آوسبیلدونگ بادبان ساز

Segelmacher/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

600

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

1730

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره کارآموزی

دور زدن جهان با یک قایق بادبانی کاری رویایی نیست اگر دوره آوسبیلدونگ بادبان ساز را انتخاب کنید. به علاوه با شرکت در این دوره می توانید درآمد نیز داشته باشید و اینکه این کمک هزینه آموزشی دقیقاً چگونه کار می کند و چقدر می توانید به عنوان یک دریانورد انتظار حقوق داشته باشید، در ادامه بررسی خواهد شد.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ بادبان ساز، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

در طول آموزش چقدر درآمد دارم؟

دوره‌های آموزش حرفه‌ای اغلب درآمدهای خوبی دارند. شاگردی به عنوان دریانوردان ممکن است در مقایسه متوسط باشد، اما مطمئناً در پایین ترین رتبه قرار نمی گیرند. در حال حاضر به کارآموزان در سال اول آموزش 600 یورو، در سال دوم آموزش 650 یورو و در سال سوم آموزش 700 یورو پرداخت می شود. اما به خاطر داشته باشید که برای بیمه و مالیات کمی از آن کسر خواهد شد.

برای اطلاع از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

بعد از آموزش چقدر درآمد خواهم داشت؟

سه سال پس از شروع کارآموزی، شما یک دریانورد آموزش دیده هستید. در این دوره نیازی نیست نگران شغل آینده خود باشید؛ زیرا هر سال فقط تعداد کمی از دریانوردان آموزش می بینند. میانگین حقوق اولیه بعد از آموزش بین 1700 تا 2000 یورو ناخالص در ماه است. بر این اساس، یک شروع کننده شغلی باید بین 10 تا 12 یورو در ساعت دریافت کند. از سوی دیگر، بادبان‌سازان باتجربه می‌توانند تا 15 یورو در ساعت شارژ کنند.

ساده ترین راه برای تعیین حقوق ماهانه استفاده از ماشین حساب دستمزد ساعتی است. اگر ترجیح می دهید خودتان حساب را انجام دهید، می توانید از فرمول نرخ ساعتی 40 ضربدر 4.3 استفاده کنید.

آموزش بیشتر به عنوان استاد بادبان برای بسیاری از بادبان‌سازان امری مسلم است. نه تنها این عنوان را دارید، بلکه مسئولیت بیشتری را نیز در یک موقعیت مربوطه به عهده می‌گیرید، می‌توانید ماهیانه بین 3000 تا 3500 یورو درآمد ناخالص داشته باشید و در نتیجه به سمت آینده ای مطمئن حرکت کنید.

البته حقوق شما می تواند تحت تاثیر روزمه، نحوه شرکت در جلسه مصاحبه کاری آلمان و قرارداد آوسبیلدونگ نیز باشد.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

دریانوردی

در این دوره می توانید، بادبان ها را بسازید، تعمیر کنید یا تمیز کنید. با آموزش دوگانه خود به عنوان یک بادبان، بهترین نتیجه را از یک کشتی می گیرید و قایقرانی را سرگرم کننده تر می کنید. علاوه بر این، این حرفه بسیار نادر است، هر ساله فقط چند جوان فرصت شروع کارآموزی را پیدا می کنند. بعد از سه سال کارآموزی خود را تمام کرده اید و مهارت های دستی خود را کامل کرده اید. مشکلات مربوط به تصاحب یا جستجوی یک کارفرمای جدید و یک پیشنهاد شغلی جالب در کارگاه بادبان‌سازی یا دکل‌سازی، نادر است. به خصوص که شما به روش های مختلف آموزش دیده اید. شما نه تنها می توانید لوازم جانبی قایق، طناب و بادبان، بلکه سایبان، چادر و برزنت را نیز بسازید و تعمیر کنید. و برای اینکه بعد از دوره کارآموزی دچار رکود شغلی نشوید، این فرصت را دارید که در دوره های آموزشی بیشتر شرکت کنید.

استاد دریانورد

برای بسیاری از دریانوردان این یک امر مسلم است – امتحان استادکار. به عنوان یک دریانورد استاد، دانش و شهرت خود را همزمان افزایش می دهید. شما به عنوان سرکارگر مسئول برنامه ریزی و کنترل کلیه فرآیندهای شرکت هستید. به عبارت دیگر، شما سفارشات مشتری را دریافت می کنید، وظایف را به کارمندان اختصاص می دهید و پیشرفت را نظارت می کنید. برای اطمینان از اینکه تحویل به موقع است، تیم خود را از نزدیک مشاهده می کنید و در صورت بروز سؤال، پاسخگو خواهید بود.

برای استاد شدن باید یک امتحان را پشت سر بگذارید. البته باید خود را کاملاً برای آنها آماده کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار با یک دوره فشرده است. به مدت یک ماه اصول مدیریت بازرگانی را به صورت گروهی برای مدیریت فروشگاه بادبان‌ساز، یادگیری جزئیات جدید در مورد این صنعت و آزمایش روش‌های مدیریت کارمندان، یاد خواهید گرفت. از آنجایی که تنها چند مکان آموزشی وجود دارد، گروه های آموزش استادکار نیز به طور مدیریتی کوچک هستند.

شما همچنین می توانید خود را در خانه آماده کنید، اما باید چندین ماه تا سال برای این کار برنامه ریزی کنید، به خصوص اگر فقط چند ساعت در بعدازظهرها و آخر هفته ها برای مطالعه فرصت دارید. آموزش های تکمیلی توسط اتاق های صنایع دستی و آموزشکده های فنی ارائه می شود، تنها در صورتی می توانید در آن شرکت کنید که حداقل سه سال به عنوان دریانورد کار کرده باشید. باید از این زمان برای صرفه جویی استفاده کنید، زیرا امتحان ممکن است چندین هزار یورو برای شما هزینه داشته باشد.

تکنسین

یک جایگزین برای آزمون کارشناسی ارشد، آموزش بیشتر به عنوان یک تکنسین دارای گواهی دولتی با تمرکز بر فناوری نساجی است. به عنوان یک تکنسین، می توانید بیشتر در تولید مواد بادبان مشارکت کنید. از آنجا که بادبان ها باید سبک، بسیار پایدار و همچنین ضد آب باشند – چالشی بزرگ برای صنعت نساجی خواه بود. دوره دو سال تمام وقت و تا چهار سال پاره وقت طول می کشد. آموزش تکنسین نیز مشمول هزینه می باشد و با معاینه در مقابل اتاق صنایع دستی تکمیل می شود.

استقلال

البته باز کردن بادبان‌ساز خود یک ریسک بزرگ است. با این حال، این هدف غیر واقعی نیست. از آنجایی که تعداد بادبان‌سازان آموزش دیده بسیار محدود است، رقابت خیلی زیاد نیست. شما باید تماس های خوبی با مشتری داشته باشید، یک تیم کوچک و قابل اعتماد در کنار خود داشته باشید و البته سرمایه اولیه مناسبی داشته باشید. این مکان همچنین نقش مهمی ایفا می کند: کشتی سازان را می توان عمدتاً در دریای شمال و بالتیک یا در جنوب آلمان در دریاچه کنستانس یافت. اما می توانید در زمینه سایبان یا برزنت برای روکش ها و کامیون ها نیز تخصص داشته باشید. اگر می خواهید از نظر جغرافیایی محدودتر باشید، این امر به ویژه سودمند است.

تحصیلات

اگر مدرک ورود به تحصیلات عالی دارید، تحصیل یک گزینه برای شماست و همیشه نباید دیپلم دبیرستان باشد. عنوان قهرمانی نیز می تواند راه را برای شما هموار کند. دوره‌هایی که برای بادبان‌سازان مناسب هستند، برای مثال، فناوری نساجی یا مدیریت بازرگانی نساجی هستند. مدرک لیسانس معمولاً شش ترم یا سه سال طول می کشد. با این حال، برای شما به عنوان یک بادبان‌ساز فعال، دوره‌های پاره وقت، که عمدتاً در دانشگاه‌های خصوصی ارائه می‌شوند، نیز مناسب هستند. اینگونه است که می توانید کار و مطالعه را به خوبی – یا بهتر است بگوییم – زیر یک بادبان هماهنگ کنید!

برای اطلاع از مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ در تمامی حوزه ها کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • مواد را ارزیابی و انتخاب کنید.
 • برنامه CAD را که با آن طرح های بادبان در رایانه شخصی ایجاد می شود، اجرا کنید و الگوها را ایجاد کنید.
 • برش و چسباندن و دوخت پارچه.
 •  بادبان ها را اندازه گیری کنید و محاسبات مساحت را انجام دهید.
 • اتصالات، یعنی طناب ها را به صورت حرفه ای وصل کنید.
 •   مشاوره به مشتریان.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
700 یورو 650 یورو 600 یورو
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
خیاط خیاط پارچه و مد   اثاثیه یا لوازم داخلی  
1470 یورو 1500 یورو 1600 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
2100 یورو 2300 یورو 2600 یورو 2600 یورو ماکزیمم حقوق

برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط با این دوره شامل موارد زیر می شود :

معرفی دوره آوسبیلدونگ

در آموزش به عنوان یک بادبان، همه چیز حول محور قایق بادبانی – بادبان می چرخد. شما در این حرفه، برای محاسبه مساحت ها به مهارت های دستی، تخیل فضایی و مهارت های ریاضی زیادی نیاز دارید. اگر قلب شما هم برای قایقرانی می تپد و می توانید مرتباً در هفت دریا پیدا شوید، این یک مزیت بزرگ است. زیرا آموزش دوگانه سه ساله نه تنها در کارگاه، بلکه در قایق ها، کشتی ها و در شهر زیبای هانسیایی لوبک انجام می شود. کارآموزی را عمدتاً در سواحل یا دریاچه های بزرگ و توده های آبی خواهید یافت.

همچنین می توانید از این روش برای طراحی انواع بادبان های جدید مانند سایبان، بادبان قایق بادبانی یا بادبان اصلی استفاده کنید. به محض اتمام طراحی، پلاتر نامیده می شود. این دستگاه داده های وارد شده را به برش تبدیل می کند.

اگر برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان هنوز دلایل کافی را ندارید، توصیه می کنیم مقاله 7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان را مطالعه کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 •      کارآموزان در آموزش خود به عنوان دریانورد مجبور نیستند یک معاینه متوسط ​​شرکت کنند؟
 •      دریانوردانی هستند که در اورژانس کار می کنند؟ به عنوان مثال در یک کشتی قایقرانی.
 •      قایق های بادبانی می توانند سریعتر از 100 کیلومتر در ساعت باشند؟
 •      بادبان ها اغلب از مواد مصنوعی ساخته می شوند؟
 •      شما نه تنها در یک مغازه بادبانی کار می کنید، بلکه می توانید سایبان، چادر و برزنت نیز بسازید؟

دروس مدرسه حرفه ای در بلوک های لوبک برگزار می شود، در این مدت شما در مدرسه شبانه روزی اقامت خواهید داشت. در این هنگام با درس های عملی با انواع بادبان ها، از بادبان های کروز مدرن گرفته تا بادبان های سنتی قدیمی نیز آشنا خواهید شد. شما متوجه خواهید شد که آنها چه خواص و ساختار دقیقی دارند و اندازه گیری، محاسبه و برش را تمرین می کنید. همچنین به زودی بر بستن طناب ها، به اصطلاح اسپلایسینگ، مسلط خواهید شد.

برای شرکت در این دوره شما نیازی به گواهینامه قایقرانی ندارید، اما اگر قبلاً تجربه ای در مورد آب کسب کرده باشید و قبلاً به شرایط اولیه زبان دریانوردی تسلط داشته باشید، همچنان هنگام درخواست مزیت بزرگی دارید.  علاوه بر این، صنعتگری، وظیفه شناسی و مهارت های ریاضی می توانند برای شما بسیار مفید باشند. همچنین باید از نظر بدنی آماده باشید.

برای اطلاع از ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

شما باید دریانورد شوید اگر…

 •      شما عاشق قایقرانی هستید و دنیای قایقرانی را به خوبی می شناسید.
 •      تخیل فضایی شما به خوبی توسعه یافته است و شما با دستان خود مهارت دارید.
 •      کار حسابی و دقیق برای شما مشکلی ندارد.

قطعاً نباید دریانورد شوید اگر…

 •      حتی ده اسب هم نمی توانند تو را سوار کشتی کنند.
 •      محاسبه مساحت کاری مشکل برای شما می تواند باشد.
 •      کم دقت هستید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو-
Klassische duale Berufsausbildung

دوره آوسبیلدونگ متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو

شرایط حقوقی و درآمدی آوسبیلدونگ متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو مشخص شده است. اگر برای شرکت در این دوره تصمیم خود را گرفته اید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات مربوط به حقوق و دستمزد

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ اپراتور تجهیزات ساختمانی
Klassische Ausbildung

آوسبیلدونگ اپراتور تجهیزات ساختمانی

شما به عنوان اپراتور تجهیزات ساختمانی معمولا در شرکت هایی کار می کنید که با ساخت و ساز ساختمان، عمران، راه سازی و مهندسی عمران خاص سروکار دارند، اما اپراتور تجهیزات ساختمانی در بخش باغبانی نیز مورد نیاز است. کار شما معمولاً در سایت‌های ساختمانی انجام می‌شود، جایی که هم آماده‌سازی کار ساختمانی و هم اجرا و تعمیر تجهیزات ساختمانی به حوزه مسئولیت شما تعلق دارد. شما باید کارهای زیادی انجام دهید.از برنامه ریزی بر اساس طرح ها گرفته تا راه اندازی، ایمن سازی، بارگیری و بهره برداری تا تبدیل مناطق ساخت و ساز – همه چیز بخشی از کار شماست. حتی اگر این روش به سرعت روتین شود، هرگز نمی‌دانید دقیقاً در چه شرایطی کار می‌کنید، به همین دلیل است که هر روز با موقعیت‌های جدیدی روبرو خواهید شد.

مطالعه بیشتر...
آوسبیلدونگ نقشه کش
Schulische Ausbildung

آوسبیلدونگ نقشه کش

اگر دوست ندارید در تمام طول روز قدم بزنید پس این شغل برای شما مناسب است محل کار اصلی شما در شرکت آموزشی و تمام روز پشت کامپیوتر است، شما باید با نرم افزارهای مختلف طراحی و برنامه های تحلیل سازه کار کنید، گاهی اوقات یک گشت و گذار در محل ساخت و ساز نیز وجود دارد.

مطالعه بیشتر...
Bestbezahlten Ausbildung

آوسبیلدونگ متخصص فناوری مواد غذایی

به عنوان یک متخصص در فناوری مواد غذایی ، شما در کارخانه هایی که محصولات غذایی تولید می کنند کار خواهید کرد. از آنجایی که شما برای گروه های مختلف محصولات مختلف تولید می کنید ، این حرفه هرگز خسته کننده نمی شود. اکنون باید آینده خود را در دست بگیرید و دستورالعمل موفقیت خود را بسازید.

مطالعه بیشتر...

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp