آوسبیلدونگ راننده سرویس

در دوره آوسبیلدونگ راننده سرویس شما باید خودتان را برای حمل بار با ماشین های سنگین و یا سایر موارد آماده کنید. به علاوه در صورتی که آموزش های تخصصی در این حوزه را بگذرانید، می توانید برای انجام انواع پست های مدیریتی و نظارتی نیز در شرکت های حمل و نقلی شانس استخدام شدن داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید تا حقوق طی این دوره و پس از آن را بررسی کنیم. شما می توانید با استفاده از مشاوره لانر آوسبیلدونگ، شانس خود را برای دریافت این آوسبیلدونگ شناسایی کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد در دوره کارآموزی

شما در این دوره آموزش های متعددی را دریافت خواهید کرد. به طور مثال کمی از مسائل فنی اطلاعات کسب کرده و حتی می توانید زمان رسیدن بار به مقصد را برنامه ریزی کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پردرآمدترین آوسبیلدونگ ها در کشور آلمان کلیک کنید.

یک راننده سرویس در آموزش چه درآمدی دارد؟

دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک راننده سرویس دو سال طول می کشد، که نسبت به سایر دوره ها کوتاه تر است. با این وجود، حقوق شما به عنوان یک کارآموز نیز سالانه در اینجا درجه بندی می شود. از آنجایی که در سال اول کارآموزی هنوز باید چیزهای زیادی یاد بگیرید و مربی شما هنوز باید چیزهای زیادی به شما نشان دهد، حقوق شما در سال اول کارآموزی کمی کمتر خواهد شد. در هر صورت، شما حداقل 585 یورو در ماه درآمد ناخالص دارید.

این حداقل کمک هزینه آموزشی در سال اول آموزش است. از سال دوم کارآموزی، شما به بسیاری از مراحل کار به خوبی تسلط خواهید داشت و می توانید به طور مستقل تورها را برنامه ریزی و رانندگی کنید. به همین دلیل است که بلافاصله حقوق بیشتری دریافت می کنید. به عنوان یک قاعده، درآمد شما حداقل 690 یورو در ماه خواهد بود. اگر آموزش خود را در شرکتی انجام دهید که طبق قراردادهای جمعی پرداخت می کند، حقوق تان می تواند به میزان قابل توجهی بالاتر باشد. پس از آن بیش از 1000 یورو ناخالص در ماه حقوق خواهید داشت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

یک راننده سرویس پس از آموزش چه درآمدی دارد؟

اما هنگامی که دوره آموزشی خود را کامل کردید و در زندگی حرفه ای خود به طور محکم تثبیت شدید، مطمئناً حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد.  بر این اساس، شما به عنوان یک راننده سرویس به طور متوسط حدود 2300 یورو در ماه برای یک هفته 40 ساعته درآمد ناخالص دارید. با گذشت زمان در گروه های بالاتر قرار می گیرید و می توانید حقوق خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. با این حال، هر شرکتی ملزم به این تعرفه نیست.

معمولاً هرچه حجم کاری شما بیشتر باشد، حقوق بیشتری دریافت می کنید. اگر بتوانید چند سال تجربه حرفه ای را ثابت کنید، افزایش حقوق خواهید داشت.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش راننده سرویس

پس از اتمام و گذراندن موفقیت آمیز آزمون، می توانید به عنوان راننده خدمات در شرکت های مختلف درخواست دهید. چه شرکت‌های عمده‌فروشی و خرده‌فروشی، حتی شرکت های پستی و پیکی نیز می توانند از شما برای کار درخواست داشته باشند.

تحصیلات عالی

برای اینکه به روز بمانید، باید در دوره های آموزشی بیشتر شرکت کنید. شما همچنین می توانید این کار را به صورت پاره وقت در رویدادهای آخر هفته انجام دهید. موضوعات می تواند به عنوان مثال، مدیریت شکایات، انبارداری، بارگیری کالاهای خطرناک یا خدمات مشتری باشد.

لجستیک تخصصی

در این حالت می توانید به یک متخصص در حوزه محل و نقل تبدیل شوید.

اقتصاددان ترافیک

یکی دیگر از مدارک تحصیلی در سطح استادکار، تخصص حمل و نقل است. در اینجا نیز با مسائل تجاری بیشتر آشنا خواهید شد. به عنوان یک متخصص حمل و نقل، می توانید به طور مستقل در مدیریت شرکت های صنعت حمل و نقل در حمل و نقل بار، حمل و نقل مسافر یا در زیرساخت های حمل و نقل کار کنید.

اقتصاددان تجارت

پس از آموزش های تجاری بیشتر، می توانید مدرک مدیریت بازرگانی خود را نیز بگیرید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 •  ایمن سازی حرفه ای را انجام دهید.
 • یادداشت های تحویل را بررسی کنید.
 • به طور حرفه ای به مشتریان مشاوره دهید.
 • تورها را به طور مستقل برنامه ریزی کنید.
 •  راندن، بارگیری و تخلیه بار یک کامیون را به سرانجام برسانید.
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
880-690 یورو 800-585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
کارشناس عملیات رانندگی راننده حرفه ای متخصص پیک، خدمات سریع و پستی
2100 یورو 1700 یورو 1470 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2700 یورو 2400 یورو 2200 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

معرفی دوره آوسبیلدونگ راننده سرویس

بسیاری از رانندگان کامیون در جاده های آلمان چه کسانی هستند؟ آیا همه آنها راننده های حرفه ای هستند؟ نه آنها نیستند. در میان آنها به اصطلاح درایورهای خدماتی وجود دارد.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط :

دقیقا چه چیزی یک راننده سرویس را از یک راننده حرفه ای متمایز می کند؟

پاسخ این سوال خیلی ساده است و همانطور که از نام آن پیداست، رانندگان خدمات خدمات اضافی را برای مشتریان انجام می دهند. آنها همچنین به عنوان یک فرد تماس مستقیم در محل در صورت وجود هر گونه مشکلی خواهند داشت. رانندگان خدمات همچنین مسئول مشاوره در مورد محصولات جدید هستند. به عنوان یک قاعده، یک راننده سرویس فقط به گواهینامه رانندگی کلاس B نیاز دارید، زیرا بر خلاف یک راننده حرفه ای، فقط مجاز به رانندگی با ون های کوچک تا وزن 3.5 تن هستید.

آموزش تبدیل شدن به یک راننده سرویس چگونه کار می کند؟

شما می توانید آموزش برای تبدیل شدن به یک راننده خدمات را در شرکت های مختلف انجام دهید. به عنوان مثال، در اداره پست، خدمات پیک یا حمل و نقل، در شرکت های نساجی یا خدمات نظافتی، همچنین در شرکت های عمده فروشی و خرده فروشی و خدمات اجتماعی. فرقی نمی کند در کدام شرکت کار می کنید، معمولاً فعالیت های آموزش را در شرکت خودتان یاد می گیرید.  اما مطمئنا وسیله نقلیه شما بسیار مهمتر است. به همین دلیل است که در طی آموزش رانندگان خدماتی، مطمئناً نحوه رانندگی کامیون، نحوه انجام به اصطلاح بررسی خروج و همچنین نحوه صحیح بارگیری کامیون و سیستم ایمن سازی بار را نیز یاد خواهید گرفت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی انصراف از آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

راننده سرویس چه کاری انجام می دهد؟

هنگامی که کامیون خود را بارگیری کردید، تور خود را برنامه ریزی کردید و به مشتری رسیدید، سپس به عنوان یک راننده خدمات، مسئولیت اطمینان از رسیدن کالاهای مشتری به مکان مناسب را نیز بر عهده دارید. سپس باید یادداشت های تحویل را تأیید کنید و همچنین پرداخت ها را بپذیرید. شما اغلب در مورد محصولات جدید به مشتریان مشاوره می دهید یا شکایات را می پذیرید. اگر در سایت نیز مشکلی وجود داشت، شما رابط مستقیم مشتری و پشتیبانی مشتری هستید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • مهارت های IT برای این شغل مهم است؟ مثلاً باید با نرم افزار برنامه ریزی مسیر کار کنید.
 • عنوان حرفه ای راننده سرویس فقط از سال 2005 وجود داشته است؟
 • همچنین باید سطح مشخصی از آمادگی اولیه برای شغل راننده خدماتی داشته باشید؟
 • معمولاً تقریباً 70 درصد از کارآموزانی که این حرفه را شروع می کنند دارای گواهی پایان دوره متوسطه هستند؟
 • اصلاً ضروری نیست، اما اگر بتوانید انگلیسی را خوب صحبت کنید عالی است؟ از این طریق می توانید با مشتریان کشورهای دیگر نیز ارتباط برقرار کنید.

البته، اساساً هر کسی می تواند به عنوان راننده خدمات کارآموزی کند. اما برای اینکه از آموزش لذت ببرید و کار خود را به خوبی انجام دهید، باید چند شرط را رعایت کنید. به طور مثال داشتن روابط اجتماعی قوی در این شغل ضروری است.

همچنین اگر کمی استعداد سازمانی داشته باشید، ایده آل خواهد بود، زیرا همیشه تمامی برنامه ریزی ها طبق انتظارات شما پیش نرفته و نیاز است گاهی به حل چالش ها بپردازید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی آوسبیلدونگ یا دانشگاه؟ کلیک کنید.

شما باید راننده سرویس شوید اگر …

 • ارتباط خوبی با اجتماع دارید.
 • از رانندگی لذت می برید.

قطعاً نباید راننده سرویس شوید اگر…

 • شما یک دفتر کار گرم و دنج را به یک کامیون ترجیح می دهید.
 • از رانندگی لذتی نمی برید.

 

 

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp