آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک

چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

شما در طول تمرین خود به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید در تمام طول روز روی پای خود هستید. شما اغلب ابتدا به سمت مشتری و بعداً به کارگاه می روید تا سیستم های کرکره ای را مطابق با نیاز مشتری در آنجا تولید کنید. مطمئناً می خواهید در ازای کار خود حقوق دریافت کنید. و شما خوش شانس هستید، زیرا فوراً به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره و محافظ خورشید حقوق مناسبی دریافت می کنید. ما به شما خواهیم گفت که این میزان بالا چقدر است و موجودی حساب شما پس از آموزش چگونه می تواند باشد.

لینک مرتبط: ویزا آوسبیلدونگ آلمان صفر تا صد

شما از روز اول کارهای زیادی انجام می دهید و خیلی سریع در اعماق زمین قرار می گیرید. شما باید وارد میدان شوید و کارهای سنگین انجام دهید. البته آنها شما را با دستمزد گرسنگی به خانه نمی فرستند. با این حال، از آنجایی که در سال اول هنوز سرحال هستید و مراحل کاری شما هنوز چندان روتین نشده است، از کوچک شروع خواهید کرد. با تشکر از حداقل دستمزد برای کارآموزان که در ژانویه 2020 معرفی شد، شما حداقل 585 یورو در ماه به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید در سال اول آموزش حقوق ناخالص دریافت خواهید کرد. مانند بسیاری از کارآموزی های دیگر، حقوق شما سالانه درجه بندی می شود. این بدان معنی است که درآمد شما با هر سال آموزش افزایش می یابد. در سال دوم آموزش، شما می توانید حداقل 690 یورو در ماه به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید و در سال سوم حتی حداقل 790 یورو به طور ناخالص در ماه حقوق دریافت کنید.

اگر شرکت آموزشی شما طبق قرارداد جمعی پرداخت می کند، ارقام مندرج در آن اعمال می شود. منطقه ای که در آن آموزش خود را انجام می دهید نیز در قراردادهای جمعی نقش دارد. قراردادهای دسته جمعی متفاوتی در ایالت های مختلف فدرال وجود دارد. به عنوان مثال، در تجارت فلزات در هامبورگ شما در حال حاضر (از سال 2021) در سال اول آموزش حدود 730 یورو درآمد دارید، در حالی که در ساکسونی-آنهالت کارآموزان تقریباً 600 یورو ناخالص در ماه در سال اول دریافت می کنند.شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارتباط بگیرید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

چیزی که نباید فراموش کنید این است که اطلاعات حقوق شما ناخالص است. متأسفانه، آنها یک به یک در حساب شما قرار نمی گیرند. ناخالص؟ معنی آن چیست؟ در اینجا برای شما توضیح می دهیم. پس از آموزش، کاملاً به شما بستگی دارد که چه چیزی می توانید کسب کنید. میانگین دستمزد به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید پس از آموزش حدود 2200 یورو ناخالص در ماه است. با این حال، اگر تحصیلات حرفه ای خود را ادامه دهید و مدارک بیشتری کسب کنید، فرصت کسب درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. به عنوان مثال، با مدرک فوق لیسانس می توانید حداقل 500 یورو حقوق خود را به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ در برابر آفتاب افزایش دهید و با کمی تجربه حرفه ای، حتی می توانید بیش از 3000 یورو در ماه درآمد داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید

هنگامی که آموزش خود را به عنوان تکنسین مکاترونیک کرکره ای و محافظ خورشید با موفقیت به پایان رساندید، برای یک روز کاری مستقل آماده هستید. سپس می‌توانید در شرکت‌های متخصص در فناوری کرکره‌های غلتکی و محافظت در برابر نور خورشید کار کنید یا برای تولیدکنندگان کرکره‌های فلزی، چوبی یا پلاستیکی درخواست دهید.

آموزش سازگاری

برای اینکه همیشه به روز باشید، باید تحصیلات حرفه ای خود را ادامه دهید. این بدان معنا نیست که شما باید فوراً برای یک موقعیت بالاتر تلاش کنید، اما برای مثال می توانید خود را با پیشرفت های جدید وفق دهید و در آموزش های بیشتر در زمینه فناوری فلز و پلاستیک شرکت کنید.

تکنسین استاد کرکره و محافظ در برابر آفتاب

اگر مسئولیت مدیریتی دارید و دوست دارید خودتان کارآموزی تربیت کنید، حتما باید مدرک کارشناسی ارشد خود را بگیرید. در عین حال، مدرک کارشناسی ارشد شما را در بازار کار جذاب تر می کند و شانس ارتقاء در شرکت را به شما ارائه می دهد.

تکنسین متخصص در مهندسی مکانیک

یکی دیگر از دوره‌های آموزشی جالب دیگر برای پیشرفت حرفه‌ای و بعداً کسب موقعیت مدیریتی، تکنسین شدن در رشته مهندسی مکانیک است. در این نقش، شما اغلب به عنوان مدیر پروژه کار می کنید و مخاطب اصلی همه مشتریان و کارمندان هستید.

تحصیلات

اگر مدرک لیسانس فنی یا دیپلم دبیرستان را هم در چنته دارید، می توانید شروع به تحصیل کنید و مثلاً مدرک لیسانس معماری یا مکاترونیک را هدف بگیرید. مدرک راه های بیشتری را برای حرفه شما باز می کند.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • سازه های کرکره ای را با توجه به نیاز مشتری برنامه ریزی کنید.
 • طرح های فنی را بخوانید و خودتان آنها را بسازید.
 • ساخت و نصب سیستم های کرکره ای و ضد آفتاب.
 • سیستم های کنترلی را از نظر خطا بررسی کنید و عیوب را برطرف کنید.
 • از محافظت در برابر خوردگی در برابر تأثیرات آب و هوا استفاده کنید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
1067-790 یورو 995-690 یورو 950-585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
کاشی کار پیشکار

 

نقاش و لاک گیر

 

1720 یورو 1800 یورو 1700 یورو 1900 یورو مینیمم حقوق
2500 یورو 2700 یورو 2200 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره عکس دوره
تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید  

group of companies

خانم / آقا
تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید group of companies خانم / آقا
تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید group of companies خانم / آقا
برای مشاهده اخرین تغییرات فرصت های شغلی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.ausbildung.de/berufe/rollladen-und-sonnenschutzmechatroniker/stellen/#tab-bar-anchor

معرفی دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک :

تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید

“اجازه دهید نور باشد” نه، واقعاً همیشه نباید اینطور باشد. آیا ترجیح می دهید صبح زود در اتاق هنوز تاریک باشد؟ آیا از صنایع دستی لذت می برید و می توانید به سرعت با سیستم های پیچیده کنار بیایید؟ سپس حتماً باید نگاهی به آموزش تبدیل شدن به تکنسین مکاترونیک کرکره‌ای غلتکی و محافظ خورشید بیاندازید. در اینجا نه تنها نحوه اتصال سیستم‌های کرکره‌ای و دستگاه‌های محافظ در برابر آفتاب را یاد می‌گیرید، بلکه نحوه ساخت آن‌ها را خودتان نیز از قبل یاد می‌گیرید. و اگر خورشید در آینده خیلی زود به اتاق شما بتابد، می توانید خودتان کمکی به آنها کنید.

آموزش مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید چگونه ساختاری دارد؟

آموزش تبدیل شدن به تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید سه سال طول می کشد، در طی آن شما بسیاری از کارهای هیجان انگیز را یاد می گیرید و هر روز با افراد جدید ملاقات می کنید. اما بیایید از همان ابتدا شروع کنیم. البته، در سال اول کارآموزی، نمی‌توانید فقط به یک قرار ملاقات بروید و شروع کنید. ابتدا باید با موضوعی که در آینده با آن سر و کار خواهید داشت آشنا شوید. آیا از خود می‌پرسید، برای مثال، از چه موادی می‌توان برای ساخت دستگاه‌های محافظ در برابر آفتاب یا کرکره‌های غلتکی استفاده کرد؟ و اینها چگونه پردازش می شوند؟ در اولین سال کارآموزی خود به عنوان تکنسین کرکره غلتکی و مکاترونیک محافظ در برابر آفتاب، مربی شما دقیقاً به شما نحوه عملکرد ماشین‌هایی را که برای ساخت سیستم‌های کرکره غلتکی و دستگاه‌های محافظ در برابر آفتاب استفاده می‌کنید، نشان می‌دهد. همچنین به شما توضیح خواهد داد که کدام ماده برای کدام سیستم بهتر است استفاده شود.

در سال دوم کارآموزی، می توانید واقعاً کمک کنید. آموزش تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید به شما می آموزد که چگونه با مشتریان صحبت کنید و آنها را در محل در مورد کارهایی که باید انجام دهید آگاه کنید. شما باید اندازه گیری های لازم را انجام دهید و بر این اساس سیستم مورد نظر را در شرکت آموزشی خود تولید کنید. برای این کار با قطعات پیش ساخته کار می کنید و با کمک ماشین آلات و دستگاه ها آنها را پردازش می کنید. سپس سیستم تمام شده را به مشتری برگردانید و البته آن را مونتاژ کنید. کرکره خیلی سنگین است؟ یا یک زن مسن تر نمی تواند کرکره هایش را بالا بکشد؟ برای شما مشکلی نیست، زیرا در آموزش تبدیل شدن به تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ در برابر آفتاب، نحوه نصب درایو و سیستم های کنترل را نیز یاد خواهید گرفت. و اگر چیزی کار نکرد، دوباره در محل حاضر می‌شوید، آزمایش‌های عملکردی را انجام می‌دهید و کار تعمیر را انجام می‌دهید.

آیا قبلاً می دانستید که …

کرکره های غلتکی در زبان آلمانی سوئیسی “Store(n)” نامیده می شوند؟

دانش آموزان مدرسه فنی برای ساخت شیشه، پنجره و نما در کارلسروهه بزرگترین پنجره چوبی و فلزی جهان را ساختند؟ 92 متر مربع است.

کرکره های غلتکی نه تنها به عنوان محافظ در برابر آفتاب، بلکه به عنوان مقاومت در برابر سارق و عایق حرارتی عمل می کنند؟

به جای عینک آفتابی مدرن، برخی از مردم اسکیمو از استخوان های صاف با شکاف دید باریک برای محافظت از خود در برابر نور خورشید استفاده می کردند؟

با کرکره های پی وی سی، باید مطمئن شوید که هرگز آنها را به طور کامل نبندید، بلکه همیشه یک شکاف برای نور بگذارید؟ به لطف این معیار، پرده کرکره ای در هنگام گرم شدن بسیار تاب نمی خورد.

برای تبدیل شدن به تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ در برابر آفتاب چه رشته هایی در آموزش وجود دارد؟

آموزش تبدیل شدن به یک تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ در برابر نور خورشید بسیار متنوع تر از چیزی است که واقعاً تصور می کنید. شما زمان زیادی را در هوای تازه می گذرانید زیرا بیشتر سایت های کار در فضای باز هستند. چه یک درب غلتکی جدید برای گاراژ، یک سایه بان جدید برای تراس یا یک سیستم کرکره ای برای اتاق خواب، همه آنها به یک متخصص نیاز دارند. شما همچنین ارتباط زیادی با مشتریان دارید و هر روز با افراد جدید آشنا می شوید. در کارگاه می توانید مهارت های دستی خود را ثابت کنید و غریزه سرگرمی خود را زنده کنید.

شما باید یک تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ خورشید شوید اگر…

 • از کار در فضای باز لذت می برید
 • دوست دارید با مردم کار کنید
 • کار دستی برای شما مشکلی ندارد.

قطعاً نباید تکنسین مکاترونیک کرکره غلتکی و محافظ در برابر آفتاب شوید اگر…

 • کار تیمی برای شما مناسب نیست و ترجیح می دهید به تنهایی کار کنید.
 • ریاضی ضعیف ترین درس شما در مدرسه بود.
 • دست راست شما گاهی اوقات نمی داند دست  چپ شما چه می کند.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp