آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

معرفی دوره آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

زباله هایمان را جدا می کنیم و روی کاغذ بازیافتی می نویسیم. اما پس از جمع آوری زباله ها و قرار گرفتن بسته بندی های ساخته شده از مواد بازیافتی در سوپرمارکت، واقعاً چه اتفاقی می افتد؟ دقیقاً در این زمان زباله ها در یک سفر طولانی هستند و از ایستگاه های متعدد عبور می کنند. همه چیز توسط متخصصان بازیافت و مدیریت زباله کنترل می شود – از جمع آوری زباله تا دسته بندی و دفع نهایی و بازیافت.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

چه کاغذ، چه بطری یا فلزات ، محصولات متعددی وجود دارند که هنوز نیاز به بازیافت دارند ، حتی اگر مدت‌هاست آنها را دور انداخته‌ایم. زیرا بازیافت به آنها زندگی دوم می دهد و بنابراین دوستدار محیط زیست بودن اقتضا می کند که زباله ها را در محیط زیست رها نکنیم . انجام این کار  تنها با بهترین روش سازماندهی دفع زباله امکان پذیر است و شما به عنوان یک متخصص در بازیافت و مدیریت زباله در این امر مشارکت دارید. کار شما متنوع است، اما در عین حال خسته کننده است. عادلانه است که کمک هزینه آموزشی بالایی دریافت کنید. در اینجا دقیقاً به شما می گوییم که چگونه این کار انجام می شود.

درآمد یک متخصص بازیافت و مدیریت زباله در طول دوره آموزشی چقدر است؟

در خدمات عمومی، به عنوان مثال، اگر به عنوان یک متخصص آینده نگر در بازیافت و مدیریت زباله برای دفع زباله های شهری کار می کنید، طبق TVöD پاداش دریافت می کنید. کمک هزینه آموزشی بین 850 یورو تا 980 یورو ناخالص در ماه است. طبق تعرفه صنعت، شما معمولا بین 660 تا 800 یورو در ماه درآمد کسب می کنید.

حقوق در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

در سال اول 771 یورو ناخالص در ماه، در سال دوم 826 یورو در ماه و در سال آخر آموزش حقوق ناخالص شما به 903 یورو در ماه افزایش می یابد. حقوق آموزشی شما در EGN بر اساس قرارداد جمعی Bund Deutscher Entorger – به اختصار BDE است.

علاوه بر این، EGN پرداخت سالانه ویژه و تخفیف برای بلیط اتوبوس و قطار ارائه می دهد. شما همچنین می توانید از مزایای تشکیل سرمایه، بیمه مستقیم و بیمه درمانی تکمیلی استفاده کنید که توسط EGN یارانه پرداخت می شود.

حقوق افراد پس از اتمام دوره  آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

حتی بعد از آموزش هم معمولا طبق تعرفه ها به شما پرداخت می شود. طبق TVöD-E (E مخفف دفع زباله است)، شما در گروه حقوق 5  ، ماهیانه حدود 2250 یورو ناخالص درآمد دارید. با گذشت زمان، حقوق شما تا 2860 یورو ناخالص افزایش می یابد. اگر به گروهی با حقوق بالاتر بروید، حقوق شما  می تواند بیشتر افزایش یابد. در صنعت مدیریت زباله، حقوق اولیه حدود 2400 یورو ناخالص در ماه است.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند وجود دارد؟

کارشناسی ارشد بازیافت و مدیریت زباله و نظافت شهر:

با کمی تمرین حرفه ای، شما حق ادامه تحصیل را دارید تا به یک استاد صنعت بازیافت و مدیریت زباله و نظافت شهر تبدیل شوید. انجام این کار بین شش ماه تا دو سال طول می کشد و پس از آن شما وظایف مدیریتی را در شرکت به عهده می گیرید. آزمون کارشناسی ارشد در این رشته صورت می گیرد.

تکنسین متخصص در فناوری حفاظت از محیط زیست

در آموزش تکمیلی برای تبدیل شدن به یک تکنسین فناوری حفاظت از محیط زیست، که در یک دانشکده فنی برگزار می شود، باید در مورد تمرکز تصمیم بگیرید. می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید: فناوری تامین و دفع آب، فناوری فرآیند، انرژی های تجدیدپذیر یا فناوری آزمایشگاهی. به عنوان یک تکنسین حفاظت از محیط زیست، برای مثال، می‌توانید روش‌هایی را تحقیق کنید که با آن‌ها می‌توانید زباله‌ها را به روشی سازگارتر با محیط زیست پردازش کنید یا حتی از آن به عنوان انرژی احیاکننده استفاده کنید. دوره چهار سال پاره وقت و دو سال تمام وقت برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته شده است.

کارشناس حفاظت محیط زیست:

در آموزش های بیشتر برای تبدیل شدن به یک مدیر تجاری، از جمله موارد دیگر، در مورد حفاظت از محیط زیست اطلاعات بیشتری کسب می کنید. پس از چهار ماه تا دو سال، می توانید در آزمون شرکت کنید و برای کار به عنوان کارشناس حفاظت از محیط زیست در یک شرکت اقدام کنید یا در شرکت فعلی خود موقعیت جدیدی را انتخاب کنید.

چشم انداز آینده به عنوان یک متخصص در بازیافت و مدیریت زباله چیست؟

یک بخشنامه پایدار و صرفه جویی در منابع و مدیریت ضایعات یکی از چالش های واقعاً بزرگ برای صنعت و تجارت – و در نتیجه برای خدمات عمومی و کارکنان آن است و باقی می ماند. هدف بسیار واضح این است که به توسعه فرآیندهای جدیدتر ادامه دهیم تا مواد خام تمام نشود و آب های زیرزمینی آلوده نشوند. اما دفع زباله های روزمره نیز همیشه مهم خواهد بود: بالاخره ما در همه جا و همه جا زباله تولید می کنیم. با داشتن شغل در این صنعت، شغلی با آینده انتخاب می کنید.

شغلی در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

اگر پس از آموزش به عنوان متخصص در اقتصاد دایره ای و مدیریت زباله در EGN استخدام می شوید، می توانید یکی از سه حوزه اصلی را انتخاب کنید: فروش، تدارکات یا سیستم های دفع. در مصاحبه های ارزیابی منظم، می توانید با مدیر خود در مورد مراحل شغلی احتمالی صحبت کنید. می توان تصور کرد که در بازیافت، مدیریت زباله و نظافت شهر، آموزش بیشتر به عنوان یک تکنسین یا به عنوان یک اقتصاددان تجاری فنی به یک استادکار چیره دست تبدیل شود. مدرک مهندسی صنایع نیز می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای شما باز کند.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…
 • زباله ها را به درستی دفع کنید تا بی مورد بر محیط زیست فشار وارد نشود.
 • راندن لیفتراک.
 • ایجاد برنامه های عملیاتی و سفر.
 • ایجاد برنامه های تحقیقاتی .
 • نمونه برداری کنید و در آزمایشگاه شیمی بررسی کنید.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
950-730 یورو 900-600 یورو 850-610 یورو

 

شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
کارشناس لوله کشی، فاضلاب و خدمات صنعتی تکنسین در زمینه تکنولوژی حفاظت از محیط زیست استاد صنعت بازیافت و مدیریت زباله
2000 یورو 1800 یورو 2000 یورو 1800 یورو مینیمم حقوق
2800 یورو 3500 یورو 3400 یورو 2800 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
متخصص بازیافت و مدیریت پسماند Zimmermann Gruppe

group of companies

خانم / آقا 01.08.2023 Liebenau (Hessen)
متخصص بازیافت و مدیریت پسماند Lobbe Holding GmbH & Co KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Brilon
متخصص بازیافت و مدیریت پسماند PreZero Deutschland KG

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Hannover

متخصص بخشنامه و مدیریت پسماند چه می کند؟

سازماندهی دفع زباله: برنامه ریزی تورهای دفع زباله در دفتر انجام می شود. وسایل نقلیه دفع به تیم ها و مسیرها اختصاص می یابد، زمان ها دقیقاً برنامه ریزی شده است. متخصص بازیافت و مدیریت پسماند نیز گواهی و کوپن های دفع را ایجاد می کند.

بازیافت زباله در محل دفن زباله: زمانی که کامیون‌ها به مراکز دفع و دسته‌بندی برگشتند، مرحله بعدی بازیافت زباله است. کارمندان کارخانه و برخی از متخصصان بازیافت و مدیریت زباله زباله ها را دسته بندی می کنند، اما تنها متخصصان تصمیم می گیرند که چه چیزی بازیافت شود و چه چیزی دور ریخته شود. به عنوان مثال، کاغذ و مقوا را می توان بازیافت کرد. این امر به ویژه برای کارخانه‌های دفع و دسته‌بندی مهم است، زیرا بازیافت نه تنها از محیط زیست محافظت می‌کند، بلکه باعث کسب درآمد نیز می‌شود. علاوه بر این، مراقبت های لازم برای اطمینان از عدم انتشار آلاینده در محیط انجام می شود.

ضایعات پردازش: کاغذ چگونه وارد پرس و ضایعات وارد زباله سوز می شود؟ بخش بزرگی از زباله ها با لیفتراک حمل می شود – گواهینامه رانندگی مربوطه در طول آموزش اخذ می شود. این ماشین‌ها مانند دستگاه فشرده‌کننده زباله نیز توسط متخصصان بازیافت و مدیریت زباله کار می‌کنند.

دفع زباله های خطرناک: برخی از زباله های خطرناک باید به کارخانه های تخصصی حمل شوند. حداقل در مواقعی که هیچ تاسیسات دفع مشخصی در محل وجود ندارد.

وظایف شما در یک نگاه

به سوالات مشتری پاسخ دهید

 • کامیون ها را در محوطه کارخانه آموزش دهید
 • تفکیک و بازیافت زباله
 • سوار لیفتراک
 • سازماندهی حمل و نقل بعدی زباله
 • تجزیه و تحلیل شیمیایی زباله و زباله

متخصص بازیافت و مدیریت زباله در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

متخصصان بازیافت و مدیریت ضایعات در EGN در زمینه فروش، تأسیساتی مانند محل دفن زباله، تأسیسات دفع و یا مسئول تدارکات کار می کنند.

وظایف اصلی شامل مرتب سازی و بسته بندی است. آنها همچنین روش های آزمایشی را برای شناسایی مواد خطرناک انجام می دهند. موبایل های آلاینده را طبق مقررات دقیق تخلیه می کنند.

آن‌ها همچنین چک‌های ورودی و خروجی را در تأسیسات در اختیار انجام می‌دهند، وسایل نقلیه برای لجستیک فراهم می‌کنند یا مفاهیم دفع را برای مشتریان در فروش توسعه می‌دهند.

چرا باید یک متخصص فنی  و مدیریت پسماند شوید؟

صنعت زباله و بازیافت یکی از بخش هایی است که همچنان نقش تعیین کننده ای خواهد داشت. انسان هرگز تولید زباله را متوقف نخواهد کرد و صنعت در حال توسعه فرآیندهای پیچیده تری برای بازیافت پایدار و سازگار با محیط زیست است. به عبارت دیگر: شما به عنوان یک متخصص در بازیافت و مدیریت زباله، حرفه ای را انتخاب می کنید که آینده ای دارد. دستمزدها به دلیل قراردادهای چانه زنی دسته جمعی بالا است و همچنین فرصت های زیادی برای آموزش بیشتر وجود دارد.

آیا می دانستید که…

 • در همین حال، مواد بسته بندی در حال توسعه هستند که می توانند خود را تخریب کنند؟

کجا می توانم به عنوان متخصص بخشنامه و مدیریت پسماند کار کنم؟

متخصصان دایره ای و مدیریت زباله برای شرکت های بازیافت، کارخانه های دفع زباله و سوزاندن زباله و شرکت هایی که زباله های خطرناک را دفع می کنند، کار می کنند. در اینجا آنها در دفتر، در اتاق های کنترل، در آزمایشگاه ها و در کل محل کارخانه استفاده می شوند.

ساعات کار به عنوان متخصص بازیافت و مدیریت زباله چقدر است؟

در زمینه های خاصی از کاربرد، نوبت کاری نیز برای متخصص بازیافت و مدیریت زباله رایج است.

متخصصان دایره ای و مدیریت پسماند چه لباس های کاری می پوشند؟

متخصصان بازیافت و مدیریت زباله از لباس های کار و محافظ مانند دستکش، کلاه ایمنی، لباس کار با بازتابنده و عینک ایمنی استفاده می کنند.

برای تبدیل شدن به یک متخصص دایره ای و مدیریت زباله باید چه نوع فردی باشم؟

دانشپذیر پرتلاش : بخشی از آموزش خود را در کارخانه ها، محل های دفن زباله یا فروش و تدارکات سپری خواهید کرد. شما همچنین بخش دیگر را در آزمایشگاه شیمی صرف می کنید تا فرآیند بازیافت را از طریق فرآیندهای شیمیایی هدایت کنید. بنابراین قطعاً باید به علوم طبیعی علاقه داشته باشید.

علاقه مند به کارتیمی : بازیافت و مدیریت ضایعات شامل تعداد زیادی فرآیند فردی است، بسیاری از کارمندان به طور همزمان در محل کارخانه کار می کنند – به ندرت به تنهایی کار می کنید. بنابراین باید بتوانید با همکاران خود هماهنگ شوید و وظایف را با هم انجام دهید.

استعداد سازمانی: چه در دفتر و چه در محل، شما زیاد سفر می کنید و باید هر روز قرار ملاقات ها و فرآیندها را هماهنگ کنید. حتی اگر فرآیندهای کاری به صورت دیجیتالی ضبط شده باشد، باید یک مرور کلی داشته باشید.

آموزش در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

در طول دوره آموزشی خود در EGN، به صورت عملی در مکان های مختلف کار خواهید کرد و با نقاط کانونی مختلف آشنا خواهید شد: فروش، تدارکات، امکانات دفع و سایر امکانات مواردی است که شما در آنها کسب مهارت می کنید. به عنوان مثال، شما به طور متناوب در کارخانه های دسته بندی و بازیافت، در کارخانه های زباله سوز و در محل های دفن زباله کار می کنید، جایی که شما مسئول ثبت جریان های مواد ورودی و خروجی هستید.

شما در مدرسه حرفه ای در Gelsenkirchen در درس های بلوکی شرکت خواهید کرد و برای امتحانات خود در سمینارها و دوره های آموزشی بیشتر آماده خواهید شد.

دوره آموزشی به عنوان متخصص بازیافت و مدیریت زباله به چه صورتی می باشد؟

این آموزش سه سال طول می کشد و در شرکت و مدرسه حرفه ای انجام می شود . بنابراین آموزش شما به طور کلاسیک دوگانه است. علاوه بر دروس به اصطلاح عمومی مانند ریاضی و آلمانی، کارآموزان ابتدا به صورت تئوری نحوه راه اندازی شرکت و نحوه هماهنگی فرآیندهای کاری را می آموزند یا بینشی در مورد تجزیه شیمیایی زباله ها به دست می آورند. شما به زودی از این دانش استفاده عملی خواهید کرد: اگر در ابتدا تحت آموزش کار کنید و به مرور زمان بیشتر و بیشتر مستقل شوید، به بخشی جدایی ناپذیر از شرکت آموزشی تبدیل خواهید شد. اتفاقاً در صورت کسب نمرات خوب می توان با مشورت شرکت آموزشی دوره را کوتاه کرد.

یک متخصص بازیافت و مدیریت زباله در هنرستان چه می آموزد؟

بخش کلی آموزش شامل دروسی مانند ریاضی و آلمانی است و همچنین دروس اختصاصی تری مانند شیمی که به فرآیندهای شیمیایی تجزیه زباله می پردازد نیز می باشد. اتفاقاً بخش مربوط به موضوع آموزش نه تنها در کلاس، بلکه در اتاق های تمرین یا کارگاه های آموزشی نیز انجام می شود.

سال 1 آموزش:

تمرکز اصلی در سال اول بیوشیمی است. برای مثال، می‌توانید با چسباندن زباله‌ها به انبوه کمپوست، نمونه‌برداری و اندازه‌گیری pH آنها در آزمایشگاه شیمی، نحوه درمان بیولوژیکی زباله را بیاموزید. مقدار PH نشان می دهد که یک محلول آبی چقدر اسیدی یا – برعکس – بازی است. علاوه بر این، توسعه یک مفهوم زیست محیطی و مدیریت میکروارگانیسم ها در برنامه درسی است.

سال دوم آموزش:

در سال دوم آموزش نیز به طور منظم در آزمایشگاه شیمی حضور دارید، به عنوان مثال برای بررسی اجزای آب و زباله حضور می یابید و ار نزدیک کسب تجربه می کنید . علاوه بر این، نحوه بررسی، طبقه بندی، پردازش و دفع زباله ها آموزش داده می شود. تمرکز همیشه بر روی یک فرآیند بازیافت پایدار و صرفه جویی در منابع است تا بی مورد بر محیط زیست فشار وارد نشود.

سال 3 آموزش:

در سال سوم آموزش، شما برای تمام موارد خاصی که می تواند در این حرفه در انتظار شما باشد، آماده خواهید شد. به این ترتیب متخصصان آینده نگر در اقتصاد دایره ای و مدیریت پسماند یاد می گیرند که چگونه ایمن وارد سیستم فاضلاب شوند یا چگونه با کالاهای خطرناک برخورد کنند.

متخصص بازیافت و مدیریت زباله در عمل چه می آموزد؟

1-18 ماه آموزش

در قسمت اول آموزش با محوطه کارخانه، سیستم های فنی و فرآیندهای کاری خاص آشنا می شوید. ماشین‌ها و سیستم‌ها چگونه کار می‌کنند، وسایل نقلیه در اطراف محل کارخانه هدایت می‌شوند و طبق کدام قوانین زباله‌ها توسط ماشین پردازش می‌شوند.کارآموزان همچنین درگیر فرآیندهای سازمانی هستند که در سال اول آموزش در دفتر انجام می شود. برای مثال مقدمه ای بر نرم افزار کامپیوتری مورد استفاده شرکت وجود دارد که فرآیندهای کاری را هماهنگ و ثبت می کند.

19-36 ماه آموزش:

در قسمت دوم آموزش با فرآیندهای پذیرش و دفع زباله و نحوه کنترل مستقل آنها آشنا می شوید. کامیون‌ها در محوطه کارخانه باید هماهنگ باشند، با رانندگان توافق‌هایی انجام شود و قرار ملاقات‌ها انجام شود. کارآموزان همچنین ضایعات را با کمک لیفتراک در اطراف محل کارخانه هدایت می کنند.

خوب است بدانید:

 • اگر هنوز گواهینامه رانندگی لیفتراک ندارید، می توانید آن را در طول دوره کارآموزی خود دریافت کنید.

شما باید یک متخصص دایره ای و مدیریت پسماند شوید اگر…

 • شما می خواهید کمک کنید که زباله ها به روشی سازگار با محیط زیست دفع شوند.
 • علاقه به کارهای خلاقانه دارید.
 • دوست داری بیرون از خانه و یا شرکت کار کنید.

قطعاً نباید یک متخصص بخشنامه و مدیریت پسماند شوید اگر…

 • بوی تند رای شما غیر قابل تحمل است.
 • شما ترجیح می دهید دیر بخوابید.
 • دفتر باید تنها محل کار شما باشد.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp