آوسبیلدونگ کفاش

Schuhfertiger/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

710 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2400 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه و شیفتی

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

آوسبیلدونگ کفاش یکی از دوره های آوسبیلدونگ است که شما می توانید در آن تولید و تعمیر انواع کفش ها را برای کار در محیط های صنعتی بیاموزید. از آنجایی که ممکن است این حوزه مورد انتخاب افراد بسیاری باشد، ما در ادامه قصد داریم به بررسی جزییات آن و همچنین میزان حقوق افراد طی دوره و پس از دوره بپردازیم.

شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ کفاش می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

بعداً به عنوان یک کفاش چقدر می توانم درآمد داشته باشم؟

میزان درآمد یک کفاش به جنبه های مختلف بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به آموزش بیشتر، تجربه حرفه ای و همچنین اندازه و مکان شرکت مربوطه اشاره کرد. در نوردراین وستفالن، متوسط ​​دستمزد ناخالص حدود 2400 یورو است که بالاترین میزان در مقایسه ملی است؛ از سوی دیگر، در مکلنبورگ وسترن پومرانیا، کفاش ها به طور متوسط ​​1600 یورو ناخالص درآمد دارند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ  کلیک کنید.

مسیر شغلی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

آموزش انطباق

آموزش انطباق برای به روز نگه داشتن تخصص حرفه ای و انطباق با پیشرفت های جدید بسیار مفید است. به عنوان مثال در زمینه های پردازش چرم، نظارت بر ماشین و سیستم یا تست کیفیت محصولات هر روز پیشرفت های جدیدی حاصل می شود که نیاز است افراد خود را با این پیشرفت ها به روز نگاه دارند. گرایش به استفاده از روبات ها و پرینت سه بعدی در تولید کفش احتمالاً به یک موضوع آموزشی مهم بیشتر برای تولیدکنندگان کفش تبدیل خواهد شد.

آموزش پیشرفته

در آموزش پیشرفته شما می آموزید که تمامی فرایندهای تولید کفش را بازرسی کرده و پیشرفت حرفه ای را ارتقا دهید. به علاوه می توانید برای موقعیت های مدیریتی نیز وظایفی را بر عهده بگیرید.

مطالعات

همچنین امکان تکمیل دوره تحصیلی وجود دارد که فرصت های شغلی را بهبود می بخشد. یک رشته تحصیلی مناسب برای مثال، فناوری نساجی و پوشاک خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

چشم انداز آینده به عنوان یک کفاش چیست؟

صنعت تولید کفش به طور مداوم در حال پیشرفت، بهینه سازی ماشین آلات و عمدتاً پیشرفته است. به همین دلیل، آموزش سازگاری برای کفاش ها مفید است تا، دانش تخصصی حاصل از آموزش قدیمی نشده و شما دانش خود را به روز نگه دارید. با آموزش بیشتر در این حوزه شما می توانید، فرصت‌های شغلی خود را بهبود بخشیده و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد کنید. به عنوان مثال با مدرک در فناوری نساجی و پوشاک می توانید موقعیت های شغلی بسیار بهتری را دریافت نمایید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • ساخت و مونتاژ قطعات کفش.
 • راه اندازی دستگاه های پانچ، خیاطی و سنگ زنی.
 •  طرح های برش و دوخت را بسازید و بخوانید.
 • کار در سرویس تعمیر کفش.
 •  چرم و سایر مواد را فرآوری و پردازش کنید.
 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
830 یورو 740 یورو 710 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
طراح پارچه تولید کفش سرکارگر صنعتی   زین ساز  
1360 یورو 2400 یورو 1800 یورو 1600 یورو مینیمم حقوق
2100 یورو 3000 یورو 3000 یورو 2000 یورو ماکزیمم حقوق

معرفی دوره آوسبیلدونگ کفاش

طبق یک مطالعه، زنان به طور متوسط ​​20 جفت کفش دارند. کفش های کتانی، کفش های پاشنه بلند، کفش های ورزشی، چکمه های لاستیکی یا صندل و بسیاری موارد دیگر که افراد در موقعیت های مختلف استفاده می کنند. در دوره آوسبیلدونگ کفاش شما می توانید در تولید انبوه بسیاری از محصولات فعالیت کرده و حتی مهارت های یدی متعددی را فرا بگیرید. برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط عبارتند از :

یک کفاش چه کار می کند؟

 آماده سازی مواد و ملزومات

برای ساخت رویه، یعنی قسمتی از کفش که بالای مچ پا قرار دارد، ابتدا باید چرم، پارچه های نساجی و پلاستیک ها را چیده، به اندازه برش داد و پانچ کرد. سپس آنها را از نظر کیفیت و تناسب آنها با هم به عنوان یک جفت بررسی کرده و تنظیم نمود. به این معنی که کفاش مثلاً درزهای نگهدارنده و تزئینی را می کشد و لبه ها را برای چرخاندن رنگ می کند.

ساخت رویه

دو روش معمول برای مونتاژ تک تک اجزای رویه وجود دارد: یا درزهای تزئینی و نگهدارنده دوخته می شوند یا به هم چسبانده می شوند تا رویه کفش تمام شده را تشکیل دهند. در این مرحله کفاش لوازم تزئینی و کاربردی مانند زیپ، سگک و پرچ را نیز اضافه می کند.

مونتاژ قسمت های رویه و پایه

پس از اتمام تک تک اجزا، کفاش آنها را مطابق با مشخصات تولید مونتاژ می کند. در نهایت، کف کفش را – در صورت لزوم با پاشنه – روی کفش می‌چسبد، نیشگون می‌گیرد یا می‌دوزد.

کارهای تکمیلی

برای مثال، کفاش کفش را تمیز می کند و چسب اضافی را پاک می کند. تحت شرایط خاص، قبل از اینکه لوازم تزئینی و کاربردی مانند بند کفش و تزئینات را به آن بچسباند، آن را رنگ می کند. پس از بررسی نهایی، کفش ها را به درستی بسته بندی می کند.

 راه اندازی ماشین آلات در محل کار

از آنجایی که بخش بزرگی از تولید کفش به صورت خودکار انجام می شود، کار با ماشین ها نیز بخشی از روال روزانه است. کفاش نه تنها اینها را راه اندازی می کند، بلکه مسئولیت راه اندازی و نگهداری آنها را نیز بر عهده دارد و به همین دلیل با مکانیسم آنها آشنایی کامل دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم، مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

تفاوت بین تعمیر کننده کفش و کفاش چیست؟

در حالی که کفاش عمدتاً با دست کار می کند، کفاش بیشتر مسئولیت تولید کفش صنعتی را بر عهده دارد. بنابراین باید با ماشین آلات آشنایی خاصی داشته باشد و مسئولیت نگهداری آنها را نیز بر عهده بگیرد. بنابراین یک تولید کننده کفش تمایل دارد تا در تولید انبوه کار کند – از سوی دیگر، کفش‌ساز عمدتاً کفش‌های ساخته شده را تولید می‌کند که به صورت جداگانه با پای مشتری سازگار است. او نه تنها قطعات منحصر به فرد را با دست تولید می کند، بلکه آنها را تعمیر می کند و آسیب هایی مانند سوراخ های روی مواد یا کفی را نیز ترمیم می کند.

چرا باید کفاش شد؟

چه ساعات کار تنظیم شده، چه نوبت کاری یا تکه تکه – حقوق شما به عنوان یک کفاش در هر صورت تضمین شده است. اگر تصمیم به انجام کار آموزی داشته باشید، درهای بسیاری نیز برای تخصص ها و آموزش های بیشتر باز خواهد شد: به عنوان مثال در زمینه نظارت بر ماشین و سیستم یا آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک تکنسین کفش. علاوه بر این، آموزش به عنوان یک کفاش، مبنای خوبی برای مطالعه فناوری پارچه و لباس و در نتیجه بهبود بیشتر فرصت‌های شغلی شما است.

کجا می توانم به عنوان کفاش کار کنم؟

فینیشرهای کفش بیشتر در تولید کفش های صنعتی یا رویه ای یافت می شوند. علاوه بر این، آنها همچنین در بخش های کفش فروشگاه های بزرگ با خدمات تعمیر یا در کارگاه های تعمیر مورد تقاضا هستند. به صورت خلاصه این مکان ها شامل موارد زیر می شود :
 •     در سالن های تولید
 •     در کارگاه ها
 •     در فروشگاه های بزرگ با خدمات تعمیر

ساعت کار یک کفاش چقدر است؟

ساعات کار به عنوان یک کفاش به محل مربوطه بستگی دارد. در حالی که شما در کارگاه ها و خدمات تعمیر فروشگاه های بزرگ در روزهای هفته کار می کنید و می توانید با توجه به ساعات کار روی ساعات کاری منظم حساب کنید، در سالن های تولید ساعت کار کمی متفاوت به نظر می رسد. در سالن های تولید کار شیفتی بوده از آنجایی که چسب‌ها، رنگ‌ها و حلال‌های مورد استفاده بخارات و بوهای نامطبوعی ایجاد می‌کنند که پوست و مجاری تنفسی را تحریک می‌کند، فینیشرهای کفش گاهی اوقات به دوره ای کار کرده و به این ترتیب در مدت زمان کوتاهی با سرعت بسیار بالا مقادیر زیادی تولید می کنند.

کفاش ها چه لباسی بر تن دارند؟

هنگام کار در کارگاه‌ها و همچنین در سالن‌های تولید، کفاش‌ها لباس‌ها و تجهیزات حفاظتی مناسب می‌پوشند که این شامل لباس‌های مقاوم، برخی دستکش‌ها و کفش‌های محکم می‌شود. به دلیل سر و صدای دستگاه ها، این شامل محافظ شنوایی نیز می شود. دستگاه هایی که در کارهای روزمره با آن ها مواجه می شوید:
 •      اسپری، پانچ، دستگاه تیر کردن
 •      چسب ها
 •      عامل رنگ آمیزی
 •      قیچی و چاقو
 •      انبردست و نقاله
 

ویژگی های شخصیتی مورد نیاز برای کفاش شدن چیست؟

صنعتگر

باید مهارت های دستی قوی داشته و بتوانید با ابزار مختلف به خوبی کار کنید. شما همچنین می توانید ماشین های پیچیده را راه اندازی کرده و حتی عیب های آن ها را تشخیص دهید.

استعداد سازمانی

حتی با پیچیده ترین مدل ها و الگوها، شما پیگیری می کنید که کدام قسمت به کجا تعلق دارد و همیشه کل کفش را در ذهن دارید. حتی تحت فشار زمان، آرامش خود را حفظ می کنید.

سازنده

شما همیشه آماده پیاده کردن هر طرحی هستید و نیازی نیست قبل از آن مدت زمان بسیاری را صرف فکر کردن برای پیاده سازی طرح نمایید.

کارآموزی به عنوان کفاش چگونه کار می کند؟

دوره آموزشی کفاشی سه سال طول می کشد و به دو صورت تشکیل خواهد شد. کارآموزان یک یا دو بار در هفته در روزهای ثابت (یا چند هفته در یک زمان به صورت بلوک) در مدرسه فنی و حرفه ای شرکت می کنند. آنها روزهای کاری باقیمانده را در شرکت آموزشی سپری کرده و معمولاً در کارگاه ها یا سالن های تولید در صنعت کفش هستند. از آنجایی که مدارس حرفه ای برای تجارت کفش در هر شهر یافت نمی شود، دروس حرفه ای تا حدی در کلاس های تخصصی فراملی برگزار می شود. کارآموزان به عنوان کفاشیان آینده، اجزای تکی یک کفش را در یک کل جمع می کنند. برای انجام این کار، آنها با تجارت کفش کلاسیک، مانند برش، مشت زدن یا ماندگاری آشنا می شوند. با این حال، اغلب تولید در تولید صنعتی با کمک ماشین‌های کنترل نیمه و تمام اتوماتیک انجام می‌شود که تولید سری را ممکن می‌سازد. همچنین کارآموزان یاد می گیرند که چگونه از فناوری مربوطه استفاده کنند. از نظر محتوا، آموزش به دو بخش بزرگ تقسیم می شود: سال اول و دوم آموزش. بر این اساس آزمون میانی قبل از پایان سال دوم آموزش گرفته می شود.

اگر نگرانی شما نحوه پیدا کردن کار پس از کارآموزی است، به شما استفاده از سایت های کاریابی را پیشنهاد می دهیم.

برای آشنایی بیشتر با سایت های کاریابی آلمان از لینک زیر استفاده کنید:

“بهترین سایت های کاریابی آلمان”

یک کفاش در هنرستان چه می آموزد؟

مطالب آموزشگاه حرفه ای بسیار نزدیک به تمرین در آموزش کفاش شدن است. در آنجا، کفشداران آینده نگر در مورد مواد مختلف مانند چرم و منسوجات، خواص و ویژگی های دیگر آنها آشنا می شوند. در تمرینات عملی، قبل از اینکه دانش را در مراحل عملی در شرکت پیاده کنند، اولین تجربیات خود را در زمینه برش پارچه می‌سازند.

سال اول آموزش

برش چرم و منسوجات

بسته به جنس مورد استفاده، تک تک قسمت های یک کفش باید متفاوت تراشیده شود. به عنوان مثال، چرم خاصیت ارتجاعی طبیعی دارد و بنابراین معمولاً با پا سازگار می شود که این باید هنگام برش به اندازه مورد توجه قرار گیرد تا اندازه کفش در نهایت مناسب باشد.

آماده سازی قطعات سوکت

آموزشگاه حرفه ای فرآیند ساخت را برای تهیه قطعات سوکت گام به گام آموزش می دهد: از تجزیه و تحلیل فرآیندهای کاری و سازماندهی فرآیند کار تا تأمل در روابط بین مواد و مراحل کار. برای مثال، یک مرحله مهم در آماده سازی، علامت گذاری واضح لبه ها است تا در هنگام مونتاژ تک تک قطعات اشتباهی صورت نگیرد.

سال دوم آموزش

اتصال و تکمیل سوکت

پس از اینکه آمادگی برای تولید سوکت به طور کامل در سال اول آموزش آموخته شد، هنرستان نحوه تکمیل آن را در سال دوم آموزش می دهد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد: رویه ها را می توان با چسب، پانچ یا حتی دوخت به هم وصل کرد. سوزن‌ها و ماشین‌های مختلفی برای اتصال وجود دارد (مانند ماشین‌های دوخت قفلی یا ماشین‌های دوخت زنجیر) – هر نوع دوخت به نوع دیگری از دوخت نیاز دارد. هر گونه زیپ یا لوازم تزئینی پس از اتمام اضافه می شود.

استفاده از چسب

در هنرستان، کارآموزان شایستگی استفاده از چسب ها را برای فرآیندهای مختلف باندینگ با توجه به خواص و هدفشان به دست می آورند. علاوه بر این، آنها با مواد پایه چسب و انواع چسب آشنا می شوند و در این زمینه خواص فیزیکی و فرآیندهای اساسی پیوند مانند چسبندگی و ویسکوزیته را نیز توضیح می دهند.

سال سوم آموزش

استفاده از مواد خاص

همچنین مواد بسیار متنوعی برای ته کفش وجود دارد که دارای ویژگی‌های خاصی هستند. به عنوان مثال چرم زیره، لاستیک یا کائوچو ترموپلاستیک، که کارآموزان در مدرسه حرفه‌ای با آن سروکار دارند. آنها نه تنها قسمت های کف را به صورت گرافیکی نشان می دهند، بلکه ویژگی های آنها را نیز با در نظر گرفتن جنبه های محیطی و گزینه های پردازش ترتیب می دهند.

تکمیل و چک کردن کفش

استفاده مورد نظر نقش عمده ای در تجزیه و تحلیل کیفیت محصول ایفا می کند. کفش های ورزشی و کار متفاوت از کفش های خیابانی قضاوت می شوند. در این زمینه، کارآموزان با الزامات قانونی و اجرایی آشنا می‌شوند و یاد می‌گیرند که با کدام عیوب کفش چه کنند و چگونه آن‌ها را برطرف کنند. در غیر این صورت کفش را با در نظر گرفتن مقررات آتش سوزی، بهداشت و حفاظت از محیط زیست و همچنین ایمنی شغلی تکمیل می کنند.

یک کفاش در عمل چه می آموزد؟

همانطور که برای آموزش دوگانه معمول است، مراحل عملی به شما این فرصت را می دهد که مستقیماً دانش نظری خود را در شرکت آموزشی خود (به عنوان مثال یک شرکت تولید کفش) به کار ببرید. اگر در تعمیرگاه کار می‌کنید، مستقیماً با مشتری که کفش‌هایش را تعمیر می‌کنید، تماس می‌گیرید و در پایان دوباره آن را چک کرده و تمام می‌کنید. محتوای آموزش عملی نیز به دو بخش بزرگ تقسیم می شود: مرحله اول عملی از ماه اول تا هجدهمین دوره آموزش طول می کشد. سپس کارآموزان در آزمون میانی شرکت می کنند. سپس مرحله دوم عملی از ماه نوزدهم تا سی و ششم آموزش آغاز می شود، به طور مستقیم پس از امتحان نهایی. در ابتدا همه چیز حول محور تولید رویه ها در شرکت آموزشی می چرخد. کارآموزان ارزیابی می کنند که از چه مواد کمکی برای کدام روش استفاده کرده و چگونه مواد را برش داده و پانچ می کنند. بر اساس دانش آموزشگاه فنی حرفه ای، رویه ها را از قبل تراز کرده و در نهایت آنها را مونتاژ می کنند. اساس کار آنها البته درخواست تک تک مشتریان در فروشگاه است که به همراه مربی آن را مرحله به مرحله اجرا می کنند. دانش 18 ماهه اول آموزش در مرحله عملی دوم عمیق تر می شود. علاوه بر این، دانش عملی برای تولید و پردازش بیشتر قطعات کف و همچنین آماده سازی و مونتاژ آنها است. سپس کارآموزان یاد می گیرند که چگونه کفش ها را تکمیل کرده و آنها را برای فروش آماده کنند. هنگامی که آنها تمام مراحل کار را شناختند و درونی کردند، می توانند مدل های خود را نیز پیاده سازی نمایند.

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp