آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک بندری

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک بندری

لجستیک بندر
لجستیک بندر

آهای ملوان! اگر در کودکی از هفت دریای وان عبور کرده‌اید و از طریق انبار آب نبات والدینتان حملاتی را به صورت  خصوصی انجام داده‌اید، بندر مکان مناسبی برای شماست. کشتی‌هایی از سرتاسر جهان هر روز به اینجا می‌رسند یا سفری طولانی را در میان دریا آغاز می‌کنند. برای اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی اجرا می شود، در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص تدارکات بندر، تمام فرآیندهای مهم در عملیات بندری را یاد خواهید گرفت.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک بندری

سازماندهی حمل و نقل، مطالعه اسناد حمل و نقل و ذخیره کالا، در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص لجستیک بندری، هر روز با چالش های جدیدی روبرو می شوید و همیشه کاری برای انجام دادن دارید. مطمئناً در این شغل خسته نخواهید شد! البته هر کسی که سخت کار می کند، باید برای آن پاداش بگیرد.

پس حقوق یک متخصص تدارکات بندری  به چه میزان است ؟ بعد از آموزش، آیا یکی از نهنگ های بزرگ دنیای مالی خواهید بود یا در نهایت کوسه ها شما را خواهند خورد؟ در ادامه این مقاله می توانید این موضوع را  متوجه شوید.

در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص لجستیک بندر چه درآمدی کسب خواهم کرد؟

آموزش دوگانه شما به مدت سه سال و  به طور متناوب در شرکت و مدرسه حرفه ای انجام می شود. در اولین سال آموزش خود به عنوان متخصص لجستیک بندر، ابتدا با تمام فرآیندهای لجستیکی مهم در بندر آشنا خواهید شد. چگونه باید کار خود را سازماندهی کنید؟ چه کسی مسئول چه چیزی است؟ از این گذشته، برای اینکه پذیرش کالا به راحتی انجام شود، باید بدانید که باید با چه کسانی ارتباط برقرار کنید. کالاها و کنترل های مخصوص بار نیز بخشی از اولین سال آموزش شما هستند. حقوق آموزشی شما به عنوان متخصص لجستیک بندر حداقل 585 یورو در ماه در سال اول است که  این حداقل دستمزد کارآموز است. اما شما می توانید درآمد بیشتری کسب کنید ، این موضوع به شرکت آموزشی شما بستگی دارد.

در سال دوم آموزش شما کانتینرها را کنترل می کنید، کالاها را ذخیره می کنید و آنها را برای حمل و نقل آماده می کنید. بارگیری و تخلیه کشتی ها در بندر هم اکنون یکی از وظایف شماست. این برای درآمد شما به عنوان یک متخصص لجستیک بندر چه معنایی دارد؟ برخلاف سال اول آموزش، درآمد کمی افزایش یافته است و اکنون ماهیانه حدود 690 یورو درآمد دارید.

در سال آخر و سوم آموزش شما، البته همه چیز از 18 ماه اول دوباره عمیق خواهد شد. اگر امتحان متوسط ​​را با موفقیت به پایان رسانده اید، اکنون می توانید یک شروع سریع داشته باشید و در حال حاضر مستقیماً به خانه نگاه کنید. اکنون پاکت نامه و اسناد حمل و نقل را پردازش می کنید، ظروف را بارگیری و ایمن می کنید و کالاهای خطرناک را بررسی می کنید. از آنجایی که اکنون مسئولیت های زیادی را بر عهده می گیرید و به طور مستقل کار می کنید، درآمد بیشتری نیز کسب می کنید. سطح حقوق شما حدود 790 یورو است.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک بندری

بعد از فارغ التحصیلی چه درآمدی خواهم داشت؟

حتی اگر دوست دارید در هوای تازه باشید و کشتی‌ها را در بندر اداره کنید، باز هم باید به مدرسه بروید. دروس مهم مدرسه ریاضی، انگلیسی و آلمانی است. به عنوان یک کارآموز در لجستیک بندری باید در سیستم های اندازه گیری مختلف محاسبه کنید و همچنین بتوانید ارزهای مختلف را تبدیل کنید. به همین دلیل باید به ریاضیات توجه ویژه ای داشته باشید. ناگفته نماند که در بخش صادرات با شرکت های زیادی در خارج از کشور نیز سروکار دارید. برای اینکه بتوانید با مشتریان بین المللی صحبت کنید، باید دانش انگلیسی خوبی داشته باشید.

اگر از میانگین دستمزد ماهیانه 2300 یورو راضی نیستید، البته می توانید در پایان دوره آموزشی خود ادامه تحصیل دهید. به عنوان یک متخصص فنی، وظایفی را در مدیریت عالی یا میانی بر عهده خواهید گرفت. شما به عنوان یک استاد لجستیک، پردازش کالاها را از زمان پذیرش کالا تا ارسال آن ها برنامه ریزی، کنترل و نظارت می کنید و ماهیانه حدود 2800 یورو درآمد کسب می کنید. با مدرک اقتصاد بندری، حتی می توانید به عنوان یک خریدار فنی به شغل آزاد تبدیل شوید.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ کارشناس لجستیک بندری وجود دارد

آموزش به عنوان متخصص در لجستیک بندر:

دوره آموزشی شما سه سال به طول می انجامد. سپس بارهای ورودی و خروجی را کنترل می کنید و از حمل و نقل یا ذخیره سازی بعدی آنها مراقبت می کنید. شما همچنین اسناد حمل و نقل را پردازش کرده و محاسبات را انجام می دهید.

مدیر فنی:

دوره های آمادگی برای آزمون آموزش بیشتر تا سه سال به صورت پاره وقت و بین هشت هفته تا هشت ماه به صورت تمام وقت طول می کشد. سپس وظایفی را در مدیریت عالی یا میانی بر عهده خواهید گرفت. شما کارهای تجاری را برنامه ریزی، سازماندهی و انجام می دهید.

کارشناسی ارشد لجستیک:

می توانید شش تا نه ماه تمام وقت و یک تا دو سال پاره وقت برای آزمون کارشناسی ارشد آماده شوید. سپس شما بر پردازش کالاها از زمان پذیرش کالا تا ارسال آنها برنامه ریزی، کنترل و نظارت می کنید.

مطالعات بندری:

دوره شش تا هشت ترم به طول می انجامد. سپس می توانید در سازمان شرکت، برنامه ریزی یا مدیریت کار کنید. اما شما همچنین می توانید به عنوان یک خریدار فنی خوداشتغال شوید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • کنترل کالاهای دریایی.
 • انجام ترخیص کالا از گمرک.
 • بارگیری و انبار کردن کشتی ها.
 • نحوه ثبت و پذیرش کالاها .
 • رسیدگی به شکایات.
 • فرآیند حمل کالا.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک کشتی کارمند حمل و نقل قایقران داخلی
1600 یورو 1900 یورو 2000 یورو 2200 یورو مینیمم حقوق
3200 یورو 2400 یورو 2500 یورو 2500 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارشناس لجستیک بندری Rhenus SE & Co. KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Hanau
کارشناس لجستیک بندری UHH Umschlags- und Handelsgesellschaft Haldensleben mbH

group of companies

خانم / آقا 02.08.2022 Haldensleben
کارشناس لجستیک بندری Häfen- und Güterverkehr Köln AG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Köln

آموزش به عنوان یک متخصص در لجستیک بندر به چه صورتی می باشد؟

آموزش دوگانه شما به عنوان متخصص لجستیک بندر سه سال طول می کشد و به طور متناوب در شرکت و مدرسه حرفه ای انجام می شود. شرکت‌های آموزشی و  خوب، البته  بنادر هستند. در مدیریت بندر شما یا در خود کشتی ها یا در نقاط انتقال اسکله مشغول به کار هستید. پایانه های اسکله مکان هایی هستند که برای پهلو گرفتن کشتی ها تعیین شده اند. اگر آنجا نیستید، احتمالاً در حال گذراندن بخش تجاری کار خود در دفتر هستید.

کارآموزی به عنوان متخصص تدارکات بندری چه می کند؟

شما به عنوان یک متخصص لجستیک بندری به کشتی هایی که وارد بندر می شوند سلام می کنید. حتی قبل از پهلوگیری، شما از قبل می‌دانید که چه محموله‌ای در کشتی دارند و آیا چیزی وجود دارد که باید مراقب آن باشید. آیا کالاها باید خنک نگهداری شوند؟ آیا بیشتر حمل خواهد شد؟ اگر چنین است، آیا این با کامیون، بارج یا قطار خواهد بود؟ شما مطمئن شوید که این وسایل حمل و نقل سفارش داده شده است و بار به موقع به مقصد می رسد.

شما همیشه اسناد حمل و نقل را پیگیری می کنید و بررسی می کنید که آیا همه چیز به طور کامل و بدون آسیب به بندر رسیده است یا خیر. هنگامی که در دفتر کار می کنید، عمدتاً از سیستم ذخیره سازی و تدارکات مراقبت می کنید. به عنوان یک متخصص تدارکات بندری، فضای حمل و نقل و ذخیره سازی را سازماندهی می کنید. برای اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود، قطعا باید بتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید. بنابراین بخشی از این امر است که شما دائماً با همکاران خود در حال مشورت هستید، حمل و نقل ها و شرکت های حمل و نقل را به روز نگه دارید و همیشه با گیرندگان در داخل و خارج از کشور در تماس باشید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • یک اسکله دیوار دریایی است که توسط دیوارها ایمن شده است؟
 • ترکیب چندین پورت در یک محدوده معمول است؟ ARAG ترکیبی از بنادر آمستردام، روتردام، آنتورپ و گنت است.
 • بنادر داخلی بر روی رودخانه ها، کانال ها و دریاچه ها قرار دارند؟
 • بنادر دریایی، بر خلاف بنادر داخلی، در ساحل به دریا هستند؟
 • از یک اسکله برای تخلیه کشتی ها استفاده می شود تا بتوان کار روی بدنه زیر آب را انجام داد؟

اگر کالا وارد شد و نیازی به حمل و نقل بیشتر نیست، مطمئن شوید که به درستی ذخیره شده است. بسته به نوع بسته بندی، آنها را می چینند، روی هم می گذارند یا باید در قفسه های بسیار بلند قرار گیرند. البته محل نگهداری به محصولی که قرار است نگهداری شود نیز بستگی دارد. وقتی صحبت از گوشت یا میوه به میان می آید، این موارد بخشی از آموزش شما است که متخصص تدارکات بندری شوید و مراقب خنک نگه داشتن آن باشید.

همانطور که می بینید، آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص لجستیک بندری متنوع است. بنابراین اگر دوست دارید برنامه ریزی کنید، سازماندهی کنید و از  انجام کار خودتان ترسی ندارید، احساس خواهید کرد که در این شغل دست خوبی دارید. اگر شما هم مشکلی برای کار در شب یا آخر هفته در باد و هوا ندارید، حرفه متخصص لجستیک بندر برای شما ساخته شده است!

شما باید متخصص لجستیک بندر شوید اگر…

 • سازماندهی و برنامه ریزی اشتیاق شماست.
 • هماهنگی دست و چشم شما عالی است
 • شما می توانید به سرعت واکنش نشان دهید.

قطعاً نباید متخصص لجستیک بندر شوید اگر…

 • شما سرعت درک خوبی ندارید.
 • کار آخر هفته برای شما مناسب نیست.
 • کار بدنی شما را ناامید می کند.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp