آوسبیلدونگ زین ساز

Sattler/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

689 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2500 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

کاربردی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

من به عنوان یک زین سازچقدر درآمد دارم؟

زین ساز بودن مزایای زیادی دارد. شما می توانید تمرکز خود را با توجه به علایق خود انتخاب کنید، تنوع زیادی دارید و می توانید خلاقیت خود را آزاد بگذارید. اما شما همچنین دوست دارید بدانید که حقوق یک زین سازچقدر است. با ما اکنون می توانید دریابید که در حین و بعد از آموزش به عنوان یک زین سازچه درآمدی خواهید داشت. علاوه بر تنوع و خلاقیت، آموزش به عنوان یک زین سازمی تواند بیش از همه چیز را به شما ارائه دهد، امنیت. زیرا کیفیت به سادگی هرگز از مد نمی افتد و این دقیقا همان چیزی است که شما به عنوان یک زین سازعرضه می کنید. چه تودوزی چرمی باکیفیت در یک ماشین اسپرت جدید باشد یا زین یک بلوز جوان، همه چیز به دقت در پردازش بستگی دارد. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید. آیا می‌دانستید که تقریباً هر اسبی پشتی متفاوت دارد و حتی زین‌های تولید انبوه فقط در صورتی مناسب هستند که به‌صورت جداگانه توسط یک زین ساز تنظیم شده باشند؟ شغلی که با هیچ ماشینی در دنیا قابل جایگزینی نیست. اما به دلیل پایین بودن سطح آگاهی از این حرفه، کمبود نیروی جوان وجود دارد، بنابراین می توانید منتظر پیشنهادات و سفارشات شغلی زیادی باشید. حالا بیایید به حقوق آموزشی شما بپردازیم: در طول دوره کارآموزی به عنوان یک زینتی، درآمد شما در محدوده متوسط ​​خواهد بود. از آنجایی که دستمزدها ثابت نیستند، اما بسته به اینکه در کجا و با چه کسی آموزش خود را انجام می دهید می تواند متفاوت باشد، در این مرحله دستورالعمل هایی را به شما ارائه می دهیم که می توانید از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید. اگر طبق حداقل دستمزد کارآموز که در سال 2020 معرفی شد، حقوق دریافت کنید، حداقل 585 یورو ناخالص در سال اول کارآموزی خود دریافت خواهید کرد. در سال دوم کمی بیشتر است، حداقل 690 یورو. همچنین در سال سوم کارآموزی خود افزایش حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد، اکنون می توانید 790 یورو به عنوان یک زین سازبالقوه درآمد کسب کنید. از آنجایی که اطلاعات مربوط به حداقل دستمزد است، مطمئناً ممکن است بیشتر نیز دریافت کنید.

کارمند حقوق در Freier Autosattlerei GmbH & Co. KG

اگر کارآموزی خود را به‌عنوان یک اثاثه یا لوازم داخلی متخصص در اثاثه یا لوازم داخلی خودرو شروع کنید، مطمئناً کمک هزینه آموزشی نیز دریافت خواهید کرد و این در مغازه اثاثه یا لوازم داخلی خودرو Freier حتی بالاتر از جدول تعرفه‌های IG Metall برای تجارت اثاثه یا لوازم داخلی است. در سال اول آموزش 660 یورو به صورت ناخالص در ماه، در سال دوم 750 یورو و در سال سوم 840 یورو دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، کارآموزان هر ماه پاداش کریسمس و کوپن سوخت به ارزش 44 یورو دریافت می کنند.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

به طور متوسط، یک زین سازبین 2300 تا 3000 یورو ناخالص درآمد دارد. با این حال، مانند هر حرفه ای، باید این واقعیت را در نظر بگیرید که حقوق اولیه شما کمی پایین تر خواهد بود. زیرا در ابتدا باید خود را ثابت کنید و بیاموزید که چگونه به طور مستقل بدون مربی در کنارتان مسئولیت بپذیرید. اگر به‌عنوان یک زین‌فروشی خوداشتغالی شوید، حقوق شما در درجه اول به تعداد سفارش‌هایی که دریافت می‌کنید و میزان مهارتی که کسب و کار را اداره می‌کنید بستگی دارد. بنابراین، تنها زمانی باید جرات انجام این مرحله را داشته باشید که تجربه حرفه ای کافی کسب کرده باشید و بتوانید خطر را ارزیابی کنید. شرکت در دوره کارشناسی ارشد نیز می تواند به شما در ایجاد شغل آزاد کمک کند، حتی اگر مدرک کارشناسی ارشد از نظر قانونی لازم نباشد. بنابراین می بینید، حتی اگر آموزش زین سازشدن یکی از شناخته شده ترین ها نباشد، فرصت ها و فرصت های شغلی خوبی را به شما ارائه می دهد.

مسیر شغلی

شاگردی به عنوان زین ساز

پس از آموزش، می توانید به طور رسمی خود را یک زین ساز بنامید. بسته به تمرکز تمرینی که انتخاب کرده اید، زندگی شما اکنون حول محور ورزش های سوارکاری، کیف و کالاهای چرمی یا تجهیزات خودرو می چرخد.

آزمون کارشناسی ارشد

برخلاف بسیاری از حرفه ها، برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را اداره کنید، نیازی به گواهی استادکار ندارید. با این حال، در دوره شما تمام مطالبی را دریافت خواهید کرد که به شما کمک زیادی می کند و همچنین می توانید کارآموزان خود را آموزش دهید و دانش خود را منتقل کنید.

راه اندازی کسب و کار

به عنوان یک زینتی، فرصت های زیادی برای خوداشتغالی دارید. در ورزش سوارکاری، مثلاً با افتتاح یک مغازه تخصصی یا با ارائه تنظیمات و تعمیرات زین.

تحصیلات

شاید دوست داشته باشید با زندگی دانشجویی آشنا شوید. سپس دوره های فن آوری نساجی، به ویژه با تمرکز بر ساخت کیف ، برای شما ایده آل است.

کارمند حرفه در Freier Autosattlerei GmbH & Co. KG

پس از دوره کارآموزی، گزینه های شغلی مختلفی دارید. Autosattlerei Freier خوشحال خواهد شد که در برنامه های شما از شما حمایت کند به خصوص اگر می خواهید مدرک کارشناسی ارشد خود را بگذرانید. برای این کار می‌توانید کلاس کارشناسی ارشد خود را در انجمن صنفی سرداران باواریای جنوبی در مرکز تخصصی فدرال در ماینبورگ شرکت کنید. همچنین این فرصت برای انجام آموزش های بیشتر به عنوان یک اقتصاددان تجاری در اتاق صنایع دستی وجود دارد.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

 • ساخت، تعمیر یا بازیابی کالاهای چرمی.
 • به طرز ماهرانه ای با مواد و ابزارهای مختلف دست به کار شوید.
 • دوخت چرم هم به صورت دستی و هم با ماشین.
 • پشت اسب ها را اندازه گیری و ارزیابی کنید و زین ها را بر اساس آن تنظیم کنید.
 • کار مونتاژ را انجام دهید و مثلاً یک هود وصل کنید.
 • مشاوره به مشتریان و اجرای درخواست های مشتری.
 • کیف طراحی کنید و مطابق طرح خودتان بسازید.
حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
استاد زین ساز اقتصاددان بازرگانی نساجی نجار    
2300 یورو 2300 یورو 1470 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
3500 یورو 3200 یورو 2600 یورو 3000 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
زین ساز BADER GmbH & Co. KG   اقا /خانم 01.09.2022 Göppingen  
زین ساز Freier Autosattlerei GmbH & Co. KG اقا /خانم به ترتیب Rain (Niederbayern)  
زین ساز اقا /خانم

معرفی دوره آوسبیلدونگ

زین ساز

چه سوار بر اسب، چه پشت فرمان و چه در هواپیما، در همه این موقعیت ها بدون زین گیر گیر می کنید. بالاخره یک سوار بدون زین، یک ماشین بدون صندلی یا یک مسافر بدون چمدان چه خواهد بود؟ آموزش زین ساز شدن با سه محور مختلف ارائه می شود، تمرکز روی اثاثه یا لوازم داخلی ورزشی سوارکاری، تمرکز بر ساخت کیف خوب و تمرکز روی اثاثه یا لوازم داخلی خودرو. مهم نیست که قلب شما برای اسب می تپد، ماشین یا کیف، به عنوان یک زین سازمی توانید علاقه خود را دنبال کنید. برای این شما بیش از همه به یک چیز نیاز دارید، غریزه. شما به‌طور سنتی با قیچی، کیت‌های خیاطی و قالب‌ها کار می‌کنید و به‌عنوان مثال، زین‌ها و لگام‌های سفارشی را با توجه به نیازهای مشتری می‌سازید یا اثاثه یا لوازم داخلی خودروها یا قایق‌های قدیمی را بازسازی می‌کنید. اگر دوست دارید حرفه ای را بیاموزید که هر روز چالش های جدیدی را برای شما به ارمغان می آورد، آموزش به عنوان یک زین سازبرای شما مناسب است.

زین سازچه تخصص هایی دارد؟

شما می توانید در سه رشته مختلف: سراجی سواری، سراجی با وسیله نقلیه و کیف سازی خوب، آموزش را برای تبدیل شدن به یک سراجی تکمیل کنید. اینکه در چه زمینه ای می توانید تخصص داشته باشید به شرکت آموزشی شما بستگی دارد. این معمولاً در یکی از زمینه ها تخصص دارد. به عنوان مثال، سراجی های سوارکاری، سراجی های وسیله نقلیه یا سراجی هایی هستند که عمدتاً با کیف سازی خوب سروکار دارند.

کارمند زین گردان در Freier Autosattlerei GmbH & Co. KG

به عنوان یک اثاثه یا لوازم داخلی متخصص در اثاثه یا لوازم داخلی خودرو، در Freier Autosattlerei GmbH & Co. KG in Rain در Lower Bavaria که بین Straubing و Regensburg است، کار خواهید کرد. ساعات کاری شما همیشه از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 صبح تا 5 بعد از ظهر است، جمعه ها حتی می توانید آخر هفته را از ساعت 13:30 شروع کنید. و هیچ شیفتی وجود ندارد. شما طیف گسترده ای از وظایف دارید، صندلی ماشین و سایر صندلی ها را می سازید و زین های موتور سیکلت، تاپ های قابل تبدیل و برزنت برای کامیون ها و تریلرهای می سازید. شما همچنین کفپوش های داخلی وسایل نقلیه، هواپیما و قایق ها را با دست می سازید.

سراجی سوارکاری

تمرکز روی سراجی اسب سواری مخصوصاً برای کسانی مناسب است که قبلاً با اسب و ورزش سوارکاری آشنا هستند و دیگر نمی خواهند در زندگی حرفه ای خود بدون تماس با حیوانات بگذرانید. زیرا شما به عنوان یک سراجی نه تنها اجناس چرمی مانند لگام، تسمه و البته زین را طبق استانداردهای مشخص می سازید، بلکه آنها را به صورت جداگانه با مشتریان چهارپای خود تطبیق می دهید. اینگونه است که شما به سمت اصطبل های سوارکاری می روید، زین ها را می پوشید، قضاوت می کنید که کدام مدل ها مناسب اسب و سوارکار هستند و تغییرات، بهینه سازی ها یا تعمیرات را انجام می دهید. در کارگاه شما به طور سنتی با کیت های خیاطی، چسب، قیچی و شابلون کار می کنید. از آنجایی که شما عمدتاً با چرم کار می کنید، از چرخ خیاطی های خاصی برای کمک به شما استفاده می کنید.

اثاثه یا لوازم داخلی خودرو – اثاثه یا لوازم داخلی قایق

اگر کمتر طرفدار اسب هستید و بیشتر طرفدار اتومبیل هستید، پس با تمرکز روی اثاثه یا لوازم داخلی خودرو در تمرکز کنید. چه رویه های کانورتیبل، چه صندلی اسپرت یا فرمان چرمی، رویاها را به واقعیت تبدیل می کنید. به عنوان یک اثاثه یا لوازم داخلی وسایل نقلیه، لزوماً مجبور نیستید روی اتومبیل کار کنید، چرم انفرادی نیز در قایق ها مورد تقاضا است. به عنوان یک روکش قایق، از جمله با ساخت، تعمیر و ترمیم هود و مبلمان روکش شده سر و کار خواهید داشت. چه به عنوان یک روکش کلاسیک وسایل نقلیه و چه به عنوان روکش قایق. شما عمدتاً در کارگاهی کار می کنید که در آن مواد را با چسب، پرچ، چاقو و دستگاه های پانچ پردازش می کنید. شما همچنین کار خود را بعد از وسایل نقلیه یا قایق ها مونتاژ می کنید.

کیسه سازی خوب

با تمرکز سوم، ساخت کیف خوب، از طرف دیگر، کار روزمره حول کیف ها، چمدان ها و پوشه های باکیفیت می چرخد. وظیفه اصلی ساخت کالاهای چرمی است، اما می توانید خلاقیت خود را در قسمت طراحی نیز آزاد کنید.

کارمند آموزش در Freier Autosattlerei GmbH & Co. KG

در طول دوره کارآموزی به عنوان یک سراجی متخصص در اثاثه یا لوازم داخلی خودرو در Autosattlerei Freier، شما در تمام زمینه های شرکت کار خواهید کرد. ارزش زیادی به کارآموزانی داده می شود که از همان ابتدا درگیر تجارت روزمره هستند تا بیشترین تأثیر یادگیری ممکن را داشته باشند. کارهای کوچک‌تر و بعداً بزرگ‌تری دریافت می‌کنید که سپس تحت نظارت روی آن‌ها کار می‌کنید. این تئوری در مرکز تخصصی فدرال در ماینبورگ به شکل بلوک های آموزشی که معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد انجام می شود. در این مدت می توانید در یک اقامتگاه دانشجویی زندگی کنید که شرکت هزینه های اقامت را تقبل می کند. اگر در مدرسه خیلی خوب عمل می کنید یا اگر آموزش حرفه ای را گذرانده اید، می توانید دوره آموزشی را نیم سال کوتاه کنید. به طوری که کمبود سرگرمی وجود نداشته باشد، یک رویداد تیمی در سال یک بار برگزار می شود، مانند یک روز در یک مرکز wakeboard.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • تقریباً هر زین باید به صورت جداگانه با اسب سازگار شود؟
 • زین در ابتدا برای نشستن در نظر گرفته نشده بود، اما برای بسته بندی؟
 • آیا می توانید چرم را بازیافت کنید؟ نتیجه آن Bonded Leather نامیده می شود.
 • وزن یک زین مسابقه ای کمتر از 150 گرم است؟
 • یک زن به طور متوسط ​​76 ساعت از زندگی خود را صرف جستجو در کیف خود می کند؟
 • چرم مرغ از جوجه ها نیست بلکه از بز یا گوسفند به دست می آید؟
بنابراین، حرفه زین سازی  کارهای خلاقانه و دستی را با هم ترکیب می‌کند. مراقبت و حساسیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما شما نه تنها باید برای ابزارها حساسیت زیادی داشته باشید، بلکه برای افراد نیز باید حساسیت زیادی داشته باشید، زیرا اغلب بر اساس نیازهای دقیق مشتری، محصولات سفارشی می‌سازید. اگر تصمیم دارید در زمینه سراجی سوارکاری فعالیت کنید، به شناخت اسب و همچنین شناخت طبیعت انسان نیاز دارید. این همچنین شامل دانش آناتومی و توالی حرکت است.

کجا می توانم به عنوان یک زین سازشاگردی کنم؟

شما می توانید آموزش های خود را در طیف گسترده ای از شرکت ها تکمیل کنید، به عنوان مثال: در تولیدکنندگان کالاهای ورزشی سوارکاری و همچنین در مغازه‌های آنها، در شرکت‌های تخصصی زین‌فروشی، شرکت‌های صنعت کالاهای چرمی، در تامین‌کنندگان صنعت خودروسازی، زین‌فروشی‌های قایق یا در کارگاه‌های خودروهای قدیمی. پس از آموزش، می توانید یا به دنبال موقعیت دائمی در یکی از این شرکت ها باشید و یا به صورت آزاد، حتی بدون مدرک فوق لیسانس به مشاغل آزاد دست پیدا کنید. به عنوان مثال می توان یک فروشگاه تخصصی برای مقالات ورزشی سوارکاری راه اندازی کرد. به هر حال، چشم انداز آینده شما به عنوان یک زین سازبیش از حد خوب است، زیرا تقاضا همچنان زیاد است. تا کنون تعداد شغل های خالی بیشتر از زین سازها است، بنابراین خطر به دست نیاوردن شغل کم ​​است. علاوه بر این، کاردستی به سختی قابل تعویض است.

شما باید زین ساز شوید اگر…

 • همیشه دوست داشتید با قیچی کار دستی کنید و پارچه ها با کیت های خیاطی خوب هستند.
 • شما دقیق و خلاق هستید
 • شما در زندگی روزمره خود به تنوع زیادی نیاز دارید.

قطعاً نباید زین ساز شوید اگر…

 • اجرای خواسته های دیگران برای شما دشوار است.
 • تو دست و پا چلفتی هستی.
 • شما نمی خواهید با مواد حیوانی مانند چرم کار کنید.
 

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp