آوسبیلدونگ کارشناس فناوری فاضلاب

معرفی دوره آوسبیلدونگ کارشناس فناوری فاضلاب

ممکن است مباحث آموزشی  خود را در سفری به یک تصفیه خانه فاضلاب در شهر خود گذرانده باشید . آیا پس از آن از خود پرسیدید که کارمندان در آنجا چه نوع آموزش هایی را انجام دادند؟ در اینجا شما پاسخ را در دست دارید، زیرا با یک کارآموزی به عنوان متخصص فناوری فاضلاب شما نیز می توانید در چنین تصفیه خانه فاضلابی کار کنید. چه در تصفیه خانه های فاضلاب شهری یا صنعتی و چه در مدیریت دولتی، این موارد کاملا به شما بستگی دارد. شما به عنوان یک متخصص در فناوری فاضلاب، فرآیندهای سیستم‌های زهکشی را نظارت، کنترل و مستندسازی می‌کنید، تصفیه آب را بررسی می‌کنید و مسئول اطمینان از اینکه آب شفاف و تمیز می‌تواند در همه خانه‌ها جریان داشته باشد، هستید.

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ کارشناس فناوری فاضلاب

Schwuppdiwupp و مدرسه تمام شده است. به جای ادامه  تحصیل، تصمیم گرفتید به عنوان یک متخصص در زمینه فناوری فاضلاب آموزش ببینید، به این دلیل که در نهایت می توانید پول خود را به دست آورید و تئوری و عمل را مستقیماً ترکیب کنید. اما شما  می خواهید بدانید که حقوق و دستمزد شما  به عنوان یک متخصص در فناوری فاضلاب به چه صورتی است؟ برای اینکه از قبل دیدی کلی داشته باشید، چند چیز هوشمندانه برای شما ساخته ایم.

در طول دوره آموزشی به عنوان متخصص فناوری فاضلاب چه درآمدی کسب می کنم؟

شغل جدید شما در طول دوره کارآموزی پول خوبی برای شما در نظر گرفته است. در سال اول کارآموزی، می توانید انتظار داشته باشید که تا 850 یورو به طور ناخالص در ماه درآمد کسب کنید. دیگران فقط در سال سوم کارآموزی خود به همان اندازه درآمد دارند. از آنجایی که هر سال موارد جدیدی یاد می گیرید، دستمزد آموزشی شما به عنوان متخصص در فناوری فاضلاب سرسام آور است. بنابراین در سال دوم و سوم کارآموزی کمی حقوق بیشتری دریافت می کنید. حقوق شما در سال اول  900 یورو ناخالص و در سومی حتی 950 یورو ناخالص در ماه است.

قبل از اینکه از خانه بیرون بروید و به این فکر کنید که با پول چه کاری می توانید انجام دهید، باید بدانید که حقوق می تواند از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت باشد و منطقه نیز نقش مهمی ایفا می کند. متأسفانه، کارآموزان در ایالت های فدرال در شرق به ویژه اغلب کمی کمتر از کارآموزان در ایالت های فدرال غربی درآمد دارند. با این حال، بسیار مهمتر است که متوجه شوید که این موارد گفته شده  نیز حقوق ناخالص هستند. این بدان معناست که اگرچه فیش حقوقی شما حقوق کامل شما را نشان می دهد، اما مبالغ  کمتری به حساب شما واریز می شود زیرا علاوه بر مالیات باید سهم تامین اجتماعی را نیز بپردازید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ کارشناس فناوری فاضلاب

بعد از فارغ التحصیلی چقدر درآمد خواهم داشت؟

از طرف دیگر، حقوق شما پس از آموزش بسیار بالاتر از دوران دانش آموزی می باشد، معمولاً با حقوق اولیه بین 1200 تا 2000 یورو به طور ناخالص در ماه شروع می کنید. در اینجا کاملاً بستگی به حجم کاری شما دارد.اگر کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و مسئولیت زیادی به شما داده می شود، معمولاً درآمد بیشتری کسب می کنید.

با این حال، به تدریج افزایش حقوق نیز دریافت خواهید کرد، بالاخره می توانید چند سال تجربه حرفه ای و شاید حتی یک یا دو دوره آموزشی بیشتر را تجربه کنید که همیشه شما را به روز نگه می دارد. حقوق شما به عنوان متخصص فناوری فاضلاب بین 1600 تا 2400 یورو ناخالص است.همیشه این نکته را درنظر داشته باشید که منطقه و شرکت هم درموضوع حقوق و دستمزد نقش دارند.

چه دوره های آموزشی در آوسبیلدونگ کارشناس فناوری فاضلاب وجود دارد؟

کارآموزی به عنوان متخصص فناوری فاضلاب:

پس از 3 سال کار سخت، یادگیری زیاد و قبولی در امتحان نهایی، می توانید به طور رسمی خود را متخصص فناوری فاضلاب بنامید، اگر خوش شانس باشید، کارفرمای شما مستقیماً شما را قبول می کند.

استادی:

آیا هنوز از یادگیری خسته نشده اید یا دوست دارید کسب و کار خود را راه اندازی کنید؟ پس شما به استاد نیاز دارید. اما حتی اگر می خواهید به عنوان یک کارمند وظایف مدیریتی را بر عهده بگیرید، باز هم باید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنید.

متخصص و اقتصاددان تجارت:

اگر خود را بیشتر در دفتر می بینید و در حال حاضر چند سال تجربه حرفه ای دارید، می توانید تحصیلات خود را به عنوان متخصص فنی یا اقتصاددان تجارت ادامه دهید. سپس شما عمدتاً فعالیت های تجاری، مشاوره ای یا سازمانی را انجام خواهید داد.

تکنسین:

به عنوان یک تکنسین، مسئولیت های زیادی نیز به شما داده می شود، به عنوان مثال، می توانید آموزش های تکمیلی را برای تبدیل شدن به یک تکنسین متخصص در فناوری حفاظت از محیط زیست انجام دهید و برای مفاد قانونی در این زمینه مبارزه کنید.

دوره های آموزشی:

شما  هرگز نباید یادگیری را متوقف کنید. به همین دلیل مهم است که هر از چند گاهی در دوره ها شرکت کنید و همیشه به روز باشید یا مدام به دانش تخصصی خود اضافه کنید.

مدرک مهندسی:

اگر می خواهید دوباره را پیشرفت را طی کنید، گزینه تکمیل مدرک نیزبرای شما  وجود دارد. با این حال، برای پذیرش در دانشگاه به مدرک ورودی کالج فنی یا Abitur نیاز دارید.  شما می توانید بین رشته های مختلف تحصیلی مانند مهندسی شیمی یا بیوتکنولوژی یکی را انتخاب کنید.

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …
 • فاضلاب را به درستی تصفیه کنید.
 • نمونه برداری، تجزیه و تحلیل و ارزیابی فاضلاب را انجام دهید.
 • ارزیابی و پردازش لجن فاضلاب را انجام دهید
 • نام، نگهداری و کنترل سیستم های زهکشی را بررسی کنید
 • انجام کارهای برقی.

 

حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
950 یورو 900 یورو 850 یورو

 

شغل 3

شغل 2 شغل 1 عنوان

میزان حقوق این دوره

کارشناس فناوری تامین آب متخصص بازیافت و مدیریت پسماند کارشناس فناوری فاضلاب با مدرک کارشناسی ارشد
1500 یورو 1800 یورو 2200 یورو 1200 یورو مینیمم حقوق
2400 یورو 2800 یورو 3400 یورو 2400 یورو ماکزیمم حقوق

 

اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
کارشناس فناوری فاضلاب REMONDIS-Gruppe

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Goslar
کارشناس فناوری فاضلاب Veolia Deutschland GmbH

group of companies

خانم / آقا 01.08.2022 Bad Münder am Deister
کارشناس فناوری فاضلاب Ruhrverband

group of companies

خانم / آقا 01.08.2023 Plettenberg

آموزش به عنوان متخصص فناوری فاضلاب در مورد چیست؟

آموزش تخصصی در فناوری فاضلاب یک دوره آموزشی دوگانه است که 3 سال به طول می انجامد. شما عمدتاً در یک تصفیه خانه فاضلاب، با انجمن های فاضلاب یا در شرکت های تجاری با تصفیه فاضلاب ،آموزش خواهید دید و بعداً در آنجا کار خواهید کرد. اما یک متخصص در فناوری فاضلاب واقعاً چه کاری انجام می دهد؟ فقط در تصفیه خانه فاضلاب ایستاده اید؟ البته که نه. با این حال، تصفیه خانه فاضلاب بخش بزرگی از حوزه فعالیت شماست، بالاخره شما مسئول تصفیه فاضلاب هستید. وظیفه اصلی شما نظارت است، زیرا بیشتر ماشین ها خودشان را تنظیم می کنند. اما باید مقدار فاضلاب را بررسی کنید، به عنوان مثال، داده های اندازه گیری را بخوانید و تجزیه و تحلیل کنید یا اگر مثلاً مقدار زیادی آلاینده تشخیص داده شد، اقدامات حفاظتی انجام دهید.

شما نه تنها در بیرون کار می کنید، بلکه کارهای زیادی برای انجام دادن در مطب و آزمایشگاه برای شما وجود دارد. به عنوان مثال، شما باید میزان آلودگی آب را ارزیابی کنید. برای انجام این کار، شما به طور منظم نمونه برداری می کنید و آنها را در آزمایشگاه بررسی می کنید. و از آنجایی که دستورالعمل‌های روشنی برای آب تمیز وجود دارد، گزارش‌ها و نمودارهای کاری  روزانه در مورد کار خود تهیه می‌کنید که باید برای دیگران همیشه قابل درک باشد. کارهای کوچک مانند تمیز کردن کار یا بازرسی فاضلاب نیز بخشی از مسئولیت شما هستند. اما همچنین کار الکتریکی روی سیستم ها و دستگاه های تصفیه خانه های فاضلاب می تواند یکی از کارهای مهم برای شما باشد. از این گذشته، به شما آموزش داده می شود تا بتوانید مستقیماً هرگونه نقص را اصلاح کنید.

همانطور که می بینید، در آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص در فناوری فاضلاب، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. شما در مشاغل مختلف کارهای مختلفی انجام می دهید. علاوه بر تکنیک های فاضلاب، اصول اولیه مهندسی برق و کارهای اداری را نیز یاد خواهید گرفت.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • چهار تکنیک مختلف برای تمیز کردن فاضلاب وجود دارد؟ از نظر مکانیکی، بیولوژیکی، شیمیایی و از طریق استفاده از فیلترهای غشایی.
 • فناوری فاضلاب بخشی از مهندسی عمران است؟
 • اولین سیستم فاضلاب 4000 سال پیش ساخته شد؟
 • ما در آلمان آب آشامیدنی کامل داریم؟
 • اولین تصفیه خانه فاضلاب اروپا در سال 1882 در فرانکفورت آم ماین افتتاح شد؟

به چه مدارکی نیاز دارم؟

در اصل، آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص در فناوری فاضلاب نیز برای همه مناسب است، البته  اگر حساسیت خاصی به بوهای نامطبوع ندارید. برای اینکه بتوانید از آن لذت ببرید فقط باید چند شرط را رعایت کنید. این بدان معناست که برای مثال باید کنترل بدن و تخیل فضایی خوبی داشته باشید.درک فنی نیز برای شما  ایده آل خواهد بود. اگر از ریاضیات، زیست شناسی و شیمی نیز لذت می برید، برای شغلی در زمینه فناوری فاضلاب بسیار مناسب هستید.

شما باید در مهندسی فاضلاب متخصص شوید اگر…

 • دوست دارید بیرون در هوای آزاد کار کنید.
 • علم به شما علاقه مند است
 • شما به مردم، حیوانات و محیط زیست اهمیت می دهید.

تحت هیچ شرایطی نباید متخصص مهندسی فاضلاب شوید اگر…

 • شما نمی خواهید در حین کار کثیف شوید.
 • بوی نامطبوع برای شما مناسب نیست.
 • شما یک دفتر دنج گرم را به فضای باز ترجیح می دهید.
آوسبیلدونگ المان
ویزا آوسبیلدونگ آلمان

ویزا آوسبیلدونگ سفارت آلمان

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp