آوسبیلدونگ دودکش کار

Schornsteinfeger/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

710

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2100

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

من به عنوان دودکش کار چه درآمدی دارم؟

 یکی از دوره های آوسبیلدونگ در آلمان، فعالیت به عنوان دودکش کار است. افرادی که این دوره را انتخاب می کنند می توانند پس از آموزش برای نصب انواع دودکش ها و تهویه ها مشغول باشند. درآمد این شغل نیز مانند سایر موارد، به جزییات قراردادتان بستگی دارد. در این شغل افراد ساعات کاری مشخص و تعداد مشخصی مشتری خواهند داشت. از طرفی قانونی در سال 2013 تصویب شد که در آن آمده بود هر خانواده مختار است خود برای انتخاب دودکش کار منزلش اقدام کند. یعنی شما علاوه بر شرکت ها می توانید به صورت خصوصی نیز سفارش کار دریافت نمایید.

در ابتدای دوره آموزش به عنوان دودکش کار درآمد شماحدود 640 یورو، در سال دوم آموزش حدود 710 یورو و در سال سوم حدود 810 یورو است. با این حال، این مقادیر تنها دستورالعمل هایی هستند که می توانید از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید. اینکه دقیقا چقدر درآمد دارید به شرکت و ایالت شما بستگی دارد.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ دودکش کار، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

پس از آموزش، حقوق شما توسط انجمن مرکزی دودکش کارهای آلمان تنظیم می شود. بر این اساس، شما حق دریافت دستمزد ساعتی حدود 13 یورو را دارید. با یک هفته 40 ساعته، ماهیانه حدود 2100 یورو ناخالص به عنوان دودکش کار درخواهید آورد. با گذشت زمان می توانید به گروه های دستمزد بالاتر بروید تا بتوانید حقوق خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش به عنوان دودکش کار

پس از گذراندن این دوره آموزشی می توانید خودتان را دودکش کار بنامید و حتی دوره های آموزشی بیشتری را انتخاب کنید.

تخصص

در این حرفه نیز به روز بودن بسیار مهم است. به همین دلیل توصیه می کنیم همواره در حال آموزش مفاهیم جدید و مدرن در دنیای کاری خود باشید.

شما می توانید در دوره هایی مانند موضوع کنترل انتشار، فناوری گرمایش یا تهویه مطبوع و فناوری محیطی شرکت کرده و اطلاعات خود را به روز نگاه دارید.

به شما پیشنهاد می کنیم، مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

متخصص در مدیریت بازرگانی

با دریافت آموزش ها در این حوزه می توانید به عنوان یک مدیر کسب و کار، وظایف تخصصی و البته مدیریتی را در شرکت خود به عهده بگیرید. شما همچنین در مورد محصولات خاص به مشتریان مشاوره خواهید داد.

مهندس

با آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین، شما در مسیری کاملا متفاوت آموزش خواهید دید. اگر اهل فن آوری و حفاظت از محیط زیست هستید، تکنسین با تخصص در حفاظت از محیط زیست، قطعا یک فرصت شغلی برای شما خواهد بود.

استاد

آیا دوست دارید خودتان به کارآموزان آموزش دهید؟ در اینجا شما نه تنها وظایف مشاوره ای را بر عهده می گیرید، بلکه وظایف مدیریتی را نیز بر عهده داشته و می توانید در منطقه خود به صورت آزاد مشغول شوید.

استقلال

 اگر به دنبال یک چالش واقعی هستید و می خواهید رئیس خود باشید، پس باید خوداشتغال شوید و کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کنید. تنها چیزی که نیاز دارید قبولی در آزمون کارشناسی ارشد است.

تحصیلات

به عنوان یک دودکش کار، شما همچنین فرصت مطالعه مجدد را دارید. برای این کار به مدرک کارشناسی ارشد یا مثلاً Abitur نیاز دارید تا مدرک ورودی دانشگاه را دریافت کنید. اما پس از آن می توانید بین دوره های مختلف، به عنوان مثال حفاظت از محیط زیست یا مدیریت تأسیسات یا فناوری انرژی و گرمایش، یکی را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهید.

برخی آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از:

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

اعمال قانون ساختمان، حفاظت از آتش و مقررات حفاظت از محیط زیست

  •   فرآیندهای کاری خود را برنامه ریزی، آماده و مستند کنید.
  • عملکرد و ایمنی عملیاتی و آتش سوزی سیستم های فنی را بررسی کنید.
  •  در مورد اقدامات صرفه جویی در مصرف انرژی به دیگران مشاوره دهید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
810 یورو 710 یورو 640 یورو
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
متخصص مهندس   استاد دودکش روب  
2000 یورو 2200 یورو 2000 یورو 2200 یورو مینیمم حقوق
4200 یورو 3600 یورو 5600 یورو 3900 یورو ماکزیمم حقوق

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

معرفی دوره آوسبیلدونگ دودکش کار

با آموزش به عنوان دودکش کار، شما مسئولیت تمام سیستم های گرمایش و تهویه را بر عهده خواهید گرفت. از جمله وظایف شما تطابق مراحل نصب با مقررات حفاظت از ساختمان و محیط زیست است. به علاوه مسئولیت سرویس و نگهداری از انواع سرویس های احتراق و تهویه نیز بر عهده شما خواهد بود.

شما همچنین به مشتریان توصیه های فنی ارائه داده  و راه‌هایی را به آنها نشان می‌دهید که از طریق آن می‌توانند انرژی را به طور مؤثرتری استفاده کنند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

در آموزش چه می آموزم؟

در آموزش خود به عنوان دودکش کار با تمام جوانب کار و جزئیات آشنا خواهید شد. شما با سیستم های متعدد مربوط به آتش، گرمایش و تهویه سر و کار دارید که شامل، دودکش و سیستم های تهویه، سیستم های احتراق مانند بخاری های گازی و نفتی و همچنین شومینه ها می شود. کار شما فقط به روی بام منازل محدود نمی شود، ممکن است نیاز به بررسی جزییات تاسیسات در زیرزمین و یا حتی آشپزخانه و هر مکان دیگری داشته باشید. کسی که ایمنی تجهیزات احتراقی را تایید می کند، خودتان هستید و اگر ایرادی را مشاهده کردید باید سریعاً به مشتری اطلاع دهید. تمامی این موارد به صورت تخصصی به شما آموزش داده خواهد شد. تدریس تمامی مقررات ساختمانی و ایمنی نیز جزء موارد آموزشی شما خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

آیا قبلاً می دانستید که …

  •      با توجه به کاهش گرمایش ذغال سنگ و افزایش استفاده از گرمایش گاز و نفت، مسئولیت تمیزکاری دودکش ها تقریباً کمرنگ شده است.
  •      آیا می دانستید،22 اکتبر روز دودکش پاک کن است؟ این روز از سال 2010 به تقویم اضافه شده است.
  •      شهرت دودکش کارها به عنوان یک طلسم خوش شانسی به قرون وسطی باز می گردد؟ زیرا در آن زمان آتش سوزی ها بیشتر بود و دودکش کارها مسئولیت خاموش کردن آتش و تامین ایمنی دودکش ها را بر عهده داشتند.

یکی از مهمترین وظایفی که شما به عنوان دودکش کار بر عهده دارید این است که اندازه گیری های کنترل نفوذ را انجام دهید تا بررسی کنید که آیا دودکش بیش از حد دوده می دهد یا خیر. بنابراین اندازه‌گیری‌های دقیق بخشی از زندگی روزمره یک دودکش‌روب است. البته وظایف معمول را نیز نباید فراموش کرد.

آموزش تبدیل شدن به دودکش کار به دو صورت انجام می شود. شما بیشتر وقت خود را در کارگاه می گذرانید و تئوری را در هنرستان یاد می گیرید. دروس تئوری به صورت دروس بلوکی، برگزار می شود. دوره آموزشی شما در مجموع 3 سال طول می کشد. اگر نمرات خوبی کسب کنید، می توانید آموزش خود را کوتاه کنید. در ابتدای آموزش، تمام اصول اولیه ای را که برای کار رفت و برگشت و تست معمولی نیاز دارید را یاد خواهید گرفت و با بسیاری از مبانی ریاضی، فیزیک، شیمی و فنی مواجه خواهید شد. بنابراین اگر قبلاً دانشی در این زمینه داشته باشید یا حداقل درک و علاقه به آن داشته باشید، عالی خواهد بود. علاوه بر دیپلم دبیرستان، استقلال و مسئولیت شخصی از ویژگی های ایده آل برای شروع حرفه دودکش کار است.

پس از دوره کارآموزی، فرصت های زیادی برای ادامه تحصیل دارید. شما می توانید در یک زمینه بسیار خاص تخصص داشته باشید، به عنوان یک تکنسین یا متخصص آموزش ببینید، یا همچنان می توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را بگذرانید، خوداشتغال شوید یا مدرکی به آن اضافه کنید.

باید دودکش کار شوید اگر…

  •  به کارهای فنی علاقه دارید.
  • سیاه شدن لباس کار اهمیتی برای تان ندارد.

قطعاً نباید دودکش کار شوید اگر…

  • ظاهر زیبا و لباس های هوشمند اولویت شماست.
  • هیچ مهارت سازمانی ندارید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp