آوسبیلدونگ کارشناس خدمات پیک، اکسپرس و پست

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارشناس خدمات پیک، اکسپرس و پست

آوسبیلدونگ کارشناس خدمات پیک، اکسپرس و پست
آوسبیلدونگ کارشناس خدمات پیک، اکسپرس و پست

پست اینجاست،  مهم نیست که کدام یک از این زمینه ها بیشتر به شما علاقه مند است، همه آنها تحت عنوان شغلی متخصص خدمات پیک، اکسپرس و پست قرار می گیرند و همه آنها یک چیز مشترک دارند: شما همیشه در حال حرکت هستید. هوای تازه، ورزش و تماس با مردم بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره شماست. این آموزش دو سال طول می کشد و می توانید آن را در Deutsche Post و DHL و همچنین سایر ارائه دهندگان خدمات تکمیل کنید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص پیک، خدمات سریع و پستی

نامه های عاشقانه، نامه ها ، بسته ها و همچنین اقلام بسیار بزرگتر مانند مبلمان می تواند بخشی از مسئولیت شما باشد. در هر صورت باید مقداری ماهیچه در بازوها، پاها یا ترجیحاً قدرت بدنی بالایی  داشته باشید تا هر روز دچار درد عضلانی  نشوید. احتمالاً اکنون از خود می‌پرسید که حقوق یک متخصص خدمات پستی واقعاً به چه صورتی می باشد؟ از این گذشته، اگر تمام هفته را بیرون رفته اید یا به تعداد زیادی از مشتریان مشاوره دوستانه داده اید، نمی خواهید جزر و مدی را در حساب خود مشاهده کنید.

در طول آموزش به چه میزانی می توانم درآمد کسب می کنم؟

در طول دو سالی که آموزش شما طول می کشد، درآمد بسیار کمی خواهید داشت. در سال اول کارآموزی، حقوق آموزشی شما به عنوان متخصص خدمات پیک، سریع و پست حدود 780 یورو ناخالص در ماه و در سال دوم حدود 860 یورو خواهد بود. اغلب اتفاق می افتد که مردم شرق کمتر از غرب درآمد دارند. علاوه بر این، اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک توافق جمعی باشد که مشخص می کند چه کسی به چه اندازه ای درآمد دارد – مانند دویچه پست و DHL، تفاوت هایی در حقوق آموزشی شما وجود دارد.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص پیک، خدمات سریع و پستی

پس از کارآموزی به عنوان متخصص خدمات پیک، سریع و پست چه درآمدی می توانم داشته باشم؟

میانگین حقوق یک متخصص برای خدمات پیک سریع و پست حدود 2100 یورو است. مبلغ دقیق بستگی به این دارد که آیا کارفرمای شما به یک قرارداد جمعی متعهد است یا خیرو اندازه شرکت چقدر بزرگ است وهمچنین در کدام شهر یا ایالت کار می کنید. این موارد منجر به دامنه ای از 1700 یورو – که کمتر از دستمزدهای توافق شده جمعی است – تا 2600 یورو در حقوق شما می شود.

کارمندی : حقوق در اداره  پست

یک قرارداد جمعی جداگانه برای کارآموزان و کارمندانی که دوره آموزشی خود را در اداره  پست گذرانده اند، اعمال می شود. در سال اول، کارآموزان 760 یورو ناخالص در ماه و در سال دوم 840 یورو ناخالص در ماه دریافت می کنند. به عنوان یک متخصص آموزش دیده برای خدمات پیک، سریع و پست، حقوق اولیه حدود 2045 یورو ناخالص در ماه در Deutsche Post (EG 3، سطح 0) دریافت خواهید کرد. این میزان ،درآمد ماهانه است. علاوه بر این، به عنوان مثال، پاداش کریسمس و تعطیلات و همچنین پاداش پس انداز برای شمادر نظر گرفته می شود.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ  متخصص پیک، خدمات سریع و پستی وجود دارد؟

دوره آموزشی کارشناسی خدمات پیک، اکسپرس و پست:

با آخرین امتحان نهایی که گذرانده اید، آماده هستید تا شغل رویایی خود را شروع کنید. اگر شرکت آموزشی شما، شما را قبول نکرد، می توانید یا با ماراتن ،برنامه  خود را شروع کنید یا به آموزش خود ادامه دهید.

منشی خدمات پیک، اکسپرس و پست:

اگر هنوز به اندازه کافی تمرین نکرده اید، فقط یک سال آن را تمدید کنید. به عنوان یک کارمند خدمات پیک، سریع و پست، می توانید مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرید و انتظار حقوق بیشتری داشته باشید.

کارشناس اقتصادی:

آیا تاجر شده اید؟ پس شما این فرصت را خواهید داشت که طی دو تا چهار سال به عنوان کارشناس اقتصادی  در یک دانشکده فنی آموزش های بیشتری انجام دهید. شما می توانید در زمینه ای که دوست دارید تخصص داشته باشید، به عنوان مثال منابع انسانی، بازاریابی یا کنترل می توانید تخصص کسب کنید . با داشتن این مدارک، می توانید یک پست مدیریت میانی را نیز به عهده بگیرید.

کارمند حرفه در اداره پست:

از جمله موارد دیگر، اداره پست به متخصصان خود این فرصت را می دهد که آموزش های داخلی بیشتری را کسب کنند  تا به مرور زمان بتوانند موقعیتی با مسئولیت های بالاتری  را به عهده بگیرند. به عنوان مثال، ممکن است به رهبری تیم ارتقا یابید .

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…
  • سازماندهی فوق العاده سریع.
  • ساماندهی مناطق براساس کد های پستی.
  • منطقه بندی خیابان های مختلف شهری.
  • ارسال سریع محموله های پستی با وسایل حمل و نقل مختلف.
  • خدمات و ارتباط با مشتری.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
780-700 یورو 860-790 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 عنوان دوره میزان حقوق این دوره
اقتصاددان بازرگانی دارای گواهی دولتی اقتصاددان بازرگانی دارای گواهی دولتی منشی خدمات پیک، اکسپرس و پست
2800 یورو 1700 یورو 1800 یورو 1700 یورو مینیمم حقوق
3500 یورو 4200 یورو 3000 یورو 2600 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص پیک، خدمات سریع و پستی Deutsche Post DHL Group

group of companies

خانم / آقا به ترتیب Meschede
متخصص پیک، خدمات سریع و پستی Deutsche Post DHL Group

group of companies

خانم / آقا به ترتیب Lippstadt
متخصص پیک، خدمات سریع و پستی Deutsche Post DHL Group

group of companies

خانم / آقا به ترتیب Wetzlar

من به عنوان متخصص برای خدمات پیک، سریع و پست چه وظایفی دارم؟

وظیفه اصلی حرفه ای ها، تحویل نامه ها و بسته ها با ون، دوچرخه یا پیاده است. شما علاوه بر بسته ها و نامه های معمولی، اقلام ثبت شده یا نقدی را نیز تحویل می دهید. این مسئولیت بسیار زیادی است، زیرا می‌تواند شامل نامه‌های دادگاه، مواردی با محتوای بسیار ارزشمند و سایر اسناد مهم باشد. اگر شخصاً تحویل داده شود، باید تصدیق کنید که سند مربوطه به گیرنده صحیح رسیده است.

شما مسیر خود را به طور مستقل برنامه ریزی می کنید و همچنین مسئولیت مرتب سازی حروف را بر عهده دارید. این می تواند تا یک چهارم زمان شما را بگیرد. بنابراین نامه‌ها یا بسته‌ها را کنار هم می‌چینید تا سریعاً آن‌ها را در سفرتان تحویل بگیرید.

کارمندی  : متخصص پیک، خدمات سریع و پستی در اداره  پست

حوزه کلاسیکی که در آن متخصصان آموزش دیده برای خدمات پیک، سریع و پست در اداره  پست کار می کنند، تحویل نامه و بسته است. از آنجایی که این گروه در سرتاسر آلمان شعبه های مختلفی دارد، در صورت نیاز به پشتیبانی، می توانید از محل مورد نظر خود شروع کنید. جابجایی های بعدی نیز در طول زندگی حرفه ای شما امکان پذیر است.

آموزش شما به چه صورتی می باشد؟

دوره آموزشی دو سال می باشد. شما این فرصت را دارید که دوره آموزشی خود را برای یک سال دیگر تمدید کنید و به این ترتیب کارمند خدمات پیک، سریع و پست شوید.

شما تئوری را در مدرسه حرفه ای یاد می گیرید، در مدرسه  شما دو بار در هفته یا هر بار چند هفته ،شما در مدرسه  هستید. در مدرسه فنی حرفه ای ، شما به اصطلاح محتوای شغلی خاص را خواهید آموخت، به عنوان مثال نحوه پردازش تراکنش های پرداخت، رفتار صحیح هنگام تماس با مشتریان یا تحویل بسته ها به صورت شخصی مواردی است که در آنها شما حرفه ای می شوید. شما همچنین دروس عمومی مانند آلمانی، اقتصاد و مطالعات اجتماعی فرا می گیرید .

در این شرکت شما با مناطق مختلف مانند تحویل و ایستگاه بسته بندی و مرتب سازی آشنا می شوید. شما یک روز کاری عادی دارید و توسط یک کارمند با تجربه از شما مراقبت می شود.

کجا می توانم آموزش خود را انجام دهم؟

طیف گسترده ای از شرکت های پیک، اکسپرس و بسته بندی که به خدمات CEP نیز معروف هستند، موقعیت های آموزشی را برای این امر ارائه می دهند. بیشتر دوره های کارآموزی در سراسر کشور توسط DEUTSCHE Post و DHL ارائه می شود.

کارآموزی در اداره پست، اگر یکی از بهترین کارآموزان دوره آموزشی خود در اداره پست هستید، این فرصت را دارید که در برنامه کارآموز برتر شرکت شرکت کنید. مزایای این دوره  یک حامی به شما منصوب می شود که به صورت جداگانه از شما حمایت می کند. علاوه بر این، شما می توانید در سمینارهای مرتبط حرفه ای شرکت کنید و پس از آموزش، اطمینان خاطر دریافت خواهید کرد.

برای تبدیل شدن به یک متخصص پیک، اکسپرس و خدمات پستی باید چه شرایطی را رعایت کنم؟

آب و هوای بد دلیلی برای ماندن در خانه است؟ نه برای شما! شما دوست دارید بیرون بروید، چه پیاده، چه با دوچرخه یا ماشین.

شما آمادگی جسمانی و همچنین مقاومت در برابر آب و هوا را با خود می آورید. شما همچنین باید بتوانید بسته های سنگین را، گاهی اوقات در طبقه بالا، حفظ کنید یا حمل کنید.

مهربانی به طور طبیعی به شما می آید.

در حالت ایده‌آل، شما حداقل دیپلم دبیرستان دارید که الزامی نیست. نمرات ریاضی شما باید نشان دهد که شما در محاسبات خوب هستید و همچنین سازماندهی خوبی دارید.

آیا به عنوان متخصص خدمات پیک، سریع و پست باید گواهینامه رانندگی داشته باشم؟

در واقع، اگر زمانی که آموزش خود را شروع می کنید، گواهینامه رانندگی داشته باشید، یک مزیت بزرگ است، اما یک الزام رسمی نیست. اگر در خدمات بسته‌بندی تخصص دارید، Deutsche Post و DHL از شما در اخذ گواهینامه رانندگی پشتیبانی می‌کنند.

امتحان نهایی به صورتی انجام می شود؟

در پایان آموزش یک آزمون عملی و کتبی در انتظار شماست. در بخش نوشتاری، شما وظایفی را در زمینه های پردازش سفارش، تحویل و مطالعات اقتصادی و اجتماعی حل می کنید. در بخش عملی، شما بر روی دو کار از حوزه های پذیرش و مرتب سازی سفارش، تحویل محموله ها و همچنین پیش و پس از پردازش کار خواهید کرد.

آیا کارشناس پیک، اکسپرس و خدمات پستی همان پستچی است؟

همه پستچی  ها را می شناسند، اما کمتر کسی می داند که این حرفه در واقع متخصص پیک، سریع و خدمات پستی نامیده می شود. نام های رایج دیگر پستچی، تحویل دهنده، حمل کننده بسته یا تحویل دهنده بسته است. این آموزش تا سال 2005 به عنوان متخصص حمل و نقل نامه و بار نیز خوانده می شد.

آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp