آوسبیلدونگ طناب ساز

Seiler/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

585 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1800 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

یکی از دوره های مربوط به صنایع دستی در آلمان، دوره آوسبیلدونگ طناب ساز است. شما در این دوره با انواع روش های بافت طناب آشنا شده و حتی با ماشین آلاتی که در این حوزه کاربرد دارند، آشنا خواهید شد و می توانید با انواع آن ها به راحتی کار کنید. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات لازم در رابطه با جقوق افراد در دوره کارآموزی طناب ساز را بررسی کنیم.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ طناب ساز، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره کارآموزی

در طول آموزش خود به عنوان طناب ساز، یاد خواهید گرفت که چگونه طناب ببافید و توری ببندید. با شرکت در این دوره حقوق نیز دریافت خواهید کرد. اما آیا حقوق کارآموزی شما به اندازه ای است که یک شبکه ایمنی مالی پایدار به شما بدهد؟بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که در طول دوره کارآموزی چه چیزی برای دستمزد دریافت می‌کنید و مانده حساب شما پس از دوره کارآموزی چگونه تغییر می‌کند. بیایید ابتدا به حقوق در طول دوره کارآموزی نگاهی بیندازیم: در سال اول به عنوان یک کارآموز طناب ساز حداقل 585 یورو در ماه و در سال دوم حداقل 690 یورو درآمد دارید. در سال سوم و آخر آموزش، حقوق ماهیانه شما به حداقل 790 یورو افزایش می یابد. اطلاعات حداقل دستمزدی است که کارآموزان از ژانویه 2020 به طور رسمی مستحق دریافت آن هستند، در سال 2021 و 2022 افزایش یافت. البته حقوق شما هم می تواند بیشتر باشد. این در نهایت به شرکت آموزشی شما بستگی دارد. اینکه دقیقاً چقدر درآمد داشته باشید به روزمه کاری در آلمان و شرکت آموزشی بستگی دارد: چقدر بزرگ است؟ کجاست؟ آیا دارای تعرفه هست؟ قانون سرانگشتی این است: در شرکت‌های بزرگ‌تر با صد کارمند و در ایالت‌های به اصطلاح قدیمی فدرال، شما معمولاً بیشتر از شرکت‌های کوچک و خانوادگی یا در شرق آلمان درآمد کسب می‌کنید و با حقوقی که توسط یک قرارداد آوسبیلدونگ جمعی مشخص شده است، معمولاً می توانید منتظر حقوق کمی بالاتر از شرکت هایی باشید که به یک قرارداد جمعی متعهد نیستند. اما هیچ تضمینی برای این وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر از درآمد دانشجویان شاغل در آلمان می توانید مقاله مشخص شده را مطالعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

من به عنوان یک طناب ساز چقدر درآمد دارم؟

پس از آموزش، شما یک کارمند تمام عیار هستید و بنابراین می توانید منتظر حقوقی بالاتر از آنچه به عنوان کارآموز دریافت کرده اید باشید. به عنوان یک فرد تازه استخدام شده، معمولاً در ابتدا حدود 1800 تا 2100 یورو در ماه دریافت می کنید. پس از آن حقوق شما در طول سال ها به رشد خود ادامه می دهد و تا 2800 یورو افزایش می یابد. اگر این برای شما کافی نیست، می توانید با کمک آموزش های بیشتر حقوق خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، به عنوان یک سرکارگر یا تکنسین، از 3000 یورو در ماه حقوق دریافت می کنید. مانند حقوق آموزشی، درآمد بعدی شما نیز به اندازه و محل کارفرمای شما و اینکه آیا او طبق قرارداد جمعی پرداخت می کند بستگی دارد. همچنین، باید در نظر داشته باشید که تمام اعدادی که در اینجا می‌دهیم، مقادیر ناخالص هستند. هر ماه چند یورو برای مالیات و بیمه از این مبلغ کسر می شود. آنچه باقی می ماند حقوق خالص است  و به حساب شما ختم می شود.

برای اطلاع از ساعات کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش به عنوان طناب ساز

پس از سه سال دوره کارآموزی شما به پایان می رسد و همه چیزهایی را که باید در مورد ساخت طناب بدانید آموخته اید. طناب های پلاستیکی، طناب های سیم، طناب های فیبر طبیعی، شما می دانید که چگونه ساخته می شوند و چه زمانی باید از چه موادی استفاده کنید.

استاد طناب ساز

محبوب ترین آموزش های بیشتر در این حرفه تبدیل شدن به یک استادکار است، شما همچنین می توانید این عنوان را به عنوان یک طناب ساز کسب کنید. برای انجام این کار، باید در آزمون کارشناسی ارشد در IHK یا اتاق صنایع دستی شرکت کنید. دوره های ویژه شما را برای این آزمون آماده می کند. دو سال تمام وقت و چهار سال پاره وقت دوام می آورند و چند هزار یورو هم برای شما هزینه دارند. با این حال، پشتکار و پول به خوبی سرمایه گذاری شده است، زیرا از طریق آموزش بیشتر نه تنها مهارت های فنی خود را عمیق تر می کنید، بلکه دانش تجاری زیادی نیز کسب خواهید کرد. به هر حال، شما موجودی حساب خود را نیز بهبود می دهید، یک استاد حدود 3000 تا 4000 یورو در ماه درآمد دارد.

تکنسین – مهندسی نساجی

اگر به تولید منسوجات علاقه مند هستید، باید به فکر آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین در زمینه فناوری نساجی با تمرکز بر تولید منسوجات – یا به طور خلاصه: تکنسین فن آوری نساجی باشید. به این ترتیب، شما نه تنها طناب های کمتری می سازید، بلکه الیاف خاصی مانند الیاف مصنوعی و ماشین هایی که توسط سازندگان طناب استفاده می شود، می سازید. دوره دو سال تمام وقت و چهار سال پاره وقت طول می کشد. برای ثبت نام در این مورد، علاوه بر گذراندن دوره آموزشی، باید حداقل یک سال سابقه حرفه ای نیز داشته باشید. در برخی از دانشکده های فنی، آموزش بیشتر رایگان است، در برخی دیگر باید بین چند صد تا چند هزار یورو بپردازید. به عنوان یک تکنسین، می توانید انتظار حقوقی بین 3000 تا 4000 یورو در ماه داشته باشید، مشابه حقوق یک استادکار. آوسبیلدونگ پاک کننده نساجی یکی دیگر از آوسبیلدونگ های مرتبط به این رشته می باشد.

تحصیلات

اگر عطش شما برای دانش در مورد تمام موادی که سال ها از آنها طناب می سازید هنوز از بین نرفته، می توانید به دنبال تحصیل در این حوزه بروید. بیشتر اوقات شما به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارید، اما بهتر است شرایط دقیق را در دانشگاه مورد نظر خود بررسی کنید، زیرا آنها از ایالت به ایالت و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت هستند. موضوعاتی که ممکن است برای شما مناسب باشد، برای مثال، فناوری نساجی یا علم مواد هستند.

استقلال

مالکیت کسب و کار خود – این هدف بزرگ برای بسیاری از کارآموزان است! اگر شما هم می خواهید رئیس خود باشید، باید به یک سری موارد توجه کنید. ابتدا عنوان قهرمانی وجود دارد. اگرچه این برای خوداشتغالی اجباری نیست، اما بسیار مفید است، بیش از همه به این دلیل که دانش مهمی را در مورد موضوعاتی مانند حسابداری و مدیریت کارمندان به شما ارائه می دهد. شما همچنین باید چند سال تجربه حرفه ای داشته باشید تا واقعاً این تجارت را بشناسید. علاوه بر این، یک پایگاه مشتری مستحکم، سفارش‌های منظم را تضمین می‌کند و پس‌انداز به شما کمک می‌کند تا از نظر مالی در چند ماه اول زندگی خود را تامین کنید.

برای اطلاعات بیشتر از از قوانین آوسبیلدونگ کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • از مواد مختلف طناب و تور بسازید.
 •  راه اندازی ماشین آلات رشته زنی، طناب گذاری و بافندگی.
 •  چشمک ها و حلقه ها را به طناب بچسبانید.
 •    اتصال، یعنی در هم تنیدن دو سر طناب.
 •   طناب و توری نصب کنید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
یاط نساجی و مد خیاط نساجی و مد   بادبان ساز  
1900 یورو 1500 یورو 1700 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
2500 یورو 23 یورو 2600 یورو 2500 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ طناب ساز

کوهنوردان و آسانسورها چه مشترکاتی دارند؟ هر دوی آنها به سمت بالا نشانه می روند، اما بدون طناب مناسب، این امر میسر نخواهد بود. با آموزش به عنوان یک طناب ساز، اطمینان حاصل می کنید که این اتفاق نمی افتد. در آن یاد خواهید گرفت که چگونه از الیاف طبیعی، پلاستیک و فلز طناب‌های مقاوم در برابر پارگی بسازید برای اهداف مختلف از رشته‌های نازک میلی‌متری برای فناوری پزشکی گرفته تا طناب‌های کشتی سخت‌گیر گرفته تا دستگاه‌های ضخیم که تله‌کابین‌هایی با وزن چندین تن از آن آویزان می‌شوند. آیا شما در حال و هوای یک عمل طناب زنی واقعی هستید؟ پس به خودت جرات بده و طناب ساز شو!

اگر برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ هنوز مطمئن نیستید، پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید :

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

طناب سازان در طول آموزش خود چه می آموزند؟

در طول آموزش طناب ساز خود یاد خواهید گرفت که چگونه طناب بسازید. طناب های مختلفاز جمله، طناب های کوهنوردی برای کوهنوردان، طناب های پرش برای بانجی جامپینگ، طناب های باری برای جرثقیل ها، سیم بکسل هایی که گوندولا را حمل می کنند، طناب بکسل، کابل آسانسور، طناب کشتی و بسیاری موارد دیگر. بسته به منطقه کاربرد، طناب ها باید بتوانند بارهای مختلف را تحمل کنند و بنابراین از مواد خاصی تشکیل شده اند. طناب هایی از الیاف طبیعی مانند کنف، کتان و نارگیل، از الیاف مصنوعی مانند پلی استر و پلی گان و از فولاد و فلز ساخته شده اند. برخی از طناب ها همچنین دارای یک هسته فلزی و مواد متفاوتی در اطراف آن هستند و حتی چندین طناب برای فروشندگان به خصوص بزرگ به هم متصل شده اند. ساختار یک طناب امروزی مانند 2000 سال پیش است: چندین الیاف به صورت نخ ریسیده می شوند، نخ ها به اصطلاح رشته می شوند و چندین رشته به طناب تبدیل می شوند. در این بین، اما این کار عمدتاً به صورت مکانیکی انجام می شود، بیش از همه از دستگاه رشته و طناب گذاری استفاده می شود و البته دستگاه قیطان، که در آن قرقره های نخی جداگانه قرار می دهید. از آنجایی که شما همیشه چندین طناب را همزمان تولید می کنید، همیشه باید چندین ماشین را به طور همزمان زیر نظر داشته باشید. شما طبق مشخصات دقیق کار می کنید: بسته به مواد، تعداد قرقره های استفاده شده و تنظیمات دستگاه، چنین طناب هایی دارای خواص متفاوتی هستند، به عنوان مثال به ویژه در برابر پارگی یا اصطکاک مقاوم است. کار دستی نیز در حرفه طناب‌ساز مورد نیاز است، به عنوان مثال هنگامی که چشمک‌ها و تسمه‌ها را به طناب می‌چسبانید یا هنگام اتصال، در هم تنیدن دائمی دو سر طناب. همچنین کاردستی کلاسیک گره زدن طناب از الیاف طبیعی را با دست خواهید آموخت. چه با ماشین گره خورده یا با دست: در پایان هر طناب را از نظر کیفیت و انعطاف پذیری بررسی می کنید. برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط با این دوره شامل موارد زیر می شود :

کار روزمره به عنوان طناب ساز چگونه به نظر می رسد؟

مسلماً با توجه به مقدار طناب‌هایی که می‌سازید، کار ممکن است در بعضی مواقع کمی یکنواخت باشد. اما در این بین شما همیشه باید به کار مونتاژ بروید. از آنجایی که خودتان به بهترین وجه از خواص طناب ها و توری ها اطلاع دارید، منطقاً اغلب آنها را فوراً وصل می کنید. در آموزش خود به عنوان یک طناب ساز، نه تنها طناب، بلکه تور نیز خواهید ساخت. برای مثال، با تور ماهیگیری باید بدانید که در چه منطقه ای ماهیگیری می شود و چه وزنی باید بکشد. وظایف شما همچنین شامل ذخیره سازی، بسته بندی و آماده سازی طناب و توری برای اعزام خواهد بود.

مدت تحصیل چقدر است؟

آموزش تبدیل شدن به طناب ساز سه سال طول می کشد و یک آموزش حرفه ای دوگانه کلاسیک است. این بدان معنی است که شما نه تنها در شرکت کار می کنید، بلکه در یک مدرسه حرفه ای نیز شرکت می کنید. در آنجا با تکنیک‌های مختلف گره‌زنی، ماشین‌ها، گره‌ها، اتصالات و انواع طناب آشنا می‌شوید و همچنین مواد و الیاف زیادی در برنامه درسی وجود دارد. سپس آنچه را که آموخته اید در شرکت آموزشی خود به اجرا در می آورید. می توانید کارآموزی مناسبی را در کارخانه های طناب و پوشاک، کارخانه های ریسندگی و تولید کنندگان نخ های خیاطی بیابید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 •      Reeperbahn هامبورگ به این دلیل نامیده می شود که قبلا طناب هایی برای حمل و نقل در آنجا ساخته می شد؟
 •      یک تور ماهیگیری تمام شده می تواند تا 10 تن وزن و 600 متر طول داشته باشد؟
 •      قوی ترین طناب دنیا از الیاف مصنوعی نازک تر از موی انسان ساخته شده است؟ هشت برابر سبک تر از کابل فولادی با همان ضخامت است.
 •      طناب کشی در زمان های قدیم برگزار شده و در آن زمان عمدتاً به عنوان تمرین برای سایر ورزش ها بوده است.
 •      بالاترین بانجی جامپ جهان از ارتفاع 321 متری پل رویال گرج در کلرادو انجام شد؟

برای آموزش طناب ساز به چه تحصیلی نیاز دارم؟

دیپلم دبیرستان برای طناب ساز شدن کافی است. در هر صورت، شما باید حداقل دانش پایه ای از ریاضی و فیزیک داشته باشید، پس از همه شما باید بتوانید طول و قطری را که با بار آینده روی یک طناب مطابقت دارد محاسبه کنید. همچنین باید مهارت های دستی برای کار دستی و درک فنی برای کار با ماشین ها داشته باشید. علاوه بر این، شما نباید با صداهای بلند مشکل داشته باشید، زیرا کارگاه ها دقیقاً مانند یک کتابخانه نیستند. همچنین، شما نباید با کار کردن در حالت ایستاده مشکلی داشته باشید – در غیر این صورت تنها پس از چند ساعت به طناب آویزان خواهید شد.

شما باید طناب ساز شوید اگر …

 •     شما مهارت های دستی و درک فنی دارید.
 •     کارگاه محل کار ترجیحی شماست.
 •     شما همچنین دوست دارید به کار مونتاژ بروید.

قطعاً نباید طناب ساز شوید اگر…

 •     شما مدام به تنوع نیاز دارید.
 •     کمر درد مزمن دارید.
 •     ریاضی و فیزیک اصلاً برای شما جالب نیست.
   

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp