های کوچک شروع می کنند. برای شما به عنوان یک شاگرد مکانیک پردازش تفاوتی ندارد. در سال اول کارآموزی، کارهای جدید زیادی برای انجام دادن خواهید داشت. از آنجایی که شما یک تخصص را در زمینه‌ها و شرکت‌های مختلف انتخاب می‌کنید، درآمد شما ممکن است بسته به منطقه و شهر شما متفاوت باشد. با این حال، شما حدود 670 تا 800 یورو در سال اول کارآموزی خود کسب می کنید. در سال دوم کارآموزی خود به عنوان یک مکانیک پردازش، دیگر یک فرد مبتدی نیستید، اما می توانید تعدادی از وظایف خود را بدون کمک انجام دهید. البته حقوق آموزشی شما هم افزایش می یابد و حدود 760 تا 870 یورو است. در سال سوم کارآموزی تقریباً به هدف خود یعنی آموزش رسیده اید. شما با مواد اولیه بسیار آشنا هستید، همه چیز را در مورد گزینه های فرآوری می دانید و حمل و نقل مواد سنگین نیز برای شما مشکلی ندارد. این مقدار دانش تخصصی در حدود 460 تا 930 یورو ناخالص برای شما کسب درآمد خواهد داشت. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از کارآموزی خود به عنوان مکانیک پردازش، دیگر یک کارآموز در شرکت نیستید، اکنون می توانید واقعاً آنچه را که در این سه سال آموخته اید نشان دهید. متوسط ​​دستمزد ناخالص بین 1800 تا 3000 یورو است، اگرچه در شروع کار خود مطمئناً هنوز در محدوده پایین تری خواهید بود. در اینجا نیز مقدار دقیق بستگی به تخصصی دارد که انتخاب کرده اید و همچنین به این که در کدام ایالت فدرال زندگی می کنید. برای مثال در زمینه فناوری سنگ. شما علاوه بر مسئولیت بیشتر، انجام و محاسبه سفارشات را نیز بر عهده می گیرید. اگر کار خود را واقعاً خوب انجام دهید، حتی می توانید تا 3700 یورو در ماه درآمد کسب کنید.

مسیر شغلی

چه فرصت های آموزشی برای یک مکانیک پردازش وجود دارد؟

آموزش به عنوان مکانیک پردازش

سه سال کار و یادگیری نتیجه داده و اکنون شما یک مکانیک پردازش هستید. شما نام مستعار خود را به عنوان یک شاگرد رها کرده اید و آماده هستید تا خود را به عنوان یک کارگر تمام وقت ثابت کنید.

صلاحیت های اضافی

آیا پس از دوره کارآموزی همچنان از انتخاب خود راضی هستید و یا دوست دارید به تحصیل خود ادامه دهید؟ شما این فرصت را با صلاحیت های اضافی، به عنوان مثال به عنوان افسر انفجار، دریافت می کنید. بسته به آنچه که می خواهید در آن تخصص داشته باشید، چه زمین شناسی یا معدن، شما چند گزینه برای انتخاب دارید.

تکنسین

برای پیشرفت حرفه ای، می توانید پس از کارآموزی خود به عنوان مکانیک پردازش، یک تکنسین شوید. منطقه ای که در آن این کار را انجام می دهید البته به تخصصی که انتخاب می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، به عنوان یک متخصص در شن و ماسه، می توانید تکنسین خود در فناوری سنگ شوید.

ادامه ی تحصیل

با این حال، اگر متوجه شدید که کار با مواد خام را دوست دارید و دوست دارید آنها را با دقت بیشتری مطالعه کنید، ادامه ی تحصیل یک جایگزین خواهد بود. یکی از دوره های تحصیلی ممکن، برای مثال، مهندسی مواد خام برای شما گزینه ی مناسبی خواهد بود.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

 • هر ماده اولیه ای که برای رشته تحصیلی شما مهم است را نام ببرید.
 • سیستم ها را مانند یک حرفه ای اداره و نگهداری کنید.
 • بیل مکانیکی را با چشم بسته رانندگی کنید.
 • کوه های بزرگ ماسه یا زغال سنگ را به راحتی حمل و جابه جا کنید.
 • به راحتی و با تخصص تجزیه و تحلیل انجام دهید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
930 یورو 760 تا 870 یورو 670 تا 800 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
فناور معدن بازرس مصالح ساختمانی مکانیک پردازش
1800 یورو 1800 یورو 1800 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
3000 یورو 3000 یورو 3000 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص فرآوری سنگ های طبیعی Südwestdeutsche Salzwerke AG نامشخص 09/01/2022 Heilbornn
 

معرفی دوره آوسبیلدونگ

شما تصمیم گرفته اید که به عنوان یک مکانیک پردازش آموزش ببینید و اولین قدم را برداشته اید. در مرحله بعد، شما باید یکی از پنج حوزه ای را که می خواهید در آن تخصص داشته باشید انتخاب کنید. شما می توانید بین سنگ طبیعی، مواد اولیه نسوز و سرامیک، شن و ماسه، زغال سنگ سخت و زغال سنگ قهوه ای تخصص خود را انتخاب کنید. تفاوت اساسی در نوع مواد است. هر یک از این مواد اولیه باید به گونه‌ای متفاوت و بر این اساس، با ماشین‌های متفاوتی که با آن پردازش می‌شود، مورد استفاده قرار گیرند. در تخصص زغال سنگ به عنوان یک کارآموز به استخراج زغال سنگ نیز کمک خواهید کرد، در حالی که در تخصص زغال سنگ سخت در معدن کاری شرکت نخواهید داشت. بنابراین حوزه مسئولیت شما به پردازش بر روی مواد بستگی دارد. شما در طول دوره ی آموزش خود همه چیزهایی را که باید در مورد مواد کاری خود بدانید، یاد خواهید گرفت. چگونه به دست می آید و مهمتر از همه، چگونه و با چه چیزی می توانید آن را پردازش کنید. به عنوان مثال، متوجه خواهید شد که کائولن یک ماده خام در تولید چینی است و از کوارتز در ساخت سرامیک و سیمان استفاده می شود. علاوه بر این، درک فنی برای شما یک مزیت خواهد بود، زیرا شما انباشته های عظیم ماسه یا شن را با دستان خود از A به B منتقل نمی کنید. این کار به صورت مکانیکی انجام می شود که به موجب آن هر دستگاه باید به طور متفاوتی کار کند. اما با گذشت زمان همه اینها را یاد خواهید گرفت.

دوره ی آموزش تبدیل شدن به یک مکانیک پردازش چگونه است؟

شما دوره ی آموزش خود را به عنوان یک مکانیک پردازش به طور متناوب در شرکت و مدرسه ی فنی و حرفه ای انجام می دهید. شما این آموزش را به مدت سه سال دنبال می کنید تا زمانی که امتحانات خود را با موفقیت به پایان برسانید. در این مدت طبیعتاً شغل شما به رشته تحصیلی شما بستگی دارد. اگر در سنگ های طبیعی تخصص دارید، در معادن یا چاله های شن کار می کنید. در فرآوری مواد نسوز و سرامیک برای شرکت های تامین کننده مواد اولیه و یا در شرکت های سرامیک کار خواهید کرد.

شما باید مکانیک پردازش شوید اگر …

 • کوه های بزرگ ساخته شده از مواد طبیعی را جذاب می بینید.
 • برای شما مهم نیست که در هر آب و هوایی کار کنید.
 • کنترل ماشین های سنگین برای شما سرگرم کننده است.

تحت هیچ شرایطی نباید مکانیک پردازش شوید اگر …

 • شما یک صندلی راحتی اداری و میز کار را ترجیح می دهید.
 • دود و گرد و غبار در محل کار شما را آزار می دهد.
 • دوست دارید خلاق باشید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp