آوسبیلدونگ مهماندار رستوران

Ausbildung zur Fachkraft im Gastgewerbe

عمومی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

600 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2066 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

2 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ مهماندار رستوران

به عنوان یک متخصص در صنعت مهمانداری، حداقل 550 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 649 یورو دریافت خواهید کرد. میزان حقوق شما به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. به طور مثال اینکه در کدام منطقه باشید، حقوق شما متفاوت خواهد بود. شما اغلب در شرق کمتر از غرب درآمد دارید. اینکه در چه نوع شرکتی کار می کنید نیز بر حقوق تاثیر گذار خواهد بود. صاحبان یک رستوران کوچک مطمئناً نمی توانند به اندازه یک هتل زنجیره ای جهانی به شما پول بدهند، و انعام نه تنها به سخاوت مهمانان بستگی دارد، بلکه به تعداد مهمانان شما و هزینه خدمات ارائه شده نیز بستگی دارد. سن شما در دوران کارآموزی نیز بر میزان حقوق و دستمزدتان تاثیر گذار خواهد بود.  در برخی از شرکت ها، کارآموزان زیر 18 سال اندکی کمتر از بزرگسالان حقوق آموزشی دریافت می کنند.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ مهماندار رستوران می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام آوسبیلدونگ مهماندار رستوران

حقوق اولیه شما به عنوان یک مهماندار حداقل 1470 یورو به لطف حداقل دستمزد 8.50 یورو در ساعت است که از سال 2015 اعمال شده است. حداقل اگر 40 ساعت در هفته کار می کنید. با تجربه کاری بیشتر و مسئولیت بیشتر، می توانید تا 2000 یورو ناخالص دریافت کنید. به طور کلی به عنوان یک مهماندار رستوران، شما بین 1360 تا 2500 یورو درآمد دارید و با آموزش بیشتر و با داشتن گواهی های آموزشی دولتی برای صنعت هتلداری و پذیرایی، می توانید تا 3000 یورو دریافت کنید. از آنجایی که اعداد داده شده فقط نشان دهنده حقوق ناخالص هستند، البته انعام نیز به آن ها اضافه می شود. بنابراین شما می توانید با پشتکار درآمد بیشتری کسب کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

آموزش به عنوان مهماندار رستوران

پس از دوره کارآموزی، ابتدا باید تصمیم بگیرید که در کدام بخش مهمانداری می خواهید کار کنید سپس در بخش مورد نظر خود مشغول به کار شوید.

مدیر رستوران یا هتل

شما به عنوان یک مهماندار، اساساً همان کار و مسئولیت‌هایی را دارید که یک متخصص در صنعت هتلداری دارد. برای تبدیل شدن به یک مدیر رستوران یا هتل، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوره آموزشی خود را یک سال تمدید کنید. شما به طور خودکار در زمینه کار در رستوران ها یا هتل ها متخصص خواهید شد. سپس در کارهای روزمره مسئولیت بیشتری خواهید داشت و می توانید کارهای پیچیده تری را به عهده بگیرید و همچنین درآمد بیشتری کسب می کنید. برای تبدیل شدن به یک مدیر رستوران یا هتل معتبر، باید دو سال تجربه حرفه ای به عنوان متخصص در صنعت هتلداری یا سه سال آموزش، به طور ایده آل به عنوان متخصص رستوران یا هتل، داشته باشید. در طی یک دوره سه ماهه (در دوره تمام وقت) یا دو سال (در دوره آموزش از راه دور) می توانید خود را برای استاد شدن در بخش هتلداری آموزش دهید. پس از آن معمولاً وظایف سازمانی و اداری به شما محول می شود، یعنی شما مدیر مهمانداران خواهید بود.

ادامه ی تحصیل

اگر دیپلم دبیرستان یا مدرک ورودی دانشکده فنی یا مدارک دیگری دارید، می توانید ادامه تحصیل دهید. به عنوان مثال، با آموزش های قبلی خود، مدیریت هتلداری می تواند برای شما جالب باشد. وقتی کارتان تمام شد، می توانید برای پست های مدیریتی در حوزه انتخابی خود درخواست دهید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

  •  بشقاب ها را به شیوه ای خاص تزئینی بچینید.
  •  تفاوت انواع آب میوه ها و سس ها را توضیح دهید.
  •  میزها را آنقدر خوب بچینید که به طور خودکار برنده «شام عالی» شوید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
649 یورو 550 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
متخصص کسب و کار دولتی در صنعت هتلداری و پذیرایی متخصص مهمانداری در رستوران متخصص مهمانداری در رستوران
1500 یورو 1500 یورو 1500 یورو 1500 یورو مینیمم حقوق
2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو 2000 یورو ماکزیمم حقوق
  برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از :

معرفی دوره آوسبیلدونگ مهماندار رستوران

در این آموزش دوگانه، شما هر آنچه را که باید بتوانید به صورت روزانه در رستوران انجام دهید، یاد خواهید گرفت. البته بسته به اینکه کدام بخش را انتخاب کرده اید (اطلاعات بیشتری در این مورد در بخش بعدی خواهید یافت) متفاوت است. در مدرسه حرفه ای شما همه موارد را به صورت تئوری یاد خواهید گرفت، به عنوان مثال روش های آماده سازی، اصطلاحات فنی، اقدامات بهداشتی و بسیاری از قوانین. قوانین در حرفه شما در صنعت مهمانداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند در چارچوب قانون رستوران، قانون حمایت از جوانان و قانون بهداشت و…. خواهند بود. صنعت مهمانداری، به هر حال، از دو شاخه اصلی تشکیل شده است: دسته اول غذا: این دسته شامل هر چیزی است که به غذا و مهمانان مربوط می شود، به عنوان مثال. کار در رستوران‌ها، کافه‌ها، کافه‌ها، غذاخوری‌ها یا کارهایی که در تهیه غذا انجام می‌شود. متخصصان آموزش دیده در این زمینه مهم هستند، بالاخره مهمانان باید در خوردن و نوشیدن احساس راحتی کنند و در پایان روز، مشتاق خدمات عالی شما باشند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

وظایف شما در حوزه غذا شامل کارهایی مانند آماده کردن بشقاب، آماده کردن اتاق، رفتار دوستانه و مشاوره با مهمانان و آشنایی با غذاها و نوشیدنی های پیشنهادی است. در مورد مهمانان، مهم است که به یاد داشته باشید که با مهمانان کار می کنید، نه مشتری. به هر حال، مردم باید احساس کنند که در خانه خود هستند واحساس راحتی داشته باشند. دسته ی دوم بخش اقامتی شامل هر چیزی است که به محل اقامت مربوط می شود. علاوه بر هتل ها، این بخش شامل پانسیون ها و تمام رستوران های به اصطلاح مربوط به هتلداری نیز می شود. صنعت هتلداری اصطلاح عمومی برای تمام مشاغلی است که غذا و همچنین اقامت شبانه را ارائه می دهند. در رستوران‌های صرفاً شبانه، شما مسئول اصلی آماده‌سازی اتاق‌های مهمان هستید. بنابراین باید بررسی کنید که آیا کارکنان نظافت کار خود را به خوبی انجام داده اند و مطمئن شوید که همه چیز مرتب است و هیچ چیز نا مرتب نیست. در اینجا نیز مطمئن شوید که مهمانان از اقامت خود لذت می برند. علاوه بر این دو بخش بزرگ، دو بخش کوچکتر نیز وجود دارد که می توانید در آنها کار کنید یا آموزش های خود را به عنوان مهماندار انجام دهید. این بخش سرگرمی است و شامل همه مواردی که با سرگرمی مرتبط می شود، خواهد بود. به عنوان مثال، شما می توانید در یک دیسکو یا یک کلوپ کار کنید، در پذیرایی یا بار و در نمایش های متفاوت معمولا در حین نمایش غذا ارائه دهید. بخش کوچکتر دیگر، منطقه آبگرم و سلامتی است. در حمام‌های مختلف، چشمه‌های معدنی و استراحتگاه‌های بهداشتی نیز می‌توانید در بسیاری از مکان‌ها کار کنید و خدمات ارائه دهید.

اگر نگرانی شما نحوه پیدا کردن کار پس از کارآموزی است، به شما استفاده از سایت های کاریابی را پیشنهاد می دهیم.

برای آشنایی بیشتر با سایت های کاریابی آلمان از لینک زیر استفاده کنید:

“بهترین سایت های کاریابی آلمان”

شما باید یک مهماندار شوید اگر …

  • از کار با مردم لذت می برید.
  • دوست دارید مردم را شاد کنید.
  • ارائه خدمات خوب به مهمانان برای شما مهم است.

تحت هیچ شرایطی نباید یک مهماندار شوید اگر …

  • صبوری نقطه قوت شما نیست.
  • از کنار دیگران بودن لذت نمی برید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp